Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Gość Malka58
Witajcie dziewczynki:):) Ewa z Gdyni:) Dziękuję Ewuniu. Teraz pójdę na tę wizytę 25 do dr. Krynickiego, ale jak nie będę zadowolona:( z niego to poprosze o namiary do innych lekarzy. Dziękuję również Maria- Anna za chęć pomocy:):) Ja byłam już raz u dr. Krynickiego,ale (moja wina) bo położyłam wyniki w koszulce . Na wierzchu był ostatni wynik USG ,lekarz to obejrzał nie odwracając na drugą stronę i nie zobaczył mojego wyniku biopsji:(:(,a ja byłam tak spięta ,że się nie zorientowałam,dopiro po wyjściu od niego zobaczyłam, że na karcie informacyjnej do lekarza ogólnego napisał (wole guzkowe)a nie wspomniał nic tam o guzku i biopsji:( Mam na swoje usprawiedliwienie to,że byłam pierwszy raz a lekarz brrr... bardzo nie rozmowny. Proszę wejść na wagę, proszę zejść, proszę włosy do góry itp... strasznie sztywno było:( Teraz spróbuję zacząć rozmawiać jak pójde na wizytę,bo chciałabym coś więcej od niego usłyszeć:) :):) Ciekawe jak się czuje Lalinka 54??? Mam nadzieję,że dobrze:):):) Pozdrawiam was wszystkie cieplutko:):) Pogoda u nas w Gdyni kiepska ,jak tam dalej, cieplej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
mam pytanie czy ktos sie leczy w Szczecinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jak tak czyta yo sobie myślę, że my kobiety jestesmy strasznie próżne. To nic że nasz guz może okazać się czymś złym, rakiem, wazne jest bysmy nie przytyły. ja mam to gdzies czy będę grubsza, czy blizna będzie bardzo widoczna. A niech sobie jest najważniejsze że rak został wycięty i jego rozwój został zatrzymany. Jeden radiolog powiedział, że guzy powyżej 1 cm nie sa do obserwacji tylko do operacji, bo różnie to bywa. Lepiej jest usunac niegroźnego guza niż przeoczyc złośliwca. Co do badania laryngologicznego nie chodzi tu tylko o ocene strun głosowych ( o nie tez oczywyście) ale takze chodzi o to żeby nie było niespodzianek przy intubacji związanych z wadami krtani. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
Dodam ze swojej strony , że laryngolog ocenia też stopień nacisku wola na tchawice i krtań ( jeśli ten jest duzy )i ewentualne ryzyko zwiotczenia tchawicy . I czesto to jest bezposrednim wskazaniem do operacji , tak jak to było u mnie . Jest to bardzo ważna konsultacja przed strumectomią. Natomiast co do tycia . Ważne jest odpowiednie dobranie hormonu , tyje sie z powodu jego zbyt małej dawki . Często spotkałam sie z opinia , że hormony tarczycy powoduja tycie . Ludzie pewnie myla je z hormonami plciowymi . To nie to samo . Drugi mit blizna . Po pierwsze nie wiem co jest mniej estetyczne duży wol , czy mała blizna . Po drugie , dziś sa takie srodki do wygladzania blizn , że mozna ją zredukowac niemal do zera. A tak podsumowując , każdy jest kowalem swego losu . Sama wiem po sobie , ze guzy rzadko znikaja ( jeśli wogóle ? ) , a niestety szybko rosna , a jeszcze moga sie okazać niebezpieczne . Kiedy mozna poczekać to należy poczekac , w innych przypadkach nie ma na co czekac . I nie ma sie czego bać . Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
A jeszcze mi sie cos przypomnialo . Niestety biopsja nie daje 100% gwarancji , że wszystko ok . Przykład koczelady , który zawsze mam w pamieci . Do przesledzenia we wcześniejszych wpisach . Z drugiej strony guzy ze wzwapnieniami też nie musza oznaczac nic zlego . Ja takie mialam i okazało sie , że to nie rak . Jak widac kaprysna ta nasza tarczyca :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
