Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Hurra, udało się:-) Witam "stare" bywalczynie, i wszystkie nowe twarze:-) Koczelada! Posiałam Twój numer gdzieś w kosmosie, ale cholernie się o Ciebie martwię, kobieto! Ściskam wyjątkowo mocno, bo gdyby nie Ty, nigdy nie zdecydowałabym się na dalsze działania. Operacja we wrześniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie się podziała Monia003 i ana1 ? Dzieeeeewczyyyyyyyny! Odezwijcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą to był sprawdzian zmiany barw,fajnie znowu o coś jestem mądrzejsza. Dzisiaj byłam u chirurga i dostałam kolejne L4 na miesiąc, ale poprosiłam panie w recepcji aby się wstrzymały do jutra z wypisaniem druku.Muszę się zastanowić , bo to perspektywa kusząca jeszcze miesiąc lenistwa, ale z drugiej strony sezon urlopowy nie wiem czy wszystkie koleżanki będą miały zapewnione zastępstwo . Zanosi się na długą noc. Milva84 powodzenia jutro w Gliwicach,oby Cię tam nuda nie dopadła i szybkiego powrotu do świata. A jak tam egzaminy , mam nadzieję ,że luzik I potraktowali Cię ulgowo , przecież nie wolno Cię denerwować. Lalinka sory ,że tak późno piszę o naszych kluchach.Ty to jesteś dobra ,po 10 dniach od operacji już szalejesz u kosmetyczki. Czy przez półeczkę mam rozumieć opuchliznę po operacji ? Nie brałabym do serca słów kosmetyczki ,w końcu nie jest lekarzem a już na pewno nie chirurgiem , lepiej dopytaj lekarza, chyba masz przyjść na kontrolną wizytę po operacji ? Co do odchylania głowy , to w szpitalu w którym byłam na drugi dzień po operce przychodziła rehabilitantka i pokazywała jak ćwiczyć , w sumie ćwiczyłam tylko w szpitalu. A kluchę to dzisiaj czuję bardzo wyraźnie , myślę ,że z powodu wizyty u lekarza - lekki stresik. Spotkałam w przychodni koleżanki z oddziału, dwie miały kluchę dwie nie,tak więc to różnie bywa. Pozdrowionka dla wszystkich przed i po i dla tych co się wahają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renee68 Dzięki za informację , a co do kosmetyczki to córka tak usiluje mnie postawić do pionu i zamówiła wizytę na poprawienie nastroju. Oczywiście mam wizyte u chirurga ale dopiero 30.06.09. to jest 25 dni po operacji , więc nie ma z kim przedyskutować . Ale na Was zawsze można liczyć:) Nikt mi nie powiedział o żadnych ćwiczeniach , Pólka tak to spora różnica w poziomach pod blizną i nad. Rana myślę że goi się jak na psie , bliznę będę miała tylko sporą w miejscu gdzie był sączek bo jeszcze nie chce odpaść kłębek nici. W innych miejscach ślad ledwo widoczny. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie. - Miło się czyta, że tak pamiętacie o sobie, te wcześniej operowane, czy po jodzie -nawet wyczuwa sie nutki przyjażni...ja należe do tych \"nowszych\" ale wszystkim bardzo życzliwa - pozdrawiam. Eleonora 77 witam, tak jestem z Gdyni, dziekuję, że mnie dostrzegłaś i się zainteresowałaś.- To bardzo pomaga w oczekiwaniu na operację, w przezwyciężaniu strachu , niepewności.... Będę operowana 14 lipca (13 -go na oddz.chirurgii onkolog)w Szpitalu Morskim w Redłowie, przez pana dr.Piotra Dembowskiego - jestem po konsultacjach w pryw.gabinecie - wszystko dograne. 1 lipca druga szczepionka p/żółtaczce w evi-Medzie, 2 -go VII - laboratorium w szpitalu i 13 na oddział. Eleonoro- Twoje dobre wrażenia i opinia o personelu szpitala redłowskim dodały mi otuchy.- bo spotkałam tu i odmienne zdanie. Wiadomo, jest powiedzenie - jeszcze się taki nie urodził ,żeby wszystkim dogodził...ale ja trzymam się tych pozytywnych opinii... i wierzę w dr. Dembowskiego,w jego doswiadczenie i pewną rękę chirurga . - Nie pamietam pseudonimu pani, ktora wyraziła się o Nim ,że to rzeżnik. Każdy chirurg jest po trochu rzeżnikiem:) Teresko45- przeglądałam dzisiaj wcześniejsze posty z kwietnia b.r. i tam spotkałam Panie, który mają podobny problem z głosem jak Ty- znajdziesz chwilkę \"poszperaj\" może nawiążesz kontakt -jak one sobie poradziły ? pozdrawiam marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flyspider
