Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Wiedziałyście że po porodzie będziemy się strasznie pocic...kuzynka mi opowiadala ostatnio swój poród ,a dziś czytalam na ten temat w "M jak mama":) Jest to spowodowane zmianami hormonalnymi i do tego siepień :) uuuu ciekawie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Iwoneczka dobrze Cię rozumiem, bo też momentami czuję się na maksa rozczarowana postawą mojego faceta. A dzisiaj to coś wisi w powietrzu, bo i humor mam nie za ciekawy....hm. Tak dla przybliżenia sytuacji - Mój facet to wieczny chłopiec, do tej pory wprowadza się do mnie i wiecznie mu coś przeszkadza... Dla niego czas leci za szybko... Najpierw miało być w marcu, potem w kwietniu...a do końca miesiaca zostały 4 dni! Nie mamy ślubu, on mieszka z matką, także prowadzi sobie dalej kawalerskie życie... A, że ja mam podejście - nic na siłę, nie naciskam i cierpliwie czekam aż podejmie męską decyzję (męską?), bo naiwnie myślę, że to są tak poważne sprawy i trzeba chcieć a nie być zmuszanym to nadal mieszkam sama! Czas, który spędzamy przypomina mi wieczne randki: spacerki, kino, knajpka.... ale zamiast się ogarnąć i pomysleć o rodzinie - on myśli o przyjemnościach! Wkurza mnie ta sytuacja maksymalnie, biorąc pod uwagę to, że: jestem w ciąży i mieszkam sama. Czasami przychodzi mi do głowy, ze ja w ogóle nie chce być z takim facetem, który tak się zachowuje! I najwyżej zostanę sama, bo i tak niewiele się zmieni - dzisiaj też nie czuje wsparcia. Na szczęście w tym wszystkim nie rezygnuję z siebie, ze swoich spraw, pracy, koleżanek - tylko za mało w tym całym życiu NAS. No i tak to wyglada mało kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam na skrzynkę, Koteczek - śliczny brzuszek, ale szybko rośnie. To ja ze swoją piłeczką zostaję już w tyle! Masz też fajną sukienkę, czy to ciążowa? Kapucha - miałaś piękną suknię slubną i wyglądałaś po prostu zjawiskowo! Gratuluję i wszystkiego NAJ, NAJN NAJLEPSZEGO!!! Freckled dzięki za filmik, sliczny Dzidziuś i jaki akrobata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie wiem ile waży dzidziuś, bo jednak szpital to szpital doktor nie dał mi żadnego wydruku, a widziałam jak wszystko mierzył i mówił wymiary, ale zapamiętałam tylko obwód główki ok 23cm?, średnica 13cm? i nóżka ok 20cm?, ale nie dam się zabić, że dobrze zapamiętałam. Spytać się o wagę całkiem mi wyleciało z głowy, a w opisie w segregatorze mam: nie wykryto nieprawidłowości w rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy cos nie pomieszałam z tą nóżką 20cm czy to możliwe? bo jak dojdzie tułów i główka to razem wyjdzie ze 40!!! a w moim małym brzuszku na pewno tyle jeszcze się nie mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka.........................dziewczynka Asiaaaaa....................dziewczynka Bebe B...................... dziewczynka Koteczek19833............dziewczynka kiteczek999999999.......dziewczynka Alidżi.........................dziewczynka nici1980,10..................dziewczynka Korulka......................dziewczynka sa_ndra...............dziewczynka,dziewczynka GaGa_.......................chłopiec Jogi11.......................chłopiec Majka15181................chłopiec NiLLi.........................chłopiec Iwoneczka..................chłopiec kapucha171.................chłopiec lolcia26......................chłopiec Marzenie1508..............chłopiec issima........................chłopiec ruda2828....................chłopiec kropelkaaaa................chłopiec Kamila19_2908.............chłopiec monika1987.................chłopiec Spajk.........................chłopiec MoniaM P....................chłopiec Polusia86....................chłopiec