witam Was popieram reakcje koczelady, najwazniejsze aby wszystko bylo ok, ja przyjmuje letrox 13 lat od czasu pierwszej operacji w dawce 100 i tez nie przytylam a to czy sie przytyje to mysle ze podjadanie sobie, a nie hormon tarczycy jest powodem, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Nie wiem czy brak zdecydowania co do wycięcia tarczycy w której nie wykryto raka/ co jest oczywiście wielkim znakiem zapytania ?/ wynika z próżności , raczej wynika to ze sprzecznymi opiniami lekarzy. Mój endokrynolog mówi że by wycięła, choć życie zupełnie bez tarczycy nie jest łatwe, natomiast konsultowałam się z innym endokrynologiem i nawet onkologiem i mówią , że w Polsce znacznie za dużo usuwa się tarczyc z wolem guzowatym . dlatego wciąż się zastanawiam co zrobić, choć po przeczytaniu tego forum myślę, że jak w poniedziałek biopsja wyjdzie ok to i tak chyba ją wytnę , tylko nie wiem gdzie ? No bo na Ursynów do CO bez stwierdzonego raka mnie nie przyjmą ( a tam jest świetny chirurg ) i nie wiem jaki szpital wybrać, jakiego chirurga itp. Dlatego miałam nadzieję , że ktoś tu mi kogoś poleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, piszę z Gdyni, ma guzka od 20lat Kiedyś się leczyłam potem zaniechałam, sprawdzałam tylko hormony.Jak przeczytałam to forum myślałam, że umieram.Wpadłam w depresję wyobrażjąc sobie najgorsze. Zrobiłam 3 usg w 3 różnch miejscach ,wychodził konglomerat w cieśni, 6 guzów na obu płatach itd,biopsja dobra.Edo wysyółała mnie do dr Dembowskiego/ ma opinie rzeżnika wśród lekrzy.Cudem trfiłam do Profesor Sworczk-najlepszego endo w regionie .Stwierdził, że mam 1 !!!guza a cieśni i wg niego gruczolak, operację radzi zrobić za 2lata by sięz tym nie męczyć na starość.Jest cudownyPolecił mi prof. Śledzińskiego z Endomedu.Ponoć świetny fachowiec, oszczędza tarczycęaby nie popaść w niedoczynność.Piszę bo może Wam się to przdać, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzata D Mam pytanie do ciebie. próbuje sie dostac do dr sworczaka, rejestrowałam się ponad miesiac temu a wizyte wyznaczono mi na 22 wrzesnia. jest to dośc odległy termin. Moze masz inne namiary na dr, może przyjmuje w paru miejscach. ja jestem zarejestrowana w przychodni w gdańsku na Wajdeloty. Troche mi sie spieszy bo wczoraj wyczułam u siebie powiekszony jeden węzeł chłonny pod żuchwa, i jestem trochke tym zaniepokojona. mam nadzieje ,że mnie gdzies przewiało, ale mysli o wznowie nie opuszczaja mnie od wczoraj. nie chce iść z tym do byle kogo, a wiem że dr Sworczak to najlepszy endo na pomorzu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Małgorzatko D, właśnie moje zastanawianie wynika z rozbiezności opinii lekarzy , z jednej stony wydaje mi się , że nie mam bata nad szybkim wycięciem bo nie ma jeszcze diagnozy rak z drugiej strony a jak się w którymś guzieś ukrył, albo się jeszcze wykluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malka58
Do Koczelady Witam:):) Przeczytałam ostatni Twój post:( Nie martw się:):) Napewno Cię przewiało,pogoda taka zmienna, nie rozpieszcza nas:):) Do lekarza jednak wybierz się jak najszybciej aby sie uspokoić,żebyś mogła spokojnie spać,ale napewno wszystko jest oki:):):) Pozdrawiam bardzo cieplutko:):) Spokojnej nocy:)Nie martw się na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Koczekoladko też myślami jestem z Tobą i mam nadzieję , że lekarz Cię uspokoi , że to tylko wynik przewiania, że nie kryje sie za ty nic groźnego.Pozdrawiam i trzymam kciuki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-67
