Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Gość
Dzień dobry - niech będzie dobry dla wszystkich,którzy jeszcze "tkwią" pod ciepłą kołderką i dla tych ,którzy może są już w drodze... Menetb - jestem z Wami myślą, modlitwą i przysłowiowymi kciukami... Zwykle o tej godz. jeszcze "dosypiam", a dzisiaj w skupieniu "rozmawiam z moim kochanym pewniaczkiem" OJCEM PIO ,polecając Was,Twoje sprawy, Waszą podróż -widzimy jakie są warunki pogodowe.. Dotrzyjcie do celu szczęśliwie i szybko wracaj z pomyślnymi wieściami do nas... Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manetb! Trzymam kciuki! Co do śnieżku- mam zasypany balkon- chyba czas kupić szuflę! Wogóle zwariowałam przez te ostatnie dwa tygodnie po dużym jodzie! Zapisałam się na studia(właściwie "od zaraz"),kupiłam śniegowe buty, jakich w życiu bym nie kupiła, czuję się zdrowa, silna, z nastrojem też lepiej, chudnę sobie powolutku, tylko nie odczuwam zimna( na sankach z małą się pzrydaje :-D ).Potrafię się socić przy -10 st. Wiecie co? Zaczęłąm traktować to jako stan przejściowy, To marne to już było, teraz czas na fajne rzeczy. To niesamowite jak chemiczny poziom TSH może wpłynąć na światopogląd, relacje z bliskimi.Chyba mi sprzyja nadczynnosc, bo spokojnie mogę powiedziec, czuję się doskonale! I tego Wam też życzę!Sebku, jak mi podnosili ilość hormonu (stanęło na 200 eutyroxu), tez się fatalnie czułam, ale minął jakiś ponad miesiąc i jest ok. Buziaki dla wszyskich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!!!Ja!!!!podwójnie!!!!uśmiechnięta!!!!!!!POTWIERDZAM!!!! Operacja tarczycy to PIKUŚ!!!!a nawet PAN PIKUŚ!!!!! POZDRAWIAM wszystkich na tym topiku,bez Was by się pewnie nic nie udało!!!! Jestem już w domku,z trochę napuchniętą ranką na szyi,z cięciem nie większym niż na długość pudełka zapałek.Leżałam w szpitalu w Policach.Prawdziwa Leśna Góra!!!!Nieprawdopodobne,że takie miejsca w Polsce istnieją!!!! Wielkie dzięki za wsparcie!!!!!👄👄👄 Na drugi dzień po usunięciu całej tarczycy,dostałam Letrox 100 i tu zaczyna się problem,jestem cała zlana potem,czuję się jakbym miała nadczynność.Z wapnem też im pojechałam w drgawki,ale dożylnie wapń i do domu alfadiol z ca .Trochę się uspokoiło.Wapno mam 1,07,czyli już nieżle.Ufff,a ja myślałam,że najgorsze za mną a tu tyle przedemną.Najważniejsze,że chorej tarczycy już nie mam,z resztą sobie oradzę.Nie wiem tylko ile tego wapna mam sobie rozpuszczać,bo nieuważnie słuchałam😭 mam w dawce po 250 mg i po 500 mg.Jaka jest dzienna dzwka???toś może wie???? Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich 🖐️ Manetb - szerokiej drogi , życzę szczęśliwego powrotu. Nebraska135 - tak trzymaj aby ten stan trwał jak najdłużej - pozdrawiam Zocha48 - Twoja radość trochę mnie uspokoiła , cieszę się razem z Tobą , że już jesteś po - jak widać nie taki diabeł straszny :-) wracaj do zdrówka - trzymam kciuki. Marianno - kochana jesteś , że o wszystkich myślisz , polecam się również i ja prosząc o pamięć w rozmowach z Twoim "pewniaczkiem" Haniaa80 a gdzie TY?? Jak się czujesz? 😘 dla Ciebie i Twoich milusińskich. Pozdrawiam cieplutko wszystkich :-) Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Om_Ega
Witam serdecznie i zwracam się do Was z pytaniem. Czy macie informacje, czy przed operacją tarczycy konieczne jest przerwanie zażywania tabletek antykoncepcyjnych? Zapomniałam zapytać o to chirurga, ale zanim go o to zapytam w przyszłym tygodniu muszę podjąć decyzję, czy rozpoczynać nowe opakowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manetb! Trzymam kciuki! Co do śnieżku- mam zasypany balkon- chyba czas kupić szuflę! Wogóle zwariowałam przez te ostatnie dwa tygodnie po dużym jodzie! Zapisałam się na studia(właściwie "od zaraz"),kupiłam śniegowe buty, jakich w życiu bym nie kupiła, czuję się zdrowa, silna, z nastrojem też lepiej, chudnę sobie powolutku, tylko nie odczuwam zimna( na sankach z małą się pzrydaje :-D ).Potrafię się socić przy -10 st. Wiecie co? Zaczęłąm traktować to jako stan przejściowy, To marne to już było, teraz czas na fajne rzeczy. To niesamowite jak chemiczny poziom TSH może wpłynąć na światopogląd, relacje z bliskimi.Chyba mi sprzyja nadczynnosc, bo spokojnie mogę powiedziec, czuję się doskonale! I tego Wam też życzę!Sebku, jak mi podnosili ilość hormonu (stanęło na 200 eutyroxu), tez się fatalnie czułam, ale minął jakiś ponad miesiąc i jest ok. Buziaki dla wszyskich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkakoszulka
