Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość kater_ka
Moze ktoś coś zasugeruje, otóż mam lewy jajnik zmieniony cystycznie o średnicy 26mm. Na wczorajszym usg pan doktor powiedział że lewy jajnik jest jakby cały wypełniony przez pęcherzyk. a był to 20d.c W lipcu było to samo, w 25d.c duży pęcherzyk wypełniający cały lewy jajnik. Co sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
Czesc Dziwczyny Musze sie Was zapytac a chodzi o moj wynik histopatologii. Operacje mialam 3 miesiace temu i grozilo mi usuniecie jajnika, z powodu duzej torbieli. Jednak jajnik zostal z nadzieja ze sie zregeneruje. po operacji ciagle nawracaja mi sie torbiele i juz sama nic nie rozumiem.MOje rozpoznanie histopatologiczne to: ENDOMETRIOSIS EXTERNA. czy ktoras z WAS miala cos takiego? Co to znaczy??? Prosze Was o wyjasnienie jesli wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
sowa a nie pamietasz gdzie to było opisywane ale chyba to ciałko żółte to nic złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, podaję Ci dane artykułu (zastrzegam, że jest to praca typowo specjalistyczna): Autorzy: Szczublewski Piotr, Szpurek Dariusz, Moszyński Rafał, Szubert Sebastian, Sajdak Stefan Tytuł: Ocena przydatności badania ultrasonograficznego i analizy stężenia CA125 w diagnostyce czynnościowych guzów jajnika Opublikowany w: Ginekologia Polska Nr 12, 2008. Można znaleźć przez Google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
aannka20, endometriosis externa to po polsku: endometrioza zewnętrzna. Dziwne tylko, że nikt Ci do tej pory nie powiedział, że masz endometriozę (bo z tego, co kiedyś pisała Mała OO, to bardzo poważna choroba). Na tym wyniku histo-pat. musi być coś jeszcze napisane, to zbyt krótki opis. Może napisz dokładnie, co tam jest napisane. Podaję namiar na artykuł, z którego dowiesz się więcej: http://endoendo.pl/endometrioza-leczenie-objawy-rozmowa oraz strony dotyczące endometriozy: http://www.endoendo.pl/ http://www.endometrioza.aid.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
aannka20, zobacz też tu: http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=8465 Z tego, co pisałaś, może jest tak, że ta torbiel, którą Ci wycięli, to torbiel endometrialna, a ponieważ umiejscowiona była w jajniku, stąd na taki przypadek można użyć określenia: endometrioza zewnętrzna. Musisz jednak dopytać lekarza, bo pisałaś też wcześniej, że miałaś wyłyżeczkowanie (w związku z ciążą) - może to zatem jest jakoś z tym powiązane. Poproś lekarza, żeby Ci to wytłumaczył, bo jeśli masz endometriozę, to nie możesz tego zbagatelizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
kater_ka, a co mówi ginekolog, to ta sam torbiel, czy nowa? Może zrób USG zaraz po okresie, wtedy będzie wiadomo, czy zniknęła. Jesli zniknęła, a potem w II fazie cyklu znowu się pojawi, to już jest jakiś znak, że coś się dzieje w II połowie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
calendarhh , a jakiego rodzaju torbiel podejrzewają? Torbiel czynnościową? Co miałaś napisane na skierowaniu do Szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W sierpniu zeszłego roku wykryto u mnie torbiel, wchłonęła się po tabletkach hormonalnych. Jednak w tym miesiącu, znów wykryto u mnie dwucentymetrową torbiel. Mam nadzieję, że znów się wchłonie. Martwię się tylko jak często to będzie wracać. Czy powinnam pójść do ginekologa-endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
po co robi się USG po laparoskopi torbieli jajnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelkaaaa
Dziewczyny pamietacie jak piałam 2,5 tyg temu, że mam 8 cm torbiel. Żażywałam tabletki, wczoraj miałąm kontrole i wyobraźcie sobie, że zmniejszyła się do 3,7 cm :D Pani Dr powiedziała, że dała mi szanse, ale teoretycznie powinna mi wypisac skierowanie do szpitala. Ciesze się niezmiernie ;) Wam równiez zyczę dużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasencja
Morelkaaaa!! A wiesz jaki masz rodzaj torbieli? U mnie lekarz wykrył torbiel 4 na 4, powiedział że to torbiel dermoidalna a takie się nie wchłaniają same i w przyszłym tyg. mam operację. Strasznie się boją i tak się zastanawiam, czy lekarz na tym usg na 100% widzi jaka to torbiel....Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka pomocy
dziewczyny blagam pomóżcie mi-mam torbiel pęcherzykowatą 5cm,lekarz powiedział,że przed miesiączką może się wchłonąć,MOJE PYTANIE...jak się nie wchłonie to ile cykli mniej więcej będzie się wchłaniać jak będę brała tabletki antykoncepcyjne(bo tak powiedział że jak się nie wchłonie to da mi tabsy anty żeby jajnik odpoczął...proszę może mi ktoś napiszę ile to może trwać I CZY PRZY TAKIEJ TORBIELI MOŻE SIĘ OKRES SPÓŹNIAĆ....PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze to nie wiem jaką miałam, ale widocznie taką że dzieki tabletkom się zmniejszyła.Teraz jestem oczywiście na antykach, ale to mi nie przeszkadza. Nastepna kontrole mam za 2 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