Koczelado przepraszam za przejęzyczenie "Koczekoladko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koczeladko, masz szczęście bo prof Sworczak w prywatnych gabinetach nie przyjmuje już nowych pacjentów mnie wyjątkowo przyjął na jednorazową konsultację:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria -anna z Gdyni
Witm wieczorna porą -więc króciutko..Koczelada - na zapas nie ma co myśleć najgorszego o tym powiększonym wężle przyżuchwowo...W moim przypadku 3 latach po chemii na chloniaka, kiedy juz byla reemisja, przy kontrolnym badaniu USG węzłów określono jeden powiększony wlasnie przyżuchwowy i też skóra mi cierpła- moja onkolog podpowiedziala, abym odwiedzila stomatologa i spoko to była przyczyna dentystyczna... Małgorzato D -choć jestem już "oswojona" z najgorszymi doswiadczeniami i trudno mnie raczej przestraszyć, ale to co przeczytałam o dr.Dembowskim trochę mną "potrząsnęło"- może przed operacją -14 lipca w Redłowie - zasięgnąć opinii innego endo i chirurga.. Dzisiaj laryngolog z mojej przychodni poleciła mi pania endo (niestety nazwisko mi imknęło , ktora przyjmuje w Gdyni na Armii Krajowej na przeciwko tejstarej ubezpieczalni ...tam jest prywat. cos typu evi-Med..Czy Małgorzato kojarzysz coś...i jest Ci wiadome.. dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
witajcie :) trochę mi przykro moje pytanie zostało bez odzewu -naprawdę nie ma nikogo na forum z zachodniej Polski.szukam dobrego endo - moze ktos poradzi?:) doskonale rozumiem niepokoje dotyczące nadwagi .niestety walczę z nią od lat .ostatnio mojego endo zapytałam wprost czy moją nadwagę mogę zrzucic na problemy z tarczycą niestety kategorycznie zaprzeczył .mało tego powiedział ,ze hormon czyli nasz eltroxin czy euthyrox pomógłby w odchudzaniu gdyby zwiekszyc dawkę tylko co powiedziałoby na to pani serducho.pewnie wykonczyłoby się.zdecydowanie podkreslił ,że problem nadwagi to za dużo jedzenia w stosunku do spalania.tak więc przestałam sie oszukiwać po prostu wiecej ruchu mniej jedzenia.oczywiscie nie twierdze ,ze wszyscy są w takiej sytuacji jak ja pewnie podłoze nadwagi moze byc rózne. z drugiej strony po co komu byc zgrabnym jezeli nie bedzie sie zdrowym .i tuzdecydowanie poparłabym koczelade.tak wiec niczym uroda jezeli w gre wchodzi ratowanie zycia. niestety co do biobsji mam złe doswiadczenia w mojej rodzinie biobsję robiono dwukrotnie ,nie dała ona jednak odpowiedzi na pytanie ,dopiero po operacji okazało sie ,ze jest to rak brodawkowaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Czytam o Waszej nadwadze związanej z niedoczynnością tarczycy, ja zmagam się tą chorobą od jakichś 11 lat, mam wole itp. ale nadwagi nie mam ważę normalnie a to dlatego że mam dobrze dobrane hormony, ale drogie Kobietki idzie wyczuć czy coś z naszą tarczycą się dzieje. Ja np wiem kiedy potrzebuje zmiany ilości podawanych hormonów Jestem np przez jakiś czas bardzo osłabiona np 2/3 dni, jest mi zimno, trzęsą mi się ręce albo nogi, jeżeli tak się dzieje to wiem że to wina tarczycy. Jeżeli macie takie objawy to prawdopodobnie macie źle dobraną ilość hormonów. A co do endokrynologów hm... ja byłam badana przez kilku i różnie mówili, teraz zazwyczaj chodzę na prywatnie wizyty do różnych- to zależy który ma termin. Miałam mieć nawet usunięte wole, ale mama sie nie zgodziła i pojechała ze mną do innego endokrynologa który stwierdził ze to zupełnie nie potrzebne, dlatego sprawdzajcie czy na pewno operacja jest konieczna. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Miłego i pogodnego weekendu życzę wszystkim,choć w Gdyni nie zapowiada się pogodnie,chmury i jakby zraz miało padać... Moja opinia co do wyglądu jest troszkę odmienna od wyrażonych tutaj..Uważam,ze jeżeli się ma klopoty i to bardzo poważne jak w moim przypadku było, - dbanie o wygląd, to nie próżność..Czy jak byłam na chemii ,to co miałam wygladać ,tak jak się czułam ...podle i zle ...Nie, nigdy nie wyszłam z domu bez stosownego do wieku, makijażu i jest tak do tej pory i zawsze było... Zadbany wygląd pomaga w dobrym samopoczuciu, a od psychiki, pogody ducha,jak to sie mowi,dużo zależy.. Często spotykałam się z pytaniem znajomych, czy sąsiadów niedowierzających,że tak poważnie choruję...odpowiadałam, ..."ja nie choruję na wygląd"... Dbać, ładnie wyglądać,kontrolować wagę, ruch na powietrzu - chodzę z kijkami codziennie...uśmiech -to pomaga sprawdziłam.. Co do wielkości guzków nie wypowaiadam się, ale o węzłach chlonnych, po chloniaku -opinia onkologa i hematologa to taka, że węzeł powyżej 1 cm jest do obserwacji...pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
Manetb nie wiem gdzie mieszkasz ja w Szczecinie mam dobra endokrynolog,tylko ze jest troche opryskliwa ale jako lekarz to super zna sie na rzeczy,u mnie po trzech latach od operacji pojawily sie guzki i przez caly czas byly obserwowane,co dwa lata USG I biopsja bylo caly czas dobrze,az w lutym mialam zrobione USG i guzki sobie podrosly i powiekszony wezel,dr dala na biopsje,pobrano material z dwoch najwiekszych guzkow i wynik wyszedl podejrzany,dostalam aby zrobic TSH TPO iTG,we wtorek jade na kontrol i mam miec zrobiona ponowna biopsje,troche sie boje,bo sama borykam sie z tym problemem,syn jest za granica i nie mam nawet do kogo sie wyzalic, a w czesniej przeszlam radioterapie piersi,pozdrawiam wszystkich i zycze milego wypoczynku u mnie swieci sloneczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria Anno, nie kojarzę innch endona należędo przchodni na Legionów i prof.Sworczak bpoztywnie wyraził sieo mojej endo. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
witajcie :) chodzi mi przede wszystkim o województwo lubuskie ,ale mogą być też okolice, Poznań. szukam dobrego endo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Małgorzato dzięki za dobre chęci ...w moim przypadku 2 lata byłam pod "opieką"jdnej endo w evi-Medzie na Wzgórzu Maksymiliana. Mam i tylko znam Jej opinię o moim przypadku tarczycy..guz na prawym płacie, który w 2 latach z 21mm uróśł do 37mm i jest polem ciepłym do gorącego..biopsja ok. co potwierdziła moja onkolog i wczoraj laryngolog...ale biopsja biopsją .Tu z wypowiedzi Pań wywnioskowałam,że opieracie się na kilku opiniach endo i stąd moje ziarenko niepewnosci...czy operacja i już, czy jest jeszcze jakiś inny sposób ...czekać, czy usunąć radykalnie...???? czy chirurg drDembowski czy dr.Pikiej-mąz mojej onkolog ..pozdrawiam pa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario Anno tak się akurat składa, że znam wszystkich lekarzy,których wyminiłaś