Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Monika, no to Ci koleżanka powiedziała... :( faktycznie coś cisza dzisiaj ;) ja oglądam film. miałam robić projekt, ale mam lenia. cały przyszły tydzień męża nie będzie to wtedy się za to zabiorę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrcze, ale mój maluch dzisiaj fika ;) normalnie od dwóch godzin nie daje za wygraną i robi fale Dunaju z mojego brzucha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też kopie jak najęte a ja celowo takie pozycje przybieram żeby kopało bo takie miłe to, Troszkę sie pouczyłam ale czuć malizną chyba wieksza wenę mam rano, lepiej mi wchodzi do głowy wiec dam spokój na dzisiaj,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alidżi, ja też zawsze na następny dzień mam zamiar mieć większą wenę :P hihi nic, też idę się myć i do wyrka :) nastawię pranie na rano i może małż z pracy zdąży wrócić ;) kolorowych snów! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek - a to pech! Bardzo mi przykro mi z powodu sklepu. I weź tu sie nie denerwuj!!! A bóle brzucha Ci przeszły? Jogi - nieciekawy wynik, który świadczy o cukrzycy ciężarnych. Dla potwierdzenia robi się obciążenie 75g. Mam nadzieję, że wynik jest pomyłką, a może podjadłas coś wieczorkiem słodkiego albo wypiłaś w nocy jakiś soczek? To ma później wpływ na wynik. A jaki wynik miałaś na czczo? Jeżeli po kolejnym badaniu potwierdzi się dostaniesz skierowanie do Poradni Diabetologicznej dla Kobiet w ciąży, tam przepiszą Ci dietę, dadzą glukometr i każą mierzyć - na czczo i godzinę po głównych posiłkach (norma do 130). Posiłków w ciągu dnia będziesz jadła więcej, nie można się przejadać, więc ograniczysz główne posiłki a dołozysz dodatkowo II śniadanie, podwieczorek i II kolację - w sumie 6 posiłków! Jak dieta nie pomoże to dostaniesz insulinę. Nie taki diabeł straszny, bo po zastrzykach potem mozna sobie na więcej pozwolić do jedzenia;-) Objawy cukrzycy to: pragnienie - często chce się pić, częste oddawanie moczu, sennośc po dużych posiłkach i słodkościach, a jak rano cukier jest wysoki to nie chce się po prostu wstawać z łóżka tylko spać, spać, spać... Możesz też w ogóle nie mieć objawów, tu dziewczyny piszą, że nie miały: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=72206648 A ile waży Twoja dzidzia? Często kobiety z nieuregulowaną cukrzycą rodzą duże dzieci. Z tym, że dlatego właśnie aby temu zapobiec robi się te testy wcześniej, wtedy kiedy jeszcze wzrost płodu nie jest tak intensywny. Moja diabetolog mówiła, że po 25 tygodniu ten wzrost wagi jest już znacznie większy niż wcześniej i dlatego muszę zrobić dodatkowe usg w 28 tc aby zobaczyć, czy Niuniek nie jest przerośnięty. Mam nadzieje, że jednak nie będzie Cię to dotyczyło a jeśli tak się stanie służę radą i pomocą, bo mnie to dotyczy od początku ciąży... niestety. Mozna się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek, strasznie mi przykro, że cię takie coś spotkało :( A sklep ubezpieczony??? Żebyś chociaż jakies odszkodowanie dostała, mimo, że zszarpanych nerwów Ci nikt nie zwróci :/ Obejrzałam wasze brzusie - śliczne bez wyjątku :) Nilli, Ty masz najmniejszy chyba, ale prześliczny. Fajnie Ci, bo nie będzie Ci tak ciążyć w lecie. A widziałyście brzuch Cegielskiej??? Kurde, ona jest w 7 miesiącu, a wygląda jakby się co najwyżej bobu najadła. Jak to ciąża ciąży nierówna. Zelka, ślicznie wyglądaliście na ślubie. Mamy podobne zdjęcia brzusiów z serduszkami :) Tylko nie krzycz, nie pomałpowałam :P Robiłam je w tamtym tygodniu, a zainspirowało mnie już kiedyś jakieś zdjęcie w necie. Ale śmieszne, bo serduszka namalowałyśmy podobne :D Wysłałam wam swoje dwa aktualne zdjęcia z brzusiem, jedno z 18 albo 19 tygodnia i jedno mojej córci z USG. Wyprawką niestety nie pochwalę się jeszcze, bo nic nie mam :( Ale i na to przyjdzie czas. Idę spać, bo przez to oglądanie Was trochę się zasiedziałam. Acha, wysłałam jeszcze swoje namiary na NK, bo ja waszych nie znalazłam i nie mam jak wysłać zaproszeń. Dobranoc wszystkim brzusiom, papatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korulka, śliczny brzusio i Ty jesteś niezłą laską;-) Fajnie wyglądasz, chyba waga poszła Ci jedynie w brzuszek, bo nie przytyłaś ogólnie... Ile kg masz na plusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Marzenie