Witam! W poniedziałek zgłosiłem się do szpitala, wyniki badań były nadal kiepskie i operacja została przesunięta o 2 tygodnie. W sumie wolałbym mieć to za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianno Nie wiem kto pisał, że dr Dembowski to rzeźnik, ale on właśnie mnie ciął i ja jestem bardzo z niego zadowolona, moja ciotka specjalnie się do niego wpisywała, żeby tylko on był przy jej stole... Co do samego lekarza, świetny fachowiec, przemiły, wspaniałe ręce i ja o nim złego słowa nie powiem. Oddział w szpitalu to nie Leśna Góra he he, ale warunki znośne, jak będziesz miała możliwość wyboru, to kładź się na łóżko z pilotem, bo uwierz mi noc w szpitalu po operacji nie należy do najprzyjemniejszych. nie boj się jeżeli od razu po przyjściu na oddział trafił na salę numer 13, to jest sala pooperacyjna i najczęściej tarczycowców od razu tam kładą, telefon można mieć przy sobie, o ile nie będzie tam leżeć przypadek wymagający monitorowania, telewizora na tej sali brak. Toaleta tragiczna, więc się przygotuj psychicznie, natomiast co do opieki pielęgniarki, boziu, to przechodzi ludzkie pojęcie, przemiłe kobiety, zawsze do pacjenta, cokolwiek będzie boleć nie bój się prosić o leki, dostajesz,tak samo jak środek nasenny, nie łódź się nie pomoże, noc nie przespana. Patrzysz tylko jak tyka zegar he he, no przynajmniej ze mną na sali nikt nie spał...Nie wiem co chcesz wiedzieć, a ze na pewno masz masę pytań, to podaję ci mój adres eleonora77@o2.pl zaznacz tylko w tytule ześ z forum, bo z reguły od nieznajomych nie odbieram. a jako, że i ja miałam swojego anioła stróża, który był moim przewodnikiem więc i ja staram się pomagać innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w opisie jest tak : GRUPY TYREOCYTÓW Z BRUZDAMI I WYRAŹNYMI JĄDERKAMI. OPIS PRZEMAWIA ZA TUMOR FOLLICULARIS. ROZPOZNANIE KLINICZNE-NIEZŁOSLIWY NOWOTWÓR TARCZYCY.. Ktos tak miał? Help, pomaszczi, hilfe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. i jeszcze było o atypii jadrowej:-) Marek by się tu przydał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulla a czego to jest wynik , biopsji czy histopatologiczny. Skopiowałam wyjaśnienie jakiegoś lekarza. Tłumaczenie polskie z łaciny rozpoznania histopatologicznego brzmi: Guz pęcherzykowy . Komórki oksyfilne (kwasochłonne) to typ komórek, które zabarwiają się pod wpływem określonego barwnika. Guz taki podejrzany jest o proces nowotworowy (nowotwór w takich guzkach występuje w około 20%). Ale, żeby potwierdzić w 100% czy jest to rak należy usunąć gruczoł tarczowy. Badanie cytologiczne (BAC) w tym względzie nie jest jednoznaczne. Zakres operacji uzależniony jest od wielkości guza i stanu klinicznego pacjenta. Po operacji i potwierdzeniu zmiany nowotworowej możliwe, że będzie dodatkowo wykonana terapia jodem radioaktywnym. O tym jednak wszystkim zadecyduje endokrynolog po analizie wszystkich wyników badań. lek. Tomasz Stawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka_54 To wynik biopsji, jestem przed operacją i tak się zastanawiam, czy już mam zacząć