Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Witam! Ale dzisiaj natrzaskałyście! Small size, żyrafko, puchatku, Niko, magdakate i agundo - dziękuję za zaproszenia na nk. Jak to fajnie dopasować w końcu twarze do Waszych nicków. I super zobaczyć brzuszki. NikaP, my też wybraliśmy dla naszego synka imię Michał. Już mówię do brzuszka Michaś. Basiu, gratulacje z okazji rocznicy ślubu. A co do imienia dla chłopca, to polecam Wojtka. Ja mam syna Wojtusia. Bardzo ładne imię i jak na te czasy dosyć oryginalne. Mój syn jest jedynym Wojtkiem w klasie. Nie lubię imion, które się powtarzają. Np. Julii jest pełno. Ja dzisiaj na obiadek robię gołąbki. Dlatego wpadłam tylko na chwilę i lecę do kuchni. Zajrzę później. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam ochotę na pierogi z jagodami i bitą śmietaną to pewnie zrobię w tym tygodniu :) ach żeby tylko wyszły :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu jak masz sprawzony przepis na pizze to byłabym wdzięczna gdzbyś go podała. Ja się przyznam, że jeszcze nigdy w życiu nie robiłam sama pizzy, a że oboje z mężulem uwielbiamy, to myślę że mogłabym spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszam mamy
Dziewczyny zapraszam do rozmowy na prywatnym forum, bo pewnie i do was zawitają nie długo wredne pomarańcze http://cafe-mama.phorum.pl/ Zapraszam na kulturalne rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my 15 lipca obchodzimy 6 lat razem . kurcze jak to zlecialo :) basiu jesli masz jakis dobry, sprawdzony przepis na ciasto do pizzy to ja rowniez prosze bo ten ktory mam jest beznadziejny. w piatek przygotowalabym a kolacje :D a teraz juz zmykam na spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu dziekuje:) Mam sprawdzony przepis na ciasto ktore zawsze mi wychodzi:) wiec: 2 szkl maki, 3 dkg drozdzy, 1 plaska lyzeczka soli, 3 duze lyzki oleju, 1 plaska lyzeczka cukru, 3/4 szklanki cieplej wody. Drozdze i cukier rozpuscic w wodzie, wlac do miski dodac pozostale skladniki i wyrobic ciasto. Odstawic na ok godz do wyrosniecia. Najlepiej pod szmatka kuchenna. Jak wyrosnie mozna rozciagnac lub rozwalkowac na blaszke:) ja robie jeszcze sos ktorym smaruje ciasto przed nalozeniem pozostalych skladnikow sos: przecier pomidorowy+ketchup+czosnek+przyprawy a na to klade skladniki jakie sobie zycze:) piec w 200 stopniach 15-20 min. Ser dodaje 5 min przed wyciagnieciem pizzy zeby sie ladnie stopil a nie spiekl:) do tego sos czosnkowy. PYCHA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku pizza jest latwa do zrobienia:) pieczarki przed nalozeniem na ciasto podsmaz zeby pozbyc sie nadmiaru wody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu dziękuje za przepis. Jutro na obiadek zrobię mężuśkowi pizze niespodzianke :) Mam nadzieję, że mi się uda. Oczywiście napiszę Wam czy pizza się udała i czy smakowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pizza? pycha.... też dawno nie robiłam... jak się dopadłam do roboty to ledwo dyszę, umyłam wszystkie fronty mebli w kuchni, załadowałam zmywarkę szkłem i robię pranie... chwila relaksu sie należy, prawda?? a no i flaczki gotowe, kto lubi zapraszam! U nas silny wiatr i zaczęło grzmieć i jakoś ucichło....pewnie po burzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja tez wlasnie padlam, pranie zrobilam, ciasto tez, kurze wszedzie poscierane balagan sprzatniety poodkurzane i jeszcze zostala kuchnia ale musze chwilke odpoczac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ja kiedyś podsmażałam pieczarki i teraz mąż nie chce bo mówi, że tracą smak. jak się nie płucze ich w wodzie tylko wyciera ściereczką to można spokojnie położyć świeze na cieście....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisałyscie....:) ja za 2 dni mam 4 rocznice slubu a w pazdzierniku bedzie 8 lat jak jestesmy razem:))) co do imion:) moj synek ma michał piotr a córcia bedzie miała maja emilia ... wojtusia i adasia tak na imie maja moi bracia i sie smiejemy bo wojtek ma wojtek michał a adas ma adam piotr:))) a moj maz ma piotr michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zrobiliśmy z m listę co nam brakuje i okazało się, że jeszcze b dużo.... no i sporo kasy na to wszystko potrzeba:) my jakiś czas temu założyliśmy polisę ubezpieczeniową i dostaniemy na ten cel jakieś pieniążki no i to becikowe, zapomoga... bo tak myślę każda pisze o zakupach ale przecież to niezły wydatek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie to rodzice wykombinowali z tymi imionami:) My jesteśmy od 5 lat małżeństwem a razem od 12 lat.nawet nie wiem kiedy to