Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Gość danan
widze ze tu jest tylko kilka osob ktore sie wspieraja, jak ktos inny cos zapyta to cisza bardzo mi smutno z tego powodu,a jestem w podobnej sytuacji,tylko nie dokonca jeszcze zdiagnozowana,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Potwierdzam Twoją opinię, ja jak na stronie 42 zamieściłam zapytanie co do polecenia szpitala w Warszawie ( mam guzy szt.5 biopsji jednego i na 2 czekam na wynik, ale biopsje nie wykazują raka i zastanawiam się , czy mimo wszystko nie wyciąć/ tylko gdze t to do dziś mi nikt nic nie odpowiedział :) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Przepraszam na str. 30 pod Nika-42, nie pisałam więcej zapytania i zapomniałam jaki był mój pseudonim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika-67 To nie tak że zostałaś pominieta. Bardzo chetnie bym ci pomogła ale ty pytałaś o szpital w Warszawie a ja nie mam pojęcia, gdzie i do kogo sie tam udać. Więc jeżeli nie znam odpowiedzi i nie moge pomóc to nie piszę nic. Jak jastem w stanie udzielić jakiś rad , udzielam ale nie zawsze jest to możliwe. Danan Tobie też nie wiem co poradzić. Miałaś operację 13 lat temu i wydaje mi się że to ja od ciebie mogłabym sie jeszcze wiele nauczyć. Przepraszam osoby które poczuły się pominięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Koczeladko- gorąco namawiam do rzucenia tego wstrętnego nalogu palenia tytoniu, ja jestem tego żywym dowodem ..Całe dorosłe zycie paliłam - jak leci karo, karmeny, orienty...mala przerwą była porodówka (dwa razy)...synowie nie palili i dotąd nie pala ..Mlodszy dokąd sie nie ożenił i mieszkalismy razem - prosił, błagał: mamusiu przytulić sie do ciebie nie mogę, bo nawet włosy ckii śmierdzą papierochami (a przytulać się chcial majac 20 kilka lat), kurtka mi śmierdzi...i t.p. często dochodziło do takich uwag, ale tu nakopcone...choc w jego pokoju nigdy nie paliam ,ale dym sie wszedzie wcisnie.. Dopiero, jak dopadł mnie rak płuca, strasznie głupio sie poczułam i wiesz co pierwsze po powrocie ze zdjęciem rtg pluc i po rozmowie z lek.radiologiem -zrobiłam - przeprosiłam syna, że go nie posłuchałam, że teraz przez moją chorobę i on będzie "cierpiał" bo bardzo sie kochamy..(od 12 roku wychowywałam go sama po śmierci męza) szpital, operacja długo dochodziłam do siebie ....Ostatnią paczkę papierosów zostawiłam na stole w gabinecie dr. radiologa, który przekazywał mi tą "ponurą wiadomość" o nowotworze pluca i nie zapaliłam już i wiem ,ze nie zapalę ...Strach ma wielkie oczy, achciałam bardzo żyć, a kto by nie chciał..??? Trudno było bardzo, ale co mi pomagało..zapałki, zamiast po papierosa sięgałam do pudełeczka po zapałke i tzymałam ja w zębach, w kąciku ust, trochę ją "żułam" ...miałam taką namiastkę ,coś mam w ustach,żadne cukierki, żadne gumy ...tylko te zapałeczki...pomoglo .To taki mój "wynalazek" polecam ..mnie poskutkował to może i komuś sie przyda.A to już od kwietnia 2002 roku...żyję, nie palę , w domu świeżo, ściany, iranki wszystko odetchnęło...Koczeladko gorąco namawiam ...pozdrawiam .. Myślę o" Lalinka 54 "-chyba już wybudzona i jest ok bardzo jej tego życzę...pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naty
Lalinka54_55 dziękuję za odpowiedź ;) moje guzki mają 4 mm więc chyba rzeczywiście nie ma powodów do paniki.Trzymam kciuki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malka58
Dziękuję wam dziewczynki za odpowiedzi:) Wizytę u endokrynologa będę miała 25 czerwca(a nie jak wcześniej pisałam 21, pomyliłam z inna datą.) Więc teraz uzbrajam się w cierpliwość i czekam:) Będę do was zaglądała i was wspierała:) Jednak nikomu nie mogę pomóc ,doradzić bo sama jestem laikiem(na początku drogi),ale widzę ,że Koczelada ,Ewa z Gdyni i inne dziewczyny chętnie udzielają wsparcia i podpowiadają co dalej:):) Jeszcze raz dziękuję:) Powiedzcie mi tylko co z chirurgiem? Czy to endykronolog kieruje do niego ,czy wy same? Pozdrawiam cieplutko:) Cyfra 58 przy moim pseudonimie to mój rok urodzenia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Nika 67 - troszkę przesadzilas z tą oceną ...najlepszym przykladem