Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Stapelia. Zlituj sie kochana gdzie Ty sie tam jakiegoś ataku doczytałaś :D Toż to moja normalna wypowiedż jak każda inna . Co do wymiotów są o tyle niebezpieczne ze względu na szycie szyi i mozliwośc naderwania szwów .Po operacji kręgosłupa jak mówiłam ,ze mi niedobrze to zaraz podali przeciwwymiotny ,zeby sie nie szarpać bezwładnie. Ps.Miewam ataki,ale tym czasem tylko i wyłącznie goopawki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA WSZYSTKIM a propo forum choroby tarczycy to faktycznie tam zinterpretują ci wszystkie wyniki, ...ale mnie akurat pomineli:(( hmm zastanawiające:)) ...Musze wam powiedziec ze w gdańsku słonko swieci i pogoda jest super zimno ale raczej cieplej nie bedzie....oby tak zostało. To miłego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam BuniaOl dzięki za odpowiedź. Teraz to będę musiał iść znów do rodzinnego lekarza żeby mie rozszeżył zakres badania bo ja chciał tylko na TSH jak bylo w zalecenia poszpitalnych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i już po. Trochę sie wysiedziałam , ale to nic nowego.Przejął mnie dr A. Wygoda.Dziś tylko USG, RG, badania krwi. Wielkie oczy zrobił, że się nie badam, nie sprawdzam. Oczywiście przy badaniu krwi jak załozyła dziewczyna stazę, znów przykurcz ręki. Do diabła z tym! ciag dalszy 16 listopada i wtedy albo : cyt" Konsultacja chirurgiczna na Zespole Guzów Tarczycy lub kwalifikacja do leczenia 131-I. Czyli poczekam jeszcze trochę. Po USG powiedział, ze węzły mam trochę powiększone i jakiś stan zapalny w obrębie loży. Dlatego może coś mi tam ciągnie trochę. Ale to dopiero miesiąc minął.Może tak być. ardzo bałam się skoku wagi, tymbardziej,że przed operacją w pół roku dostałam 14 kg. Ale jakoś idzie nawet ok. Narazie straciłam 8 kg, przede wszystkim zaraz po operacji. Oby tendencje utrzymywały się tylko w ta stronę.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalka_90
Witam :) byłam dzisiaj z wynikami u endo i mam hashi... dostałam skierowanie na biopsje i za ok. tydzień będę miała ją zrobioną a za 2 tyg. wyniki... czyli w sumie 2 tygodnie :):):):) guzka mam wielkości 12mm/8mm czyli jest dość duży. Dostałam tabletki i zaczne je brać od jutra... A powiedźcie mi czy działo się wam coś po nich ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juupiiiiii!!!! wynik histo jest ok!!!!!!! Dzwoniłam do szpitala - powiedzieli, ze jest wynik ale mi nie podadzą bo nie ma pieczątki chirurga. Wrrrr. Więc czem prędzej zadzwoniłam do chirurga poskarżyłam i kazałam mu tam zadzwonić. No i oddzwonił że wszystko ok:) Poleciałam do cukierni i teraz świętujemy w pracy! co chcecie? szarlotka, kremówka? :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebraska 🖐️ Szybciutko mi tu pisz jak Ty te 8 kg zrobiłaś w tył :D Musisz się uzbroić w cierpliwość, na pewno zrobią to, co dla Ciebie będzie najlepsze. Anulka Warmia. Jak widać musimy być bardziej przebiegli od niektórych lekarzy :) Haniu . Na śląsku nawet słonko nie wyjrzało,ale nic to humor i pozytywne myslenie mnie nie opuszcza z tego powodu :classic_cool: Zapałka. Jak zaczynasz leki od małych dawek nic nie powinno się dziać. Jaki lek dostałaś metizol,letrox ,euthyrox czy jeszcze jakis inny wynalazek. Stapelia. Jest co świętować gratulacje ,jednakże ja na ciasteczko sie nie skuszę z wiadomych powodów,choć szarlotkę uwielbiam :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stapelia super teraz mozesz byc juz spokojna Nebraska, Guzkowata powiedzcie mi jak to jest wkoncu z tym tyciem po operacji....bo kurna nie chciałabym, po ciąży udało mi sie zgubic pare kilo i za cholera nie chce ich znowu miec....wiec tyje sie czy nie...