Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość ????ile???//
prosze powiedzcie mi czy duzam jest szansa przezycia plemnikow od soboty??jesli dzis jest owu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała_gosienka idę prywatnie (mam wykupiony pakiet medyczny). Mam tylko nadzieję, że doktorek coś w końcu poradzi na te moje problemy. Grunt, że dał wcześniej w końcu skierowanie na badania i wrzeszczcie wyszło co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala, z pierwszą ciążą leżałam prawie 3 miesiące na Patologii ciąży w Gdańsku na Zaspie, powiem tak, jedzenie mieli jak na szpitalne bardzo dobre, zawsze obiadu prosiłam dokładkę:) siostry ok, lekarze też, dbali o mnie. w sali wtedy było przewaznie 4 łózka, nawet mieliśmy tv bo jedna długoleząca z domu wzieła ;) całe dnie i noce przesypiałam, ale zatyczki to świetna sprawa albo mp3, czasem już człowiek nie miał siły słuchac tych babek i ich odwiedzających rodzin czasem zdarzało się,że jak do każdej przyszły z 2 osoby to było w sali razem z nami 12 osób a to już ciężko wytrzymac... ale ogólnie nie było strasznie, dzień za dniem leciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALA, zmartwiłaś mnie :( Gdy byłam chora to gin mi właśnie mówił że kaszel może byc niebezpieczny (ja go nie miałam). Nie stresuj się, to nie są początki ciązy więc dzidzia jest silna i nie da się łatwo wykurzyć z mieszkanka :* Mój Okruszek ma 65mm i rusza się jak tylko może. Gin sprawdzał tą przyzierność czy coś i powiedział że na 80% dziecko jest zdrowe a jakbym chciała być bardziej spokojna to mogę zrobić (ale jeszcze w tym tygodniu) test papa (wiecie o co chodzi, jak zwykle nie wiem jak się to pisze :P ). potem się odezwe jeszcze bo M mi znowu życie zatruwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora to super, że okruszek rośnie jak na drożdżach:) Netta mam nadzieję, że tak będzie i poradzi coś konkretnego, bo takie chodzenie dla chodzenia jest frustrujące. Wiem jak sama chodziłam i pytałam a gin kazał tylko czekać i nie chciał żadnych badań dodatkowych zrobić. Miłego popołudnia i do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem :) No to od nowa: Dzidzia ma 65mm i rusza się jak opętana. Dostałam płytkę z nagraniem ale jakis taki format że nie mogę jej odpalić :( Ale za to mam 4 ładne fotki z usg. Pobrano mi dziś cytologię a usg miałam i przez brzuszek i przezpochwowo!! Pytałam gina do kiedy to przezpochwowe a on że dość długo będę je miała.. O płci powiedział tylko że ,,jeszcze trochę''. Stwierdził że dzidzia jest zdrowa i nie widzi nieprawidłowości, które mogłyby wskazywać np. na zespół Downa itd. Dla świętego spokoju mogłabym (ale tylko w tym tyg) zrobić testy genetyczne z krwi, tylko że to cena 300zł więc niezbyt tak.. Ale mnie lekerz uspokoił że na dzień dzisiejszy nie widzi nic złego i mogę to sobie odpuścić :) Zmiejszył mi dawke Luteiny z 5 na 4 tabletki. I oczywiście zapomniałam zapytać o to kiedy koncze I TRYMESTR, kiedy można by choć odrobinę powiedzieć o płci i o coś tam jeszcze chciałam zapytac ale nawet teraz nie pamiętam. Ogólnie jest ok i tak jak powinno :) Tylko tak sobie myślę ze to moje maleństwo to takie duże w porównaniu z innymi :P Mąż dziś nie w sosie, wkurza mnie !! Zaraz go palnę w ucho, gada. Idę po zakupy bo normalnie go dziś spakuję albo on mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka - sprawdziłam - mój mału miał 5,5 mm. Nie wydaje mi się, ze mocno za duży jest