Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Lalinko,ja biore Tialorid mitte już drugi rok i nic się nie dzieje,póki co!!!A co z tym lekiem nie tak?????Pisz szybko,bo pęknę z niewiedzy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha Według mnie miałam wszystkie skutki uboczne , które są w ulotce. Przestałam jeść , mogłam tylko spać , zaparcia , bóle kręgosłupa itp. Czułam się jak upośledzona , jak trzecią osobę potrąciłam w sklepie to porzuciłam go i teraz się martwię czy dobrze zrobiłam. Endo jeszcze nie wie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoya czekam na wynik biopsji, wlasnie mam mieć operacje w Bytomiu termin na sierpień troche odlegly , jesli możesz napisz kilka słów kto Cię tam operował jak długo bylas w szpitalu , o tyle rzeczy się chciałam zapytac a jakos wszystko mi z glowy ucieka nie moge sie skoncentrować pozdrawiam Was wszystkie przed i po operacji buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoya czekam na wynik biopsji, wlasnie mam mieć operacje w Bytomiu termin na sierpień troche odlegly , jesli możesz napisz kilka słów kto Cię tam operował jak długo bylas w szpitalu , o tyle rzeczy się chciałam zapytac a jakos wszystko mi z glowy ucieka nie moge sie skoncentrować pozdrawiam Was wszystkie przed i po operacji buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam oj Lalinka Ty tak doswiadczona kobitka, ten lek nie ma juz tak dzialan ubocznych jak kiedys, tez pamietam,ze po zarzyciu to nie ze jedzenie bylo be, ale nawet na wode nie moglam spojrzec,i do tego nudnosci.teraz bardziej oczyszczony, ja go biore juz 5 lat,mite to jest z tych slabszych, kardiolog mi przepisuje, ale do tego mam kalipoz 2x aby uzupelnic potas,bo to lek moczopedny jak masz nadcisnienie to pewno masz go zapisany,odnosnie moich wynikow to cycki wynik z wycieku jest dobry guzek do wyjasnienia,wyniki tarczycy zmiany prawdopodobnie lagodne z jednego guzka material nie do oceny,wizyta na wrzesien i biopsja z cala seria badan TSH, FT4,Trojglicerydy kreatynina i kwas moczowy,po co, to nie wem,mam juz dosc tych badan,i chyba sie zbuntuje i dam spokoj, bo jeszcze mam miec MR piersi.Pozdrawiam cala ekipe i duzo wytrwalosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dodam moj onkolog dzis ogladal te wszystkie wyniki z tarczycy i potwierdzil ze operacji nie unikne ale dopuki mozna to sie nie spieszyc bo reoperacja po tak dlugim czasie od pierwszej a to juz prawie 14lat,moze skonczyc sie uszkodzeniem nerwu,a ja na to i co nie bede mowic, dr mowi mi ze cicho, ja na to dr nie zartuje bo mam zamiar zapisac sie do choru koscielnego,az parsknal smiechem,ja na to ze wierze w jego reke tyle razy dr mnie operowal i bylo ok i blizny malo widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danan,z tego co wyczytałam to raczej u Ciebie już lepiej.Czy się nie znam????A Tobie dr.W zapisała ten Tialorid ,bo mnie to ona wlaśnie ,ale nic do tego aha jeszcze atenolol mam 1x dziennie,b o innego nowego nie trawię:( betaloc bodajże,to mi nie wchodzi.A po Tialoridzie to całkiem nieżle funkcjonuję .Teraz mam wizytę w maju i mam potas i fosfor sobie zbadać ,oczywiście Tsh i Ft3 i wapno zjonizowane i oby tylko z wagi trochę zlecieć.To moja jedyna dolegliwośc.....olbrzymi apetyt na wszystko. Lalinko,bidulko,to Ci sie przytrafiło,jak przeczytałam o skutkach ubocznych to mnie dreszcze przeszły,co musiałaś przejść.Fatum jakieś....????i żeby wszystkie prawie w jednym ciele się