Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Guzkowata Kochaniutka, jakby byli cudotwórcami i tarczyca wróciłaby na swoje miejsce, ale zdrowa , to niech kroją postokroć. Zważ Mościa Pani jakie byłoby superowskie samopuczucie i zdrówko, nie byłoby głupawki, kilogramów na cielsko by nie przybyło, wyniki byłyby normalne co się wiąże z wydatkami na ciągłe badania , w kościach i mięśniach by nie łupało no i więcej siły byśmy miały do życia!!!:):):):P Niestety ani u Ciebie w mieście ani u mnie nie ma takowych i pozostać musimy tylko na białych tabletkach :( W sobotę idę na imieniny teściowej mojej córci to zobaczę ile mogę wypić, chociaż nie będzie to grzane piwko ale gorzałka. A co do dziur, to Kochanieńka jak się siedzi w domku to trzeba pocerować też a nie tylko zęby ale i zimowe skarpety!:D:D:D Wczoraj w pracy nastawiliśmy pułapki na myszy, to w jedną się mysz złapała a z drugiej wyjadła spyrkę i poszła- spryciara :D Ucieka wszystko co żywe do ciepełka. Pozdrawiam , pa, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko Aleś miałą "nosa" do wyjazdu w ciepłe kraje, a swoją drogą to ta zima w tej chwili za oknem to wielkie brrrrrrrrrrr i psia krew trochę za wcześnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunia przytyłaś,bo ja chyba tak,ale nie wchodzę na wagę,żeby nie zaprzątać sobie główki :P :) W sobotę to ja też na urodziny idę,ale chyba nic nie wypiję oprócz kawy.W dalszym ciągu nie palę,czasami jest ciężko ,ale i z tym walczę.Wojowniczka ze mnie :P :) Jak się nie mylę,to Ozam dziś pojechała na jod. Na śląsku niestety też zima ,chyba trzeba znów iść do tropikalnej palmiarni i z piraniami pogadać :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata Oj przytyłam, przytyłam - ważę teraz 67 kg ale myślę, że jak się wszystko unormuje to będzie trochę mniej na liczniku. Ja nigdy w życiu tak dużo nie ważyłam, nawet jak rzucałam palenie to miałam na liczniku ok 64 kg a teraz to masakra!:(, garderobę muszę wymieniać co rusz. Dla poprawienia nastroju i humorku trzeba się Tobie będzie wybrać do tych pirani:P:P:P Pozdrawiam pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkopoolanka Zaczynam od Ciebie bo nawet Twoja blizna głupawki dostała. Tak to się zdarza , że rzekomo rozpuszczalne sznurki nie rozpuszczają się i za wszelką cenę chcą opuścić miejsce gdzie je tak nieprzyjaźnie traktują , że aż chcą rozpuścić:) Moja kula twierdzi że będzie dobrze , po prostu wyjdą , może jakiś niewielki ślad zostanie. haniaa80 W powiadomieniach , ktore dostaje Twój mąż ( pięknie podałaś jego maila , żeby naszej głupawki się naczytał:( ) na pewno jest link żeby to odwołać . Trzeba tam kliknąć i powinno byc ok. Napisz czy Ci się udało? Guzkowata No jak ja dam radę 2 tygodnie bez waszej głupawki? Chyba , że będę miała dostęp do jakiejś kawiarenki to sobie od czasu do czasu poczytam:) Ty też walnij drinka to trochę głupawka będzie usprawiedliwiona. BuniaOl Tak trzymać, przecież już nie mamy (niestety nie wszystkie) guzów, raków i tym podobnych paskud więc trzeba żyć normalnie:) Nawet sobie nie wyobrażasz jak się ciesze, że na tę pluchę patrzeć nie będę.:):):): Lolek A gdzie Ty się podziałaś.? Możliwe , że jeszcze nie wróciłaś z tej delegacji z szefem:P Danan Też milczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manetb Tropomina jest oznaczana w krwi, kiedy jest podejrzenie zaapalenia miesnia sercowego,Lalinka jestem, ale co mam pisac musze czekac na dalsza decyzje, jutro jade do chirurga na kontrol po zabiegu zycze milego wypoczynku ,wiecie