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja na pewno nie tyje tylko dalej chudnę zaraz będę ważyć tyle ile miałam po urodzeniu pierwszej córki. a to było 28 lat temu. A może powiecie mi coś na temat mojej niskiej temp. nie dochodzi nawet do 36 stopni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu to farciara z ciebie:))) Co do temperatury to nie mam pojecia dlaczego taka niska....ale ja to nowicjusz jesli chodzi o tarczyce wiec i tak nie wiele mam do powiedzenia:)) Trzym sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka Jakim termometrem mierzysz? Najdokładniejsze były rtęciowe. Z tych co są teraz, każdy ma inną instrukcję obsługi, tak by mierzył z jak najmniejszym błędem. Np. termometr ze światełkiem, które się kieruje na czoło mierzy najdokładniej z odległości, zdaje się 5 cm, przez ileś tam sekund, na suchym (wytartym husteczką) czole. Krople potu i tłuszczu na skórze zmieniają jego pomiar. Tycie To indywidualna sprawa i zależy też od tego czy się wpada w niedoczynność, czy nadczynność, jak długo się jest w niedoczynności, czy przed operacją była niedoczynność, wiele czynników... Ja długo byłam w niedoczynności, przed operacją i po operacji. Przytyłam sporo kilka lat temu i od tej pory trzymałam się na jednym poziomie, ok. 83-85 kg. Gdy ustalono mi w końcu dawkę hormonu, okazało się, że zaczęłam wreszcie małymi spadkami i wzrostami reagować na to co jem. Po dniu pełnym aromatycznych wrażeń przytyje mi się 1-2 kg, na jodowaniu przytyłam 3 kg, wróciłam do domu, do swojej normalnej "diety" i spadłam do 81 kg. Sukcesem jest to, że waga mi się waha, bo przez ostatnie lata niezależnie od diet i sportu ani jej się śniło wahnąć więcej niż 1-2 kg... Uspokoiły się też troszkę problem z trądzikiem, jeszcze nie ideał, ale nie można mieć wszystkiego od razu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra to teraz ja :D Przed operacją nie miałam ani nadczynności ani niedoczynności.Po operacji rzuciłam papierosięta,z początku nie miałam chęci do jedzenia z powodu długo utrzymującego sie bólu gardła.Jak gardło przestało pojawił sie apetyt ( brak nikotyny ) więc to napewno ta przyczyna ,jaką mam niedoczynność po operacji dowiem się 3 listopada będąc u endo .W pierwszych badaniach wyszło niecałe 8 teraz jadę na zwiększonym chormonie w sumie przytyłam 4 kilo, waga już stoi .Nie mam obsesji na punkcie figury lecz zoperowanego kręgosłupa .Przeszłam długą drogę,żeby wstać z wózka i nie pogodziła bym sie z tym siąść na nim ponownie,a nadmiar kilogramów niestety kręgosłup obciąża . Uff no to sie rozpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka Warmia Ja po operacji, tak ok 1 m-ca miałam ciągle taką niską temperaturę aż myślałam, że "stygnę". Po jakimś czasie się rozhulała i miałam problem bo 38,4 to już były nie przelewki. Myślę, że to organizm tak działa w związku z wycięciem tarczycy. Jak Tobie nie przejdzie do wizyty u endo , to pamiętaj powiedz jej o tym /najlepiej pytania zapisać na kartce, bo tam człowiek dostaje amnezji/ i przekaż nam na forum co powiedziała. Teraz to najlepiej brać z sobą dyktafon i w ten sposób zapisywać bo ta nasza pamięć po operce to już nie to co przed :(:(:( Guzkowata - Słoneczko Piszesz Kochana, że na kolację tylko jabłuszko :( - no ale jak mówi przysłowie to z głodu nikt się nie zesrał! a coś trzeba wrzucić na ruszt aby dobrze funkcjonować i się wypróżnić :P:) Co do loginu , to faktycznie dobrze abyś go zmieniła bo jaka z Ciebie Guzkowata jak tam w szyi puściutko :D Cycki /większe, mniejsze/, to nasz stały element tak , że nie wchodzi to w rachubę - tak sobie pomyśluję a Ty przemyśl ten