Twój okruszek. Mój na początku wyprzedzał statystyki a teraz wielkościowo jest w sam raz ale wagowo jest cięższy. Nie martw się pewnie wszystko jest ok. Jak przezierność jest ok to nie masz co robić badać pappa. Cieszę się z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Lovekrove, to samo z M pomyślelismy :) Mój maluszek jak fikał dziś :D ale nie cały tylko dupką i nózkami ostro podskiwał jakby chciał na głowie ustać. Co jak co ale najbardziej mnie zadziwiła długość nóg!! Ale ma girki dłuuuugalaśne (po ojcu - krótki tułów a nogi ,,do ziemi''). M powiedział że jak to dziewczynka to z niej laska będzie :) a ja myślę że to chłopak bo mi bardzo męża przypomina, te nogi, duży nos, prawie niewidoczne usta i na zdjęciu ma zarys wlosów i duże zakola :D Mówię wam; czysty ojciec. Ale wiem że wygląd się jeszcze bardzo zmieni.Jeszcze wcześnie na poznanie płci ale pomyslałam że zerkne co tez tam skrywa, a ono chyba się kapnęło, bo te miejsce zakryło pępowiną!! Niby tam jakby wybrzuszenie widac ale nie wiem czy to pierożek czy może jajeczka rosną :P Gin mi zagladał ,,tam'' podczas pobierania cytologii i powiedział ze jest ładnie czysto, zero infekcji i szyjka mocno trzyma :) Wytłumaczył że ta biała wydzielina o którą podejrzewałam grzybki to wydzielina ciązowa. Ale czasami sporo jej mam.. I pierwszy raz bolało mnie przy badaniu - wysycham bez barabara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ze jak ja też ostatnio patrzyłam na wprost na twarz Mikołajka to ma tak samo jajowaty łeb jak tatuś :) - chodź masz rację, ze w pierwszych miesiącach po urodzeniu zmienia się dzidzi nie do poznania. M już wybiera co ma mieć po mnie a co po nim :). Mój też miał kości udowe o tydzień dłuższe :). Fajnie byłoby gdyby Miko miał kolegów na forum - Wanda pewnie zaraz będzie wiedzieć a Ty gdzieś za miesiąc. Zorka fajnie bo możęsz już odetchnąć - teraz to tylko do przodu będzie czas leciał - zobaczysz nie obejrzysz się a będzie 25 tydzień. Mam nadzieję, ze Kala będzie mogła odetchnąć zaraz Beti a co u Ciebie z plamieniami ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora, to super,że Maluszek pięknie rośnie :) ja kiedys swoją zapytałam czemu mi nie zrobiła (!!!!!) przeziernosci w 13 tyg...i ona mi na to- i co zrobisz jesli bedzie nie tak? -no nic nie zrobię ...-no właśnie więc może te 300 zł zainwestuj w ...płaszczyk na zimę, który ogrzeje rosnący brzuszek...lub kozaczki na płaskim obcasie:) my po wizycie ok. mamy spróbować obnizyc dawke fenotrolu z 3 na 2, ale jakby cos sie dzialo, to wrocic do 3....no i pić, pić i jeszcze raz pić wodę...min 2ldziennie Kala,Katii, Beti-myśle o Was, jak się czujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, trafiłas w 10! Kozaczki kupiłam już we wrzesniu; sznurowane, kawa z mlekiem, na płaskiej podeszwie i z futerkim w środku :) Mężowi sie nie podobają, ale on gustu nie ma co do damskich rzeczy :P Są ładne i przede wszystkim wygodne. Odpaliłam płyte z usg - wchodzi u M na kompa i na dvd. Mój laptop to już chyba przedpotopowy. Są te momenty podskoków -ale mieliśmy ubaw :D Wybaczcie że tak przeżywam ale oprócz męża nie mam się z kim podzielić tą radością. Siostrę widuję raz w miesiącu, mama będzie dopiero jutro.. Dobra, już uciekam :) Spokojnej Nocy i Bajkowych Snów dla wszystkich :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie :) Zorka, domyślam, się, że to musiało być cudowne przeżycie... :) u mnie dzisiaj 7 wyższa tempka :) najbardziej