czytam Wasze wypowiedzi odnosnie glupawek po zabiegu, moze ja nie pamietam bo to juz tyle lat minelo moze bylam mlodsza i tego nie zauwazalam a tez pozno wlaczyli mi hormon,jedyne co pamietam to ze placz byl na zawolanie,odnosnie blizny u kazdego goi sie inaczej, ja po zabiegu poszlam aby siostra zmyla po plastrach slady, bo mydlem jest trudno zmyc, wiecie jak spuchlam, okazalo sie ze jestem uczulona na benzyne, a glupawki to moze teraz mnie biora od myslenia glupiego,szkoda ze nie ma Marianny dlaczego sie nie odzywa, pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh Guzkowata,żeby to było takie proste! To nie córka jest dorosła, tylko syn (a jak ktoś wychowywał coś podobnego, wie, że to BAAArdzo duża różnica).Rzecz jasna mnie odciąża, pomaga, z tym nie ma problemu.Sama kwestia bycia po operacji tego wymaga.Mała za to może ma taki tok myślenia, przez dość smutne doświadczenia w naszej rodzinie sprzed kilku miesięcy.Ona tak zapamiętała i chyba duzo pracy jeszcze trzeba będzie zrobić, zanim popatrzy na to inaczej.Powiecie,że jestem głupia, ale jak zobaczyłam wczoraj w tv śniegi, śnieżyce- to zatęskniłam.W Gliwicach (może ktoś się wybiera) aż ciężko uwierzyć-wczoraj raczej tylko deszcz i wiatr, dzisiaj może trochę ciapy leci z nieba.Nic specjalnego jednym słowem.Pozdrawiam cieplutko mimo wszystko- jutro się wybieram do Bielska po szkiełka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinka wielkie dzieki ..zrobiłam i zalatwione ja od razu te meile kasowalam i nawet nie wiedziałam ze tam jest taki link, bystrzacha ze mnie:))). A co do waszej głupawki to bynajmniej fajnie i miło sie was czyta zwłaszcza przy tak paskudnej pogodzie..... A co do pobytu w szpitalu to chirurg u którego byłam na konsultacji mówi tak " no w poniedziałek Pani przyjdzie we wtorek operacja w czwartek do domu" Ja tam chetnie bym została i do piatku:))) bo bynajmniej sie wyspie za wszystkie czasy mój 2,5 letni synek jeszcze ani jednej nocy nie przespał całej a tylko kilka w swoim łóżku...wiec chwilami mam dosc.... a tak serio to ponownie poszukuje kogos kto miał operacje w AM w gdańsku-ZGŁOŚ SIE!!! Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka Sczęśliwej w obie strony podróży i bardzo miłego spędzenia czasu na Waszych "wakacjach". Uważaj na bliznę co by jej nie spalić słońcem a resztę spalaj i wracaj zdrowa, wypoczęta i pełna wrażeń. Po powrocie koniecznie opisz co i jak. Pozdro pa, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nebraska
Czy możesz podać telefon do dr Józwa? Szukam właśnie dobrego endo...Z góry dziękuję! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny i chłopaki trzymajcie się ciepło, szczególnie Ci co pod moją nieobecność będą walczyć w szpitalach. Idę spać , bo jutro o 5 rano:( musze być na lotnisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenemi
Czy zawsze po całkowitym usunięciu tarczycy się tyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenemi
dzięki za odpowiedz.Dwa tyg temu bylam na biopsji i nasłuchalam się kobiet po operacji tarczycy.Każda mowiła ,że przytyla kolo 10kg w ciagu kilku miesięcy -dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Nenemi-właśnie dlatego tak walczyłam żeby jak najszybciej miec dobrze ustawione hormony-żeby nie tyc. Na dzień dzisiejszy -nie wiem czy sie upasłam, ale na szczęście spodnie mam ze stretchem, a reszta też z dzianinek :D Poważnie-wydaje mi się że mi nie przybyło na wadze. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak Lalinka już sie na słonku wygrzewa :) Wielkopolanka. Też mam wyrośniętego dzyndzla,po drenie,ogólnie blizna drażliwa jak dotykam,a to za sprawą tych nici w środku,czuję wewnętrzny szew tak mi sie bynajmniej wydaje. Bunia od tygodnia jestem na diecie,powiedzmy,ze staram sie na niej być,choć czasami grzeszę :) :) Nie jem jasnego pieczywa,ziemniaków ,pieczonych rzeczy,natomiast wzięłam sie za ryż,brokuły,gotowane warzywa,najgorsze jest gotowane mięso z kurczaka i jazda na rowerku blleee :P Byłam dziś na badaniu hormonów ,po tej wapniowej jontoforezie swędzi mnie szyja w okolicach blizny. Nebraska wiem ,że łatwo nie jest ,przeżyłam ja swoje koszmarne lata,gdy syn miał 8 lat i w swojej długiej juz chorobie zapytał mnie czy on umrze,postanowiłam poważnie z nim porozmawiać,dziś ma 22 lata,w szpitalach mieszkałam z nim przez lat 9.W sumie przeszedł 21 zabiegów. Nenemi,Anita. Nie każdy ma szczęście od razu do dobrze ustawionej dawki hormonu,więc z przytyciem trzeba sie liczyć jeśli ktos ma do tego skłonności w przypadku popadnięcia w niedoczynność. Ja przed operacja miałam prawidłową czynnośc teraz mam niedoczynność,rzuciłam palenie,i ogólnie będzie dobrze,ale kiedy to nie wiem :) :) :) Wolę przytyć 3 kilo niz hodować nie daj boshe jakąś skorupę. Dziś nie mam goopawki ,chyba wszystko przez tą jontoforezę :) :) prądzik delikatnie mnie szczypie hahaha . No to spadam ,bo sprzątanie zejdzie mi do wieczorka papatki :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was! pisze dzis bo przez ten snieg od srody nie bylo kontaktu ze swiatem-jak w epoce kamienia lupanego -bez pradu i wody internetu i telefonow... we wtorek bylam w gliwicach-z plytek ktore zawiozlam nic konkretnego nie wyszlo... zrobili mi biopsje PCT i USG z ktorego wynika ze podobno guzek jest lagodny o unaczynieniu obwodowym i cos tam jednolite jak tak patrzylam na monitor to dostalam takich nerwow ze dopiero teraz sobie wszystko przypominam i dalej musze do 26.10czekac mam na 10do chirurga... lekarz tyle mi powiedzial jeszcze ze na wizycie bedzie wiadomo czy operacja w trybie przyspieszonym czy normalnie w najblizszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nenemi i Anity To prawda, że trzeba dobrać właściwie hormon ale zanim to nastąpi to trzeba się z tym liczyć, że przybędzie trochę ciałka. Organizm po różnych przypisanych dawkach jest skołowaciały i fałdki mogą rosnąć. Myślę, iż to też zależy od własnego organizmu jak to wszystko znosi i jak będzie reagował. Ja mam do dzisiaj taką wstydliwą przypadłość, że po podnoszeniu dawek letroxu mam przez dłuższy czas rozwolnienie. W momencie jak już organizm się przystosuje to mi się te sprawy regulują chociaż trwa to ok 1 m-ca. Przerąbane mam!. Wielkopoolano Cieszę się, że jesteś już na forum to znak, że lepiej ze zdrówkiem i humorkiem. Oby tak dalej :):) Guzkowata Co do tego dzyndzla to ja też mam po prawej stronie takie zgrubienie i psiakość słoniowa też ciągle chodzę i się poddrapuję. Czuję w tych okolicach i pieczenie i swędzenie i myślę, że jest to dobry znak - goi się wszystko.:) Kochanieńka , ja osobiście nie dbam o dietę bo generalnie nie lubię jeść a to co mi przybyło, to myślę, że przyjdzie czas i samo pójdzie. Ogólnie rzecz ujmując, to nie jest tak źle bo zważ, że mniej zmarszczek widać na twarzy - tłuszczyk je wypełnił. Poza tym, ja ciągle chudzina - przy ogromnej nadczynności TSH 0,004 po rozpoznaniu choroby - to się nawet trochę cieszę, że wyglądam jak kobita a nie jak suchar. Pewnie, że trochę chcę zrzucić sadełka ale bez przesady. A swoją drogą, to czy warto na zimę