Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Cześć! pogoda spaskudziła mi znowu nastrój, wczoraj było tak pięknie:), a dziś już chmury i deszcz:( Koteczek , przykro mi z powodu choroby synka, ale pod twoją opieką i w domu pewnie szybciej dojdzie do zdrowia niż w szpitalu. Jogi- gratuluję kopniaczków! Co do ciuszków to narazie nic nie kupuję , poczekam do sierpnia, na 100 procent kupie wyprawkę do szpitala, a resztę będę uzupełniać , bo bratowa zapowiedziała mi już , że dostanę ciuszki po jej dzidzi. Mam do was pytanie: kiedy najlepiej przeprowadzić takie dokładniejsze badanie usg? W przychodni wyznaczył mi gin termin za tydzień , czyli to będzie pierwszy dzień 20 tygodnia.Tylko , że pewnie potrwa ono z 5 minut tak jak poprzednie, odwalają tak żeby tylko coś wpisać w papierek. Zastanawiam się nad prywatnym 3d, u nas kosztuje 180zł, to chyba nie dużo jeśli przeprowadzone jest dokładnie i szczegółowo. lle kosztuje u was? Mnie też boli kręgosłup i chyba powstają rozstępy na biodrach bo strasznie boli skóra, jakby ktoś ciął mnie nożem :( Alidżi, w stopce wpisujemy tygodnie zakończone a nie rozpoczęte.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to rano jestem jak nowonarodzona pod względem bóli, nawet jak kiepsko śpię. ale wieczorem jest źle. nic jeszcze 2 tygodnie potrybię, a potem odpocznę - tydzień urlopiku się szykuje. na naukę, więc generalnie na nicnierobienie fizyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula - drugie "duże" usg robi się w 20-22 tc. jak na odwal się robią to pewnie, że rób sobie płatne. ja może pomimo porządnego 2 d się skusze na jakieś 3d, tu nie zamierzam oszczędzać:) choc nie znam cen u nas na wsi fajnie, że Wam ktos ubranka daje - u mnie się szykuje, że wszystko trzeba będzie kupić:( w mordeczkę nikt nie oferuje. będę musiała starqnnie się do tych zakupów przygotować, coby nie porobić zasadniczych błęów - bo to mój pierwszy raz. więc wszelkie uwagi mile widziane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wybieram się na połówkowe prywatnie , u mnie kosztuje 280 zł ale to jest 1,5 h badanie :) bardzo szczegółowe stąd czas jego trwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie robię 3d, bo uważam, że nie trzeba :) u mnie USG też nie trwa dłużej niż kilka minut, ale lekarz zawsze ogląda serducho i inne narządy, mierzy co trzeba i tyle. Razem max. 5 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co można oglądać przez 1,5h? ja teraz miałam połówkowe i trwało troszkę dłużej niż poprzednie, ale dosłownie kilka minutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Iwoneczka za info. Nilli, nie uważam 3d cz 4d za konieczność, ale różnica w cenie pomiędzy 2d(80) a 3d(180) w przypadku tego połówkowego jest przeze mnie do przyjęcia, a poza tym M sam mnie namawia, więc czemu nie? W przychodni to moje usg przeprowadzane jest jak pożal się boże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG takie ważne są w sumie trzy: I - 11-14 tydzień II - 19- 22 tydzień III - około 32 tygodnia Ja byłam prywatnie na tym pierwszym (USG 4D + badania prenatalne), za dwa tygodnie idę na to drugie (badanie narządów dzidziusia nerki, serce..) U mnie koszt takiego badania to 150 zł. Lekarz który to robi pracuje również w Katowicach i tam opłata jest ok. 250 zł. Badanie trwa ok 1h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że można chcieć 3d, żeby zobaczyć dzidziulka. Ja nawet nie wiem, czy u mnie w Ostrowie ktoś to robi. Ale teraz chyba jest najlepszy moment, żeby zrobić, bo już fajnie widać i dziecko nie jest jeszcze tak duże, żeby się nie mieściło na monitorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie każde usg trwa ok 15 minut i uważam, że jest bardzo szczegółowe. Lekarz wszystko nam pokazuje (palcem hi hi hi) i omawia co robi, co mierzy itp. Jestem z każdego usg zadowolona i wychodzę bez dodatkowych pytań czy wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze myślę, jeśli to na NFZ będzie tylko na odpierdziel , to umówię się na prywatne. A oglądać można nawet 1,5 h. Mam znajomą która w ciąży bliźniaczej na połówkowym leżała ponad godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebe, u mnie też tak to wygląda. Pokazuje narządy, mówi, gdzie ręka i gdzie noga. Mówi, co mierzy i czy jest ok. Zawsze mówi, gdzie jest łożysko, pokazuje pępowinę, sprawdza puls maluszka. W sumie nie pozostawia żadnych niedomówień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie usg nie jest do pooglądania sobie dzidziusia (próżność i tyle). Widzę bijące serce i z uwagą słucham tego co mówi lekarz na temat rozwoju naszego dziecka.Dlatego nie robię żadnych 3d czy tam 4 d. Ja i tak mam usg co trzy tygodnie więc często. Wystarczy mi tradycyjne badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma się co spierac , i tak każdej z nas odpowiada co innego. Ciekawe kiedy Asiaaa zda relację ze ślubu? Idę leżeć, pozdrowienia dla waszych dzieciaczków.