Witam manetb mocno trzymam kciuki. Będzie dobrze:)) Musi być, bo przecież nie ma innego wyjścia. Nebraska:)) bardzo dobre podejście. Też mam wrażenie, że choroba to stan przejściowy i wyleczą nas:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pewnie ze wylecza mam siostre ktora miala operacje w 1996 roku i jest dobrze leczona w Gliwicach, i u Ws tak bedzie trzeba byc dobrej mysli .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
om-ega tabletek anty nie musisz przerywać-ja normalnie brałam, tylko po operacji byłam tak odurzona, że przyjęłam trzy jednego dnia ;) do dziś nie wiem, jak mi się to udało zrobić, bo w sumie to niewiele z tego dnia pamiętam. Stałe bywalczynie!!!!!!!! Co ja mam począć ze sobą: biorę 4 g wapna, 1 mikrogram d3 i na okrągło magnez, a odkąd się zima zaczęła (czyli już drugi miesiąc) nie mogę wejść w normę z wynikami-cały czas wszystkiego za mało tylko fosfor oczywiście przekroczony. Dodam, że dietę ubogofosforanową stosuję. Lekarze bezsilni oczywiście, a ja się martwię. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska135 Dobrze że się odezwałaś , bo już myślałam że Ty też łapiesz doły. A tu prosze jaka miła odmiana:) Tak trzymać. Manteb Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści. Myślę , że już dosyć się martwiłaś , teraz będzie już z górki:) zocha48 Jakie to wapno dostałaś , że się je rozpuszczasz? My wszystkie ćpamy:) calperos 1000mg ( to są kapsułki). W wypisie nie napisali jak brać? Danan jak tu nie myśleć o lecie ? Zima w wawie to brzydka sprawa , mroz jak cholera , po kostki brodzi się w soli. Fuj:( , chcę do Afryki:) Cyryla Gdzie się zapodziałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beztarczycy A to zupełnie jak ja. Endo potwierdziła, że wszystko zimą się gorzej wchłania nawet hormon. Ja zwiększyłam alfadiol o 0,5 i kupiłam cytrynian wapnia (OsteoDiag) Podobno lepiej się wchłania . Też się dziwię , że nawet magnezu nie udaje mi się utzrymać w normie, mimo że biorę 2x 500 magnezinu. Jakoś musimy przetrwać do mojego upragnionego lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko,biorę 2 mikrogramy alfadiolu dziennie i wapno musujące Calcium Sandoz +Vitamin /250 mg jonów wapnia+1000 mg witaminy C/ to 3x dziennie to raptem 750 mg wapnia na dzień.Już pisałam,że trochę mi sie ustabilizował poziomwapnia i jest na środku normy =1,07 Moje samopoczucie już się powoli stabilizuje,a może przyzwyczajam się. Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko, dzięki za odpowiedź, czyli aby do wiosny za trzy tygodnie mam tomografię w Gliwicach i trochę mam pietra, że się okaże, że raczysko dalej siedzi w szyi i znowu ten jod :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zocha48 Pierwszy raz się tu na forum zetkanęłam z takim dawkowaniem , ale jak przynosi efetkty to ok. A fosforu ile masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beztarczycy Nie martw się na zapas , ja też po dużym jodzie dostałam skierowanie na tomografię . Trochę się spietralam ale na szczęście nic nie znaleziono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Nebraska--i zapomniałam co chciałam napisac:( ...ale bardzo fajnie ze czujesz sie dobrze i masz super nastrój....mi TSH spada w ciągu 4 tygodni spadło z 68 do 15,9 wiec nie jest tak zle choc chciałabym byc juz tej nadczynnosci skoro tak ci sie humor poprawia:)... cholera chyba cos mi sie z blizną dzieje, strasznie jest ostatnio wrazliwa i mam dziwne wrazenie ze odkąd smaruje tym smierdzącym cepanem to gorzej wygloda niz wczesniej...nie wiem sama ale