Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

magdakate - współczuję Ci biedaku, też tak bym się czuła będąc pod taką opieką :( nie wiem co doradzić można, ale jeśli masz mozliwość powrotu do Polski to śmiało, bo Twoje sampoczucie to samopoczucie Twojego maluszka. Ty musisz czuć się dobrze i pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam avent isis reczny nowke ... wogole tak jak wspomniałam mam juz wszytsko jestem gotowa:)ale wy macie wiecej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktator AVENT na pewno wybiorę ale raczej nowy i wiem, ze na pewno ręczny taki aby można było dostosować siłę ssania a raczej odsysania bo moja koleżanka miała taki bez tej regulacji popekane brodawki i mleko leciało z krwia :( :( :( każda z nas jest inna :) 🌻 magdakate sama wiesz co jest dobre ale chyba można iść do lekarza i powiedzieć , ze np. przestałaś czuć ruchy, że dzień wcześniej miałaś wysoką gorączkę , może jest USG gdzieś płatne? A jak masz w Polsce kochającą rodzinkę to wracaj może ten NFZ nie jest najlepszy ale możesz co tydzień chodzić do lekarza :) ale jestem zła ... przed chwilką wpadła do mnie teściowa, która mieszka 3 klatki dalej - po raz pierwszy mnie odwiedziła od 25 tygodni :( weszła na 5 minut poprzytulała mojego psa i powiedziała, ze poda przez naszą wspólną znajomą sweterek po moim mężu dla małego - sweterek 33 letni ciekawe czy z molami czy bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate moze jesli masz mozliwosc wroc do polski. Normalnie Ci wspolczuje bo ja bym zwariowala z takimi odstepami w wizytach ja nie moge wytrzymac 3 tyg a co dopiero tyle... bidulko ale poki co duzo lez i odpoczywaj. trzymaj sie cieplutko:) ja usmazylam nalesniki na krokiety:) robie wszystko tylko zeby sie nie uczyc, ale serio zaraz sie biore choc jestem dzis senna chyba przez pogode..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka sile odsysania, o matko, przerazilas mnie, ktory laktator to ma? magdakate nie wiem co bym zrobila na Twoim miejscu ale jesli nie bedzie problemow z powrotem i uzyskaniem wszystkich uslug lekarskich w Polsce to chyba bym wrocila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream: to fajna masz tesciowa ktora ubranka musi podawac przez wspolna znajoma:) ja do swojej sie nie odzywam juz od roku i wcale nie cierpie z tego powodu. co do NFZ toprzynajmniej wiem ze mam porod za darmo bo balam sie ze bede musiala placic. a takpojde do mojego gina prywatnie i on wypisze mi skierowanie na cesarke i bede z rodzina tylko szkoda mi bo moj m nie bedzie znowu przy porodzie bo on wolne moze wziasc dopiero jak bede rodzila a zanim dostanie sie z anglii to troche potrwa:( i tu jest caly dylemat. ide do kolezanki (chociaz powinnam lezec) z nia porozmawiac. zobaczymy co ona sadzi na ten temat. ona tutaj rodzila i bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki:) u nas dzisiaj wieje, pada, okropna pogoda, chcialam wyjsc na zakupy ( mam ochote na nalesniki z truskawkami i smietana) ale przy takiej pogodzie to nosa nie wychylam.:/ maly dzisiaj bardzo ruchliwy, w nocy tez nie dal mi spac i chociaz jestem nie wyspana to sie ciesze ze on tak rozrabia w brzuszku hihi :D. mam pytanie, co myslicie o wozku coneco barracuda ? lozeczko juz mam upatrzone, drewniane z allegro,wanienke fisher price, laktator avent ( to kupimy w tym miesiacu) a reszte w lipcu i sierpniu, ciuszki juz mam , zostaje tylko wyprac no i prasowac - a wlasnie, czy wy prasujecie, jedni mowia zeby prasowac, inni ze nie :/sama nie wiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naleśniczki - pycha :P też bym zjadła :O na obiad gotuje cukunie i mięsko - mało smaczne :O osatnio usłyszałam od męża - "jak ja bym miał taką diete to bym umarł" :) to mnie pocieszył... najważniejsze by maleństwu nie zaszkodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
small size, ja juz mam prawie wszystkie ciuszki, upralam je z dodatkiem proszku antybakteryjnego (taki specjalny eco) i poprasowalam tylko body i kaftaniki, oraz pajace bawelniane, natomiast takich welurowych pajacykow, bluz i spodni juz nie bo one sie tak nie gniota a poza tym nie mam hopla na pkt czystosci. Mam nadzieje ze tak wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbka Avent ma regulowaną siłę ssania w rączce jeśli naciśniesz kilka razy to bardziej ciągnie :) a jeśli naciśniesz raz to leci powolutku na ich stronie jest to opisane tymi słowy : "Ma regulowaną siłę ssania - to Ty zdecydujesz, jak często naciśniesz rączkę i jakiej siły do tego użyjesz." a więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie pralam, tylko poprzegladalam to co mi dala kuzynka i bratowa, no i to co kupilam, ulozylam w szafce , wypiore w lipcu a do prasowania zagonie lukasza hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maluszek tez dzis bardzo ruchliwy ale mnie to bardzo cieszy:) kurcze a ja nie wiem czy laktator kupowac, bo jesli moje malenstwo bedzie dobrze jadlo z piersi to jest on potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tego welurowego nie prasuje bo ona potem po zelazku sie swieca... wogole ja to jetsem leniwa do prasowania wiec pewno nie długo bede prasowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a uwazacie ze jak wypiore i wyprasuje pod koniec czerwca to wystarczy i nie bede musiala prac drugi raz przed samym porodem?