Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

cyryla tak wyniki sa od razu tzn w tym samym dniu :))) pani dr ogalda wynik histo-pat,wynik scyntygrafii i zleca lub nie duzy jod. w 6 osob jakie ze man mialy maly jodek po operacyjny jedna nie miala duzego- dmuchaja na zimne i ok chlopak który nie mial zalecenia duzego jodu mial jeden malutki guzek ja mialam malutkie ale dwa n. Szczerze mówiac ciesze sie ze dali duzy jod- nie jest tragicznie a przynajmniej mialam pewnosc ze dobili "gada" pozdrawiam i słuze pomoca w trazie watpliwosci s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca,to super,będziesz naszą kolejną skarbnicą wiedzy. A mnie zalewa nadal,ze zlości oczywiście,odebrałam dzisiaj wyniki TSH 0,23 norma od 0,4,OB 45 norma do 15.Czyli tarczyca mnie się zapaliła.A tu w oniedziałek mam termin stawienia się na oprację.Jak nie urok...to przemarsz wojska.I co ja mam robić??????Do swojej endo nie mogę się dodzwonić,może coś poradzicie????Ja to jakaś pechowa jestem chyba😠😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha, kochana ja potrzymam kciuki bo ekspert jestem żaden trzymaj się dzielnie i dzwoń, się uda - musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiłam?????echowa jakaś jestem,nawet nikt nie zajrzał. Greystonko,dzięki za ciepłe słowa,też ważne!!!!!Dzięki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zocha48 hm no niewiem co poradzic. Najlepiej próbowac sie dodzwonic do lekarza sowjego... Albo przynajmniej rodzinnego zapytac co zrobic z tym fantem :-( Jak jest zapalenie to niewiadomo czy beda ciac czy podleczyc zeby minoł stan zaplany :-( Tez miałam podwyzszone OB jak miałąm guzka. Miałam gruczolaka pecherzykowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak miałam guzka to miałam idelane wyniki z tarczycy!!!! Centralnie po srodku!!!!!!! I tsh, i ft4 i ft3 !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zocha48 Jeśli nie uda Ci się skontaktować z endo to w poniedziałek zgłaszasz się do szpitala , tam robią własne badanie i zdecydują czy można operować. Mam przeczucie że będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekajaca25 Trochę mnie zdziwiła Twoja diagnoza. Może dokładniej napisz co to było czy gruczolak czy nowotwór pęcherzykowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No takie bylo rozpoznanie. Tj badanie histopatologiczne. Gruczolak pecherzykowy. Mój chirurg był bardzo zadowolony ze usunelismy guzek bo z tego z czasem mógł sie zrobic nowotwór. Tak powiedział :( Miałam guzek prawego płątu tarczycy, niereagował an leki. I zaczoł rosnąć i to bardzo sybko. Miałam taka bółe na szyji :( W skutek czego usunieto mi ponad 80 % tarczycy :( Jedynie niecałe 20 mi zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nie pisałam kilka dni, ale wiecie jak to jest na chorobowym... praca,praca, nadgodziny... :-D. Od razu odpowiadam: Haneczko, okres nic nie przeszkadza, sama miałam to wiem.Jak Lalinka przepowiedziała, dostałam w łapę test ciążowy i do roboty. Danan, może bym się i leczyła na tego gruczolaka przysadki, gdybym o nim cos wiedziała! Eh Lalinka, jak wyciągnę historię medyczną, to chyba umieszczę scan! :-D . Byłam nie tyle spokojna ile wmurowana,przyzwyczaiłam się do zdawkowych info- ale to już lekkie przegięcie. Ciekawe, czy gdybym wymagała amputacji,też dowiedziłabym się po...? Zresztą co można zrobić po 9 latach?Nie mogłam za bardzo się tam skarżyć na przekaz informacji , bo właśnie przyjmowali mnie na oddział i jeszcze by coś ukryli przede mną? Trzeba mieć oczy i uszy otwarte. Jezszcze jedno- będę miała badanie pt."Dobowa zbiórka moczu"- fjnie brzi, nie wiem mam już pytać po rodzinie i znajomych, kto chetnie odda?. Oczywiscie, jak zwykle nie wiem też w jakim celu...,to chyba norma. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebrasko:) to akurat wiem, miałam zbieranie moczu pod koniec ciąży, patrzą jakie jest dobowe wydalanie wapnia, potasu i sodu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już się skontakciłam z moją endo.Muszę rano zrobić ft3 i ft4 ,jeśli będą onad normę to podleczyć trzeba i przełożyć operscję.Jeśli w normie to kroimy,a wogóle to dostałam OPR,że pewnie się czegoś z jodem najadłam.A nikt mi nie powiedział,że mam unikać potraw z jodem.Nawet nie wiem w czym występuje. Mam pytanko:FT3 iFT4 to trzeba na czczo pobiertać????czy niekoniecznie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Greystonko,tylko te dwa mam zrobić ,czyli rano śniadanko i w drogę!!!!Trzymajcie za mnie kciuki,bo drugi raz nie chcę przeżywać tej hustawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki sebciu za odpowiedź -ale według mnie to nie jest dobrze ,ze wapn wydalany jest z moczem .są normy -a niestety tutaj normy są przekroczone .ja sobie tłumacze to tak jakby na rurach osiadał ten wapń (cały układ moczowy)gdyby nie było tego wydalania to nie musiałby syn brać takich dawek calperosu i alfadiolu bo organizm by go przysfajał a tak duzo ucieka z moczem.to tak sobie to tłumaczę .brak dobrego specjalisty na miejscu mnie dobija .dlatego może jestem w kropce ,nerwy i stała niepewność .termin diagnostyki sie zbliża i juz teraz wiem ,ze wiele moich wątpliwości pozostanie bo niestety machina w Gliwicach działa sprawnie ,lekarze kompetentni tylko taki przemiał pacjentów ,ze trudno o spokojną długą rozmowę .oni mają co robić .badanie -dobowa zbiórka moczu -jest upierdliwe-24 godz zbiera sie mocz trzeba dobrze wymieszać ,odmierzyć i wlac do pojemniczka na badanie .duzo ambarasu .zawsze mnie to stresuje .czy aby wszystko zrobiłam dobrze aby było to badanie wiarygodne.oddałam dwie próbki ostatnio do badania i okazało sie ,ze są zupełnie inne wyniki .zachodzę w głowę czy czegoś nie pokręciłam .w jednym prawie w normie w drugim labolatorium trzykrotnie przekroczone .musze badanie powtórzyć .ale dam sobie chyba kilka dni -choć noce nie są spokojne.bo w dzień dużo pracy to człowiek tak nie ma czasu stale myśleć. pozdrawiam wszystkich . droga Marianno pomódl do Ojca Pio o zdrowie mojego syna(sorki ale nie wiem czy dobrze napisałam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oam
zocha48 Do badań ft-3 i 4 nie wolno brać tabletki Euthyroxu (jeśli masz przepisane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam cichutko nocą -głęboką nocą ..kto może to smacznie śpi i może spokojnie śni o przyjemniejszych sprawach ,niż te nasze tu powszednie kłopotki. Ja - do 1-szej w nocy "balowałam" na imieninach Sebastiana, a jakże iść spać ? nie zajrzeć do kafrterii. -Coraz rzadziej tu zaglądam , a dzisiaj mimo tak nietypowej pory coś mnie tu pchało - wiem co... Manetb - bardzo mnie wzruszyła Twoja prośba o modlitwę do mojego "pewniaczka" tak go pieszczotliwie nazywam - Ojca PIO. Czy to nie On podpowiedział mi,żeby tu zajrzeć,że ktoś potrzebuje mojego wstawiennictwa do Niego..Już tyle dowodów mi dał swojej pomocnej dłoni...Manetb - zapewniam Cię, kochana,że bardzo gorąco poproszę Go w