smaruje dalej Maju 54- jestem, czytał codziennie ale ostatnio nie miałam o czym pisac...czuje sie tak sobie ale to chyba spowodowane trudnościami z pokonywaniem zasp snieznych:), no i mały troche chorował, grypa żołądkowa..ale jest juz ok. troszke sie denerwuje bo w poniedziałek bede dzwonic do Gliwic dowiadywac sie o zalecenia i mam nadzieje ze nie usłysze niczego czego juz nie wiem... Maju a kiedy dokładnie Ty masz isc do szpiata bo zapominam to juz tuz tuz prawda?? Zocha super ze juz jestes po wszystkim w dobrym nastroju, tak trzymac. Lalinko ja juz tez mam serdecznie dosc zimy...zwłaszcza ze jak snieg pada to moje młodsze dziecko płacze i na rece chce a "twarda" mama zawsze ustepuje..ajjj...chyba super niania by sie przydała.. jutro w ramach relaksu jedziemy pomoczyc sie do aqua parku mam nadzieje ze w strój jeszcze wejde..jessu sam optymizm ze mnie dzisiaj bije:( oki pozdrawiam wszystkich bardzo bardzo gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Nebraska--i zapomniałam co chciałam napisac:( ...ale bardzo fajnie ze czujesz sie dobrze i masz super nastrój....mi TSH spada w ciągu 4 tygodni spadło z 68 do 15,9 wiec nie jest tak zle choc chciałabym byc juz tej nadczynnosci skoro tak ci sie humor poprawia:)... cholera chyba cos mi sie z blizną dzieje, strasznie jest ostatnio wrazliwa i mam dziwne wrazenie ze odkąd smaruje tym smierdzącym cepanem to gorzej wygloda niz wczesniej...nie wiem sama ale smaruje dalej Maju 54- jestem, czytał codziennie ale ostatnio nie miałam o czym pisac...czuje sie tak sobie ale to chyba spowodowane trudnościami z pokonywaniem zasp snieznych:), no i mały troche chorował, grypa żołądkowa..ale jest juz ok. troszke sie denerwuje bo w poniedziałek bede dzwonic do Gliwic dowiadywac sie o zalecenia i mam nadzieje ze nie usłysze niczego czego juz nie wiem... Maju a kiedy dokładnie Ty masz isc do szpiata bo zapominam to juz tuz tuz prawda?? Zocha super ze juz jestes po wszystkim w dobrym nastroju, tak trzymac. Lalinko ja juz tez mam serdecznie dosc zimy...zwłaszcza ze jak snieg pada to moje młodsze dziecko płacze i na rece chce a "twarda" mama zawsze ustepuje..ajjj...chyba super niania by sie przydała.. jutro w ramach relaksu jedziemy pomoczyc sie do aqua parku mam nadzieje ze w strój jeszcze wejde..jessu sam optymizm ze mnie dzisiaj bije:( oki pozdrawiam wszystkich bardzo bardzo gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Nebraska--i zapomniałam co chciałam napisac:( ...ale bardzo fajnie ze czujesz sie dobrze i masz super nastrój....mi TSH spada w ciągu 4 tygodni spadło z 68 do 15,9 wiec nie jest tak zle choc chciałabym byc juz tej nadczynnosci skoro tak ci sie humor poprawia:)... cholera chyba cos mi sie z blizną dzieje, strasznie jest ostatnio wrazliwa i mam dziwne wrazenie ze odkąd smaruje tym smierdzącym cepanem to gorzej wygloda niz wczesniej...nie wiem sama ale smaruje dalej Maju 54- jestem, czytał codziennie ale ostatnio nie miałam o czym pisac...czuje sie tak sobie ale to chyba spowodowane trudnościami z pokonywaniem zasp snieznych:), no i mały troche chorował, grypa żołądkowa..ale jest juz ok. troszke sie denerwuje bo w poniedziałek bede dzwonic do Gliwic dowiadywac sie o zalecenia i mam nadzieje ze nie usłysze niczego czego juz nie wiem... Maju a kiedy dokładnie Ty masz isc do szpiata bo zapominam to juz tuz tuz prawda?? Zocha super ze juz jestes po wszystkim w dobrym nastroju, tak trzymac. Lalinko ja juz tez mam serdecznie dosc zimy...zwłaszcza ze jak snieg pada to moje młodsze dziecko płacze i na rece chce a "twarda" mama zawsze ustepuje..ajjj...chyba super niania by sie przydała.. jutro w ramach relaksu jedziemy pomoczyc sie do aqua parku mam nadzieje ze w strój jeszcze wejde..jessu sam optymizm ze mnie dzisiaj bije:( oki pozdrawiam wszystkich bardzo bardzo gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potas mam przy wypisie ze szpitala 3,68 ,sód 138, Możecie mi podpowiedzieć gdzie można sobie przwtłumaczyć rozpoznanie,bo coś mi sie wydaje,że mi