Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Klauduska..."powstają", to nie to samo co "na 100%" ...nie jestem lekarzem, ale doczytałam sie,ze dlatego biorą do szpitala w okolicach 34 tyg,żeby wlaśnie im zapobiec i mieć na oku sytuację...jest jeszcze nadzieja,ze łożysko sie ciutkę podniesie ...w każdym razie ...dawaj na przytulaska, bo wiem, ze jestes podłamana i ręce Ci opadly...ale!nie smutuj Dzieciaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka - yes, yes, yes !!!!!!!!! Wiedziałam, że los na tym forum się kiedyś odwróci, czekamy na resztę staraczek !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa a ja wiedziałam :):):):) Zora z Twojej ciązy cieszę sie niemal jak ze swojej :) Tak tu wchodzłam i sprawdzałam a się ostatnia dowiaduje bo mi się usneło Co tu sie dzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W koncu znow dogonilam z czytaniem, ale Zorka na koncu zaskoczyla hehe Gratulacje ;*** Kala tez Gratulacje ;*** Az milo sie zrobilo na takim forum prawie kazdy szczesliwy i te wsparcie lepsze niz gdzie :-). Ja umowilam sie na wizyte prywatna i w szpitalu mam na 5wrzesnia a prywatnie za darmo mam 6. A 24.09 mam USG mam nadzieje, ze wszystko dobrze bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora!! gratulacje!! kurcze dziewczyny!! wysyłajcie nam staraczkom jakieś fluidy ciążowe!!!! Jest was coraz więcej to zbierzcie siły hehe :) ja mam 5 dc, w tym miesiącu @ miałam bardzo krótko bo tylko 3 dni- aż się zdziwiłam- no i z mężusiem działamy już od wczoraj :D ale bez szaleństwa, nie myślę o tym jak o robieniu dziecka tylko jak o przyjemności. Ajaj, ale bym chciała wam za miesiąc napisać że się udało :) Ala- spokojnie. Bierz sobie ten duphaston tak jak zaleciła Ci gin. Co prawda ja brałam go przez 3 miesiące, też chyba jakoś od połowy cyklu i nic, ale koleżance pomógł i zaszła w ciążę po 3 lub 4 opakowaniu. Każdy organizm jest inny, warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia_86
Witam serdecznie Czytałam o tym castagnusie i widzę że zdania są podzielone jednym wydłużył a jednym skrócił cykl. Zastanawiam się czy nie zacząć tego brać ale boję się mięć jeszcze dłuższe cykle. Na chwilę obecną są tak koło trzydziestu paru ale zdarzają się też co 28 albo 60 dni. Też mam problem z zajściem mimo przyjmowania foliku magnezu i wiesiołka. Dodam iż prolaktynę mam niby w normie bo 14.45 ng/ml... ale ta @ to czasem niedługo jak u słonia raz w roku :/ Nie chcę przyjmować tabletek anty ani plastrów bo raz że źle się po nich czuję a dwa że chcę się starać o małą kruszynę. Co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>MIlunia, Castagnus jako lek ziołowy raczej nie zaszkodzi. Folik nie wspomaga zajścia w ciążę, a wiesiołek tylko działa na śluz. A badałaś inne hormony typu FSH, LH, progesteron? Coś z hormonami chyba jest na rzeczy, bo masz nieregularne te cykle. A USG miałaś robione? >aguuula25, 25 > dzięki za słowa pocieszenia. Działaj działaj, ja też działam od soboty intensywnie, nie ma zmiłuj hehe... Kurcze, ja w sumie już dziś tego śluzu płodnego jakby nie mam chyba (15dc), troszkę czasem zaboli coś w podbrzuszu... Będę dalej mierzyć tempkę, ale tak jak Lovekrove pisze, może ja ją za późno mierzę... W sumie to ja po pierwsze za późno zaczęłam mierzyć noi wprawy się nabiera po jakimś czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casagnusowi-nie
... ale to tylko moje zdanie. Nic a nic mi nie pomógł, ale nie jest niebezpieczny... za to magnez z B6 działaa cuda, ten cykl jest z nim, śluzu multum... zobaczymy co z tego wyniknie...??? Powodzenia życzę - z całego serca wszystkim staraczkom - i jako niezarejestrowana nie robię za trolla :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casagnusowi-nie