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) zmieniam stopke bo za nami już 20 tydzień, ale zleciało :) pogoda dzisiaj u Nas straszna, pada deszcz, jest zimno i ponuro ;/ co do ruchow dzidziusia to czuje je ale rzadko, zazwyczaj wieczorem lekkie kopnięcia, zależy to też od tego w jakiej jestem pozycjii, jak leże na boku to czasem czuje cały czas, a czasami w ogóle, nie wiem w sumie od czego to zależy?? może od tego, jak dzidziuś jest ułożony? nie wiem już sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może gdybym miała niedokładne USG to bym się zastanawiała, ale też mam co 3 tygodnie, chodzę prywatnie i nie narzekam na jakość badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy lekarz podchodzi do USG inaczej :) ja myślę , że te 1,5 h jest podane szacunkowo bo wiadomo że różnie może być u jednej pacjentki dzidzia sie pokaże a u niektórej (jak u mnie juz dwa razy :) ) bedzie trzeba ja do tego namawiac :) ale wiem ze polowkowe jest tego warte i kasy i czasu . Natomiast ja osobiście nie wybrałabym sie na takie 3D/4D po 30 TC bo wtedy juz w zupełności wystarczy 2D. kazda ma swój wybór - i pewnie jak ktos nie chce to nie musi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie lakrz był zdania, że jak nie chce pokazać, co ma między nóżkami, to nie ma co się gimnastykować, tylko poczekać do kolejnego USG. Dlatego wcześniej na siłę nie sprawdzał, choć mógł :P rodzaj USG to wybór indywidualny i nie ma co się spierać. Do tego ile lekarzy tyle USG tak faktycznie :) ja czuję kopniaczki dość mocno. W dzień tak delikatnie, a najczęściej rano i wieczorem mocniej. Czasem to aż takie bombardowanie kilka razy pod rząd w jedno miejsce :) a czuję faktycznie w całym podbrzuszu do wysokojści pępka. Raz góra, raz dół, raz lewo, raz prawo, a raz w środku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny :) Ja dziś zaczynam 19tc :) I u mnie dzisiaj pogoda w miarę ładna więc szybko korzystam i jeszcze w jednym pokoju okna zostały mi do pomycia, potem będe mogła powiesić poprane firanki i dzisiaj pojedzimy kupić ławe do dużego pokoju żeby nam goście weselni się zmieścili ;) także tydzień zaczął się pracująco, na razie zrobiłam sobie przerwe żeby was poczytać ale zaraz wracam do pracy! ;) A co do usg to my się nie zdecydowaliśmy na 3d ani 4d ale myślimy żeby zapisać się na zwykłe 2d prywatnie tylko żeby było konkretne i żeby lekarz pozaglądał maluszkowi między nóżki :) Miłego początku tygodnia Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja też odczuwam ból w lewym pośladku. Jak posprzątam całe mieszkanie, albo jak za długo siedzę. Mam uczucie jakby nerw mi przechodził i dosłownie ścina mnie z nóg, ale jest to krótkotrwały ból. Ja na usg połówkowe idę w czwartek. będzie to pierwszy dzień 22 tygodnia. U nas takie badanie trwa około godziny i kosztuje ok. 100 zł. Jutro odbieram pierwszą partię ciuszków od koleżanki:) Już nie mogę się doczekać tych śpioszków, pajacyków, kaftaników... Jeżeli chodzi o zakupy, to tylko do szpitala będę mieć nowe ciuszki, reszta będzie po kimś. W sumie to nie mam bladego pojęcia ile powinno się na początek mieć śpioszków, body, czapeczek, pajacyków itd. Poradźcie mamusie:) Ile kompletów przewidujecie i w jakich rozmiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale się naczytałam wystarczy nie zaglądac jedno popołudnie a tu tyle czytania Koteczek :) jak się czuje Michas po zastrzyku ? Dziewczyny doradzcie ile konkretnie trzeba kupic ciuszków dla dzici na rozmiar 56 piszecie że mało ale mniej więcej ile A mój ginekolog to nawet nie wiem czy robi to usg połówkowe zapytam się jej jak pójde pod koniec miesiąca po zwolnienie a ja znowu dzis