się tak katować tymi dietami.W końcu co ma nas grzać zimą jak nie sadełko:D:D:P Przyjdzie wiosna i związana z nią praca na działeczce to wtedy kilogramy się ruszą do dołu.:D Ciekawa jestem jakie będziesz miała wyniki? A swoją drogą to życie też nie rozpieszczało Ciebie i Twoją rodzinę. Grunt, że wszystko dobrze się skończyło. Popieram też Ciebie, że lepiej przytyć XXXX :P kilogramów niż wyhodować skorupę brrrr. A jak poszło sprzątanie?, jest glanc? Pozdrawiam pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunia to tylko polowa z tego co przeszłam. Jeśli chodzi o sprzątanie to nie ma ani picu ani glancu :) :) Przyszła córka w odwiedziny,więc były ciuszki pierdułeczki i ploteczki ;) :) Na zmarszczki to córka kupuje mi jakiś Nivea z kwasem hialuronowym czy jakos tak :) .Ja jak przytyję to zaraz mam duże cycki i doopę :) To nie jest dobre dla mojego niedawno zoperowanego kręgosłupa,więc dlatego muszę sie pilnować .Córka mi mówi,ze za takie cycki trzeba dać 12.000 ,ja jej chcę oddać za free ale nie wiem jak :P :D O wynikach będę wiedziała za 2 tygodnie wtedy mam wizytę u endo,nie chce mi sie dwa razy biegać ,żeby je wcześniej odebrać . Teraz idę poleżeć w kąpielowych olejach,trza się naoliwić ,żeby nie skrzypieć :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaję tel do p.dr Józwa. Ja chodze u nas w Gliwicach do niej do Radan MEDU- BASZTOWA 3 tel. 032-230-79-72 Wizyta 70zł, ale termin jest do ok. miesiąca, Przyjmuje też w Zabrzu na Fundusz,czyli za darmo- 032-271-71-70. Tam niestety się czeka dłużej, najlepiej się zapisać na termin przez te. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Guzkowata ! Jesteś Kochanieńka lekiem na te pochmurne dni /jak słowa w piosence/ i gwarantem na uśmiech. Podejrzewam, że miałyśmy niemal podobne przejścia, no bo o głupawce już pisałam, temperatura mnie trawiła a na dworze był upał, skurcze mięśni kończyn dolnych w nocy, łupanie w plechach a ściślej w pasie, ataki tężyczki, ciągnąca się w nieskończoność sraka, klucha w gardle, brak głosu, złe oddychanie, psia krew i czego jeszcze nie wymieniłam????????:):):) O swoje zmarszczki ja też dbam ale każda "pomoc" jest mile widziana:D Myślę, że my Kobitki to mamy tak do siebie, że jak tyjemy to idzie nam w piersi i w dup-cję a jak chudniemy to też nam tak ubywa a z kręgosłupem to faktycznie nie ma żartów, więc pamiętaj, żeby się nie przeforsować. Życzę Ci dobrego "oliwienia" a "skrzypieć" to się nie da uniknąć:P:D:D:D Pozdrawiam - dobrej nocki pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Drogie Panie :)) musze sie was poradzic.....Biopsja wykazała duże podejrzenie raka brodawkowatego..zalecenia: leczenie operacyjne z badanien mikroskopowym śródoperacyjnym. Termin operacji mam na 16 listopada w A M w Gdańsku. Jak sie zapisywałam to lekarz chirurg powiedział ze od tego sie nie umiera ale lepiej szybko tego sie pozbyc no własnie i tu mam watpliwości bo AM w Gdansku wstrzymała przyjecia na operacje planowe bo juz kasa sie skonczyła wiec najprawdopodobniej w styczniu bede miała operacje...we wtorek ide sie zapisac ponownie....Czy uwazacie doswiadczone Panie ze przez ten czas moze cos sie wydarzyc czy moga w tak krótkim czasie powstac nowe guzy oczywiscie te brodawkowate...a dodam jeszcze ze chirurg jak czytał wynik biopsji to powiedział ze ten patolog jest bardzo dobry i rzadko sie myli.... no wiec tak sie troche tym martwie, Prosze podzielcie sie swoimi opiniami i doswiadczeniami w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nebraska135