freckled11..................chłopiec Pikle.........................chłopiec szczęśliwa..................chłopiec Kajunia99..................chłopiec RedHairMama................chłopiec Tupa80.......................chłopiec czarnula 81..................chłopiec palulka........................chłopiec Justa8228...................chłopiec Sylwinka25...................?? zelka_86......................?? Monika26sz..................?? małaHPW.....................?? anytram......................?? Agula125......................?? Figlarna.......................?? Sympatyczna79.............?? asica19844..................?? maartusia1..................??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.........Miejscowość......Wi ek.....T.porodu....Płeć .dziecka/imię GaGa_..........UK................29l......19.07.09...... ....syn/Szymon! kiteczek999999999..wlkp.....27l.......30.07.09...... .córcia/Jadwiga .? Jogi11.........śląsk..............23.........30.07.09... ...Tymon/Hanna....? monika1987..śląsk/małopolska..21......31.07.09.......... synek Franio Alidżi..........śląsk..............29l........02-05.08.0 9.....?..?..?........ spajk....podkarpacie.......30l..........03.08.09.....syn ?Jeremiasz? Majka15181...Glogów...........27l.......04.08.09........ ..?...........? NiLLi.......Ostrów Wlkp.........22l.......05.08.09..........synek Rafał Iwoneczka...lubelskie...........30l.......05.08.09. synek:Franek/Karol? kapucha171...Pomorskie......19l.......05.08.09......... ?Zuzia lub Eryk lolcia26.........UK...........................06.08.09.. .......syn/antoś? Polusia86.....Kraków........22........08.08.2009.....syn ek...??? Korulka.....Lublin........29lat............08-13.08.09. ...syn.../Natasza maartusia1....Przasnysz.......27l......09.08.09......... .?Aleksander!Nikola? Pikle.....Warszawa..............28l.......12-14.08...... ..?/Maria lub Jan Koteczek19833..świętoszów..25l......13.08.09.........cór cia Maja PyZa1986...małopolska...23l.................14.08.09........ ..? Bebe B.............................27l........14.08.09.........?. ...........? Marzenie1508..warszawa..31l..15.08.09.syn Mikołaj/Wojtek/Bartek Asiaaaaa......Sosnowiec_Gwda.....22l...16.08.09... ....?..Zuza anytram........Kołobrzeg......26l.......17.08.09.....?. ...Zuzia/Szymon Agula125....Janów Lubelski....29l......17.08.09.... ......?.... .........?.. Figlarna.....Gdańsk........................17.08.09..... .....?.............? Sympatyczna79...Wrocław....29........19.08.09...Julianna /Mateusz issima.............Pomorze......26l.........20.08.09.... Szymon/mateusz Tupa80.........Katowice........29l........21.08.09...... ....?.............? małaHPW........Bytom..........24l.......21.08.09..... ....?............?.... Justa8228.....Irlandia...........27.......23.08.09...... .syn.....?/ ......? palulka...........Radom..........21.......23.08.09...... ....?............?.... RedHairMama....Łódź..........29........24.08.09......Ani ela / Julian.... nici1980...Janów Lubelski...29l....24-31.08.09...?..córeczka Nikola freckled11....Chorzów.......27l.........26.08.09........ .?........?........ Monika26sz..Koło ...............26.......28.8.09...........?............?.... kropelkaaaa........Paryż.......27.......28.08.09....?..N atalia/Mateusz Kamila19_2908...Wwa....19....29.08.09.......syn...Maksym ilian/Jakub sa_ndra.....wrocław...21.....30.08.09...córka,córka imiona???? zelka_86.....Lublin........................03.09.09..... .....?..........?.. Sylwinka25....Jarocin...........25.......18.09.09....... ..?...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala275
