Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
fermina30

Nowa.Zaczynam starania, kto ze mną?

Polecane posty

Witam:)Jestem tu nowa:)Od stycznia staramy sie o drugiego dzidziusia ale narazie nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj misia:) Od stycznia to jeszcze nie za długo. Na pewno sie uda :) Napisz cos więcej o Sobie:) Kobietki własnie a Wy gdzie??? Jak tam dzieciątka ,brzuszki? Piszcie. Mi już 14 tc się zaczał ,strasznie leci. Brzuchal mi wywaliło,szok jak wczesnie w tamtej ciazy jeszcze go widac nie bylo na tym etapie. Ja tak dalej pójdzie to jak hipopotam bede wyglądac.! Jutro ide po wyniki badań prenatalnych i mam stresa. brrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ania, moje gratulacje! Super,że już masz przy sobie małego (nie wiem, czy to dobre określenie-chłop jak się patrzy!) Wszystkiego dobrego dla Was, niech zdrowo rośnie. Daj znać co u Was jak już trochę dojdziecie do siebie i złapiecie rytm :) Dorotko, przykro mi,że tak się poukładało, a raczej poprzestawialo w Twoim życiu, ale wierzę mocno w to,że nie ma tego złego... Na pewno teraz jest Ci ciężko, ale nie powinnaś się poddawać. Zasługujesz na szczęście i wiem, że je znajdziesz, czego życzę z całego serca! Nikamo, mi też w drugiej ciąży szybciej wyszedł brzuszek, ale potem przez jakiś czas się nie powiększał, więc marne szanse, że będziesz wyglądać jak hipopotam :D Mam nadzieję,że wyniki badan ok.? Foliku, a Ty jak się czujesz? Witaj Misia! Czasami jak za bardzo chcemy to właśnie nie można zaskoczyć z ciążą, więc postaraj się trochę wyluzować, na pewno się uda niedługo. Trzymam kciuki! A co u nas? To już 35.tydzień I też zastanawiam się, kiedy to tak zleciało?! Niecałe 6 tygodni zostało do terminu i pomału się przygotowujemy na powitanie maluszka. Na razie zniosłam ze strychu malutkie ciuszki i pościel, ale z praniem i prasowaniem jeszcze poczekam. Myślę że za jakieś 2 tygodnie jak się zrobi cieplej to się za to zabiorę. Wózek też muszę jeszcze doprowadzić do ładu, znieść łóżeczko, zapakować torbę do szpitala Ale podchodzę do tego na spokojnie, bez paniki jak przy Przemku ;) Fizycznie czuję się w miarę, trochę kręgosłup dokucza i Mały już się obniżył, więc chodzę częściej do toalety, no i niezbyt wygodnie nam się już śpi ale jest OK. Skurcze przepowiadające mam coraz mocniejsze i częściej, ale póki co nie wybieram się na porodówkę. Najwcześniej 18.kwietnia jak skończę 37.tc Tego się będę trzymać! Na usg byliśmy 12 marca i dzidziuś ważył ok. 1500g więc musi jeszcze trochę przybrać. Trochę mnie męczą zmienne nastroje i świadomość, że na początku będzie mi ciężko z dwójką dzieciaczków, ale mam nadzieję, że to się wszystko pomału ułoży. Wszystkiego dobrego, babolki i, ponieważ pewnie nie uda mi się przed Świętami zajrzeć, od razu przyjmijcie ode mnie życzenia spokojnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy, mokrego Dyngusa i smacznego jajka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. M_M u nas jakos leci.Juz sie ogarnelam..Wczoraj bylam pierwszy raz sama z dzieciakami,bo moja mama poleciala w niedziele do domu,a M wczoraj poszedl do pracy..No coz..lekko nie bylo..maluchy poszly na drzemke w tym samym czasie,wiec ja sie tez zdrzemnelam ;) Wojtus jest kochany.Tylko je i spi i wydala. Sebus zazdrosny nie jest,no ale tez nie ma o co,bo w jego przypadku wszystko jest po staremu. Faktycznie zlecialo..za chwile ty nam bedziesz pisac,ze juz masz maluszka przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu cisza... Co u Was? Piszcie coś, proszę :) Dzisiaj kończę 38tc i właściwie to siedzę na spakowanej torbie do szpitala :) Czuję,że to kwestia kilku dni, jak Mały zdecyduje się wyjść. Jest baardzo nisko i czasami główką uciska mi na różne nerwy, co nie jest wcale przyjemne (i jemu tam też już jest raczej niewygodnie) Luteinę odstawiłam tydzień temu i lekarz mówił,że szyjka ledwo się już trzyma, skurcze też mam coraz częstsze, dzisiaj w nocy nawet kilka bolesnych, więc nasz Wielki Dzień jest tuż tuż :) Pogoda zrobiła się piękna, wszystko mam przygotowane dla maluszka, więc mogę rodzić ;) Odezwę się jak się już "rozpakujemy". Dajcie jakiś znak życia, jak Wasze ciąże, maluszki? Buziaczki dla wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja zagladam..i tez widze tylko cisze i cisze.. M_M to trzymam kciuki za szybki i bezbolesny porod :) U mnie ok.Jakos leci..Wojtus ma juz 5 tyg i dzis pierwszy raz sie usmiechnal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_M, to trzymamy kciuki. Oby poród poszedł szybko i bezproblemowo. Odezwij się koniecznie. A u nas idzie bardzo dobrze. Klaudia troszczy się o siostrę, zazdrość jakoś jej mija, nie ma fochów. Ala jest normalnie aniołem, a myślałam, że nie da się przebić Klaudii. Rzadko płacze, śpi w nocy, ładnie je i uwielbia się śmiać, gaworzyć do wszystkich:) Nie mam z nią problemów, naprawdę. Za to Klaudia jest bardziej kłopotliwa, ale to już ten wiek. Teraz z podwórka najchętniej by nie wracała. A co z resztą dziewczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja w takim razie... M_M to już masz fajnie w sumie, że blisko blisko... bo mnie to męczy i meczyc jeszcze bedzie ta "piękna" pogoda.... wrrr gdzie wiosna ? się pytam, te upały to na lipca sobie mogłyby na jakiś tydzień przyjsc... ja nie chce tego gorąca - ja nie mam na nic siły... u mnie mlody się rozpycha -teraz 32-33 tydzien.... jeszcze troche czasu a on i ja się zwyczajnie meczymy- za mladą trzeba latac bo tez mi z podworka przychodzic nie chce - wyje i się wije po podlodze jak ja na siłe zabiore.... wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ale nic damy rade musze.... przeciez sama tego chcialam..... M_M jakie ciuszki masz zamiar wziąc do szpitala? i jak w domu ubierac skoro taki upał - u mnie w domu 25-26... jak tu utulic noworodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas wczoraj i dziś upalnie. Co do porodu, to na razie nic się nie chce ruszyc, choc termin (10.05) już blisko. Chyba Mały jednak będzie z maja-ale to nas cieszy, bo ja i M jesteśmy majowi, i mój tato i siostra M też- w ogóle dużo jest u nas "byczków". Foliku, mnie też strasznie męczy taka pogoda i niestety, Przemek również należy do buntowników i mamy awantury za każdym razem przy powrocie do domu, co mnie okropnie wkurza, bo nie mam zwyczajnie siły,żeby go wziąc pod pachę i zanieśc do domu ;) A zwykle jestem z nim sama... Ale u nas to już bliżej niż dalej. Ty też dasz radę, nie łam się :) Co do ciuszków, to u nas w szpitalu noworodki zawijają w tetrę i taki jakby becik (obwiązywany sznurkiem, he he)Można miec swoje ciuszki dla dziecka, ale w sumie po co? A w domu zobaczymy jak będzie-Przemek na początku spał ubrany w bodziaka z długim rękawem i śpioszki, albo w pajacyku i zwinięty w rożek, a potem jak się przestał w niego mieścic, to przykryty kocykiem. Śpiworka nie lubił. Ale to był koniec jesieni i zima, a teraz będzie lato, więc myslę,że kocyk albo śpiworek wystarczą, a w największe upały to chyba tylko jakiś krótki rękawek i pieluszka tetrowa. Wiadomo,że lepiej dziecka nie przegrzewac. Myślę,że to się