Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Emj ...nie przepraszaj,nie masz za co. Tu tematy dotyczą wszystkiego co się łączy z uszami min. Baha i Twoje problemy,które też są ważne i pouczające dla nas ! Ja niestety nie pocieszę Cię....bo po prostu nie wiem na czym polega takie pobieranie materiału do badań. Ale tak teoretycznie...jeśli to będzie głęboko i/lub tkanka unerwiona to na bank dostaniesz znieczulenie miejscowe....lub nawet "na zaś". Nie martw się...na szczęście dla nas polityka leczenia bez bólu nabiera dosłownego znaczenia; to trzeba przyznać że lekarze potrafią nas od bólu uchronić. Ściskam Cię mocno....siły swojej Pokemonowej przesyłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie udzielił się nastrój dzisiejszej pogody ... Co by nie mówić, jestem z siebie dumny. Udało mi się rozciągnąć dobę. Tkwi w tym jakiś sekret? O nie! To całkiem proste - im więcej do zrobienia tym więcej czasu. :D Nastrój pt. "Ludzie mnie irytują" minął mi nawet szybko, co zapewniło mi dziś względnie dobry humor. Jedyną kwestią, która trochę uwiera ten mój aktualnie szalenie optymistyczny pogląd na życie, jest to, że znowu nic się nie dzieje... Cisza (żeby nie powiedzieć ' cisza na morzu') ... Cisza z natury tych zatłoczonych, dusznych (aż duszących)- wypełnionych dźwiękami, spojrzeniami, domysłami a przede wszystkim wątpliwościami. Wieczne nienasycenie, ciągłe dążenie do prawdy, ale przecież "człowiek nic wiedzieć nie może !"... Wybaczcie ;) Ajć! Kapsel z Tymbarka (właśnie otwarłem)- "Zaowocuj miłością" Hmm... Na to już chyba żaden lekarz nie pomorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eno Młodya... a cóż to za przemyślenia?! :D No to fajnie że masz humora...i ja też dziś wesół człowiek :D ..jest na dwóch..hahahahahahahahahaha ...takiego kapsla to ja też bym chciała coby życie było jeszcze piękniejsze...we dwoje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emj
Mlodya, "Zmiany wyglądają jakoś nietypowo" to są słowa lekarza. Ja nie umiałabym zinterpretować wyniku. A badanie TK wykonano na nowym sprzęcie w szpitalu wojewódzkim + obszerny opis. Mar78 zrobię tak, że przed badaniem zapytam i sama upomnę się o jakieś znieczulenie. Wystarczy, że cały czas boli mnie w środku ucha i w skroni. Dziękuję Wam za wsparcie, pozdrawiam - odezwę się po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emj ...skarbie :) jak chcesz to podeślij opis - moi może coś powiedzą i uszęta do góry Równoczesny objaw bólu ucha i skroni często wskazuje na złośliwe zapalenie ucha zewnętrznego ... http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82o%C5%9Bliwe_zapalenie_ucha_zewn%C4%99trznego - opis w Wikipedii A jak wyglądają wyniki morfologi ? obniżone Leukocyty? Mar.. kapsel to niebezpieczna rzecz ! We met on a beautiful day in spring ... today ... this doesnt matter in the least .. :( sorry za OT Nic już nie jest tak jak kiedyś ..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emj
Mlodya, dziękuję Ci za dobre chęci. Ważniejsze fragmenty z opisu TK wstawiłam 07.IV. o 14.47 i 8.IV. o 23.22 bardzo ładnie mi wyjaśniłeś. Przeczytałam jeszcze raz Twoje wypracowanie i teraz mnie zastanowiło : może chodzi o wycięcie najpierw polipa, mam przyjść na oddział. To i tak brzmi lepej niż pobranie wycinka do badania histo..(go).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emj
Mlodya, dziękuję Ci za dobre chęci. Ważniejsze fragmenty z opisu TK wstawiłam 07.IV. o 14.47 i 8.IV. o 23.22 bardzo ładnie mi wyjaśniłeś. Przeczytałam jeszcze raz Twoje wypracowanie i teraz mnie zastanowiło : może chodzi o wycięcie najpierw polipa, mam przyjść na oddział. To i tak brzmi lepej niż pobranie wycinka do badania histo..(go).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emj ... piszesz 7.04 że zdarzają się tobie zaburzenia równowagi .... mnie zawsze oto/laryngolog uprzedzał że w razie zawrotów głowy ( nie wynikających z wykonania odwrotnych pozycji ciała ) natychmiast zgłaszać się na dyżur ... + do tego twoje bóle ..Hmm ... oki ...diagnostyka uważa że to perlak .. ale poza jamą bębenkową nie ma nic ani słowa ... Bez dokładnego i całego opisu trudno wnioskować ... Zawroty głowy to ucho wewnętrzne ... ból w skroni to najczęściej ropień lub ostry stan zapalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emj