odezwały????Wspólczuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan122 Ja nie miałam żadnych problemów z ciśnieniem , teraz będę mieć:( Dostałam ten lek z powodu nie wchłaniania się wapnia. Dobre co lek na marskość wątroby i nadciśnienie:( Chyba mnie nie posądzasz o zwidy , ja ulotkę przeczytałam jak już chodzić nie mogłam:O Co tam z tymi komisjami ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan122 Wygląda na to że jesteś zdrowa i tylko marudzisz:D Ciesz się , że daje Ci skierowanie na badania (o ile oczywiście nie musisz płacić) , bo w dzisiejszych czasach wydębić skierowanie to graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos Byłam w Zusie, pana dr interesowała tylko karta wypisowa, co zażywam, czy prócz tarczycy mam inne schorzenia. Zbadał mnie (zmierzył ciśnienie, zajrzał do gardła,osłuchał, i jak niewierny Tomasz dotknął blizny). Na koniec stwierdził że w moim przypadku nie kwestionuje L-4, i to wszystko, a cha powiadomił mnie że dostanę zwrot pieniędzy za dojazd na badanie czyli 5zł bo taki był koszt biletów MPK. pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos Byłam w Zusie, pana dr interesowała tylko karta wypisowa, co zażywam, czy prócz tarczycy mam inne schorzenia. Zbadał mnie (zmierzył ciśnienie, zajrzał do gardła,osłuchał, i jak niewierny Tomasz dotknął blizny). Na koniec stwierdził że w moim przypadku nie kwestionuje L-4, i to wszystko, a cha powiadomił mnie że dostanę zwrot pieniędzy za dojazd na badanie czyli 5zł bo taki był koszt biletów MPK. pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka no cos Ty, ja o nic Cie nie posadzam, ale to jest lek moczopedny, a ja jestem zdrowa:) i ciesze sie ze koszmar minal.badania darmowe ale musze pare km jechac,i Wam tego zdrowia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj zocha48 nie martw sie o wage bo ja tez mam problemy, ale jestem osoba wysoka to tak nie widac,a dzis dr mnie wazyla mierzyla obwod szyji, pasa,i obesitas napisala,co do leku tialoryd to kardiolog mi przepisuje aby nie bylo obrzekow,dr W to tylko letroxs i glukofage mi zwiekszyla bo cukier mi skacze,w maju mam sie zarejestrowac na wrzesien z wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marg
manetb bardzo dziękuję za te słowa otuchy,odkąd dowiedziałam się o chorobie córki siedze na internecie i szukam wiadomości na temat leczenia guzów i ewentualnych powiklań,mogę to robić dopiero wieczorem ,bo po pierwsze w dzień pracuję ,a po drugie dopiero jak córka idzie spać mogę wejść na to forum ,bo mi córka nie podgląda.Chciałabym się ciebie spytac jak teraz czuje sie twój syn,jaki wpływ na jego zycie miała ta operacja i czy wogóle jast to częsta choroba u dzieci?z góry dzięki pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marg Nie katuj się tak . Nie bierz sobie do głowy że większość z nas ma powikłania. Na tym forum zostają osoby , które mają jakieś powikłania lub histpat potwierdził istnienie nowotworu. Twoja córka po pierwsze jeszcze nie wiadomo , czy jest chora po drugie po takiej operacji większośc osób ma tylko jeden problem trzeba rano połknąć tabletkę . I tak na pewno będzie w córki przypadku , czego Ci szczerze życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj marg:) syn w tej chwili czuje się dobrze .