Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość aannka20
jojoba zgrubienie po laparoskopi jest normalne... wiec niczym sie nie przejmuj. morelkaaa no przeszlam naprawde duzo, wiec jakbym wiedziala, ze znowu pojawia sie torbiele po operacji kazalabym usunac ten jajnik. Bo teraz strasznie boli, mam problemy z okresem itd. Ciagle jestem na zwolnieniu lekarskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
morelkaa ale niczym sie tak nie przejmowalam jak ciaza... ciagle mialam nadzieje, ze dziecko przezyje... i chociaz mowili mi ze ciaza martwa, ze nie wyksztalcilo sie serduszko dziecka ciagle mysle, ze to przez ta torbiel... i ciagle mam wyzuty sumienia. I choc mam dopiero 20 lat, bardzo marzylam o dziecku, moze to dziwne, ale za dziecko bym oddala zycie...:( do dzis mam sny jak nosze na rekach ,moje dziecko... przez sen dokladnie pamietam jak ono wygladalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
dziękuje dziewczyny za wyjaśnienie fajnie że was mam a wyniki dopiero w połowie następnego tygodnia dziś dzwonilam i tak mi pwiedziano bardzo się martwie , czyję się tak tonący który nie może od dłuższego czsu złapać oddech ciągle boje się że może to być jakiś rak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
jojoba niczym sie nie przejmuj:) aale przez co kobiety musza przechodzic to jest niewiardygodne...:/ ale my jestesmy silne:) i musimy dawac sobie rade:) na przekor losowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
pewnie tak szkoda że wycinakąc od razu oni nie wiedzą co wycieli tylko przypuszczenia a mówienie przez doktora raczej niepowinno to być nic złego to dla mnie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aannka20 trzymaj się cieplutko i nie poddawaj :) 🌻 Wiem, że to nie wyobrażalna tragedia, ale czas leczy rany... W końcu zostaniesz mamusią, po tym wszytskim co przeszłaś los Ci to wynagrodzi... Pozdrawiam Mam jeszcze jedno pyt. od czwartku zaczęłam brac te tab. i zaczynam sie martwić bo znowu zaczęła mnie boleć ta torbiel:( Czy to oznaka że rośnie i nie reaguje na te śr czy wręcz odwrotnie???Jak to było z Wami dziewczyny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oomadziaaaoo1
Niedawno byłam u lekarza na ostrym dyżurze z powodu silnych bólów podbrzusza i wykrył u mnie torbiel lewego jajnika, wspomniał o leczeniu hormonami, ale z tym mam się zgłosić do swojego lekarza...słyszałam, że hormony to świństwo, które źle działa na organizm..i tu moje pytanie.. Czy leczenie hormonami przy torbielu jest konieczne? Nie ma innego leku na torbiel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
morelkaaa jak zaczelam brac tabletki tez zaczela bolec mnie ta torbiel, ale to znaczy, ze te tabletki ją niszcza. A jezeli bedzie Cie bolec przez dłuższy czas to idz do lekarza. Pozdrawiam i dziekuje za mile slowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
oomadziaaaoo1 Hormony to jedyne wyjscie zeby pozbyc sie torbiela. (z tego co mi wiadomo) ja tez nie chcialam brac hormonow no ale coz... Najwazniejsze jest zdrowie. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oomadziaaaoo1
do aannka20 jak brałaś te hormony to miałaś jakieś skutki uboczne? Bo słyszałam, że np. się tyje, albo jest większe owłosienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
powiem tak: kazde tabletki inaczej dzialaja na kazdy organizm. Ja bralam cilesty, i grawistat, po czym nic nie przytyłam tylko bylo mi caly czas nie dobrze, i caly czas moglam tylko spac dzien i noc. Glowa mnie strasznie bolala. Teraz biore tabletki REGULON, co prawda przytyłam, ale od kad biore te tabletki mam WILCZY apetyt, moglabym jesc i jesc, co prawda sie ograniczam:) bo bez ograniczenia to niewiem jakbym wygladala:) no i prawda tez jest to, ze tabletki antykoncepcyjne zatrzymuja wode w oraganizmie co jest przyczyna tycia. Ale nie przejmuj sie kazde tabletki dzialaja inaczej na kazda osobe. I zalezy tez jaka dawka hormonow. No ja musze miec te