Milunia - castagnus może Ci wydłużyć lub skrócić cykl, bierz - nie zaszkodzi, czasami kuracje są dość długie, czasami skuteczne czasami nie... ale nie ma żadnej pewnej metody, trzeba cierpliwości przy każdej z nich. Moja koleżanka czekała na owulację 5 miesięcy od brania castagnusa - cykle takie jak u Ciebie - raz 28-raz 60 dni - i w tym miesiącu - owulacja i od razu ciąża !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia_86
na usg jest wszystko ok budowę mam książkową... co do innych hormonów to tylko TSH 3 gen wyszło 5,460 a granica była do 4,2 więc lekka niedoczynność ale powiedzieli mi że to za małe odchylenie od normy żeby brać na to leki zwłaszcza że prolaktyna była w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia_86
ale wrazie co castagnus nie zatrzyma owulacji?? bo jak na razie mimo iż co jakiś czas wpadnie cykl 60 dniowy to w każdym mam owulkę. I jeszcze jedno pytanie gdzieś wyczytałam że podwyższa się od niego progesteron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castagnus nie zablokuje owu.Skąd wiesz, że masz owulację??? Miałaś monitoring? Jeżeli nie to inaczej tego nie można stwierdzić. Castagnus obniża prolaktynąę - a ta będąc wysoką obniża progesteron: erg obniżenie prolaktyny powoduje podwyższenie progesteronu - co jest zbawienne dla ciąży i zajścia w nią :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zora85 WIEEEEELKIE GRATULACJE!!! Asia1893 przytulasek jak najbardziej wskazany!!! Dziekuje za wsparcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe forumowiczki. Ala, ja to śluzu płodnego prawie że wcale nie widzę u siebie, tz wydaje mi się że jest ale nie ma jakiś rewelacyjnych właściwości. Akurat jak będę mniej więcej w połowie cyklu to idę na wizytę do gin, zobaczymy co powie po usg. Może wasze starania w tym cyklu czymś zaowocują.. :) życzę Ci tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milunia mnie postawiona dokładnie tę samą dignoze przy tarczycy, lekka niedoczynność, której leczyć nie trzeba.... Tylko że przy staraniu o dzidzie to może być przeszkodą, jedną z wielu Na regulację cykli naturalną, na własną rękę możesz brać mg+b6 Napewno jest bezpiecznie (u mnie zlikwidowało plamienia, no i zaszłam w drugim miesiącu brania) Dalej optuję za tabletkami anty lub clo i przerwaniu Zora tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu Brałam castagnus nie pomógł, ale i nie zaszkodził Duphaston też brałam ale w szczęśliwym cyklu miałam tylko 3 tab. więc pobiegłam do lekarza z bladą kreseczką na teście i kobiecym przeczuciem że tym razem to właśnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka_83
Dziewczyny, niestety jestem po szczegółowych badaniach i niestety raczj nie bedzie mi dane cieszyć się macierzyństwem... Niestety mam wygasanie czynności jajników, bardzo wysokie fsh.... Jak sie uda to bedzie cud- tak usłyszałam od lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, a jaki poziom tego FSH masz? Czy próbowałaś poradzić się jeszcze innego lekarza? Myślę, że jeżeli medycyna faktycznie nic nie pomoże (a nie wierzę w to naprawdę że nie da się nic zrobić!) to jeszcze są metody naturalne - ziołolecznictwo, akupresura... Sama od przyszłego cyklu zamierzam masować punkty intensywnie na stopach odpowiadające za przysadkę mózgową, jajniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casagnusowi-nie....a mi sie udało dzieki niemu...wyjątek? chyba nie, kilku pomógł, tak samo jak kilku zaszkodził :) bylismy na wizycie- usg mialam w zeszłą środę , wiec sobie podarowała (choc ja bym mogla miec robione co chwilkę :) ) mamy żyć normalnie, czyli bez szalenstw, ale nie leżenie na 100% i wizyta za miesiac...i mam sie nie pokazywac jej na oczy, zwlaszcza na oddziale :) a! i śmieszna tutką brzuch mi słuchała buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia - no to super, że wszystko jest ok. Płci pewnie nie poznałaś??? Anulka - skonsultuj tą diagnozę z innym lekarzem - może nie jest tak żle !!! Poza tym jak pisze Ala - medycyna teraz cuda działa !!! Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