Witam Was Serdecznie! Mam 28lat, jestem w 24 tc, termin mam na 13.08 i według ostatniego usg będzie to dziewczynka:)) Gdybym nie czuła jej ruchów, to wcale nie powiedziałabym, że jestem w ciąży. Brzuszek mam jeszcze malutki, żadnych dolegliwości „typowo” ciążowych ( zero wymiotów, zero zgagi itd.) tylko diabelnie niskie żelazo, co też nie wpływa źle na moje samopoczucie, chociaż z malutką nie wiem jak jest, lekarz twierdzi, że wszystko ok. i oby tak dalej. Czy Wam brzuszki rosną w podobnym tempie? Po mnie podobno nie widać ciązy :( Co do faceta mojego to też wielkie dziecko, jestem w podobnej sytuacji jak Marzenie1508 i nie wiem czy będziemy „normalną” rodzinką... Pozdrawiam Was wszystkie i życzę jak najmniejszych dolegliwości zakończonych szczęśliwym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kala;) ja tez jestem w 24 tc tak pokazuje usg a termin mam na 30.08.09 dlaczego?? tez tak sama sobie obliczylam na polowe sierpnia wiec juz nie wiem ja to widze ze jestem gowniarka jak dla was mam 21 lat 3 letniego synka i 2 coreczki w brzuszku...najwazniejsze ze jestem szczesliwa i moje chlopaki tez:) moj olivierek pojechal z mezem do babci zebym sobie odpoczela:) no i na zakupy oczywiscie mi jest juz ciezko przytylam 8kg choc wszystko weszlo mi w brzuch i piersi a nogi chude!!!! waga przed ciaza 51 kg teraz 59 kg musze odkarmic te niunki zeby byly duze i zdrowe:) pytalam sie was wczesniej o ta ilosc wod plodowych jakies AFI?? mialyscie na usg 3D takie pomiary?? ile mialyscie tych wod plodowych?? olivierek synek mamusi 3 latka i 3 miesiace❤️ 🌼bliznieta 24tc🌼mamusia nie moze sie was doczekac❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kala w gronie sierpniówek;-) Jak co tydzień - wysłałam fotkę swojego brzucha na skrzynkę. Fotka była robiona wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala275
Jestem ze Świecia w kuj-pom, a jeśli chodzi o termin porodu to dokładnie w ten sam dzień w zeszłym roku moja siostra urodziła swojego cudnego Mikołaja :D Jak to jest z tymi terminami sa_ndra to ja się niestety nie orientuje, może dlatego że będziesz miała bliźniaczki (GRATULUJE) i wcale nie liczy się wiek, tylko dojrzałość. Ty już masz synka a dla mnie to będzie pierwsza dzidzia. A jeśli chodzi o wody płodowe to ja mam napisane tylko, że ilość prawidłowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi facetami to naprawdę nieraz trudno wytrzymać. Mój mąż mnie dziś rozwalił! Do tej pory nie był ze mną na USG, bo jak byłam prywatnie wieczorem to jeszcze było do pochwowo, a teraz jak jest przez brzuch to w dzień jak on jest w pracy i muszę sama jeździć. Więc dziś dzwonie do niego i opowiadam co widziałam i mówię, że pójdziemy prywatnie po południu to i on zobaczy niuniusia, a on na to: trzy miesiące to on wytrzyma i zobaczy jak się urodzi, po co wydawać 80euro prywatnie jak w szpitalu wszystko mi pokazali, a za 80e to on sobie karcher do samochodu kupi. Myślałam, że padnę na ulicy jak to usłyszałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzieci maja mala 383g i 18,1 dl a norma na dany tydzien to 300gi ok.18dl 21tc duza 484gi19,63dl -||-..........................to 350g i 20dl 22 tc miedzy nimi jest 7 roznicy w pomiarach a te AFI to lączne 10 moze pomozecie mi znalezc w necie jaka jest norma tego AFI??? prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa;) witaj w klubie haha ja mam to samo z moim mezusiem;) normalka! on tez nigdy nie byl na usg bo jest nerwowy i by sie stresowal zrozum chlopa hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dacie swoim coreczka na imie??? ja nie mam pomyslu ...synek mial byc oliwia to zostal oliwier julia mi sie podoba ale teraz sa wszedzie julcie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no i co to jest ta wasza skrzynka??? tez chce pokazac swoj brzusio a zarazem porownac