(bo poleza z 2 miesiace w szafce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o ubranka ponieważ część dostałam więc piorę je w Vizir + vanish do płukania używam Global na razie nie prasuje ... gdyby urodził się wcześniaczek to wtedy wszystko mąż przeleci żelazkiem :) a gdyby się okazało, ze mały ma jakieś bardzo bardzo bardzo duże uczulenie na ubranka prane w ten sposób - choć dzieciaczki moich znajomych nie miały - to wtedy wszystko wrzucę do płukania w tym polecanym płynie dla noworodków mam pralkę i suszarkę 2in1 - (NIE POLECAM ) to będę miała od razu suche i do założenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki moge sie przyłączyc ? Mam termin na 15 września , a podczytuje Was , ze o bardzo dla mnie na ten moment sprawach dyskutujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) u mnie tez dzis bez slonca, ale parno strasznie. Pol nocy nie spalam bo tak goraco bylo i do tego bole brzuszka i dziwne skurcze, no ale ksiazke poczytalam, mleczko wypilam i wkoncu nad ranem zasnelam :) Magdakate rozumiem Twoje obawy, jestem tez tylko sama w uk, wiec ciezko bedzie. Opieka kobiet w ciazy jest tu zupelnie inna, oni uwazaja ciaze za cos tak noramlnego, ze nie rozumiej powodow wizyt u lekarza, badan itd, ciezko nam sie z tym pogodzic bo my inaczej wychowane jestesmy.... Oni uwazaja ze nautra wie co robi i nie ma co za duzo panikowac....hmmm latwo powiedziec... Musze Cie jednak pocieszyc ze podczas porodu jest inaczej, jest to wielkie wydarzenie i opieka jest dosc dobra, wiec o Malenstwo nie musisz sie martwic. Jesli chodzi o barie jezykowa, to popros o tlumacz i on bedzie z Toba podczas porodu, ponadto przygotuj sobie w domu birth plan i jak pojedziesz do szpitala to daj im, beda wtedy wiedziec czego sobie nie zyczysz a jakie leki bys chciala, itd. Maz moze byc z Toba 24h na dobe, jest tez z Toba podczas cesarki. Jak masz jakies pytania to pytaj, chetnie pomoge, i sie nie denerwuj, bo zobaczysz bedzieszmiala piekny porod, i nawet bariera jezykowa nic nie przeszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah dziewczynky z Uk mam pytanko, czy znacie jakas firme kurierska, bo chce wyslac paczke z PL do anglii taka ok 20kg i chcialabym kogos sprawdzonego i taniego :) Gaga wiem, ze Ty dla Malenstwa duzo zakupow w PL robilas, jak z przeslaniem do UK?? A poza tym daj znac jak wizyta w szpitalu, chyba ze gdzies pominelam.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Magdulenka masz termon dokladnie jak ja:) wiec nie za wczesnie na pranie i prasowanie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia widzisz ja robie to dopiero teraz i jeszcze nie skaczyłam a teraz przez 1, 5 tyg napewno nie popiore bo wybywam z domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to się właśnie przeraziłam , bo myślałam , ze tu same wrześnaiczki , a Wy o praniu prasowaniu , ja sobie wszystko zostawiłam na po 30 tygd , więc się przeraziłam iz jestem do tyłu . Ale co do laktatora to też sie zastanwiam i ponoc najlepsze są Aventu i maondela, mendela nie pamięam poprawcie mnie jeśli wiecie o jaka firmę chodzi , ale ja kupie , bo ponoć między 2-6 dobą jest nawał pokarmu więc i tak jakoś będzie trzeba sobie radzić :) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu a czy Ty tez masz takie kłopoty w oddychaniu i bardzo ciągnie Cie brzunio ? , bo ja strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziewczynki, laktator jest potrzebny tylko wtedy jeśli będziecie malucha zostawiać w domku pod opieką kogoś innego, np jak będziecie szły na uczelnię. W przeciwnym wypadku się nie przyda. Ja karmiłam pierwszego synka 9 miesięcy i ani razu nie użyłam laktatora ( a miałam w domu, bo dostałam od szwagierki). Maluszkowi karmionemu piersią lepiej nie podawać bez potrzeby butelki,żeby nie zaburzać odruchu ssania piersi. Mam koleżankę, która parę razy odciągnęła mleko i mały później nie chciał cyca tylko butelkę. I tak się męczyła z tym odciąganiem parę miesięcy. A jak karmimy tylko piersią to nie interesuje nas mycie i wyparzanie butelek. Mówię Wam super sprawa. I zawsze masz przy sobie mleczko dla dzidziusia. Ja karmiłam wszędzie- w sklepie, w parku, na plaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×