Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

rany, każdy telefon do szpitala z pytaniem czy są wyniki przyprawia mnie o zawał. Normalnie nie wytrzymam takiego napięcia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stapelia, trzymam kciuki za dobre wyniki.Nie łam się , jak nie dzwonią ZE szpitala, to chyba ok? Zresztą nie wiem. Guzkowata, ano zbliża się mój wielki dzień. Jutro. Zobaczymy co mi na tej onko- wymyślą ciekawego. Pzrez cały weekend miałam koszmarną migrenę(poraz pierwszy chyba od 7 lat)- no bite trzy dni.Do tego chyba sobie trochę olałam wapń i alfadiol- to mi dłonie drętwieją- klapa- ogólnie nastrój siadł.Wogóle jestem jakaś do bani, nie zapisałam się do endo, nie zrobiłam badań wapnia ani innych od operacji, nie utrzymuję diety, jedynie letrox biorę codziennie-reszta do kitu.Eh jakoś brak mi napędu , odezwę się jutro zamiast marudzić. Buziole wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebraska, trzymaj się, idź na spacer, obejrzyj jakiś ciekawy, ale mało wzruszający film (żebyś się nie popłakała)... Szczepienia Dziewczyny i chłopakia. Nie trzeba się szczepić na żółtaczkę, jeśli ma się wysokie przeciwciała. Ja nie potrzebowałam szczepienia przed operacją, tylko zrobiłam te przeciwciała (wynik po kilku godzinach)! I na stół trafiłam w ciągu tygodnia od rozpoznania raka przez endo (TSH, biopsja, usg). Jeśli przeciwciała są niskie, to wtedy trzeba przyjąć dwie dawki szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to ja juz nic nie wiem. Skoro lekarzemi nie zapisali żadnej białej tabletki to co mam czekać te 2 tygodnie. Bo u nas mamy jednego kiepskiego lekarza rodzinnego i on mi tez pewnie nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozam ajj gdybym to wszystko wiedziała wczesniej....no ale teraz bynajmniej jestem zabezpieczona......hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed chwila dzwoniłam do Am jeny az mi głupio wydzwaniam tam jak nawiedzona...powiedzieli ze jest szansa ze operaqcja bedzie zgodnie z terminem czyli 16 listopad ale mam zadzwonic 9-10 listopad i sie upewnic...czyli nadal bez zmian nic nie wiem:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madelejn
Witam mam problemy z tarczycą od około roku czuję się źle bóle w klatce piersiowej, kołatania serca, zmęczenie, apatię na nic nie mam ochoty. Miałam robione USG tarczycy. Opis badania: Tarczyca dwu płatowa położona prawidłowo, powiększona. (prawy płat-ok.6x2,3x2, 3cm, lewy płat-ok. 6x2, 3x1, 9cm, objętość ok.28ml.) W dolnym biegunie prawego płata uwidoczniono hipoechogeniczny guzek dł.7mm bogato unaczyniony, po za tym miąższ płata prawego nieco niejednorodny, lewy płat jednorodny. Okoliczne węzły chłonne nie powiększone. Miałam robioną biopsję niestety lekarz która przyjęła mnie do badania stwierdziła że nie może pobrać mi materiału z guzka ponieważ jest mały, zbyt nisko położony, a na dodatek umiejscowiony w pobliżu dużego naczynia krwionośnego. Gdyby trafiła niechcąco w naczynie mogłoby dojść do wylewu. W zamian pobrano mi tkanki miąższu z płata prawego, gdzie miąższ jest nieco niejednorodny. W związku z tym mam pytanie co oznacza miąższ niejednorodny, co można stwierdzić na podstawie takiego badania? Im bliżej do wizyty u endo. tym bardzo się denerwuję tym bardziej że wyniki trafią prosto do rąk mojej doktorki a jest to kobieta od której zawsze wychodzę z płaczem. Może ktoś z was jest lub był w podobnej sytuacji proszę o poradę. Wyczytałam że na pods. badania miąższu można stwierdzić nadczynność lub niedoczynność tarczycy czy to prawda? Sama nie wiem co mam myśleć nastawiam się na najgorsze. Że stwierdzą u mnie poprzez to badanie raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenemi
witam wszystkich.Czy ktoś może mi doradzić,albo pomoc zrozumieć? Półtora roku temu mialam robioną biopsje dwuch guzów na tarczycy i wyszło ,że jeden odpowiada wolu koloidowemu,a drugi mial nieliczne tyreocyty,koloid i krew-material skąpy.Z uwagi na to ,że ten drugi guz jest litą zmianą hypoechogenną i nie wyszlo jego zbadanie,musialam zrobić drugi raz biopsje.Wczoraj odebralam wynik i znowu mam podejrzenie ,że biopsja nie wyszla.Mialam robioną tylko z tego drugiego guza i lekarz nie mogl trafić,bo ponoć jest trudno dostępny.Na wyniku pisze:liczne komorki limfoidalne oraz rozproszone tyerocyty.Obraz cytologiczny może odpowiadać przewleklemu zapaleniu tarczycy.Mam pytanie-czy to rozpoznanie moze świadczyć o ty ,że mateial pobrany zostal z innych tkanek tarczycy ,a nie z guza? Bo to,że mam zapalenie wiem od 2 lat ,więc nic nowego.Prosze o rade ,bo do endokrynologa chodzę na fundusz ,i na nstp wizyte zapisy dopiero w styczniu ,a wizyta niewiadomo kiedy ,a prywatnie to niestety dopiero na kwiecień.Troche mnie to niepokoi ,bolekarz mowil ,że guz nieciekawie wygląda,więc myślalam ,że ta biopsja rozwieje ,albo potwierdzi moje obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki miąższ może świadczyć o chorobie autoimmunologicznej Hashimoto. Miałaś badanie hormonów? Jeśli nie to zbadaj + przeciwciała TPO i aTPO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madelejn
hormony mam w normie a badań na przeciwciała TPO i aTPO nie robiłam dziękuję Ci stapelia podniosłaś mnie na duchu. Bo im bliżej do terminu odbioru wyników tym czarniejsze się układa scenariusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czekam na wynik histo więc wiem co to znaczy:) wpisz swoje wyniki z normami. I daj koniecznie znać jak dostaniesz wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madelejn
Do stapelia moje wyniki TSH - 1,43 norma [ 0,27-4,2]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenemi
Ja też mialam wyniki przez całe lata ok z tarczycy.Niestety usg wykazalo guzy i dopiero jak zrobilam przeciwciala, to okazało się że mam Hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madelejn
tak robiłam tylko TSH i USG tarczycy i nic po za tym. Jestem bez leków. Moja lekarz uważa że mam wole guzowate nietoksyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie- jesteś bez leków a źle się czujesz. I to są właśnie polscy lekarze. Jeśli możesz to zrób resztę hormonów i przeciwciała TPO i aTPO. Często jest tak, że TSH jest w normie a reszta hormonów się chwieje. Często jest też tak, że nawet jak hormony są w normie to nie jest to nasza norma i czujemy się źle. Warto o siebie zadbać a nie męczyć się. Polecam forum "choroby tarczycy" na gw. Tam dziewczyny naprawdę fachowo wszystko tłumaczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madelejn
dziękuję Ci bardzo stapelia pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madelejn znam jedna dr od ktorej wychodza niektorzy zawiedzeni nie jestes czasem ze Szczecina,a propo na zapas sie niemartw pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Guzgowata dzieki za podpowiedz , wiedzialem ze w ktoryms kosciele dzwony bija ale tak nie do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Wsie 🖐️ Witaj Skowronku, cisza w eterze przez sobotę i niedzielę nie zachęcała do "rozmów". Oczywiście czas spędzony był ekonomicznie tzn.: sprzątanko, pranko, gotowanko, nasza-klasa i tu dzież inne sprawy. Co do Lalinki, to