silne no ze wzgledu na tą torbiel, ale juz ostatnie opakowanie i schodze na niższe hormony:) moje piersi rowniez sie powiekszyly i caly czas bolą... Skutkami ubocznymi hormonow są równiez depresje, zmiany nastrojów (ja juz przez to przechodzilam) a nawet zalamiania psychiczne. Ale spojrz na to z innej strony. Czego nie robi sie by byc zdrowym:) Ja bym wolala na poczatku brac tabletki antyk. niz miec operacje... (co prawda torbiele i takk powracaja) i pamietaj tez, ze hormony sprawiaja, ze okres jest regularny, mniej obfity, i nie bolesny. A takze hormony sa przeciwko różnym chorobom. No a w Naszym przypadku niszcza tą torbiel:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulinka to ja
Powracam... Dziś miałam zadzwonic do pani dr i się umówić na kolejne usg.. Pani doktor kazała mi zadzwonić tuz przed miesiączka. Więc dzis dzwonie, a pni dr stwierdzila ze jednak po miesiączce. Moja torbiel miala przy ostatnim usg prawie 7 cm... Nie wiem czemu ona czeka... Mgla by mnie zbadac i ewentualnie dac hormony na ta miesiaczke juz!!! :( Moje miesiaczki sa tragiczne, mam ketonal aulin, nospe forte, po prostu cały arsenał... A mimo tego strach przed nia mnie paraliżuje:( Znów 3 dni przewyte w łóżku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
aniulinka to ja, na niektóre rodzaje torbieli tabletki antykoncepcyjne nie działają - o takich torbielach mówi się, że nie są hormonozależne. Oznacza to, że branie tabletek antykoncepcyjnych w ich przypadku nie ma żadnego sensu. Tak jest np. przy potworniaku - tabletki antykoncepcyjne nie spowodują, że się zmniejszy czy wchłonie (jedynym wyjściem jest operacyjne usunęcie potworniaka). Z tego co pisałaś, to masz torbiel LITĄ (o strukturze litej). Lepiej upewnij się, czy taka torbiel zmniejszy się po hormonach, bo może torbiel lita rządzi się takimi prawami jak potworniak (który ma właśnie strukturę litą, ew. lito-cystyczną), czyli tabletki antykoncepcyjne w żaden sposób nie mogą spowodowac jej wchłonięcia czy zmniejszenia. Może porozmawiaj o tym z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulinka to ja
No ale właśnie w tym tygodniu miała powtórzyć usg bo nie była pewna jaka to torbiel.. Teraz to przeklada...:/ Chciałabym juz chociaż wiedzieć czy ide na operację czy bedzie próbować go leczyc... Buuu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
dziewczyna po laparoskopi po jakim czasie chodziłyści normalnie na zakupy no może nie że dzwigałyście ale tam taki 3-4 kg i wykonywałyscie normalne prace domowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
aniulinka to ja, bardzo wspolczuje Ci, bo dobrze wiem jaki to straszny ból. I wez sobie moją rade do serca LEPIEJ NIE CZEKAJ ZACZNIJ DZIALAC. Tzn radzilabym Ci isc do innego lekarza, albo po prostu od razu do szpitala. Naprawde. Z tym niema co wzlekac. Wiem co pisze, bo ja tez przeplakalam tyle dni w lozku... Ketonole pomagaly na poczatku, a pozniej juz przestaly dzialac... NIE CZEKAJ!!! Naprawde dobrze Ci radze. Ja czekalam i o malo co bym nie znalazla sie na drugim swiecie... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
dziewczyny jak wiecie jestem po laparo jajnika i wycięciu torbieli doktor podejrzewa że nie będzie to jednak potworniak a torbiel endrometrialna niestety nie mam jeszcze wyniku ale moje pytanie dotycz okresu sowa uświadomiła mnie że krwawienie w trzeciej dobie po laparo to nic złego miałam je jeden dzień 9 wrześnie miałam dostać okres licząc normalni gdybym nie miała tej laparo ale nie dostałam myślicie że te jednodniowe krwawienie dla organizmu mógło być okresem jak to wygląda kiedy to się normóje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
jojoba, tak naprawde to niewiem jak to sie normuje, poniewaz ja bardzo dlugo krwawilam, i gin przepisal mi tabletki zatrzymujace krwawienie, a pozniej juz mialam normalny okres (mimo wszystkiego strasznie bolesny) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem miesiac po laparoskopii ( torbiel na prawym jajniku) dostalam miesiaczke i jajnik strasznie mnie boli . Czy to normalne czy powinnam sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