wszystko okaże w praniu, bo nie mam doświadczenia w opiece nad "wiosenno-letnim" dzieciątkiem :D No i mam nadzieję,że tego się nie zapomina jak jazdy na rowerze, bo znów to przewijanie na półśpiąco w nocy i karmienie na żądanie... Ech, nie ma lekko-ale chciało się kalwarii, to trzeba śpiewac :) Spacerku, Aniu dziękuję! Trzymajcie za mnie i dzidziulka kciuki :) Bezbolesnego porodu raczej się nie spodziewam... :D Ale jak tylko nie będzie gorzej niż przy poprzednim i bez komplikacji, to będę szczęśliwa :) Super,że Wasze dzieciaczki rosną zdrowo i bezproblemowo. Trzymajcie się ciepło i do sklikania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja rozumiem...jakies oznaki zycia na topiku hehe M_M wszystko jest mozliwe hehe Kolezanek zza plotu cmilo cos cmilo caly dzien..w koncu dziewczyny ja namowily,zeby pojechac do szpitala chociaz sprawdzic czy wsio ok..no i mialy nosa..jak wysiadaly z samochodu pod szpitalem to jej wody poszly,a pol godziny pozniej jej druga corcia byla na swiecie..takze wiesz..trzeba sie spodziewac nawet niespodziewanego hihi Ciezarnym wspolczuje,ale reszcie zazdroszcze takiej pogody..U nas 6st na termometrze i wieje jakby leb chcialo urwac...Kisimy sie w domu,bo wyjsc sie nie da...A sebus tak lubi bawic sie na dworzu..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Chciałam Wam napisać,że 8. maja o 7.20 szczęśliwie przyszedł na świat nasz drugi synek.Waga 3640g, wzrost 56cm i 10 pkt Apgar. Jest przystojny bardzo, chociaż jeszcze trochę żółciutki :))) Ponieważ doszliśmy,że imię Mateusz jest ostatnio strasznie popularne, dzień przed porodem wymyśliliśmy inne i będzie się nazywał Sebastian :) Wyszliśmy w sobotę do domku i na razie wszystko jest super. Oby tak dalej. Co do porodu, napiszę tylko,że chociaż zgrzeszyłabym, narzekając na poprzedni, to tym razem było dużo lepiej. Może dlatego,że człowiek już wiedział czego się spodziewać, a może dlatego że tym razem obyło się bez kroplówki i skurcze naprawdę do ostatniej chwili były do wytrzymania bez większych problemów. Zaczęło się jak poprzednio, zaczęły mi odchodzić wody w nocy, o 1.30. W szpitalu zaczęły się skurcze, coraz bardziej regularne. O 6 było 5cm rozwarcia, poprosiłam o nalanie wody do wanny, ale nie zdążyłam już do niej wejść, bo nagle zrobiło się 7 i Mały zaczął się cisnąc na świat. Wtedy musiałam wytrzymać parę skurczów, bo nie było pełnego rozwarcia, ale o 7 już dali mi zielone światło i 20 minut było po wszystkim :) Nacięli mnie troszkę, bo główka była spora, ale już jestem na chodzie ;) Wszystkim brzuchatkom życzę takiego porodu! Pozdrawiam gorąco i do sklikania. Lecę do moich facetów (największy chce obiad, najmniejszy śpi, a średniego zabawia dziadek, ale już przestaje dawać radę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... M_M- witamy mlodego - fajnie ze juz po .. i fajnie ze łatwiejszy porod niz poprzedni - moze i mi sie taki przytrafi... wlasnie slyszalam ze bez kroplowy jest lzej... ale jaj bedzie to sie okaze... moj mlody sie jeszcze nie przekrecil- u mnie 34tydzien.... mam teraz bardzo meczacy kaszel taki suchy - juz mnie tydzien meczy wrrrrrrrrrrrrrrr cos okropnego....... pozdrawiam i zycze duzo zdrowka dla Mlodego - oj dla Waszej calej rodziny.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_M gratulacje !! A Sebastian to piekne imie hehe :D Fajnie,ze latwo poszlo.Teraz czekamy na Folika-zycze rownie szybkiego i lekkiego porodu :) U nas wsio ok.Okazalo sie,ze Wojtus ma skaze bialkowa,ale juz opanowana. Dostaje kozie mleko,ktore bardzo sobie chwali. Za tydzien skonczy 2 miesiace :) Kupilam mu dzis ubranko na Chrzest. To taki rampers-gora biala z mucha,a dol granatowy.Chrzcic go bedziemy w lipcu,wiec mam nadzieje,ze bedzie cieplo,a jak nie,to zalozy sie sweterek i bedzie ok. Coraz wiecej sie usmiecha i coraz wiecej uwagi sie domaga przez co mama ma coraz mniej czasu...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co u