ona wykupiła te wczasy na 2 tygodnie, coś mi tam we łbie świta. Szkoda, że tu nie można jak na N-K wstawić zdjęcia to byśmy obejrzały te nescafe z pobytu w ciepełku. Anulka Warmia Ty Słoneczko jak pójdziesz po wyniki histo. to zapisz się w rejestracji na wizytę do chirurga. Pamiętaj, abyś powiedziała do pani w rejestracji, że to jest wizyta po operacji z wynikami, bo takie było zalecenie. Tylko tak powiedz, bo Ciebie oleją i wstawią do kolejki może na grudzień!. Co do leków to Twój rodzinny nie może Ci wypisać żadnych bo jest to zadanie dla Twojej endo. Jak już będziesz prowadzona przez nią dalej i może być tak, że Ci zabraknie to wtedy bierzesz opakowanie i w te pędy do niego o przypisanie, wyjaśniając po drodze o co chodzi. No niestety musisz się pomęczyć jeszcze te 2 tygodnie. Pamietaj tylko, abyś przed wizytą do niej zrobiła KONIECZNIE wyniki z TSH, poziom wapna i dołącz fosfor. Będzie ona miała obraz co i ile Ci zalecić w tabletkach o ile będą potrzebne. Z oczu Ci nie wyczyta - znam ją dobrze. Myślę, że chirurg Ci nie wypisał lekarstw, bo miałaś usunięty cały płat i troszkę drugiego. A pytał Ciebie kiedy masz wizytę po operacji u endo?. Może stwierdził, że nie jest to zbyt odległy termin i dlatego Ci nie zapisał leków. Jak się będziesz dalej źle czuła, to powiedż to na wizycie u chirurga, że nie jesteś jeszcze w stanie podjąć pracy i prosisz o zwolnienie. Jak Ci nie da to gadaj z Ankowską, chociaż ja osobiście dostałam następny m-c zwolnienia właśnie od chirurga, a trzeci od rodzinnego a mogła też dać mi i laryngolog ale rodzinny był pod ręką. Głowa do góry, będzie lepiej, pamiętaj tylko zrobić wyniki! U nas w Olsztynie słyszałam, że operacja kosztuje tak ok 3500, a psiakrew za co my płacimy te zdrowotne! , naprawdę lepiej poczekać bo to nie serducho a te pieniążki to spożytkować w rodzinie. Nebraska - oj Ty, Ty niegrzeczna, sama sobie szkodzisz nie biorąc wspomagaczy /wapno i alfadiol/ i widzisz jakie efekty masz! Któraś z Pań pisała, że latem nie wolno ciachać tarczyc, ależ nic mylnego. Nie ciacha się tylko żylaków na nogach a reszta jak najbardziej. Ten błąd kosztuje Was czekanie z niewiedomą co dalej bo brak funduszy z NFZ-tu! Proszę wyciągnąć wnioski na przyszłość. Pozdrawiam 🖐️ pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stapelia. Czyżbyśmy tu fachowo nie doradzały ?Piszesz,że na innym forum fachowo doradzają.Nie zauważyłam żeby tam rad udzielał lekarz z wykształcenia,w Twoim wątku rady są znikome w innych podobne do tutejszych.Nie jesteśmy tu lekarzami,mamy natomiast wiedzę przez którą przeszłyśmy. Ja ze swojej strony powiem Ci ,jeśli kiedykolwiek będziesz musiała być pod narkozą uprzedz o tym anestezjologa,ze wymiotujesz po takowej.,dziwię się,ze nie dostałaś zastrzyku przeciwwymiotnego.U nas anestezjolog pyta czy ma sie takie skłonności i czy się pali papierosięta :P :P Bunia Aniele Kochanieńki :D :D 🖐️ Domyśliłam sie,że to słodzonko jest do mnie ,słódż mi tak czasem,bo już herbatę bez cukru nawet piję :D :D W weekend ehh w związku ze zmianą czasu zakręcona byłam. Jak będziesz chciała to wymienimy maile albo gg,nie będziemy tu długich off topów strzelać :P Sebek; Nie ma za co ,zawsze do usług w miarę mych możliwości,ja mam kościół 20 metrów od okien więc dzwoni czy chce czy nie :D :D :D Wszyscy którzy nie macie badań lub umówionych wizyt u endo,marsz do lekarza ( Ci po operacjach oczywiście ) marsz do endo bez terminu i musicie być przyjęcie ,nie ma żadne po nowym roku,miałam taką sytuację kiedy nie chcieli mnie na ten rok zapisać,nawet mając słabszy głos