Do Słoneczka_86 wiem, że jako założycielka tego forum apelowałaś do "pomarańczowych". Rozumiem i chciałabym, żeby moje Emj pokazywało się czarną czcionką. Ale jak to zrobić? U mnie, w zakładce "Wyślij odpowiedź'- wyraz "Pseudonim " jest na pomarańczowo i może dlatego Emj wpisane w polu też tak wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emj wchodzisz na "moje konto" i tam już jest podana instrukcja co po kolei trzeba zrobić. Jak już utworzysz konto to później wystarczy tylko hasło wpisać gdy poproszą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Miesiąc temu usunięto mi perlaka.Mam kilka pytań i chciał bym by mi ktoś na nie odpowiedział...Nie wiem co oznacza,że w antrum stwierdzono obecność perlaka,który zniszczył kowadełko i tworzył przetoke kanału półkolistego bocznego typu blue line.I co to jest tylna ściana PSZ.Czy mógł mi ktoś to trochę uprościć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Miesiąc temu usunięto mi perlaka.Mam kilka pytań i chciał bym by mi ktoś na nie odpowiedział...Nie wiem co oznacza,że w antrum stwierdzono obecność perlaka,który zniszczył kowadełko i tworzył przetoke kanału półkolistego bocznego typu blue line.I co to jest tylna ściana PSZ.Czy mógł mi ktoś to trochę uprościć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antrum to określenie na umiejscowienie centralne w zachyłku nadbębenkowym ( jama bębenkowa w której znajdują się kosteczki słuchowe). Kanały półkoliste (są 3 - przedni, tylny, boczny) to część narządu równowagi czyli błędnika. PSZ to skrót Przewód Słuchowy Zewnętrzny. Przetoka kanału półkolistego to zmiana patologiczna polegająca na odkształceniu kształtu kanału co może zaburzać ruchy śródchłonki (płyn wypełniający błędnik - którego ruch informuje mózg o położeniu ciała) Zapewne usunięto kowadełko ew. poddano rekonstrukcji i zamknięto przetokę ( zablokowano kanał półkolisty w tym przypadku boczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko, zrobiłam według Twojej instrukcji, nawet zmieniłam nieco pseudonim. Ale czy teraz wyjdzie dobrze nie wiem, może matoł jestem. Znowu mam problem. Wczoraj rano miałam w buzi smak krwi, coś zalegało mi w gardle, odkrztusiłam sporo żywoczerwonej krwi. Aż mi się nogi zatrzęsły z przerażenia. Dzisiaj było tego o wiele mniej. Czy to może być od tego perlaka+polip, czy miał ktoś z Was coś podobnego? Czy raczej od nosa? Ostatnio lekarz długo zaglądał do nosa i pytał, czy nie mam z nim problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko, zrobiłam według Twojej instrukcji, nawet zmieniłam nieco pseudonim. Ale czy teraz wyjdzie dobrze nie wiem, może matoł jestem. Znowu mam problem. Wczoraj rano miałam w buzi smak krwi, coś zalegało mi w gardle, odkrztusiłam sporo żywoczerwonej krwi. Aż mi się nogi zatrzęsły z przerażenia. Dzisiaj było tego o wiele mniej. Czy to może być od tego perlaka+polip, czy miał ktoś z Was coś podobnego? Czy raczej od nosa? Ostatnio lekarz długo zaglądał do nosa i pytał, czy nie mam z nim problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmj ....szczerze powiedziawszy to jestem w szoku po tym co napisałaś. Może to od nosa...w zasadzie człowiek powinien "wyczuć" skąd jest krwotok. Przemyśl proszę jeszcze raz to zdarzenie i zastanów się skąd to może być....tak na mój chłopski rozum krwotok z ucha/polipów nie wchodzi w grę;raczej nos. A może i się mylę...niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi :O Ps. czasem krew z żołądka potrafi "cofnąć" się do przełyku/gardła :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ucha odpada ... trąbka euchstachiusza to zbyt wąskie połaczenie a do tego otwiera się tylko np. przy przełykaniu lub ziewaniu więc krew z ucha nie pochodzi ... Nos ? może ... czasem po tygodniu akcji w pracy np. 