Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

9) Na przedstawienie przyszło d dorosłych i m dzieci, razem 123 osoby. Kiedy przed końcem przedstawienia wyszedł jeden tata z dwójką 4-letnich synów, okazało się, że dzieci jest trzy razy więcej niż dorosłych. Zapisz odpowiedni układ równań i oblicz, ilu dorosłych i ile dzieci przyszło do teatru. na przedstawienie przyszło d doroslych i m dzieci, razem 123 osoby czyli można zapisać d + m = 123 przed koncem przedstawienie wyszedł jeden tata z dwóch synów czyli dorosłych zostało d-1, a dziedzi m-2 okazało się, ze dzieci jest trzy razy więcej niż dorosłych 3(d-1) = m-2 i mamy układ równań d+m=123 3(d-1)=m-2 d+m=123 3d-3=m-2 d+m=123 3d-m=-2+3 d+m=123 3d-m=1 d+3d=123+1 4d=124 /: 4 d=31 d+m=123 31+m=123 m=123-31 m=92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10. Hurtownia odzieży zakupiła 12 jednakowych zimowych płaszczy i 15 jednakowych kurtek za łączną kwotę 13 500 zł. Płaszcz był o 180 zł droższy niż kurtka. Oblicz cenę zakupu przez hurtownię płaszcza oraz cenę zakupu kurtki. Zapisz wszystkie obliczenia. płaszcz był o 180zł droższy niż kurtka zatem kurtka kosztuje x a płaszcz x+180 kupiono 15kurtek i 12 płaszczy i zapłacono razem 13500 15 * x + 12 * (x+180)= 13500 15x + 12x + 2160 = 13500 27x = 13500-2160 27x = 11340 /: 27 x=420 kurtka kosztuje 420zł a płaszcz 420+180=600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11. Podczas trzydniowego rajdu rowerowego uczniowie przejechali 65 km. Drugiego dnia pokonali dwa razy dłuższą trasę niż pierwszego dnia, a trzeciego o 5 km więcej niż pierwszego dnia. Ile kilometrów przebyli każdego dnia? Zapisz wszystkie obliczenia. były trzy dni rajdu : 1 dzień - x 2 dzień - 2x 3 dzień - x+5 cały rajd to było 65km czyli : x + 2x + x + 5 = 65 4x + 5 = 65 4x = 65 -5 4x = 60 /:4 x=15 1 dzień 15km drugi dzień 2 * 15=30km 3 dzień 15+5=20km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam, że jesteś w trzeciej klasie gimnazjum jeśli naprawdę wogóle nie wiedziałaś o co w tym chodzi poszukaj sobie korepetycji z matematyki, bo skoro teraz masz problemy na tym co należy do podstawy matematyki później nie poradzisz sobie już wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siemka *
Rozumiem, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość progresywnie
Teraz chodzi mi o sprawdzenie zad.: Przeciwprostokątna w trójkącie prostokątnym ma dłg. 20 cm. Wyznacz dłg. przyprostokątnych, jeśli wiadmomo, że jeden z kątów ostrych jest 5 razy większy od drugiego kąta ostrego. Wysokość oznaczyłam x, podstawę trójkąta y. Obliczyłam sobie na chłopski rozum, nie na wzór, że te kąt to 15 i 75 stopni. Zrobiłam rys.gdzie 15 stopni dałam w 'dolny' kąt ostry. Potem: sin15= x/20 0,2588=x/20 x=0,2588*20 x=5,176 cos15=y/20 0,9659=y/20 y=20*0,9659 y=19,318. Sprawdzisz to jeszcze dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AEDDFC
6. W trójkącie ABC bok AB ma długość 18cm. Bok AC podzielono w stosunku 2 : 3: 4 i przez punkty podziału poprowadzono odcinki KL i MN, równoległe do AB (L, N należy BC). Oblicz długość odcinków KL i MN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda32222
a-5 = 1/5a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traffka89
ja mam problem z zadaniami z prawdopodobieństwa... mam nadzieje że pomożesz mi troszku bo jutro musze to oddac... 1. rzucono 3 razy monetą. prawdopodobieństwo że orzeł wypadł co najmniej jeden raz jest równe a)1/8 b)7/8 c)2/8 d)3/8 2. rzucono dwa razy kostką sześcienną do gry. prawdopodobieństwo że dwa razy wypadła parzysta liczba oczek jest równe a)1/2 b)1/4 c)1/3 d)1/6 3. spośród liczb 1,2,3,..., 2010 wylosowano jedną. prawdopodobieństwo że jest to liczba podzielna przez 5 lub przez 11 jest równe a)548/2010 b)36/2010 c)620/2010 d)547/2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traffka89
a i muszę miec to rozpisane jak to liczyłam nie wystarczy wybranie samej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traffka89
4. marek miał w 1wszym semestrze z matematyki oceny 2,2,4,4,5,3,3. średnia ważona jesli waga każdej z 4 początkowych ocen (z odpowiedzi) wynosiła 0,1 a waga każdej z trzech ostatnich (z prac klasowych) 0,2 jest równa A)23/7 B)3,4 C)3,5 D)3,6 5. rzucono kostką do gry i monetą. prawdopodobieństwo że wyrzucono reszkę i co najwyżej 5 oczek jest: A)większe od 1/2 B)mniejsze od 1./1 C)równe 1/2 D)mniejsze od 1/3 6.z tali 24 kart wylosowano jedną kartę. prawdopodobieństwo że wylosowano kier lub asa jest równe A)2/3 B)3/8 C)5/12 D)11/24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadania z matmy
ZADANIE TO JEST NA JUTRO WIEC PROSZE DZIS O POMOC!!! W trójkącie ABC bok AB ma długość 18cm. Bok AC podzielono w stosunku 2 : 3: 4 i przez punkty podziału poprowadzono odcinki KL i MN, równoległe do AB (L, N należy BC). Oblicz długość odcinków KL i MN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ycie..