temat. Fryzura i owszem udana :D trzeba dbać o siebie :):):). Ciekawa jestem co tam ze zdrówkiem u Wielkopoolanki, Koczelady, Markagd, Wojcio, Marianki z Gdyni i innych nie wymienionych przeze mnie weteranek na tym forum??????????? Kochani, odezwijcie się - tęsknimy za WAMI!!!!!! Pozdrawiam 🖐️ pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie Ja z racji zawodu wiem, że termometry rtęciowe są najpewniejsze. I takowym mierzę temperaturę, wszak czasu mi nie brakuje. A kartkę juz też założyłam bo z ciśnieniem coś jest nie tak bo znów zaczynają się skoki a przecież nic nie robię oprócz spacerkow i to niedalekich. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata Oj Słoneczko Ty moje, toś od życia dostała dobrze po siedzeniu! Pomimo takich problemów zdrowotnych to humorek Ciebie nie opuszcza i tak trzymać! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonia 52
Do Anulki Warmia Jesteś w dużej niedoczynności stąd niska temperatura ciała.Nie bierzesz hormonu,wpadasz w coraz większą niedoczynność. Tak samo było ze mną Endo kazała mi przyjść do siebie miesiąc po operacji z TSH i poziomem wapnia.Tsh miałam 79,2005, wapń 8,74 (8,5-10,2).Przy wypisie ze szpitala dostałam receptę na Calperos i Alfadiol.Zalecono mi dawkę dużo niższą niż brałam w szpitalu.W trzeciej dobie w domu zaczęło mnie" mrowić i wykrzywiać".Szybko wzięłam podwójną dawkę wapna i vit D,po 3 godz. znowu i "uspokoiło" się. 19 września byłam w końcu na wizycie u p.endokrynolog.Jedyna reakcja na moje tsh-powolutku dojdzie pani do siebie.Przepisała euthyroks 0,25.Co 7 dni mam zwiekszać dawkę.Jestem bez życia,ospała,opuchnięta,ciągle mi zimno,nie mogę spać.Bardzo bolały mnie mięśnie,kości.Doktorka stwierdziła,że za dużo brałam wapna (3x1000) a za mało vit. D (2x0,25).Teraz mam zalecone 2x1000 Calperosu i 2x!,0 Alfadiolu. 2 list.idę sprawdzić poziom wapnia. Jestem z Wami od kwietnia,wtedy dowiedziałam się o moich guzkach.Operację miałam 23 wrzesnia. Histo-pat ok. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalka_90
Guzkowata Dostałam euthyrox 25, jutro rano pierwsza dawka... Aaaa... a zdziwiło mnie to, ze endo mi powiedziała że ten guzek nie uciska na krtań, a chrypke mam= zmieniony głos. A leryngolog mi powiedziała, że mam porażoną strunę głosową... cały czas mnie ten guzek zastanawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapałeczko :) Czy laryngolog Cie badał taka kamerką i widział na monitorze krtań czy ta endo twierdzi to co piszesz.Nerw krtaniowy mógł sie opleść bądż też wpleść między miąsz tarczycy,guzek i stąd Twoja chrypka .Napisz nam objętość tarczycy jak będziesz w środę u lekarza zapisz sobie ,lekarz musi Ci udzielić info o wynikach ,bo takie Twoje prawo i nie daj się zwieść jak będzie marudziła .Też chodzę do foniatry ,mam niedowład nerwu krtaniowego,wiec witam w moim klubie :D :D Objętość tarczycy dla kobiet wynosi max do 20 . Trzeba leczyć nerwy krtaniowe wsteczne gdyż wtedy kiedy fałd głosowy nie pracuje robi sie z niego flak ,a nerw napędza fałd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buniu kochana :) Ja wiem,ze z głodu jeszcze nikt kupy nie zrobił,ale widziałaś ludność trzeciego świata,jakie wielkie brzuchy z głodu mają :P Wymyśl mi kochana w takim razie nowy login skoro cycki sie nie liczą :D :D Anulka Warmia czy przed operacją też miałaś klopoty z ciśnieniem ? Obawiam sie ,że masz niedoczynnosć i to stąd takie jaja masz ,być może taka reakcja Twojego organizmu. Zapałeczko. Branie hormonów daje szansę,że guzki maja nie rosnąć ,ale szczerze to i tak rosną jak chcą.Ostatnio czytałam artykuł ,ze ogólnie jaja z tarczycą powoduje spożywanie kapusty.No najśmieszniejsza pierdoła jaka ostatnio udało mi sie przeczytać,a pierdół czytam całe mnóstwo :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani jak czytam jakie ilości tego wapna pochłaniacie to aż mam kaczą skórę.Oby to sie nie odbiło kiedyś złogamy brrr,no ale wiem jak mus to mus ,na razie nic innego nie wymyślono . 