przytarczyce ciachnęli,choć mówili,że nie.Co do wapnia to też mam mieszane uczucia,chyba powinnam więcej go brać,ale tak mam rozpisane na wypisie 3x1 a 250 mg .Chyba samo go sobie zwiększę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zocha48 Przy wypisie fosfor nie był istotny, myślałam , że już robiłaś jakieś badania . Alfadiol pomaga wchłaniać wapń ale niestety także fosfor. W googlach jest tłumacz możesz spróbowac . Masz jakieś objawy niedoboru wapnia? Dlaczego się niepokoisz? Napisz coś dokładniej to na pewno zaradzimy. haniaa80 Grunt to młodym być , miłej zabawy:) Smarujesz cepanem bo masz podejrzenie bliznowca , czy tak na wszelki wypadek? Jak na wszelki wypadek to może odstaw bo on też może uczulać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko, jestem, ale już mi się nic nie chce:( oprócz leżenia, a i to nudne. Chyba muszę być w dużej niedoczynności. Nie szaleję, wprost przeciwnie, jestem obojętna i stoję obok, jeśli wiesz, co mam na myśli. Ale cieszę się z radości i nastroju Nebraski (i jeszcze chudnie - tak trzymaj:)), Zocha - fajnie, że już jesteś, ale przyswajalność zwykłego wapna rozpuszczalnego jest słabsza, dlatego my tu wszyscy zażywamy calperos, tak jak napisała nasza Lalinka; Haniu - masz chyba reakcję alergiczną na cepan i cebulę w nim zawartą,a poza tym zimno źle wpływa w ogóle na blizny. Manetb - przyłączam się do grona trzymających kciuki:) Wracam do łóżka, jeszcze tydzień do małego jodu, a tu w poniedziałek trzeba iść znów do pracy. Jedyne, co mi przeszło w niedoczynności, to uczucie zimna, taka ciekawostka. Ale się spięłam, żeby napisać:) A tu jeszcze cały tydzień przede mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko,w szpitalu miałam podawany wapń dożylnie a teraz dostałam go do domu,miałam drętwienia i mrowienia ,pomału ustępuje.Natomiast wyników jeszcze nie robiłam,bo jestem w 4 dobie po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha, wszyscy mieliśmy dożylnie wapienko, ale jeśli miałaś mrowienia i drętwienia, to faktycznie za mało wapna. Musisz chyba sobie zmienić na calperos, bo sandoz to dają dzieciom na uczulenie (między innymi). A czemu piszesz o tych przytarczkach? Masz kłopoty z głosem, czy właśnie z mrowieniami? Bo to są dwa takie najważniejsze objawy wyciętych przytarczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thyreoidectomia totalis cum protectione n.n laryngei bilateralis et glandulae parathyreoideae-co to takiego?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zocha48 Przeprszam Cie , powinnam pamiętać , że dopiero wyszłaś , ale u mnie po tej operacji wystąpił totalny spadek inteligencji:( Trudno mi spamiętać wszystko a przeszukiwanie tego forum to klęska. Dlatego kolejny raz apeluję wpisujcie w swoje konto datę operacji i wynik histpat lub podejrzenie . Wtedy można zajrzeć i nie pleść od rzeczy jak ja. Zosia leć poprostu do apteki po Calperos 1000 bo istnieje obawa że wrócisz do szpitala jeśli rzeczywiście przytarczyce poszły do słoja. Prawie wszystkie łykamy Calperos 1000 najczęściej 4 razy dziennie . Na pewno Ci nie zaszkodzi , jeśli zrobisz badania i okaże się w normie to odstawisz. Kiedy masz pierwszą wizytę u endo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zochaa, tzn. usunięcie całkowite tarczycy z zachowaniem obustronnych nerwów krtaniowych i przytarczyc, czyli ok? Czy masz kłopoty z głosem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thyreoidectomia totalis cum protectione n.n laryngei bilateralis et glandulae parathyreoideae-co to takiego????? Jeszcze raz, bo coś mi się zawiesza ta odpowiedź - wycięcie całkowite tarczycy cum protectione - to na pewno z zachowaniem - więc skąd taka u Ciebie, Zochaa, panika co do przytarczyc? Czy masz kłopoty z głosem czy mrowieniem i drętwieniem? Aż się obudziłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tess45
nadia32 ja miałam zabieg w łodzi w czmp i jestem zadowolona.są tam naprawdę dobrzy fachowcy.polecam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×