dziwi mnie to, że mnie w ogóle piersi w tym cyklu nie bolą!!! Aż dziwnie się z tym czuję na tym etapie cyklu :) najbardziej cieszę się z tego, że teraz prawie w ogóle nie myślę o dziecku i o ewentualnej ciąży :) czuję się tak jak było kiedyś przed staraniami :) normalny cykl, chociaż staranka były :) jedynie dzisiaj trochę myślałam, że to jest nie sprawiedliwe, że Ci co się starają nie mogą zajść, a Ci co nie chcą ciąży, to wpadają :( dowiedziałam się dzisiaj, że moja siostra cioteczna, która mieszka razem ze mną w moim domu rodzinnym jest w ciąży :( jest teraz w maturalnej klasie... Masakra... Jak mi się nie będzie w najbliższym czasie udawało, to nie wiem jak będę znosiła weekendy w domu z widokiem jej w ciąży... Nie wyobrażam sobie jej w roli matki, a jej chłopaka w roli ojca to już w ogóle... On nawet do pracy nie chce iść, tylko siedzi pod sklepem i pije... Straszny leser z niego... Nie wiem gdzie ona ma oczy... Chociaż prawdę powiedziawszy ona też nie jest lepsza... On zawsze pił, a ona robiła za kierowcę od kiedy odebrała prawko... Ech, musiałam się gdzieś wyżalić... pozdrawiam Was wszystkie serdecznie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu też brała fenoterol i coś tam jeszcze na obniżenie cisnienia, po fenoterolu strasznie mnie telepało, trzęsło a serce napierdzielalo,że chwilami myślałam,że odlecę... brałam pamietam relanium i nospe, tym wszytskim mnie faszerowali w szpitalu,bo od 5 mies miałąm skurcze doyć mocne i regularne jak się rozkręcały, ale dostałam też kroplówkę poźniej bo tabletki nic nie dawały, i zastrzyki oleiste w dupcie do tej pory mam zrosty...:( trochę się wycierpialam w pierwszej ciąży :( na porodówce byłam 3 razy. aż w końcu kiedy trawiłam na porodówke ze skurczami co 3 minuty w 37tygodniu rodziłam w męczarniach przez 10 godzin i zero rozwarcia (bo przecież dostawalam na to leki przez 3 miechy) i wkońcu zaczeli tracic tętno dziecka pępowiną owinięte i skonczyło się szybką cesarką... To tyle z mojej historii... A teraz nadal mam plamienia codziennie takie same, 5 dzień, nadal 3x1 duphaston i nic lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justysia88, zdaje się, że będziemy testować w podobnym terminie :) Czekasz wytrwale do terminu @ czy planujesz wcześniejsze testowanie? :) Masz gdzieś udostępniony swój wykres? Ja też o dziwo w tym cyklu nie myślę za bardzo o ciąży (w poprzednim analizowałam każdy ewentualny objaw ;) ), założyłam sobie małe akwarium morskie i cały czas czytam o tej tematyce oraz sprawdzam czy coś nowego nie wylazło z żywej skały :) W piątek sprawdzam progesteron oraz prolaktynę ...cały czas biję się z myślami czy robić test z obciążeniem, strasznie się boję, że jeśli udałoby się zafasolkować to tabletka metoklopramidu zaszkodzi w jakiś sposób w zagnieżdżeniu się fasolki. Jeszcze takie pytanko do dziewczyn, które szczęśliwie trafiły już do dolnej części tabelki :), kiedy u Was w ciąży pojawił się ten "słynny" biały śluz? :) Pamiętam, że miałam taki w pierwszej ciąży ale kompletnie nie pamiętam kiedy się pojawił. Od wczoraj taki obserwuję ale raczej to za wcześnie ...kurcze, miałam nie myśleć o ciąży i się nie nastawiać oraz nie nakręcać (rozczarowania potem bardziej bolą) a znów to robię ;) Miłej nocki wszystkim życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślepa jestem (okulista się kłania) gdyż wykres masz w stopce ;) Ładniutki i wygląda obiecująco :) Wow, piękny skok tempki, u mnie