wpadać w histerię, czy jeszcze chwilę poczekać:-) Napisali, że nie złośliwy, tego się będę trzymać:-) Dzięki za info, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulla35 A gdzie taki fachowiec jest co na podstawie biopsji określił , że guz pęcherzykowaty nie jest złosliwy? Ja mam taki guz (miałam kochana , miałam) i obeszłam przysłowiowy Kraków, Maków i oklice , przeczytałam wszystko na ten temat i nikt na całym świaecie bez usunięcia i badania histpat nie określi czy to jes gruczolak czy rak Nie pisze żeby Cię straszyć , ponieważ jest niewielkie prawdopodobieństwo że jest zlośliwy ale niestety jest. Czekam na wynik i mam nadzieję że nie potwierdzą się podejrzenia. Gdzie mieszkasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flyspider Witam , to przykro , że operacja się odwlokła , za dwa tygodnie już byłbyś w niezłej formie a tu taka niespodzianka. Trzymamy kciuki za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teresa45 co do endo w Lublinie to Maria Kurowksa (jestem pod jej opieką) pojawia się też tu nazwisko lekarzy Filipowicz i Matuszek osobiście byłam jeszcze u świrszcz-Piotrowskiej (Szpiotal na Staszica) prywatnie Luxmed laryngolog Polberg z MSWiA a prywatnie z Luxmedu (mnie skutecznie pomógł w leczeniu zatok, z którym borykałam się z przerwami od 15 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez polecam dr. Kurowskąz Lublina, wspaniała kobieta i lekarz, cierpliwa itd. mimo iz moja biopsja wyszła OK to dalej się z nią kontaktuję co jakiś czas (pozwala dzwonić nawet do siebie do domu) a to juz o czymś świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariaannazGdyni Dziekuję za podpowiedz, jestem od niedawna na forum więc nie miałam okazji przeczytać wszystkiego ponieważ mam ograniczony dostęp do internetu. Faktycznie znalazłam dwie panie, Zoska 77 i Zoska53 które miały podobny problem po wycięciu tarczycy z mowieniem- z głosem lecz nie mogłam znaleźć kontaktu, a panie chyba ostatnio nie czesto tu zaglądają, ale mam nadzieję że się odezwą. Bardzo prosiła o info. czy głos wrocił i jak sobie panie z tym poradziły. Aga 68 i landi30 Mam pytanie odnośnie pani dr Marii Kurowskiej, czy możecie mi powiedzieć gdzie ona przyjmuje, może jakiś telefon, adres placówki. Ja osobiscie zapisałam się do dr Małgorzaty Sykut-Łój na Hempla 5 w lublinie, może ktoś słyszał coś o pani doktor. Słyszałam że endo prof. Andrzej Nowakowski jest też bardzo dobry może ktoś się u niego leczył? Może coś panie wiedzą na jego temat. Będę wdzięczna za każdą info. Wiem jedno chełmskich endo nie polecam, ponieważ byłam u jednego i miałam pytania odnośnoe niedoczynności, ( tycie, zadyszka,samopoczucie itp.) to powiedział niech mnie pani słucha i wlepił gały w biurko i nic nie powiedział a jedyne co słyszałam to swój oddech. Gdy po chwili chciałam przerwać ciszę i zapytałam jeszcze raz to mi powiedział, że go nie słucham, a potem skonczył wizytę i wyszłam zdezorientowana - w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurowska w gabinetach na Chodźki tele 747 19 38 dzwonić po 14 tak jak landi pisała jest bardzo pomocna i gotowa na kontak z pacjenetm nawet w domu, jeżeli masz zrobić jakieś badania to póxniej mozesz do niej zadzonić podać przez telefon. cenię ją za spokój i opanowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teresa45 ja też słyszałam że prof. A. Nowakowski jest b.ddobry ale terminy do niego są odległe, ja chciałam zapisać się pod koniec kwietnia to dopiero na czerwiec mogłam, a że nie chciałam tyle czekać to w recepcji