kasencja, to samo pytanie zadawała jojoba. Ultrasonografista, u którego robiła badanie, miał doktorat z USG i stwierdził, że to potworniak. Ten sam lekarz wykonywał operację. Po operacji powiedział, że to najprawdopodobniej była jednak trorbiel endometrialna, gdyż była wypełniona gęsta krwią. A ostatecznie wynik histo-pat. wskazał, że była to torbiel krwotoczna ciałka żółtego (czyli nie potwierdziła się diagnoza na podstawie USG, ani wstępna diagnoza tuż po operacji). Torbiele wywodzące się z ciałka żółtego, czyli torbiele czynnościowe leczone są zwykle skutecznie tabletkami antykoncepcyjnymi. U mnie - inaczej niż u jojoby - diagnoza stawiana na podstawie USG, została potwierdzona wynikem histo-pat.: miał być potworniak (torbiel dermoidalna) i był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
kasencja,a czy w Szpitalu, w którym będziesz miała operację, zastosują coś przeciwko zrostom? Przeczytaj może sobie artykuł na stronie http://www.endometrioza.aid.pl/leczenie/leczenie-operacyjne/86-preparaty-zapobiegajce-zrostom-pooperacyjnym-stanowisko-polskiego-towarzystwa-ginekologicznego.html Co prawda dotyczy od endometriozy, ale zrosty mogą powstać po każdej operacji na narządach rodnych, po usunięciu każdego rodzaju torbieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
karinka pomocy, to tylko torbiel pęcherzykowa (czyli torbiel czynnościowa), a one zwykle się wchłaniają - u każdej kobiety w różnym czasie. Już po następnej miesiączce może nie być po niej śladu, czasami jednak nie chce zniknąć przez parę miesięcy. Jak będzie u Ciebie, na to nikt Ci nie odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, pisze do Was, bo mam ogromny problem.... jakis czas temu pisalam na tym forum po to, zeby zapytac Was, czy ktos mial podobna torbiel jak moja mama - na usg wyszlo, ze ma torbiel jednokomorowa, gladkoscienna i bezechowa... Wczoraj drugi raz robila usg i lekarz powiedzial, ze to nie torbiel tylko guz... :((((((((( strasznie sie martwie, zeby to nie bylo nic zlosliwego....:(((((((((( prosze, napiszcie, czy ktos sie zetknal z takim przypadkiem... w sobote idziemy jeszcze na jedno usg w innym miejscu, aby potwierdzic diagnoze.... slowo "guz" mnie przerazilo.... :((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Kasia.sz Niektórzy na torbiele (inaczej cysty) mówią także guz. Inni różnicują torbiele tzw. czynnościowe, a inne zmiany nazywają guzami (aczkolwiek jest to nazwa szeroka). Z tego co piszesz, na razie nie jest postawiona diagnoza co do RODZAJU zmiany. Może poszukajcie z mamą naprawdę dobrego ultrasonografisty, który w końcu określi rodzaj zmiany. Wymaga to trochę wysiłku: poszukania w necie ultrasonografisty, którego ludzie chwalą, którym pomógł. Może popatrzcie na stronach: www. znanylekarz.pl www.dobrylekarz.pl Trzeba wybrać województwo i specjalizację (w waszym przypadku: ginekolog)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
kasia.sz Strona www.znanylekarz.pl (poprzednio błędnie wpisałam spację)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamka-torbiel endometrialna
Dziś dowiedziałam się, że mam w sobie torbiel endometrialną.. Mam brac harmonet przez 3 miesiące... A jak to nic nie zmieni to laparoskopia... Jestem w totalnej rozsyce;( Baaardzo pragnę miec dziecko... Zrobiłabym wszytsko, żeby je mieć... Boje się, że nie będe miała taiej szansy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamka-torbiel endometrialna
Ma ktos podobny problem do mnie?? :( Podzieli sie ktoś swoj,a wiedzą bądz doświadczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamka-torbiel endometrialna
Dziękuję, zabieram się do czytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
sowa 74, No wlasnie nic nie pisalo na wyniku po za tym ENDOMETRIOSIS EXERNA. Tylko, ze ja juz nic niewiem, bo czytalam o tym (a bylam w ciazy i poronilam), ze endometrioza robi sie tez w okresie rozrodczym. I juz sama niewiem czy to przez ta ciaze? I dlatego poronilam? Czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
Do: załamka A masz juz wynik z histopatologii??? Ja mam endometrioze. I dwa dni temu bylam u lekarza, i jest w koncu wszystko dobrze, moja lekarka sie cieszyla jakby nigdy nic. To znaczy lepiej niz bylo. A przedtem chciala mnie wyslac znow na operacje ale sie powstrzymala. Mam nadzieje, ze i u CIebie bedzie dobrze. CHociazby lepiej... 3m sie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
annkka20, "okres rozrodczy" (wiek rozrodczy) to czas, w którym kobieta jest zdolna do zajścia w ciążę, czyli jakieś kilkadziesiąt lat (niezależnie, czy jest akurat w ciąży czy nie). Jeśli czytałaś, że endometrioza zwykle powstaje w wieku rozrodczym, tzn. to tyle, że zwykle powstaje u kobiet miesiączkujących (a nie u młodych dziewcząt, które nigdy jeszcze nie miesiączkowały, ani nie u kobiet po menopauzie, czyli które już nie miesiączkują).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×