jestem ja ...Kilka dni temu, chyba od niedzieli znalazłam tą "kafeterię " i dosłownie na drugi dzien "dziewczyny " się do mnie odezwały, pocieszyły, dostałam dowod zainteresowania...to jest ważne ...Nika- wczoraj tak trochę z nudów, a moze więcej z ciekawosci ..przegladalam wcześniejsze strony..i radze to również tobie.Naprawde znajdziesz tam wiadomosci dotyczace W-wy . Chyba coś pamiętam -Ursynów, i Panie pisały o Centrum Onkologicznym...wygospodaruj wolny czas i spokojnie przewertuj strony ja wczoraj przegladalam od 26 str. wzwyż i napewno znajdziesz Osobę kompetentną o warszawskich szpitalach,a nawet polecanych lekarzach..pozdrawiam ..a moze jak bede miala wolniejsza chwilę tym sie zajmę ..pozdrawiam i do "wertowania str"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Malka 58 - w moim przypadku dr. endo wypisła skierowanie do szpitalana oddz.chirurgii w ks.rumowskiej i podpowiedziala, do ktorego chirurga warto sie zwrocic,żę jest dobrym praktykiem w operowaniu tarczyc, i dała mi namiary do jego gabinetu prywatnego .Już jestem po wizycie i rozmowie,skierowanie na badania morf.,kolejaka ustalona i skierowanie na ddz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malka58
Anna- Maria z Gdyni. Dziękuję Ci bardzo za podpowiedż:) .Zobaczymy jak mój lekarz mną pokieruje. Mam iść do dr. Krynickiego:) Nie znam go,ale już trochę na jego temat słyszałam:(,ale zobaczymy jakie wrażenie sama odniosę:) Swoją drogą to Cię kobietko bardzo podziwiam i gratuluję pomimo wszystkich przeżyć hartu ducha i humorku:):) Niech Cie nigdy nie opuszcza:):) Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malka58 Doktor, którego wymieniłaś kazał mi czekać rok i zrobić usg po tym czasie widząc wynik mojej biopsji.A sama już wiesz jak dalej było. Ja słyszałam, że w przychodni na legionów przyjmuje Pani Profesor Rocha, podobno jest super specjalistą. Mam jeszcze jeden dobry namiar, ale prywatnie. Jak będziesz zainteresowana to daj znać. Dr Krynicki wysłał mnie do Wejherowa i byłam bardzo zadowolona.Może warunki trochę słabe, ale lekarze i cały personel medyczny bardzo ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Koczeladko dzięki za przeprosiny, ale ja się nie gniewam. Czytam to forum uważnie od paru miesięcy (nawet cześć 1 ) dużo mi dały niektóre wypowiedzi, trochę było mi przykro, że na moje zapytanie nikt nie odpowiedział. Maria-anna z Gdyni dzięki za szczere chęci i uczynność w pomocy znalezienia informacji o szpitalach Warszawskich. Ja o centrum onkologii wiem tylko się zastanawiam, czy jak tam pojadę a nie mam wykazanego raka w biopsji , a z Usg też nic podejrzanego nie wynika, hormony w normie to czy mnie przyjmą. Ja 10 lat je hoduję , tych guzów przybywa, wszystkie biopsji nie mają. No i nie wiem czy wycinać tą tarczycę ?? Endokrynolodzy mówią różnie jedni wyciąć inni czekać dopóki bardziej nie będzie dokuczać w sensie ucisku. Za jakiekolwiek porady z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
witajcie pozdrawiam serdecznie ! kochani czy ktos z was moze polecic dobrego endo w woj .lubuskim lub wielkopolskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Witajcie wszyscy,a szczególnie MALKA 58 - witaj -pytanie :jestes z Gdyni lub okolic? -Jeżeli tak proszę podaję Ci kontakt do doktora, którego szepnęła mi "na ucho" moja endo z evi-Madu w Gdyni...Szukaj w Google`ach - dr Piotr Dembowski Gdynia ..dowiesz sie sporo ..Przyjmuje w pryv.gabinecie w Gdyni ul.Bema 15 - przed wejsciem tablica infor. telef.do rejestracji 0586692341 - przyjmuje we wtorki od godz.17 - pani w rejest. jak pamietam p.Ludmiła, miłym głosem, z miękkim akcentem wschodni odpowie na Twoje wszystkie pytania i zarejestruje ..radzę zadzwonic w miarę szybko bo terminy ..wizyta 120 zl..Pan doktór jet chirurgiem w Szpitalu Morskim w Gdyni-Redłowie..Dowiesz sie na stronie w googlach ... Malka nie piszesz, a moze mi umknęło- czy ty już masz skierowanie do szpitala od swojej endo w książeczce rumowskiej ? , już po usg, biopsji i ewentualnie jak ja po scyntygrafii (Zaklad Medycyny Nuklearnej przy szpitalu miejskim w Gdyni) Wrazie jakich niepewnosci w tym temacie co