za zaproszenie :) Ty tez jestes śliczną kobietką, a brzuszek masz idealny - cudnie okrąglutki. No u mnie większość faktycznie w brzuch poszła, a póki co to jest to jakieś 5-6 kg :) Niunia kopie i nie mogę coś spać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie marzenie za tą wypowiedź. Wieczorem przed badaniem nic słodkiego nie jadłam ani nie piłam. W ogóle nie lubię słodkiego. Glukozy na czczo mierzonej nie miałam, od razu po glukozie. Ale na wcześniejszych wynikach wszystko w normie. Dzidziuś w 21 tygodniu ważył 385g więc w normie, Nie wiem jak teraz. Wizytę mam 14 maja. Kurczę oby ten wynik okazał się pomyłką. Martwię się o synka i ewentualne zagrożenia dla niego związane z tą nieszczęsną cukrzycą. koteczek, nic nie poradzisz na to co się stało. Mam nadzieję, że złodzieje zapłacą za to słono. Nie denerwuj się dla Majeczki. śpijcie dobrze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego rana :) *** Koteczek- przykro mi z powodu sklepu :( Mam skierowanie na 50g glukozy, muszę się wreszcie zebrać i zrobić, a jakoś nie ma kiedy, wizyta po długim weekendzie więc jeszcze trochę czasu mam. uciekam jeszcze poczytać notatki, wczoraj mi ciężko szło, a teraz to już mam ciśnienie, bo test o ósmej :P Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki!:) Mnie jak co dzień obudziło słoneczko - musimy w końcu kupić rolety, bo długo tak nie pociągnę:) Też dostałam teraz skierowanie na krzywą cukrową i w końcu na 2 (!!!) morfologię:P. Lekarz pytał czy biorę witaminy - nie biorę i powiedział,żeby zaczęła sobie brać, chyba, że będą mi przeszkadzać (wcześniej strasznie źle się czułam po prenatalu). W moczu wyszły mi ketony, byłam w szoku, bo nie wiedziałam skąd się to bierze. Okazało się, że to po słodkim często się pokazują (a piłam karmi w dzień przed badaniem). Wszystkie wątpliwości się rozwiały:) A propos zastępowanie witamin. Co do warzyw, lekarz powiedział, żebym za dużo ich nie jadła, bo w nowalijkach więcej syfu niż pożytecznych substancji. Niestety jestem trawożerna i warzyw jem sporo:/ Chyba tylko owoce zostają, choć przy naszym zapotrzebowaniu pewnie nie da się zastąpić tych sztucznych witaminek.. Kolejna nowina - dostałam mleka:P Wystarczy, że położę ciepłą rękę na piersi, od razu sutek robi się biały:P A w noc poślubną nawet koszulkę sobie pobrudziłam;) Dzwoniłam do szkoły rodzenia polecanej przez mój gabinet. Hmm.. 400zł..to chyba troszkę dużo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! Mam takie pytanie bo już sama nie wiem czy mam sie martwic czy nie!! Bo ostatnio czuje strasznie mało ruchów!W zasadzie to tylko przed snem!Niby tydzien temu na wizycie wszystko ok!nie wiem czy zgłosić się do lekarza czy to że mało ruchów spowodowane jest tym ze dzidziuś jest odwrócony kręgosłupem do brzuszka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia myślę, że nie ma powodów do paniki. Skoro dzidziuś tak leży to pewnie kopie wgłąb i nie czujesz. Jeśli w ogóle byś nie czuła to wtedy trzeba reagować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj zaczynam 27tc :) Koteczek, przykro mi z powodu sklepu. Wiem, że może to nie to samo, ale nam z firmy ukradli wszystkie własnoręcznie wsadzone drzewka, także wiem, jak to jest. Policja oczywiście nic nie zrobiła. Monika, dzidzia się rusza raz mniej, a raz bardziej. Poczekaj jeszcze kilka dni i zobaczysz :) u mnie przez tydzień może ruszać się mało, a potem przez dwa dni chyba wcale nie śpi :P Monika, trzymam kciuki na zaliczeniu! 🌼 Korulka, nie jest tak najgorzej z tym moim brzuchem :P ale paznokcie u stóp jeszcze wczoraj obcięłam :P Twój brzusio też śliczny! i Justyny też :) Zelka, ja też miała tylko dwie morfologie. Z drugą szłam na wizytę w 23tc, także się nie przejmuj :) kolejną pewnie będę miała w połowie III trymestru. a z tym mlekiem to jestem zaskoczona ;) u mnie to chyba do porodu nic się nie pojawi :P póki co tylko bolą i pięką co jakiś czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka 🖐️ obejrzałam brzuszki na poczcie sliczne i kobitki też z was sliczne, wiec niedługo piękne mamusie bedą nam chodzic po ulicach, Co do witamin to ja miałam wysypkę i zatwardzenie po feminatalu i odstawiłam, morfologie bez witamin mam bardzo dobra więc nie ma sensu się mordować Miłego dnia życzę ja kafe wypije i trza knigi otworzyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich bardzo słonecznie :)) W DDTVN Pani minister zdrowia wypowiadała się właśnie na temat tego, że kobitki ciężarne powinny przynajmniej od 10go tyg ciąży być pod opieką lekarza i łatwości z jaką mogą teraz w całym kraju dostać się do gina ... Czy u Was też tak łatwo można się dostać do lekarza? Od którego tyg jesteście pod jego opieką? Pozdrawiam, miłego dzionka Wam życze bez żadnych zmartwień :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuuurcze
przepraszam,że przeszkadzam.Dziewczyny,nie dawajcie hasła sandrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli masz błąd w stopce bo piszesz że zaczynasz 27 tc a masz w stopce jako skończony a my mamy ten sam termin (2 dni różnicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala ja jestem od 12 więc bym sie na becikowe nie załapała, byłam u gienka w 5tc żeby tylko potwierdził test a potem były święta bożegonarodzenia, ja byłam chora chyba 3 tygodnie i zrobił się 12 tydzień wiec uważam że pani Ewa Kopacz gada bezsensu 10 tc to za wczesnie bo czasami jak jest @ to nie wiadomo, że sie jest w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ;) Alidzi kurka ja mam okna mieszkania na stronę zachodnią i słonko mi daje non stop od 14 w łindoły, w domku jest jak w szklarni, na noc się strasznie nagrzewa, zimą to i może dobrze ale latem...ee...nie za bardzo, a jeszcze ciążowym to już wogóle...mąż też myśli o klimatyzacji :( Mój Maleńki też jednego dnia kopie cały czas a drugiego jest mniej aktywny, kopie tak jakby w oddali, wtedy mi bardzo brakuje tych mocnych kopniaków i włącza sie myślenie ...ale to chyba zależy od położenia Maluszka i łożyska...jak Wasze Maluszki są ułożone? Mój pośladkowo jeszcze, z tego co pamiętam to Nilli Maluszek już odwrócony głowką w dół :) Dziś w DDTvN mówili o tej ustawie o becikowym co to ma wejśc od 1 listopada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alidżi - mój błąd, już poprawiłam :) Kala, ja chodzę prywatnie, więc nie wiem, jak to jest z NFZ... ja się muszę brać za sprzątanie, a przyznaję, że mi się nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tupa, tak mój jest już główką w dół i na dole brzucha czuję słabsze ruchy (to pewnie rączki), a na górze i po bokach takie porządne kopniaki :P i mam łożysko na tylnej ścianie, więc może dlatego też trochę mocniej czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja malutka też główka w dół. I kopie mnie nieustannie po żebrach co już wcale takie miłe nie jest:/ Ciągle czuję jak mi się wwierca pod żebra i coś tam uciska...Dziwne uczucie..do przyjemnych na pewno nie należy. Ja mam okna i od wschodu i od zachodu więc w razie czego mogę się przenosić;) Niestety sypialnia ma okna wschodnie - rolety pójdą w ruch jak nic;) Ja jestem pod opieka lekarza od 5 tc. Od początku wiedziałam, że się u mnie coś dzieje, mimo tego, że miesiączki zawsze były nieregularne. Po prostu od samego początku miałam objawy ciążowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zelka chyba masz racje z tymi ruchami bo wystarczyło ze połozyłam sie w wannie a brzuch zaczął falowac tak fajnie!!! Jabyłam u lekarza wg OM w11tyg wg USG w 9 a karte ciąży mam założoną 2 tygodnie póżniej (oczywiście wg OM) bo lekarzowi na pierwszej wizycie sie nie chciało!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ...Martusia, Korulka, Justa śliczne brzuszki...musimy sie nimi cieszyc bo już za niedługo będzie nam ich brakowac ;) A ta Cegielska to mi nie wyglada na cieżarną, hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tupa my myslimy nie o standardowej klimatyzacji bo trzeba to pudło wieszać na zewnatrz, ja kiedys widziałam w LeroyMerlin cos takiego: http://www.allegro.pl/item617569559_klimatyzator_osuszacz_tani_chlod_klimatyzacja.html fajnie chłodziło i mozna przenieść gdzie sie chce i cenowo tańsze, to akurat nie za ładne ale były takie zgrabniejsze i mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelka to sypialnie masz idealnie bedziesz wstawać wraz ze wschodem słońca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UUU mam nadzieję że mój Maluszek-Leniuszek się obróci wkrótce, niech mi tak do porodu nie zostaje, hehe...bo chcę rodzic naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×