nawrzucałam i miejsce jest ,6 tyg .po operacji to ostatni dzwonek na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata - Skowronku :) a jak tam rozwojowe spodnie? , czy to ostatni dla nas szyk mody? :P:P:P . W moje z przed operacji też nie wchodziłam, więc musiałam przed pójściem do roboty cosik większego kupić. Ja muszę przyznać i pracownicy też przyznają, że trochę schudłam przez 1 miesiąc chodząc do pracy. Myślę, że i czasami brak czasu na zjedzenie a i hormon jest już dopasowany /125/. Pod koniec listopada zrobię sobie badania, ot tak dla siebie, bo wizyta u endo to dopiero styczeń. Oby tylko wapno mi nie spadało, bo powtórka z rozrywki mnie będzie czekała i wsadzą mi wenflonik . W przyszły poniedziałek ostatni zastrzyk milgamma. Niech by już te piguły odpoczęły ode mnie. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata - Skowronku Serdecznie Ci współczuję bo mało , że gorzkie to życie to i jeszcze herbata na dodatek :(:(:( Ja kościół też mam blisko, bo ok.80 m od siebie. Jak latem dzwonią a wszystko poza drzwiami jest otwarte to i umarłego by podnieśli z trumny. Dobrze, że ja mam dobry sen i lubię sobie pospać. Idę pod telewizornię na 39,5 - jest się z czego pośmiać. Pozdro :D:)🖐️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata Ach charera z moją pamięcią /głupawką/ gg to ja nie mam bo pomimo, że mam zięcia informatyka to w najbliższej pięciolatce nie mam co się spodziewać założenia tegoż urządzenia. Na e-maile to też rzadko spozieram no chyba, że w oczekiwaniu na wiadomości będąc na N-K zaglądnę tam i to wtedy jak sobie przypomnę. No idę pod telewizornię Pa, pa, 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunia :D :D Dzięki za przypomnienie ,że NK trzeba zobaczyć,jejku kilka miesięcy tam nie zaglądałam ,chyba jeszcze konto mam .Mój syn taki sprytny informatyk i grafik,że niedostatecznie zabezpieczył gg i NK i ktoś mu się włamał na oba konta,jego sprytność jednak nie ma granic i sam ustalił kto był mniej sprytny niż On sam :D :D Poszłaś na telewizornię,a ja zrobić sobie fryz,bo zaglądnęłam do swojego notatnika a w nim jak byk ,że jutro dentysta.:P w czwartek poradnia chirurgiczna w piątek foniatra wycieczka do katowic.Zoobacz ile ja sie ruszam,może to jeszcze kwestia tego hormonu. Ps.Na kolację jabłko ,matko umrę z głogu :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać,że spodni jeszcze nie ubrałam,ale niech są,a może lepiej nie prowokować tylko się im przyglądać :D :D Myślałam też o zmianie loginu,bo tym czasem guzów i tarczycy brak,ale nawet dobrze przyglądać się nie trzeba ,żeby stwierdzić,że cycki to też guzy,więc zostanę przy swoim :P :P :D Goopawka nie pozwala mi zasnąć :P,no chyba,ze to ta fryzura :D :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e Guzkowata - skąd ten atak?:) śledzę różne fora od wielu lat i tylko tam się nauczyłam, że badania tsh nie wystarczą, żeby prawidłowo określić pracę tarczycy. I na czym polega przemiana ft4 w ft3. Nic nie zastąpi wizyty u lekarza ale nasi lekarze są jacy są i im więcej się dowiemy o naszej chorobie tym dla naszego samopoczucia lepiej. Mój wątek ma dwa dni wiec nie oczekuję za wiele:) Przecież nie napisałam, że tu źle doradzacie ale im więcej wiedzy tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chirurg powiedział, że wymiotowanie po operacji tarczycy jest naturalne ponieważ długo leży się ze odchyloną mocno głową i jest podrażniany ośrodek w mózgu odpowiedzialny za rzyganie:) Pielęgniarki mówiły coś o lekach ale chyba w końcu nie dały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×