mogę i wiem odpowiem . Miłego dnia życzę wszystkim ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Witaj Koczeladko - wpadla mi w "oko" informacja ,gdzie piszesz o sobie...Dziwczyno ,jaki piękny wiek , jesteś młodziutka, tyle "życia" przed Tobą ..30 lat temu ja miałam 37 lat...w życiu piękne są tylko chwile, tak śpiewa syn Ryśka Ridla z gr.Dżem , a życie własnie z takich chwil się składa.które się pamięta i wspomina ..Koczeladko masz śliczne dzieci,czy to dziewczynki? Tu, przypomnienie- nie pal , nie truj ich , o Tobie nie wspomnę hi hi...Kiedy będziesz w Gdyni?, może zorganizujemy spotkanie ,oczywiscie jezeli będziesz miała ochotę spotkać sie ze starsza "panią" ale młodą duchem,tak sie czuję ...pozdrawiam -Miłego dnia i pogodnego weekendu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość landi30
Anna -maria Gdynia :) "miłym głosem, z miękkim akcentem wschodni odpowie na Twoje wszystkie pytania i zarejestruje " Ja jestem ze wschodu woj. lubelskie miasto zamość i się uśmiechnełam na ten wers powyżej ;) może faktycznie mamy inny akcent, nie zauważyłam :) A wy dziewczynki i panowie skąd jesteście, ciekawość zwycięża... i czekam na jutrzejszy dzien mam wizyte u chirurga onkologa pewnie zrobi mi od razu biopsje, przynajmniej mam nadzieję całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria - anna z Gdyni
Landi 30 - witam Cię serdecznie, miło cię poznać.Ja jestem z Gdyni, pięknej Gdyni...lokalny patriotyzm przemawia,ale my starsi mieszkancy bardzo kochamy swoje młode miasto...Na samochodach często widzi sie naklejki o treści: "Gdynia moje miasto " a przy wjeżdzie w "opłotki" naszego miasta w Kolibkach, od strony Sopotu ,jest duży bilbord " Uśmiechnij się jesteś w Gdyni" piękne to i naprawde chce sie uśmiechać jak sie to widzi... Miękka, dżwięczna mowa z regionów wschodnich naszego kraju jest bardzo miła dla ucha ..przynajmniej ja to tak odczuwam.. A pani, o ktorej wspomniałam ,super sympatyczna i cierpliwa dla dzwoniących pochodzi zza wschodniej granicy...naprawde super...zycze słonecznego dnia i pozdrawiam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria - anna z Gdyni
To jeszcze raz ja..dzisiaj o godz.10,40 jestem zarejestrowana w swojej przychodni do laryngologa, nie wiem co pani doktor ma tu do "roboty" ? chyba zbadać i wydać opinie o mich strunach glosowych - tak przypuszczam- Koczeladko Ty wiesz chyba najlepiej.. Pani laryngolog troche "zakręcona" , ale można z Nią pogadać .-Miałam z nią kontakt dość częsty podczas chłoniaka ,bolały mnie ślinianki, (2004 r), dowiem się co i jak..i może również komuś przydadzą się te informacje,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rene68
Co prawda pytanie nie było skierowane do mnie ,ale się wtrącę. Tak Mario-anno masz rację konsultacja u laryngologa przed operacją jest w głównej mierze w celu oceny strun głosowych , tak mi powiedział sam pan laryngolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aatka
WYCHWYT JODU. Czy ktoś wie może jaki jest \"bezpieczny\" poziom wychwytu jodu z okolic szyji po dwóch latach od operacji raka tarczcy w scyntygrafii diagnostycznej? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aatka
NIKA - 67 Jesli guzy sa duże to radze nie czekac i wyciąć. W Warszawie dobry jest szpital na Szaserów, gdyby były komórki rakowe to absolutnie najlepsze jest Centrum Onkologii na Ursynowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Dzięki za odpowiedź aatka :) Moje guzy mają różne wymiary : 2,3 cm w cieśni, w prawym płacie 2 guze o wymiarach 1,4 cm , a w lewym o wymiarach 1,7 cm. Przez 2 lata w lewym płacie nie urosły a w prawym urosły o 5mm ( jeden był nakuty i w poniedziałek będę miała wynik ) Biorę letrox o,25 od 5 lat w wyniku czego tarczyca zmniejszyła objętość z 40 ml na 30 ml , ale guzy w prawym płacie urosły, i tak naprawdę to ich przybywa na przestrzeni latek. Guz w cieśni miałam nakuty 3 lata temu i nic nie wykazało , choć ma trochę nierówną otoczkę. martwię się , że on jest największy i może nie trafiono w skorupiaka przy biopsji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria -anna z Gdyni