6-20/22 jestem tak osłabiony, że leci mi z nosa .. ale aż takie ilości żeby gardło zapychało ? No chyba że sobie ktoś grzebie dużo w nosku ;) ... ...właśnie sobie wyleguję się :) ... po majówce znów akcje ;( w tym jedna 48h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po dłuugiej przerwie, Ja już po kolejnej kontroli :) dopiero-co-operowane ucho, pomimo chwilowych buntów słyszy ślicznie - :), przy okazji zapytałam co to jest tajemnicza attykoantromastoidektomia, której mnie poddano - i tu muszę sprostować mlodya Twoje informacje: attykoantromastoidektomia , zgodnie z wyjaśnieniem mojej pani dr to połączenie antromastoidektomii (czyli operacji wydłutowania wyrostka sutkowatego) i attykotomii - operacji otwarcia zachyłka nadbębenkowego. Nie ma nic wspólnego z uzupełnianiem ubytku masy kostnej za małżowiną. Ale i tak dzięki za chęć pomocy :) emmj Miałam kiedyś podobną akcję z krwotokiem z nosa - wszystko poszło w gardło :(, u mnie stało się tak z powodu bardzo krótkiego podniebienia (jestem po rozszczepie). Najlepiej pewnie będzie, jak Cię obejrzy Twoj doktorek (albo pani dr). Trzymaj sie :) Pozdrowionka dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem leczona od kilku lat, tułałam się po lekarzach szukając pomocy. Stwierdzono u mnie ziarninę zapalną- leczono mnie na nią ok roku lub więcej. Wyciekała mi krew z ucha. Przepisywano mi antybiotyki i biostyminę, poprawiło się na chwilę. Pojawiły się bule za uchem, głośne szumy w uszach< które były nie do zniesienia. Przeniosłam się do następnego lekarza który podejrzewał perlak, otrzymałam skierowanie do szpitala. Termin operacji wyznaczono mi za 9 miesięcy mój stan się pogarszał. Trafiłam do szpitala w trybie ostrego dyżuru. Po operacji otrzymał antybiotyk i kropelki, odczuwam bule z tyłu głowy jak przed operacją i słabo się goi. Czy yen bul z tyłu głowy jest niebezpieczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18kl Witaj dziewczyno! :D Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie...bo przyczyn bólu może być wiele;jedne błahe inne poważne. Piszesz że jesteś miesiąc po zabiegu...hmmm.... mnie się zdaję że wszystko się jeszcze nie wygoiło tak do końca i stąd te bóle. Najlepiej wypytać swojego lekarza przy najbliższej okazji :P Widzę że majówka pochłonęła Was wszystkich w całości :P hahahahahahahahahahahaha Ja też zaszalałam....ale już grzecznie do domku wróciłam :P :D :D :D Pozdrawiam Was wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18kl: Wiesz Mar78 ma tu rację - przyczyn bólów głowy może być wiele. U mnie zwykle są przy chorym uchu i czole, ale to od zatok :D... Mar78: Majówka majówką - wpadłam do Was tu na chwilkę w przerwie między nauką do matury :(:(:( ... Miłego leniuchowania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie. Od dluzszego juz czasu mam uczucie przytkania prawego ucha podobne do tego kiedy ucho jest zatkane przez katar w czasie choroby i gorzej na nie slysze. Z tym ze jestem zupelnie zdrowa. Bylam u pani laryngolog okolo rok temu bo myslalam ze to woskowina ale doktor nie stwierdzila nic takiego. chciala mnie wyslac na badanie, nie wiem jak ono sie nazywa, ale mialo polegac na wsadzeniu rurki do gardla przez nos i zsondowaniu co jest w srodku. Tylko ze ze wzgledu na inny zabieg nie zdecydowalam sie na to zeby sie nie stresowac dodatkowo a pozniej jakos tak juz sie do tego przyzwyczailam i nie poszlam na to badanie. I tak minal rok czasu a ja nadal mam przytkane to ucho. Czy ktos moze wiedziec co moze byc tego przyczyna, ktos moze mial podobnie? co powinnam zrobic w tej sytuacji? dodam ze mam czesto problem z zatokami, moze to jest z tym zwiazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie. Od dluzszego juz czasu mam uczucie przytkania prawego ucha podobne do tego kiedy ucho jest zatkane przez katar w czasie choroby i gorzej na nie slysze. Z tym ze jestem zupelnie zdrowa. Bylam u pani laryngolog okolo rok temu bo myslalam ze to woskowina ale doktor nie stwierdzila nic takiego. chciala mnie wyslac na badanie, nie wiem jak