poleconą mi panią Beatę Matuszek, i chyba już jej się będę trzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim w piątkowy poranek - w Gdyni pochmurny, ale cieply i najważniejsze,że nie pada. -no , wiem dzień się chwali po zachodzie słońca - nie ma go....:) Flyspider - co się odwlecze to nie uciecze - sory:) Ja też mam pewne obawy, czy mój termin będzie dotrzymany, a bardzo bym chciała.!! Rozhuśtał mi się cukier i walczę z wysokim ciśnieniem, które też wymknęło się z pod kontroli mimo leków. - Może przez stress... Flyspider \"zaczernij \" swój pseudonim- my zrobiłyśmy to ,za podpowiedzią - ojej ale mam pamięć,przepraszam umknęło mi...a jestem wdzięczna i nie podziękowałam za piękne niebieskie kwiatki pod postem tej Pani ...Kliknij na preferencje i dalej w/g wskazań - pamietaj raz obrane hasło. -To pewność,że nikt nie wykorzysta Twojego pseudo do \"złośliwych wygłupów\" Droga Eleonoro 771 - dziękuję za cenne wskazówki - jestem Ci wdzięczna ♥ . -PodzielamTwoją opinię o dr. Dembowskim ,którego mi poleciła moja endo i szpitalu redłowskim , Inną opinię miała Małgorzata, ale każdy ma swoje zdanie i doświadczenia. Co do szpitala w Redłowie - lekarzy, pielęgniarek mam dobre doswiadczenia z oddz.pulmonologii i onkologii . Eleonoro pytań dużo - koltłują sie pod moim \"dekilkiem\" :) Mam rozrusznk serca - i pewne obawy o narkozę ,ale nie cukiernicy będą się tym zajmowali :) W 2002 r. przed operacją raka płuca zgodziłam sie na dodatkowe znieczulenie w kręgosłup - (anestezjolog zza wschodniej granicy, nie obrażając Go) - Potem dowiedziałam sie od pacjentów, że postąpiłam lekkomyślnie,że to było ryzykowne... Co do cięcia - Czy dr. Dembowski ranę szyje, czy klei , mam nadzieję, ze jeszcze o wszystkim porozmawiam z Nim 7 lipca na Bema. Eleonoro - czy znasz endo panią dr. Danutę Koriata - ja byłam u Niej prywatnie w ubiegłym tygodniu na ul.Bema 1 - aby dla własnego spokoju potwierdziła lub nie - koniecznosśc operaccji na podstawie moich wyników.- Odniosłam pozytywne wrażenie, to Ona zmieniła mi tabletki na cukrzycę, i dodała na nadciśnienie - bo jak stwierdziła, może być kłopot z dotrzymaniem terminu przy takich wynikach .Poznałam jej opinię ,że jeżeli potwierdzony jest guz - u mnie na prawym płacie tarcz. -to po otwarciu , dobry fachowiec oceni tez lewy płat - czy jest wolny od guzków.Wedlug jej doswiadczenia raczej taki sam jak prawy. O wszystkim porozmawiam z dr. Dembowski - wizyta 7.VII. już z wynikami z laboratorium szpitaln. Eleonoro dziekuje i zapewniam, że napewno nie dam ci \"spokoju\" ..pozdrawiam . marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia 71 Zauważyłam że, aga68 już wymieniła to nazwisko. Możesz powiedzieć kilka słów o dr Matuszek, miałaś już wizyty, może wiesz gdzie przyjmuje, jakiś kontakt. Wiem, że choroba to jedno ale znaleść dobrego lekarza to drugie zwłaszcz że jestem z chełma a tu nie ma co liczyć na niektórych lekarzy. Do Lublina mam kawałek, więc szukam dobrego lekarza żeby choć było warto. Dzięki zai nfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani - a tą Panią, ktora oświeciła niektóre z nas - jak zabezpieczyć swoje pseudo i \" zaciemnić \" jest MAJKA 60 - mamy komfort - bezpieczeństwo - dzięki Niej. W innych sprawach na kompku dobrze sobie radzę, zmniejszam, powiekszam, wysylam , gadam , gram, i co tam jeszcze, a tego nie wiedzialam - człowiek - Danan - całe życie się uczy - to oczywiasta - oczywistość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teresa45 dr.Matuszek przyjmuje na ul.Braci Wieniawskich