JUUUUUUUUPPPPPPPPPPPPPPPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ZORKAAAAAAAAAA DAMY TYM RAZEM RADĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ, BOŻE NAWET NIE WIESZ JAK SIĘ CIESZĘ , GENERALNIE ZE WSZYSTKIM FORUMOWYCH CIĄŻ SIĘ CIESZĘ:):):) AZ NIE MOGĘ UWIERZYĆ ŻE ZNOWU JA I TY RAZEM;):):):):) POPROSTU SZOK:):) JA IDĘ DO GINA DOPIERO 18 SIERPNIA, BO TEN PAJAC MA URLOP, ALE PRZYNAJMNIEJ BĘDZIE WIĘCEJ WIDAC, BO MAM PRZECZUCIE ŻE BĘDZIE DOBRZE. Apozatym mam dziś doła..moja niunia skończyłaby dziś roczek;(;( byliśmy wczoraj na cmentarzu, bo właściwie nie żyła od 9 sier. a dziś rano byłam sama u niej;( masakra. BUZIAKI KOCHANE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora Gratulacje! Wiedzialam ze ci sie uda. Mam nadzieje ze teraz moja kolej tyle ostatnio tu ciaz wiec mnie tez mogloby sie udac. Zaczelam brac MG z wit b6 mam pytanie wy bierzecie po jednej tabletce raz dziennie czy 2x dziennie? Powiedzialam sobie ze jak sie teraz nie uda to robie przerwe w staraniach bo ciagle ostatnio mam dola i mysle o tym. Na seks tez nie mam ochoty wiec jak tak dalej bedzie wogole nie zajde... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
milunia_86 masz sporo za wysokie TSH. Ta lekarka, co powiedziała, że nie musisz brac leków nie ma racji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Idź koniecznie do innego endo i zacznij brać Euthyrox. W każdej klinice niepłodnośći przy takim TSH dostałabyś min. 50 mg Euthyroxu. Przy staraniach powinno być poniżej 2. Nie daj się zbyć, bo ja tez miałam prolaktynę w normie a TSH 4,33, dostałam leki. Podwyższone TSH może też powodować poronienia (ja miałam). Ważne tez jakie masz FT4, bo powinno być w górnej granicy normy (60-80%) i w ciąży trzeba monitorować, bo dzidzia może mieć kretynizm. ZORA, no to witamy wreszcie w klubie. Powoli się topik przemienia w ciążowy. A na początku nikt nie łapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Zorka to który to tydzień może być?? Może załapiemy się na wspólne rozwiązanie??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) KALA, tak się rozpisałam a skasowało mi post :/ Juz się tak nie boje jak wtedy. Jestem pozytywnie nastawiona. Piersi bolą równomiernie ale najbardziej wieczorem. Biorę luteinę pod język 3x1. I nie mam tamtych bóli podbrzusza - jak coś to tylko raz dziennie pociągnie. Tym razem będzie dobrze :) Dziś mam 30dc więc gin nic jeszcze nie zobaczy poza pogrubiona macicą. A napiszcie mi coś: serduszko bije od 21 dnia ciąży tak? Ale to się liczy od owu czy tydzien pozniej od implantacji?? Bardzo wyczekuje tego momentu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALA, jestem 2 tygodnie po owu więc pewnie 1 tydzień? Jutro miałabym termin @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz sie kapłam dopiero :D Napisałam 1 tydzień ale licząc od ostatniej @ to 4 tydzień ciąży, bo tak się liczy prawidłowo? :) To z emocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, odmeldowuję się ;) Anulka, ja bym się nie załamywała tylko skonsultowała się z innym lekarzem. Zora, serduszko zaczyna bić w 21 dniu życia płodowego, (ok.6 tyg. od ostatniej miesiączki). A tydzień ciąży liczy się od daty ostatniej miesiączki, czyli jesteś w jakimś 4 tygodniu :) Ja wczoraj myślałam, ze mi się zaczęło. Zaczęło się od bólu kręgosłupa i twardego brzucha, a potem przyszły skurcze. Krótkie i nieregularne - trwały jakieś 30 minut i wszystko ucichło. No i bąbel jak nigdy z godzinę tak rozrabiał, że byłam cała w strachu i zasnąć nie mogłam Czuję coraz większy nacisk na krocze i ból w tym miejscu, ale na razie cisza po wczorajszym wieczorze. Zobaczymy co dalej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×