Rene 68 dzięki,że jesteś, że piszesz, że się odezwałaś.Włśnie tak powinno wedłg mnie być, ktora z nas ma wiedzę w jakimś temacie i choc pytanie jak mowisz ,nie kierowane bezpośrednio do wybranej Osoby - kto ma cos od siebie do powiedzenia - mówmy, piszmy, - to pomoże jedna drugiej o to chodzi w tej naszej kafeterii - dziekuję i proszę o więcej... Właśnie wrociłam z zaświadczeniem lekarskim po badaniu laryngologicznym...Pani laryng. zalozyła sobie lampeczkę, lustereczko,wyciągnęła mój jęzor na brodę, kazała powiedzieć, y, e i po badaniu...Zaświadczenie tak napisane, żę nie wiem, czy lekarz lekarza odczyta (kura by się obraziła gdybym porownała hi hi hi pismo) ..ale, wczesniej napisałam,że lubi pani dr. pogadać, może to też jest forma badania strun głosowych..to z rozmowy wynikło,że jest wszystko ok. krtań bez obrzęków ,prawidłowa, tchawica lekko przesunięta w lewo, struny prawidłowe ... Rene jeszcze raz dzieki i jak tylko znasz odpowiedż na zadawane pytania - odpowiadaj to naprawde pomaga...miłego popołudnia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aatka
NIKA -67 Duze - to podobno takie powyżej 3 cm. Twoje nie sa znowu takie duże, hm .... trudna decyzja jak biopsja nic nie wykaże, musisz posłuchać sie lekarza prowadzącego i zdać na niego. Jak juz pewnie wiesz z formum, sama operacja nie jest taka straszna a jakby co to przynajmniej masz problem z głowy z mysleniem o tym co tam w środku hodujesz. Niestety guzy same nie znikną i będą ciągle dalej rosły a ty bedziesz sie martwiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Moja endo to od 3 lat mówi żebym usunęła, a ja się ciągle bronię, że hormony ok, żę się boję być gruba bo wiecznie się pilnuję z wagą i rozmiar raz 40 , a raz 42. Moja Mama też miał wole guzowate i za pierwszym razem operowana była i kikuty tarczycy jej zostawili, ale po 15 latach jej odrosła z guzami i już uciskała na tchawicę.została zooperowana na szaseró i profesor krzyczał , że tak długo znowu to hodował 9 raka co prawda nie bylo ) ale uszkodzono jej struny głosowe i nie mówiła. Foniatra powiedział , że w yniku rehabilitacji zacznie mówić szeptem i to tylko dlatrgo że całe życie była nałogowym palaczem i ma opuchnięte struny dzięki czemu trochę powietrxe bdzie drgać i zacznie mówić/ niezła ironia losu co / i rzeczywiściejest 10 lat po drugiej operacji i mówi szeptem, ele też jest gruba rozmiar 48 mimo że bierze dużą dawkę letroksu. Stąd moje obawy. z drugiej strony mimo że się ciągle oszczędzam z jedzeniem cholesterol mam jak staruszka powyżej 250 i biorę leki . zastanawiam się czy to nie wynik tarczycy , ale nikt tego nie wiąże bo hormony są w normie. ciągle mam skurcze stóp, chłodne ręce i nogi , oraz suchość skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aatka
no własnie masz przykład co sie dzieje jak długo sie zwleka, chyba nie chcesz zostać inwalidką. Dobrze ustawione hormony tarczycy nie powoduja tycia. Tycie po operacji to mit. Sama jestem dwa lata po i wiem co mówię. Z tego co piszesz to i tak jestes w niedoczynnośći. Chyba nie masz wyjścia - musisz sie zdecydowac na ta operacje. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
aatka a Ty byłaś operowana gdzieś w Warszawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
a to pewnie dr Stachlewska Cię operowała, byłam u niej prywatnie powiedziała , że nie ma powodu panikować, ale gdybym chciała to w Damianie prywatnie za no cóż nie małą kwotę. Więc skoro na razie nia mam paniki to może poczekać w kolejce państwowo choćby to miało potrwać w czasie/ bo mam nadzieję , że poniedziałkowy wynik biopsji nie będzie ze skorupiakiem ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aatka
tak p. dr. Stachlewska, jest doskonała. Możesz też być u niej operowana w CO (w przypadku gdyby... czego nie życzę) tylko trzeba poczekać w kolejce. Jeśli wszysto bedzie dobrze to nie zwlekaj za dlugo, jak zaczniesz przekładać to obudzisz się z problemem za pare lat. Serdecznie pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Dzięki aatka za całą rozmowę, w poniedziałek będę się zastanawiać co dalej :) Pozdrowionka :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×