tel.0817408420 w pon. i czwartki, przyjmuje też na ul. pogodnej ale nie wiem w jakie dni .Byłam u niej dopiero raz więc nic ci o niej nie mogę powiedzieć za bardzo ,ale skoro ja polecają to chyba zna się na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianna z Gdyni oczywista_ oczywistosc, a widzisz jak nieraz mozna posadzic niewinnego czlowieka,za powazna jestem aby komus cos takiego robic,pozdrawiam serdecznie Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich gorąco, jestem po pierwszej konsultacji w Gliwicach, termin jodowania 17.07. z zastosowaniem rekombinowanego TSH, moje samopoczucie pomimo, że jest juz 1,5 miesiaca po operacji jest nadal fatalne,najbardziej dokuczają mi ciągłe bóle głowy, a moja szyja od 3 tyg. po operacji jest pokryta krostami jak u nastolatka w okresie dojrzewania. Czy ktoś z Was ma podobny problem ze skórą? Czy jest to związane ze spowolnionym metabolizmem- moje TSH obecnie wynosi 9. Niestety będąc w Gliwicach zapomniałam zapytać Pani doktor czy mogę to czymś smarować. Do Milva84 powodzenia w Gliwicach trzymaj się cieplutko i oczywiście napisz jak było. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobota zalamana jestem
dziewczyny sorki ze sie wtrące ale tak wlasnie czytalam wasze wpisy i zaczynam sie niepokoic, mi lekarz ostatnio przy wizycie spojrzal na szyje i mowi ze mi wole wychodzą, zrobilam sobie wiec tsh tarczycy i mam 3,50 czyli chyba prawidlowe . jedyne co mnie martwi to powiekszona od dziecka szyja, no i mowią ze mam wole ..do specjalisty ide dopiero za pol roku bo takie są niestety kolejki mieszkam na sląsku i na tarczyce choruje masa ludzi, boje sie troche, jak robilam to tsh to mialam okres czy myslicie ze to moglo tez zawyzyc wynik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wykasowac powiadomienia w mailu o nowych postach, kiedys zaznaczylam i mam zapchana skrzynke teraz ;) pomozecie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landi30 Na dole każdego maila masz link do wypisania się z otrzymywania postów. aga0211 Mi wyskoczyły wągry na plecach i ramionach jak u 18-tki kilka lat przed operacją (wtedy nie wiedziałam jeszcze, że coś jest nie tak). Dermatolog stwierdził, że taka moja uroda. Od endokrynolog dostałam po operacji maść na trądzik - Tormentiol. Posmarowałam tylko kilka razy, bo było to uciążliwe, a ja zaliczam się do leni - maść jest bardzo tłusta i brudzi, ale zasuszyła kilka najgorszych wulkanów. Jednak z doświadczenia przekonałam się, że mogło to mieć jakiś związek z niedoczynnością tarczycy. Teraz, gdy ok kilku tygodni wreszcie wpadłam w dolną granicę normy TSH, te wszystkie wypryski zaczęły się zasuszać, zanikać... Na razie mam jeszcze plamy po nich na skórze, jeszcze się przytrafiają pojedyncze sztuki ale już się cieszę, że latem będę mogła chodzić w sukience na ramiączkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia 65
mam guzy tarczycy, biopsja w porządku, lekarz stwierdził że operacja jest nieunikniona. Mam bóle i słabość i napięcie mięśni nóg, nie mogę stać bo zaraz trzęsą misię nogi. Czy może ktoś miał takie objawy? Proszę osoby operowane przez prof. Kuzdaka w Łodzi - odezwijcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia 65
mam guzy tarczycy, biopsja w porządku, lekarz stwierdził że operacja jest nieunikniona. Mam bóle , słabość i napięcie mięśni nóg, nie mogę stać bo zaraz trzęsą mi się nogi. Czy może ktoś miał takie objawy? Proszę osoby operowane przez prof. Kuzdaka w Łodzi - odezwijcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×