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata i znowóż mój głośny śmiech po przeczytaniu Twojego ostatniego postu doszedł do 2-go pokoju do uszu mojego ślubnego. Ty to jesteś lekiem na całe zło :D🌼 Przypomniało mi się, jak przed operacją, przy mojej b.mocnej nadczynności /0,004/ dostałam do przyjmowania Thyrozol 20 mg aby wyrównać poziom hormonu, zaczęła mi tak co nie co puchnąć twarz i brzuszysko mi ostwo wysadziło. Jak mi dziewczyny w pracy mówiły, że przytyłam to się śmiałam mówiąc, że to z głodu tak mnie wzdęło:). Bardzo źle znosiłam ten lek. Ależ uha, ha już po wszystkim. Bez wapna nie mamy szans a co okaże przyszłość w związku z tym???????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Na login to ja nie mam pomysłu a może coś od imienia? Dobrej nocki Wsiem 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Co do loginu , to faktycznie dobrze abyś go zmieniła bo jaka z Ciebie Guzkowata jak tam w szyi puściutko " to może login "w szyi puściutko":) albo "puściutko w szyi" :))) Anulka Warmia, no to niestety niedoczynność - i temperatura i ciśnienie o tym świadczą. Hormonu ci trzeba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Co do loginu , to faktycznie dobrze abyś go zmieniła bo jaka z Ciebie Guzkowata jak tam w szyi puściutko " to może login "w szyi puściutko":) albo "puściutko w szyi" :))) Anulka Warmia, no to niestety niedoczynność - i temperatura i ciśnienie o tym świadczą. Hormonu ci trzeba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Co do loginu , to faktycznie dobrze abyś go zmieniła bo jaka z Ciebie Guzkowata jak tam w szyi puściutko " to może login "w szyi puściutko":) albo "puściutko w szyi" :))) Anulka Warmia, no to niestety niedoczynność - i temperatura i ciśnienie o tym świadczą. Hormonu ci trzeba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was! jestem po wizycie w Gliwicach wynik biopjsi jest inny niz tej pierwszej ale tez nie jednoznaczny... skierowali mnie do Krakowa (bo oczywiscie funduszy nie maja) do d. Barczynskiego-wczoraj bylam w poradnii chirurgicznej i "wcisneli mnie" na 6.12 a 4.12 mam sie wstawic z wynikami i konsultacjami... moze w koncu sie doczekam i bedzie po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że teraz może uda mi się coś napisać Ja w maju podobnie jak BuniaOl miał nadczynność i TSH jeszcze niższe i też dostałam Tyrozol, ale niestety dostałam uczulenia okropne awędzenie i pokrzywka musiałam brać lek odczulający i po 2 m-cach tarczyca się unormowała i przy mniejszej ilości Tyrozolu uczulenia już nie miałam. Ja swoje ciśnienie leczę już 15 lat. I ostatnio przed operacją niby wszystko było w normie. Więc może to faktycznie tarczyca rozwaliła wszystko. We wtorek będę odbierała wyniki w szpitalu to może w poradni chirurgicznej, skoro tam mam się zgłosić coś mi poradzą. A i jeszcze jedno pytanko tych naszych pochlastanych szyjek nie trzeba jakość ćwiczyć bo mam wrażenie jak by mi się ona skróciła i zastała, taka mało zwrotna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyniki histo: Fragment tarczycy o wymiarach 8x6x5cm z guzem średnicy 5,5cm. Hyperplasia nodularis partim papillare et cystica glandular thyreoidae. nie wiem dobrze co to znaczy ale lekarz powiedział, że jakbym dłużej z tym chodziła to mogłoby się zrobić rakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×