(ale bierze leki,syst badania labor.itp) generalnie młode organizmy znoszą to lepiej ,szybko dochodzą do siebie.mój przypadek nalezy naprawdę do wyjątków bo wszyscy wychodzili ze szpitala bardzo szybko tylko my byliśmy ,bylismy i bylismy.ale nie wyciągaj pochopnych wniosków ,ze to reguła .często jest po prostu dobrze . jezeli mogłabym być ci coś poradzic to abys pozytywnie myslala oraz nie zniechęciła się tym,ze w Gliwicach na początku trochę ma się wrazenie ,ze jest się w fabryce -tak wielu pacjentów ,wszędzie szybko ,lekarze zabiegani .dopiero na kolejnej wizycie dostrzegłam ,że ci lekarze chcą naprawdę pomóc.warto spisac sobie pytania bo potem w nerwach o wielu rzeczach się zapomina.nowotwory złośliwe tarczycy rzadko się zdarzają .dlatego ufam ,ze u was będzie wszystko w porządku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka po nocy :-) Od czterech tygodni biorę 3 x 175 i 4 x 150 Euthyrox. Ostatnie TSH miałam 0,015 (mam mieć poniżej 0,01) przy dawce 5x150 i 2x175. Nie robiłam teraz TSH, bo 22.04. jadę znowu do Gliwic, więc szkoda mi teraz kłóć tych żył, skoro w Gliwicach i tam mi pobiorą krew. Skutki nowych dawek: jestem nerwowa, zaczęłam szybko wpadać w gniew bez powodu, huśtawka nastrojów, brak koncentracji, nie mogę zasnąć w dni brania podwyższonej dawki, wejście po schodach na pierwsze piętro kończy się zadyszką, włosy mi się wolniej przetłuszczają teraz wytrzymują 1,5 doby bez mycia , mam suchą skórę zwłaszcza na rękach, nogach i stopach, rogowacieją mi pięty, powrócił trądzik na ramiona i barki (na szczęście nieznaczny), waga niestety nie chce opadać. Kładę się koło męża, może w końcu zasnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobiety Kochane....wiem,ze ja z Wami nie tak zżyta,ale czytam Was i mimo,ze specjalnie religijna nie jestem,to modlę sie żeby Wam w życiu lżej było. Ja z tydzień na biopsję,zaraz na nastepny dzień syn ma bierzmowanie ,a za tydzień egzaminy gimnazjalne...uff nawarstwiło mi sie tego cholerstwa naraz...spac cos nie mogę,ale to pewnie nerwy(byłam wczoraj na zebraniu w szkole;)) Marg Nie denerwuj sie wiem,że jestem tutaj ostatnia osoba ,która mogłaby cie pocieszac i doradzać ,bo moje nerwy tez jak postronki,musi być dobrze,Twoja córka to młoda dziewczyna i organizm młody to da rade a Ty Kobieto i Mamo bądź silna...trzymaj się Miłego dnia Dziewczyny:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wszystkich przed operacją - kochane, nie myślcie od razu o nowotworach, nie szukajcie przedwcześnie w internecie informacji , myślcie pozytywnie. Przecież w większości te guzy są łagodne, po co katować się strachem, obawą i złym myśleniem. Do operacji jak czytam, zostało większości nie tak dużo czasu, niedługo wszystko się wyjaśni i mam nadzieję, że przeczytamy na tym Forum same dobre wiadomości od szczęśliwych "podwójnych uśmiechów". Jak już wcześniej pisano, nowotwory złośliwe tarczycy nie są wcale częste i większość guzów jest naprawdę łagodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich ozam a mi sie wydawało ze suchosc skóry jest przy niedoczynności, podobnie jak zadyszki ale moze sie pomyliłam, mi wstretne wypryski wyskoczyły na plecach równiez przy niedoczynnosci.... wiecie chce córce zrobic badania pod kontem tarczycy i usg, zaraz powiecie zebym dała sobie spokój i pewnie macie racje ale ostatnio nie mam chyba sie czym martwic:)..ale tak serio jeden lekarz mi poradził zebym skontrolowała zwłaszcza ze teraz wyszło ze mój brat 11 lat tez ma problemy z tarczycą.. no dobra pozdrawiam was mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ozam a czy nie prościej byłoby brać jakąś jedną dawkę cały tydzień? Podobno takie branie w kratkę różnych dawek może właśnie powodować podobne reakcje, o których piszesz? Ja