nikamo 74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MM gratulacje!!! Super że masz dzidziusia przy Sobie!! Dziekuje za zainteresowanie co u mnie:) :) Ja juz jestem na pólmetku ,jutro stuknie mi 21 tc no i bedzie córeczka:) Dziewczyny a co u Was :: REA Ty czasami tu jeszcze zagladasz?????? Kate tak samo ,co u Ciebie?? Lola,Beata,Nikulam ,Klaudia odezwijcie się czasami :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) M_M - gratulacje dla szczęśliwych Rodziców :-D Jak Przemko zareagował na braciszka...? Nikamo - to też już tylko patrzeć...Cieszysz się, ze będziesz miała parkę? Imię już wybraliście? Folik - oooo to Ty będziesz pierwsza szła na ścięcie :-P niż Nikamo...Jak Ala, łobuzuje? U mnie lepiej niż ostatnio....Daliśmy sobie z M jeszcze jedną szansę. I mam nadzieję, że jej obydwoje nie zmarnujemy....:):-D Pozdrowionka cieplutkie dla Was :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotko -- cieszę się bardzo że u Ciebie zaczęło się układać. Trzymam kciuki żeby wszystko było juz ok!!! Co do imienia to bedzie Amelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo... hehehe bedzie jednak parka... Fajnie - u mnie jak wiesz tez.... ja chodze juz jak slonica... ciezko mi jak nie wiem w taaaakie upały jak np dzis, wolę jak leje i jest chlodno.... już na serio chcialabym rodzic a tu jeszcze miesiac pełny... Ale musze czekać na swoją kolej... choc wiadomo - boję się porodu - to wiem ze szybko sie zapomina... Dorotka - to fajnie, że już lepiej z M... zwykle takie powroty kończą się ciążą... :) moze niebawem nam cosik tu oglosisz... trzymam kciuki... Moja Alicja "łobuzuje" na calego... teraz jest z niej mega papuga - wszystko powtrza- jakoś jej lekko to gadanie idzie....- az sie dziwie .... teraz probujemy ją sadzac na nocniku - podoba jej sie to bardzo ale to ja wymiekam a nie ona - bo potrafi siedziec 40 min na nocniku i nic nie zrobi - zaloże jej pieluche to za moment doslownie nasika.... ale czasami jej sie uda to cieszy sie że nocnik jej gra.... i tak w kolko probujemy.... jeszcze nie spakowalam sie do szpitala choc wiem ze juz powinnam - nawet ciuszkow dla malego nie posegregowalam a dzis snilo mi sie ze urodzilam.... wiec czas sie wziac w garsc bo juz mlody wali mnie po czym sie tylko da.... wiec chyba bedzie chcial wyjsc.... pozdrawiam kobiety i ide spac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... chcialam się pochwalić że mlody juz glową w dół i wazy ponad 3200 czyli maly nie bedzie chyba... zostalo mi jakies 4 tygodnie do porodu wiec musze się już powoli spakowac... wyniki mam wszystkie ok wiec czekam teraz na jakies bole (oby lekkie) i znowu na zmiane zycia... hehehe zapewne na poczatku nie bede wiedziala jak to wszystko ogarnac ale nie ja pierwsza i nie ostatnia... zatem trzymajcie kciuki za mnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Folik to supcio.Znaczy sie synus gotowy. Lekkiego porodu Ci zycze :)No na poczatku to Ci powiem,ze jak dla mnie lajcik hehe Maly tylko jadl i spal.Teraz wymaga juz wiecej uwagi i robi sie ciezko..Kupilismy mu wczoraj hustawke z Graco i jest w niebowziety hihi W koncu wszystko widzi i cos nim buja. Dzis idziemy na