intencji Twojego syna,Jego zdrowie,o poprawę ,nawet małymi kroczkami,ale polepszeniu. Bardzo serdecznie pozdrawiam Ciebie i Syna .Będzie dobze..Musimy wierzyć w dobroć i wielką moc Ojca PIO..zapewniam Cię będę w codzinnej modlitwie prosić o zdrowie Twojego syna.... Sebeek 75- pare godzin spóżnione-lecz bardzo szczere, takie od serca życzenia imieninowe..zdrowia oczywiście..ale spełnienia marzeń, oczekiwań i "sukcesów kulinarnych: :) Greystonka - z mojego doswiadczenia wiem,że nie ma co zwlekać i pozwalać rosnąć guzkom w naszych tarczycach...już jej nie mam :):)A czy zostawią ci 20 -tu % kawałek tarczycy? Dobry chirurg -operator po otworzeniu oceni ile wyciąć..Ja "umówiona "byłam na jeden płat,a poszła cała tarczyca. Podobnież lepiej nawet jak całą wytną,bo po jakimś czasie wraca się na operkę. Guzki na pozostawionym płacie sie pojawiaja ,albo pozostawiona "cząstka" odrasta też z guzkami... Zocha 48 -przed moją operacją tarczycy- laryngolog stwierdziła,że guz przesunął tchawicę i odczuwałam częste duszności.To stawało się niebezpieczne podczas snu leżąc płasko na wznak - podduszało mnie. Co do badań laboratoryjnych -tak jak już Panie napisały - nie trzeba być na czczo i jeżeli bierze sie Euthyrox to po badaniu, a jeszcze jedna uwaga ponoć ważna..Należy oddać krew możliwie rano - do godz.9 -10 , bo potem organizm inaczej funkcjonuje i wyniki hormonow moga być niewiarygodne... Pozdrawiam i życzę dobrego dnia ....Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:) mam pytanko troszke nie na temat ale moze pomozecie... wczoraj odebrałam wyniki moczu córki, podejrzewam ze ma zapalenie pęcherza (nie trzyma moczu, pieczenie podczas oddawania, stan podgorączkowy) no i wynik generalnie jest ok..tylko przy składnikach mineralnych jest tak napisane: moczany bezpostaciowe zalegają całe pole widzenia, i nie wiem co to oznacza czy to cos powaznego bede próbowac dzwonic do pediatry...jeszcze czekam na wynik posiewu jesli jest ok to jutro bedzie wynik, jesli ktos mial kiedys cos podobnego to prosze napisac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za cenne rady.Tbl żadnej nie brałam,bo nie mam żadnych,byłam wcześnie rano po 8-mej.Teraz czekam na wynik miał być zaraz po 14-tej,ale cisza.Wykończę się,czuję,że drętwieją mi wszystkie członki a serce wali jak oszalałe. Pozdrawiam,odezwę się zaraz jak tylko coś będzie wiadomo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam miło i serdecznie z lekko mrożnej Gdyni .. Zosiu - nie denerwuj sie tak bardzo -będzie dobrze zobaczysz..Wiem,że łatwo z boku patrząc dawać taka radę..Może weż coś na uspokojenie -coś ziołowego typu nerwosol, neospasmina, wieczorem herbatkę- melisę...Polecam melisę z pomarańczą lub z gruszką - są"smaczniejsze" z tymi dodatkami ,dostępne w aptekach, lub w sklepach zielarskich...mnie pomagaja -wyciszają emocje całego dnia... pozdrawiam ..."Trzeba umieć iść -słoneczną drogą Życia"...tego życzę wszystkim - dobrego i pozytywnego wyboru.. Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufffffffffffffffffffffffff,wszystko oki!!!!!! Tsh ,dzisiaj,ale w laboratorium szpitala klinicznego 0.675 tydzień temu w lab.powiatowym 0,236[normy takie same] FT3-3,92 Ft4-1,08 czyli wszytkoo ok. Spokojnie znowu zapakuję torbę do szpitala,tylko po co takie próby z moją wyobrażnią i ze mną?????bo przecież nic nie dzieje sie bez przyczyny. Pozdrawiam Was wszystkich baaaaaaaaaaaardzo mocno❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×