biorę stałą dawkę, więc nie mogę się tutaj wymądrzać:), ale jestem ciekawa. I jeszcze jedno - czy ktoś ma bóle mięsni i kości? Ja wstając np. z krzesła, muszę chwilę postać nim zodłam ruszyć nogami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelka Dzieki za info. Mam nadzieję, że i u mnie jutro będzie ok, chociaż pietra mam.... Z ZUSem nigdy nic nie wiadomo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani, odebrałam wreszcie wynik histo i teraz wierzę w to co wczytam: struma nodosa macro et microfolliculare :-) :-) W sobotę udaję się do endo i zastanawiam się czy dostanę jakieś tabletki? iwonagos Ty bierzesz coś, o ile dobrze pamiętam. Ja nic nie brałam po operacji i nadal nic nie biorę. A co do komisji to życzę powodzenia :-) mów do nich powoli, cicho .....:-) Swoją drogą to zastanawiam się jak to będzie w pracy skoro po całym dniu gadania do dziecka wieczorem coś mnie tam pobolewa. Tym bardziej w naszym zawodzie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia32 Super!!! Tak, ja biorę od dnia operacji euthyrox 50, chociaż, tak jak lalinka napisała, tak, jak ja brałam, to jabym wcale... A Ty masz zamiar wrócić w tym roku szkolnym do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiula68 --- największym plusem Bytomia są doświadczeni lekarze, specjaliści w dziedzinie chirurgii tarczycowej. W szpitalu wykonuje się mnóstwo operacji tarczycy a nie słyszałam jeszcze o jakichś komplikacjach. Są także i minusy: przede wszystkim długi okres oczekiwania na przyjęcie do szpitala, który w wielu przypadkach jest kilkakrotnie przesuwany (byłam operowana w marcu i na oddziale było dużo pan, które swój pierwszy termin miały wyznaczony na listopad). Długo czekałam także na samą operację już w szpitalu: spędziłam tam 15 dni, a sama operacja odbyła się w dniu 10. Chyba w żadnym innym szpitalu nie leży się tak długo. Drugim wielkim minusem jest kiepski przepływ informacji między lekarzami a pacjentem. Pojęcie "lekarz prowadzący" istnieje tam tylko formalnie, każdego dnia ma się do czynienia z innym lekarzem, nikt nie kontaktuje się z pacjentem po operacji, by powiedzieć, jak operacja przebiegła itp. No cóż, najważniejsze jednak, że jest się pod opieka prawdziwych fachowców. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos, właśnie nie wiem jak to będzie, zwolnienie ze szpitala mam do 20tego więc 21 chyba idę do pracy :-) bo skoro wyniki ok, to czy ktoś mi da zwolnienie? to jedno a drugie to to, ze jak człowiek choruje to powinien dostać więcej wypłaty na lekarzy,a nie odwrotnie!......... a może niedługo wprowadzę pewien plan w życie i zagwarantuje sobie wolne :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia32 :) Domyślam się jaki to plan 😍. Więc powodzenia. Szkoda, że ja trochę za stara na TO....... ;) A jeżeli chodzi o wynik, to może być ok, ale przecież nie zawsze człowiek może czuć się dobrze. Tym bardziej, że w naszej profesji dobra forma wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zocha48 mam pytanie czy Ty chodzisz do dr W prywatnie czy na fundusz? ja sie lecze juz 18 rok ale w przychodni.czy masz gg?jak masz to czy moglabys ze mna na gg 4744393 lub skypa.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoya Wielkie dzieki za info ale te 15 dni to mnie załamaly, dziewczyny na forum piszą że są w szpitalu 4-5 dni. Jesli możesz powiedziec od jakiego lekarza miałaś skierowanie, czy on pracuje w tym szpitalu pozdrawiam buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×