go z waszymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś musiałam pomieszać znalazłam w internecie info, że dziecko pod koniec 6 miesiąca ma ok 30cm i waży 600-700g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałam, że płynu powinno być min 6 (dolna granica normy) max 20 ( górna granica normy) Co do imion dziewczynka miała być Ola, nad chłopcem w ogóle się nie zastanawiałam i teraz muszę zacząć myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuu ale mam wzdęcia, za dużo białej surowej kapuchy się nażarłam :( Marzenie koteczku śliczne brzuszki, rośniemy jk na drożdżach, hehe :) miłego popołudnia.... lece na Klan i Brzydulkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupa no widzisz te chłopoki ze śląska to takie ruchliwe ,że ho ho :P wizyta przebiegła miło, na fotelu i usg :) mały ma się dobrze,wszystko okej :) polusia kuruj się ;) justa --gratuluje chłopczyka :D witaj kala ;) koteczek--śliczna focia :) marzenie, masz brzuszek jak marzenie :):):):) cudooooooo :)miodzio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki :) ja właśnie odprawiłam męża do pracy, a wcześniej mieliśmy sporo roboty z porządkami w mieszkaniu. na obiad dzisiaj serwowałam wołowinę duszoną w ciemnym piwie. samo zdrowie :P oczywiście z książki kucharskiej dla ciężarnych :) witam nowe koleżanki! gratuluję 🌼 Sandra, jestem zaskoczona, że lekarz wcześniej nic nie zauważył. Ale brzuszek masz większy niż normalnie? u mnie w szkole rodzenia jest dziewczyna z bliźniakami, ma termin tak jak ja - koniec lipca a brzuch taki, jakby już rodzić miała :) dzisiaj rano się wkurzyłam, bo byliśmy z małżem w mieszkaniu i o 13 wychodzimy do sklepu a tu awizo w skrzynce dla mnie. że niby o 10 nie zastał nikogo. dupa... na pierwsze piętro nie chciało mu się wejść to awizo tylko wypisał. i teraz ja mam leźć na pocztę i to odbierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dzięki sylwinka :) nilli---przechodziłam podobną sytuację z listonoszem,do pierwszej awantury męża z nim :P mąż szukał go po klatkach,aż go złapał...:) dalej nie będę pisać....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co tu zrobić. wyzwanie babki na poczcie nic nie da. może jutro spotkam listonosza... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam stare i nowe kolezanki ja dzis na krociutko,bo moj mezus wyjezdza jutro do Niemiec i chcemy dzis jeszcze pobyc ze soba jak najdluzej:))) mam juz wyniki badan i w morfologii kilka parametrow nie miesci mi sie w normach,powiedzcie mi kochane czy mam powod do niepokoju Leukocyty-10.9(norma3.5-10)tys/ul Limfocyty-17.5(25-40)% Neutrofile-76(50-70)% Neutrofile8.3(2-7)tys/ul Krzywa cukrowa: na czczo 65.53(norma 70-106) obciazenie 50g glukozy 135.50 i tu nie mam podanych norm Pozdrawiam Was serdecznie i zycze milego wieczorku:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kala!!! Ja też na usg mam napisane tylko ze ilośc wód płodowych prawidłowa!!! wpisałam sie do tabelki jak prosiła Sympatyczna79 Sylwinka25...................?? zelka_86......................?? Monika26sz..................?? małaHPW.....................?? anytram......................?? Agula125......................?? Figlarna.......................?? Sympatyczna79.............?? 05.maja asica19844..................?? maartusia1..................?? 25 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nici ja się w sumie nie znam ale po glukozie to masz za dużo a norma chyba taka sama jak i bez glukozy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nici, ja też mam w takich dziwnych rzeczach raz za dużo, a raz za mało. dla lekarza najważniejsza jest HGB. nie ma się czym denerwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×