ono sie nazywa, ale mialo polegac na wsadzeniu rurki do gardla przez nos i zsondowaniu co jest w srodku. Tylko ze ze wzgledu na inny zabieg nie zdecydowalam sie na to zeby sie nie stresowac dodatkowo a pozniej jakos tak juz sie do tego przyzwyczailam i nie poszlam na to badanie. I tak minal rok czasu a ja nadal mam przytkane to ucho. Czy ktos moze wiedziec co moze byc tego przyczyna, ktos moze mial podobnie? co powinnam zrobic w tej sytuacji? dodam ze mam czesto problem z zatokami, moze to jest z tym zwiazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.ja bym raczej nie czekała i poszła skontrolować to do lekarza.Mnie też ww wrzesniu przytkało ucho tak jak by od kataru a byłam zdrowa i po 6 miesiącach chodzenia po lekarzach stwierdzili otoskleroze:(szok nigdy nie chorowałam ani na zatoki ani uszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko czytalam ze to sie objawia szumami w uszach a ja takiego objawu nie mam. ale pewnie fakycznie wybiore sie do lekarza ale to juz na wakacjach zeby miec na to spokojnie czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż.....nie prawdą jest że przy otosklerozie "muszą" występować szumy uszne itp. U mnie wystąpiły dopiero przy perlaku a leczę się już prawie 30 lat :P Nie chcę Was martwić ale nie wszystkie objawy opisane na tym topiku muszą się pojawiać u Wszystkich! A więc nie zwlekać z wizytą u lekarza ! Akurat zajrzenie kamerką do gardła itp.to żaden zabieg....nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać a tym bardziej stresować! :P Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku ... co za weekend :( Skislope - nie pierwszy mój błąd i nie ostatni ;) 18kl - ból głowy ... to tylko ( aż ) objaw że coś się dzieje .. ziarnina to leczenie przez lata ... niestety, a moje osobiste wrażenie jest takie, że gorsza jest od perlaka ( większe tępo destrukcji tkanki ) muska - matura ważna rzecz :) ... i z uśmiechem na twarzy ! ... serduszko mnie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoglądamy nie na nowy stan materii, lecz na nowo poznaną relację między świadomością a materią, która pozwala na bardziej dogłębny wgląd w działanie wizji przyszłości. Ten, kto jest jej podmiotem, projektuje wewnętrzny wszechświat, aby z niego wydobyć nowe zewnętrzne możliwości za sprawą sił, aby użyć ich do kształtowania fizycznego wszechświata. ... i jak tu być normalnym Ostatnio dużo pracuję nad swoją samoświadomościa ... i nie chodzi tu o filozoficzne pojęcie bytu, a o możliwości psychiczne naszego organizmu w walce z chorobami. Uświadomiło mi to kilka zależności: Pamięć nigdy nie odtwarza rzeczywistości - pamięć ją rekonstruuje. Wszystkie rekonstrukcje zaś zmieniają oryginał, tworzą zewnętrzną siatkę powiązań, która z konieczności tworzy zafałszowania. Błędne oceny - to przyczyny naszych porażek Im mniejsza wiedza, tym dłuższe wyjaśnienia. W codziennym życiu, wiele jest porażek, które jednak nie powinny zabijać pamięci o pięknych rzeczach, które się wydarzyły. Wyobraźnia : sposób na to, żeby wybić się ponad przeciętność, żeby widzieć świat inaczej. .... będę starał się rozwijać ten wątek ... http://serwis.host56.com/joomla/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tak czy inaczej ta wada by mi sie pogorszyla chyba przeciez a pozostaje taka sama i nie widze zadnych zmian od dluzszego czasu ,wlasciwie to juz sie nawet przyzwyczailam do tego lekkieg przytkania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinley
Witam, Pisałam na forum bardzo dawno temu... Jakoś w listopadzie czy grudniu. Miałam mieć zabieg na lewe uszko w Styczniu ale zadzwonili i przełożyli na Maj. Dużo sie działo przez ten czas. Mam pytanie: "ile czasu spędziliście w szpitalu po zabiegu?" oraz "po ilu dniach czuliście się "normalnie"?" To może trochę dziwne pytania ale bardzo zależy mi na odpowiedzi ponieważ 10 dni po zabiegu mam zawody z "Udzielania pierwszej pomocy". Przygotowywałam się cały rok do nich i nie chciałambym wystawić swojej drużyny :) Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×