podnosiła się strasznie ślamazarnie :( Uciekam w końcu spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Słonka:) Katii, ten oleisty zastrzyk to byl z nospy, tez mi rąbneli go w zadek ....on jest do przezycia...ale kroplówka z isoptinu i fenotrolu, to rzeżnia 10-godzinna-po chwili euforii, ze nic nie boli i nie ma skurczy przychodzi delirka, trzesiawka, kolatanie serca i ból głowy, dostałam ją o 18 i skończyła sie o 4 rano, potem 2 godz dochodziłam do siebie i magnez z potasem, czyli 2 godz bolu głowy , mimo,ze zmniejszali szybkosc wlewu...potem jak zasnelam w nocy to cały oddział slyszał jak ciągnę dżdżownice:) właśnie moja wczoraj mowila mi,zebym sprobowala zmniejszyc dawke z 3 na 2 , troche sie boje, ale sprobujemy od piatku, bo dzis to leze, ale w czw jade do diabetyka Zora-tez mam kozaczki sznurwane, ale mają tez zamek z boku :) ale na wizyty bede jezdzic w adidasach czy pantoflach-wsuwam je, a z tamtymi to juz bym miala lekki kłopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo avidemux - tylko tam trzeba zmienic format i moze pójdzie, ale jak pójdzie to mona z film zrzucac zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Biały śluz ok 3 dni po owu - w dziwnych jak na ten czas ilościach i bardziej płodny jak na te dni. Kurcze ciekawa jestem co tam u Kali - odezwij się mała jak się trzymacie - mam nadzieję, że wszystko dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Lovekrove, Asiu :-) u mnie brak plamień, przez te ostatnie dwa tygodnie od wizyty plamiłam tylko jeden dzień ( i to niewiele ) a teraz sucho. Nie stresuję się już tak jak na samym początku. Za tydzień w środę kolejna wizyta, to dam znać co i jak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Ja dzisiaj zanosiłam mocz na badanie, a później do okulisty na kontrolę. Zobaczymy co powie, jak moje patrzałki się mają:) Beti super że plamień już nie ma:) Justysia i Araguaia trzymam kciuki żeby testy były pozytywne:) A co do białego śluzu pojawił się szybko i trwa do tej pory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! justysia88, ale piękny skok tempki, do tego 8 dpo więc pasuje idealnie do drugiego skoku i zwiększonej ilości progesteronu po zagnieżdżeniu :) ...chciałabym by mój wykres równie pięknie się prezentował hehehe :) Ja w tym cyklu znów biorę Duphaston (wystraszyło mnie moje LH:FSH) i boję się plamień po nim, ostatnio zaczęły się już 7 dpo :( Powiedz mi, jak dodać te linie pomocnicze na wykresie bo coś mi nie wychodzi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki mala_gosienka za kciukasy, nie wierzę za bardzo, że się uda w tym cyklu ale każde wsparcie jest miłe i dodaje otuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora, te rozmiary Dzieciątka to sprawa bardziej poglądowa- tak mi mówił gin- każde maleństwo rośnie indywidualnie U mnie najpierw wystąpił stres, że za małe o jakieś dwa tyg Następnie w 18 tyg ważyło 299gram- czyli o wiele cięższe i kość udowa jak w 21 tyg No to sie ucieszyłam, a gin do mnie - ja bym sie na twoim miejscu tak nie cieszył... Później dopatrzyłam się, że obwód główki i brzuszka nie pasuje do dł. kości udowej- ze z róznych tygodni- no to wtedy już mi powiedział, że mi więcej nie da żadnego zdjęcia Asiu pamiętasz jak przeżywałam te przeziorność? i po co mi to było według mojego gina długa kość udowa powinna mnie uspokoić Tak rozmawiacie o tej płci, że furii dostaję, że jeszcze nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×