bardzo dziękuję! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haniaa80 ja z podejrzeniem raka brodawkowatego (potwierdzonym zresztą po operacji) czekałam na operację ok. 7 tygodni - mój guz był mały i doktor powiedziała, że nic się nie wydarzy przez ten czas. sprawdź, jaki termin Ci zaproponują i upewnij się u lekarza, czy możesz z tym tyle zaczekać. pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki, gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, to pisz. nenemi, też się nasłuchałam o tej wadze, ale to musi być indywidualna sprawa. ja po całkowitym wycięciu tarczycy nie przytyłam wcale. kiedy odstawiam hormon przed badaniami, przybywa mi odrobinę (2-3 kg), ale po powrocie do leku znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squaw dzieki za odp no własnie wyniki odebrałam we wrzesniu mamy pazdziernik a a jeszcze sobie poczekam do stycznia na pewno...wypytamn sie tego lekarza co bedzie mnie zapisywał zobaczymy co mi powie.... miłego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Jestem juz po i jestem juz w domu, ale na razie to ja jestem totalnie bez sił. Mam nadzieje że powoli siły mi powrócą. Mam na to miesiąć czasu no i tylko 2 tygodnie czekania na wynik . Na pewno będzie dla mnie korzystny bardzo na to liczę. Pozdrowienia dla wsztstkich chorych, zdrowiejących i tych juz wyleczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka Warmia No nie ! ależ się szybko z Tobą uwineli aż mi dech zaparło!, To napisz nam, kiedy Ciebie ciachali i co Ci ewentualnie zostawili. Najpierw odpocznij i dojdż do siebie. A tak nawiasem mówiąc, to myślałam, że wypis będziesz miała w poniedziałek a tu niespodzianka!. Anulko, powrotu do zdrówka życzymy Tobie. Pa, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!! Anulka Warmia Życzę szybkiego powrotu do zdrowia , trzymam kciuki za Ciebie. Dbaj o siebie a siły szybko powrócą. Ja mam to wszystko przed sobą jeszcze i z tego powodu mam gromne doły!!! Pozdrawiam cieplutko. Guzkowata Dzięki za informację , ale ten oddział mnie nie interesuje . Życzę samych słonecznych dni , bo jakoś aura na Śląsku nas nie rozpieszcza. Nebraska135 Spadłaś mi z nieba , właśnie byłam na etapie poszukiwania dobrego endo. Skorzystam napewno z Twoich informacji. Dzięki serdeczne - pozdrawiam. Maunka Co u Ciebie słychać - jak przebiega rekonwalescencja? Trzymam kciuki za Twój powrót do zdrówka.Ściskam. Lalinka Życzę miłego wypoczynku i w pełni wykorzystania słońca . którego masz tam chyba wystarczająco i szybkiego powrotu do nas. Napisz jak było? Pozdrawiam. haniaa80 Tego się właśnie boję , że jak przyjdzie mój termin (08.12.) dowiem się tak jak Ty,że kontrakt wyczerpany. Przykro mi z Twojego powodu , że musisz jeszcze się dłużej stresować , ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze , czego z całego serca Ci życzę. Wszystkich pozostałych tych co przed i po operacji serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki. Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam W wypisie mam napisane - subtotalne wycięcie płata lewego tarczycy, oraz badanie mikroskopowe materiału z gruczołów dokrewnych, wcześniej nie klasyfikowane. Mam za miesiąc zgłosić się do endokrynologa, tylko że ja do tej pory miałam tylko 2 wizyty i żeby nie czekać byłam prywatnie u dr Ankowskiej ale słyszałam różne opinie i nie wiem co mam zrobić. Czy dalej chidzić prywatnie czy może zmienić lekarza ale pewnie w ramach NFZ ale będzie to pewnie trudne. Bunia dzięki za pamięć ☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×