minęło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kupione wszystko dla małej, oprocz parasolki do wozka ale to kupie w pt... ubezpieczona tez jestem w 2 firmach , maz tez i becikowe tez bedzie... wiec kasa pewno pojdzie na co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu tak robilam z pieczarkami i niestety i tak woda sie saczyla w piekarniku i ciasto namieklo... A moze zamiescisz ta liste zakupow bo ja to w sumie nie mam nic... tylko pare ubranek :) Koteczku fajnie z tymi imionami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj aska 1978 to spory wydatek.... Duzo pieniązków pochlaniają te tzw drobiazgi których gołym okiem nie widać i jesli ktoś nie mam dzieci (tak jak np moi znajomi) to nie wiedza w ogólą o pewnych rzczach które trzeba kupić..... Oni widzą tylko rzeczy typu wózek,ł óżeczko, .... Same kosmetytki, proszki do prania, pieluchy, ubranka, rozek, kocyki, posciele, i rzeczy których nie sposób tu wyliczyć pochłaniają mnóstwo kasy. No ale małymi kroczkami wszytscy damy radę, prawda :) Basiu też mam ten sam przepis na ciasto. Mój mąż robił w sobote pizze - to jego specjalność. Ja dziś mam na obiadek zupke kalafiorową. Tak mnie jakoś natchnęło na nią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co moje dziecko chyba czuje zblizajace sie zagrozenie...wczoraj wieczorem wział butelke majki jak ja spałam maz mu wyciagnał i on zachowuje sie jak niemowlak pije z niej picie:((( do tego zawsze mowił ze chce pic a teraz mamo piciu i nogami robi jak niemowlak:((( zaraz padne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, gratuluję rocznicy :) Daj przepis na to ciasto bez pieczenia z karmelem, musi być świetne, lubię takie :) Ja mam gówniany piekarnik, więc tylko takie ciasta teraz robię - lodówkowe ;) U mnie na obiad też dziś gołąbki :) A teraz przysmażam sobie placki ziemniaczane, kupiłam w garmażerce, nie robię sama bo mąż nie lubi placków. A tak kupię sobie 3 placki i styknie na jeden raz :) Nam wybór imienia Basia przyszedł bardzo łatwo. Usiedliśmy, zaczęliśmy wyliczać imiona które przyszły nam do głowy, pojawiła się Basia i tak już zostało :) W przypadku imienia dla chłopca nie jestem przekonana, mamy dwa typy: właśnie Michał i Rafał. Już tak przyzwyczailiśmy się do Barbary, że mąż się śmieje że jak urodzi się jednak chłopak to będzie Barabasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No boi się, że straci trochę zainteresowania.... Tknęło mnie i pooglądałam sobie Wasze twarze na nk. w tym tyg ma przyjść facet od komputera, bo kupiliśmy nowy i nie ma antywirusa... jak wszystko ustawi to też się zapiszę, o ile mnie przyjmiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj wywołałam deszcz, burzy nie ma ale takiej ulewy to dawno u nas nie było......oooo i okna będą umyte.....:) Mąż właśnie przed chwilką dzwonił, bo się podobno martwi:) nie spałam pól nocy i wczoraj też Małe mnie porządnie wymęczyło. jak się ruszam to spokojny a jak tylko usiądę to kopie i się śmiejemy, że dobrze że wybraliśmy łóżeczko-kołyskę to będziemy mieć trochę lżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Zyrafko:) wiec ciasto robi sie tak:) wykladam blaszke herbatnikami. Smaruje je mlekiem skondensowanym ktore wczesniej gotowalam 2 godz, znow herbatniki nastepnie wylewam 2 budynie waniliowe ugotowane w pol litrze mleka, znow herbatniki i na wierzch bita smietana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu na mojej liście jest tak: wózek+ fotelki łożeczko-kołyska pościel+ochraniacz+baldachim( 2 opak pieluszek + 4 tetrowe( 6 już mam rożek kocyk cieplejszy wanienka na stelażu kosmetyki przewijak nakładany na łóżeczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, taaaakie :) Znam inną wersję tego ciasta, licząc od dołu: - na dole w blaszce herbatniki - na to 2 budynie śmietankowe ugotowane w 1/2 l mleka, zmiksowane z kostką masła i 1 łyżeczką cukru pudru - warstwa słonych krakersów - karmel z mleka skondensowanego - posypać siekanymi orzechami włoskimi - bita śmietana - posypać mieloną kawą (nie rozpuszczalną, tylko mieloną!) I robi się rewelacyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek tak myślisz? Oj nie wiem sugerowałam się Waszymi wcześniejszymi wypowiedziami na temat pieluch....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam 20 tetrowych i 5 flanelowych... pieluszki sie przydaja pomimo tego ze sie nie uzywa ich do siuskow i kupek ale do wytarcia buzi dziecku a to do przykrycia a to zeby podłozyc zawsze sie przydaja... ja dla michała miałam 50 pieluch i wypraowały:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×