i to nie z własnych chorobowych kontaktów. Wiem, że prawą ręką i uczennicą prof. Sworczaka jest dr Babińska z Endomedu z Gdańska,ponoć superJa się będę operować u profesora, o którm pisałam , Mój guz nie rośnie już Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Małgosiu widzę,że jesteś przy kompku- to może mi jeszcze odpiszesz..Otarłaś sie pewnie ,tak jak ja o nowotwor w innym miejscu niz tarczyca..ja płco i węzły chłonne , ale wiem,że to już przeszłość --remisja całkowita ..dzięki Bogu ..Znasz wymienionych przeze mnie lekarzy, a czy ebdo pani dr. Maria Rzepiak z evi-Medu coś Ci mówi..? Ja u niej przez przeszło dwa lata byłam cały czas bez leków- mam nadczynnośc, ale Ft4 cały czas w normie.. nawet po USG, w którym uwidoczniono 21 mm guza -nic sie nie zmieniło..dalej bez leków.. Dopiero w grudniu u.roku włączyła 10mg. na tydziń metizolu- to mała dawka. W marcu, przy kontroli copółrocznej USG węzłow , został opisany guz na prawym płacie ten, ktory miał 21 mm ,teraz 37 mm...i decyzja endo -operacja..Wcześniej twierdziłą,ze ze wzgledu na moją przeszłośc nowotworową lepiej nie ruszać..co się zmieniło?? urósł, chyba dlatego.. Dr.Dembowski po zapoznaniu się z moją dokumentacja wyraził się, ze pani endo miała rację połowicznie...nie dopytywałam dlaczego tak twierdzi ...Czy gdzieś dalej próbować i zasięgać rady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario Anno, nie byłam nigdy pacjentką onkologiczną i niech tak zostanie!!!!!!!! Wymienionych przez Ciebie lekarzy znam z racji wykonywanego zawodu. Podałam Ci lekarzy ,którzy wiem , że w tej dziedzinie są autorytetami na Wybrzeżu, co z tym zrobisz ,Twoja sprawa.Moja siostra, która od wielu lat pracuje w Redłowie tarczycy by tam nie operowała, więc ja też nie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koczelada Jeżeli chodzi o te węzły, to nie ma obaw. Na moim usg były powiększone i żaden z lekarzy nic nie powiedział. Jak lekarz robił mi usg, to ja cały czas dociekałam, a on do mnie na to, że te o których piszesz są odczynowe, powiększone na wskutek infekcji. I to nie na te przedoistaje się rak. Potem wielu lekarzy oglądało opis i nikogo to nie zaniepokoiło. Sama pisałaś, że ciągle jesteś zaśluzowana, więc to pewnie efekt przeziębienia. Pozdrawiam Jutro jadę do Katowic, z tamtąd w poniedziałek Gliwice. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Ewo z Gdyni- trzymam kciuki za Ciebie, życzę spokojnego dotarcia do celu podróży i szybkiego powrotu do domu...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria-anna z Gdyni
Małgorzato D- zastanawiam się dlaczego endo tak chętnie kierują do dr.Dembowskiego - wspominacz,że Ciebie też,tylko Ty się "wybroniłaś"- ja jestem w "zawieszeniu" ...pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
witajcie :) tak wiele osób odzywa się z okolic Gdyni .mówi się że na południu Polski ale i rejonach Zielonej Gory , Gorzowa itp obserwuje sie wzrost zachorowań na "tarczycę".ale teraz widzę ,ze chyba nie ma reguły gdyż ta choroba dotyczy wielu osób z różnych stron Polski . ja jednak jeszcze raz proszę o odzew z okolic Gorzowa ,Zielonej Góry czy Poznania o dobrego ENDOKRYNOLOGA.z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justine44
witam mam pytanko czy sa osoby ktore boja sie wizyty u ginekologa..ja bardzo sie boje a czeka mnie taka wizyta..niewiem co robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×