szczepienie brrrr Dowiem sie przy okazji ile wazy moj grubasek :P Zobaczysz teraz jakie chlopaki potrafiabyc fajne ;) Ja twardo walcze z waga..Dobija mnie troche robienie codziennie dwoch obiadow,ale waga sie ruszyla,wiec jakos dam rade.. Pozdrawiam baboszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Daaaaawno tu nie zaglądałam i widzę spore zmiany. Jestem w lekkim szoku bo jakby to było wczoraj pamiętam jak Folik beczała że zajść nie może a teraz co?do porodu sie szykuje i to drugiego... Rea____Co u Ciebie?Zaglądasz tu czasem? U mnie nic nowego jest Klaudia---chodzi do zerówki i Milenka____ma 2 latka ale wyglada na 3 i siedzi ze mną w domku----żywe srebro że tak powiem... Przemalowałam włosy na ciemny brąz a teraz mnie korci blond....ciężko mi będzie zejść teraz z tego koloru pewnie gdzieś po drodze będę musiała przeżyć kosmyki rudości ale cóż cierp ciało.... Pozdrawiam wszystkich cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik jak tam?Rozpakowalas sie juz? Czy jeszcze dwupak? U nas po staremu.Wojtus rosnie jak na drozdzach.Jutro mamy pierwszy bilans. Fajny sie ten klopsik zrobil :) Ciagle sie smieje,a placze tylko jak jest glodny :) Oby tak zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patuulek
witam wszystkich . można się dołączyć do was ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... A gdzie tam - u mnie do porodu jeszcze daleko - nawet nie ma rozwarcia na 2 mm a juz o cm-trach nie wspomne.... wszystko wysoko pozamykane itp... na szczescie jak nietoperz czyli glową w dol - kopie po wątrobie i zołądku, że czasami az mi sie ulac chce... bleeee Jeszcze w sumie ma czas no ale przyznam - jest mi juz mega ciezko..... wlasnie odpoczywam od Alicji bo spi - ale jak wstanie to mam zapiernicz za nią- czasami nie moge doleciec a ona juz cos zrobi albo spadnie.... refelks mam opozniony.....- oj byleby 2 tyg i pewnie jak Alicję bedziemy wołac..... Anka- a jak starszy - jakas zazdrosc itp jest? czy raczej spoko luzik.....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn - jak ALicje bedziemy wywoływac bo 12 dni po terminie raczyla wyjsc wraz z kroplowa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! M_M - GRATULACJE! Nikamo,Folik- trzymam mocno kciuki za rozpakowanie dzieciaczków! REA-- zagladasz czasem? Mnie dawno tu nie było przyznaje:) Nic nowego u mnie, nadal jestem z Laurą w domu, nadal biegamy po lekarzach, więc dużo się nie zmieniło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej:) Nikulam witaj:) :) Pozdrowienia dla Was!! Folik trzymaj się mocno ,ja niestey tez miałam wywoływany więc wiem co to znaczy ale miejmy nadzieję że wszystko pójdzie u Ciebie rachu ciachu i postrachu:) :) patuulek witaj!! Kurde belek ogladam mecz i mnie trafia ,po co ja się tak denerwuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo sie odezwaly wreszcie ;) Folik zazdorosci jako takiej nie ma. tylko jak bawie sie z Wojtkiem to jednoczesnie musze bawic sie z Sebkiem,bo zaraz sie gramoli i tez chce hihi. Z reguly jest tak,ze Wojtek lezy na macie i do niego zagadauje i laskocze,a Sebek w tym czasie rzuca mi pilke i ja rzucam w niego :D A tak poza tym,to braciszka co rano wycaluje i zawsze pamieta jak schodzimy z gory,ze dzidzi trzeba wziac. Jak idziemy do samochodu,to otwiera drzwi najpierw od strony gdzie Wojtka wkladam,a potem dopiero sam wskakuje do siebie. No nie zazdroszcze Ci tego wielkiego brzucha..uff jak sobie przypomne,to sie ciesze,ze to za mna.. Zycze szybkiego i lekkiego rozwiazania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×