do pracy buuu a pogoda u mnie też paskudna na razie nie pada ale wczoraj padało ale słoneczka ani sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wywołałam słoneczko marganiem na syfną pogodę:) jest cudnie! u mnie rozległość kopniaczków także występuje. czasem uparcie w jedno miejsce, ale czasem to tu to tam... istny playground:) fajnie ci jogi, że dostaniesz cosik, zawsze to łatwiej uzupełnić niż od nowa kompletować. popieram jogi - jakieś rozsądne rady dla początkujących w kwestii zakupów sie przydadzą. gdzieś w gazecie widziałam rozpiskę, ale czy to pismakom mozna wirzyć? bardziej Wam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam właśnie z teściową na ciuchowy zakupach :P Ja też nie planuje 3D czy 4D. Zresztą nie mam czasu na to, bo za 2 dni lece spowrotem do mężusia. W UK nawet nie chce wiedzieć ile ta przyjemność kosztuje, bo pewnie bym spadła z krzesła ;) Jeszcze co do ciuszków. Jak macie zamiar uzywać śpiochów, to kupujcie tylko takie rozpinane w nogawkach. Bardzo ułatwia przewijanie :) Narazie to tyle od ciotki \"dobra rada \" ;) A Asiaaa pewnie upaja się mężem i małżeństwem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj cytat z opisu USG genetycznego płodu: \"Badanie USG około 20 tygodnia ciąży (18 - 23 tydzień) Jest to najlepszy okres ciąży, który umożliwia wykrycie lub wykluczenie wad rozwojowych u płodu takich - jak rozszczep kręgosłupa, - rozszczep podniebienia - wady serca. W trakcie badania dokładnej ocenie powinien być poddany: mózg i rdzeń kręgowy kręgosłup i kończyny płodu - kości długie twarz płodu - ocena kości nosowej NB - jako markera wady genetycznej narządy jamy brzusznej (ołądek, jelita, nerki, pęcherz moczowy) ciągłość powłok jamy brzusznej przyczep brzuszny i łożyskowy pępowiny lokalizacja łożyska ilość wód płodowych płeć dziecka (ocena zewnętrznych narządów płciowych) Za pomocą tego badania możliwe jest wykrycie około 95% wad rozwojowych u dziecka" Myslę, że nie chodzi tutaj o lepszą jakość obrazu żeby sobie dzidzi pooglądać ale więcej mozliwość jakie daje maszyna pomiarowa. Wyboru itak każdy sam dokona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jogi co do wózka nie pomogę, bo go nie miałam, nie widziałam i nie macałam :P Z tego co pamiętam to miałam na początek 5 kompletów na rozmiar 56. Martyna uzywała ich około 3 tygodni, ale mierzyła przy urodzeniu 55cm. Jak bedziecie kupować body, to napoczątek nie kupujcie nie wiadomo ile z krótkim rękawem. Pomimo, ze to lato to dzidziuś lubi ciepełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Dziewczyny, co do USG to ja jeszcze nie wiem, jakie będę robiła. Z iinego forum wiem, ze 3D lub 4D (już nie wiem które) jest dobre z tego względu, że można wykryć ewentualną wadę serca i chyba inne choroby, które można wyleczyć jeszcze przed porodem. Jedna dziewczyna pisała, ze jej koleżanka miała chorego maluszka i 3D/ 4D wykryło jeszcze przed narodzinami i wyleczyli dzidzię i urodził się już zdrowy. Nie wiem jak oni to leczą.... Ja Was nie namawiam na 3D/ 4D, tylko Was informuję, że tu nie chodzi tylko o oglądanie maluszka, ale przede wszystkim o wykrycie ewentualnych chorób... Ja sama nie wiem jakie UGS robić. Poczytam na ten temat i potem zdecyduję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam kilka opini na temat kaftaników, że wogóle sie nie sprawdzają bo wychodzą ze śpioszków, że lepiej body kupić. Proszę doświadczone o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zelka, super, ze dobrze się czujesz, ale uważaj z tymi kropelkami do nasa, bo gdzieś wyczytałam, ze nie można (chyba, że są jakieś dla kobiet w ciąży) Koteczek, to dobry znak, ze noc przespana. Aby Synio szybko wrócił do zdrowia. Dobrze zrobiłaś, że go zostawiłaś w domu, bo któż lepiej się zajmie dzieckiem jak nie własna mama? Jogi, cieszę się, ze czujesz kopniaczki. Ja wcześniej już czułam, a teraz cisza.... Może tamte, to nie były kopniaczki, już sama nie wiem. Aha, dziewczyny, ja też pochodzę z lubelskiego. Moi rodzice mieszkają 7 km od Tomaszowa Lubelskiego. Do Lublina mamy 120 km. My teraz mieszkamy we Francji, ale mamy zamiar zjechać do Polski i na pewno będziemy mieszkali w lubelskim. U nas dziś bardzo ładnie. Ptaszki ćwierkają, słoneczko świeci! Aż się chce żyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×