chwilka, Pierwsze krwawienie po laparoskopi jest bolesne. Ale jednak jesli bedzie cie strasznie bolec tak ze bedzie ci slabo, czy nie bedziesz mogla juz z lozka wstac itd to idz do lekarza. prawdopodobnie lekarz bedzie musial zatrzymac ci krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuskaaaaaaaa
I znowu mam torbiel 5,5cm. Dostałam tabletki YAZ. Czy którejś z Was pomogły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
czyli można wywnioskować z waszych wypowiedzi że jeżeli w trzeciej dobie po laparo miałam krwawienie to na okres muszę poczekać od tego właśnie dnia , czy zawsze ten okres pierwszy jest bolsny , ja te jednodniowe krwawienie miałam bezbolesne , jak długo czekałyście na wynik u mnie mija trzeci tydzień i wyników brak , jak myślicie na ile sprawdzają się rokowania doktora który robi laparo i mówi że wskazuje że to była torbiel czekoladowa napiszcie coś bo wariuje czekając na ten wynik mój mąż ma mni dosyć on jest takim optymistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_łoda
witajcie kobietki. od pewnego czasu śledzę ten temat gdyż ostatnio okazało się że mam małą torbiel na lewym jajniku. Niestety szczególów żadnych nie znam. Jutro wybieram się do ginekologa z wynikami badań i mam nadzieję ze w końcu się czegoś dowiem na ten temat odnośnie mojej osoby. nie wiem co mam myśleć o tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
cześć dziewczyny we wtorek zadzwoniłam dowiedzieć się czy są moje wyniki odebral jakiś pan chyba lekarz bo przecież na tym oddziale nie mam pielęgniarzy i ku mojemu zdziwieniu podyktował mi mój wynik przez telefon , oznajmil mi że na wyniku jest napisane ciałko żółte krwotoczne stwierdził że to nie żaden rak ani inny stwór mam nadzieje że nie pomylił nazwiska i to był faktycznie mój wynik na razie nie mogę odebrać go osobiście ponieważ nie ma pani profesor a ona musi wynik podpisać wynika z tego że coś co świeci na szaro na USG może wcale niebyć potworniakiem powiedzcie tylko czy to ciałko żółte krwotoczne to oznacza torbiel endrometrialną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, ciałko żółte krwotoczne to zupełnie coś innego niż torbiel endometrialna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, czytałam kiedyś fachowy artykuł dotyczący diagnozowania rodzaju torbieli na podstawie USG. I właśnie torbiele powstałe z ciałka żółtego mogą przybierać takie cechy na obrazie, że często są mylone, tzn. diagnozuje się je jako inny rodzaj torbieli, czasami nawet jako raka. Po opearacji okazuje się ntomiast, że to tylko torbiel ciała żółtego. Jojoba, będą mogli dodać Cię do statystyki "takich pomyłek" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, chyba chodziło Ci o torbiel ciałka żółtego krwotoczną - po łacinie (jakbyś chciała trochę poszperać w Necie): Cystis corporis lutei haemorrhagica (ovarii - jajnika) Na tym Forum pisały już osoby, które miały taką torbiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calendarhh
Witam Mam wielki problem poniewaz w marcu ego roku wykryto u mnei torbiel 3,5 cm wilokomorowa. Dostałam tabletki po 35 mm torbiel sie nei zmiejszyla, ja pozniej bralm tabletki troche nei regularie i stad powstał mi na jajniku obok pecherzyk 14mm. Biore juz tabletki pol roku i wyglad torbieli ani rozmair sie nie zmienil dalej 35 i 14 mm. Bylam w dwoch szpitalach ze skierowaniem na wyciecie ,ale stwierdzono,ze robia takie zabiegu od 50 lub 60 mm ja jestem za mloda (28 lat) i mam brac dalej tabletki ,zycie z torbielami stresuje mnie bardzo,ze moga urosnac i peknac albo ,ze sa zlosliwe. Czy skoro w przeciagu tylko miesiecy nie zmienila swojego rozmiaru to mzoe byc zlosliwa? a ten pecherzyk 14 mm mam jzu dwa mc i ciagle takie sam . co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×