ZADANIE 8: W trapezie ABCD , gdzie AB||CD, |AB|=14cm , |DC|=3,5cm , |AD|=6cm, przedłużono ramiona AD i BC do przecięcia w punkcie E . Oblicz |DE|. ZADANIE 5: W trójkącie prostokątnym ABC przyprostokątne mają długość |CA|=5,5cm, |CB|=30cm. Trójkąt A1B1C1 jest podobny do trójkąta ABC, a |A1B1|=122cm. Oblicz długości pozostałych boków trójkąta A1B1C1. ZADANIE4: Obwód trójkąta ABC jest równy 21cm.Prosta równoległa do podstawy AB przecina wysokość CD w punkcie P, a boki AC i BC - odpowiedznio w punktach E i F. Wiedząc, że |DP|:|PC|=1:2, oblicz obwód trójkąta CEF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatni raz byłam tutaj w zeszłym roku i nie wierzę, że jeszcze tu jesteś i nam pomagasz! Ja mam teraz takie dziwne, ale ponoć łatwe dwa zadanka. Więc jakbyś miała chwilkę, to bardzo bym prosiła. P(AnB)=1/7 P(B')=3/7 P(A'nB')=1/7 P(AUB)=? P(A)=? P(A'nB)=? No i drugie;-) Przyjmijmy, że prawdopodobieństwo, iż osobą z którą umówiłeś się na randkę w ciemno: jest dowcipna wynosi 0,4, że jest nieśmiała wynosi 0,3 a tego, że ma obie te cechy wynosi 0,1. Oblicz jakie jest prawdopodobieństwo że umówisz się na randkę z osobą która: a) jest dowcipna lub nieśmiała b) nie ma poczucia humoru i jest nieśmiała c) jest śmiała, ale nie ma poczucia humoru d) Nie jest ani dowcipna ani nieśmiała. Z góry dziękuję bardzo lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjanfjnsg
Znajdź najmniejsza wsplna wielokrotnośc wielomianów : x^3+1 ; x^3-1 ; x^4+x^2+1 Baardzo proszę o wytłumaczenie krok po kroku tego zadania bo ni ebyło mnie na lekcji i jestem zielona w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzyko89
Bardzo proszę o pomoc. 1). Ile rozwiązań rzeczywistych ma równanie: 5x4 – 13 =0 a) 1 b) 2 c)3 d)4 2). Wskaż liczbę rozwiązań: 11-x dzielone przez X2 – 11=0 a) 0 b)1 c)2 d)3 3). Dane są długości boków: |BC| =5 i |AC| =3 trójkąta prostokątnego ABC o kącie ostrym Beta wtedy: a) sin beta = 3/5 b) sin beta = 4/5 c) sin beta = 3 pierwiastek z 34/34 d) sin beta= 5 pierwiastka z 34/34 4). Kąt Alfa jest ostry i sin Alfa = ¼ . Wówczas : a) cos Alfa < ¾ b) cos alfa = ¾ c) cos alfa = pierwiaste z 13/4 d) cos alfa > pierwiastek z 13/4 5). Kąt Alfa jest kątem ostrym i tg alfa =1/2 Jaki warunek spełniają kąt Alfa? a) alfa >30 stopni b) alfa = 30stopni c) alfa=60stopni d) alfa> 60stopni 6).rozwiąż równanie: 2x3 – x2 – 6x + 3 = 0 7).Wielomiany W(x)=ax(x+b)2 i V(x)= x3- 2x2 +x Są równe. Oblicz a i b 8). W trójkącie prostokątnym w którym prostokątne maja długośc 2 i 4 jeden z kątów ostrych ma miarę alfa. Oblicz 3 + 2 tg2 alfa 9).Kąt alfa jest ostry i sin alfa = ¼ Oblicz: 3+2 tg2 L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1239
1 zadanie.. Pomiędzy liczby 2 i 30 wstaw dwie liczby w taki sposób aby trzy pierwsze utworzyły ciag geometryczny a trzy ostatnie arytmetyczny. 2 zadanie... Suma trzech liczb tworzacych ciag arytmetyczny jest rowna 15 Jezeli pierwsza liczbepozostawimy bez zmiany druga zwiekszymy o 4 trzecia o 20 to otrzymamy ciag geometryczny Wyznacz te liczby. Bardzo prosze o pomoc!!! :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Oblicz pole podstawy całkowitej i objętość graniastosłupa czworokątnego, którego pole podstawy jest równe 25cm2, a przekątna d tego graniastosłupa tworzy z płaszczyzna podstawy kąt o mierze 60*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Pole powierzchni całkowitej walca jest równe 216pi cm2, a pole powierzchni bocznej 144pi. Oblicz objętość tego walca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danyk
metalową kulę o promieniu R=3cm przetopiono na stożek. Tworząca stożka jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kontem alfa takim że sinus = pierwiastek z 5 przez 5. wyznacz promień podstawy tego stożka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o rozwiązanie równania
1-(x+2)(x-2)=2(x-3)kwadrat-3xkwadrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też...
nierówność z wartoscią bezwzględną I 3x-6 I>3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też...
narysuj wykres funkcji y=-0,8x-2 i okresl jej własności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżciebłagam
y= Vx-3 +___6________ wyznacz dziedzinę funkcji, 2x+5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżciebłagam
v to pierwiastek nad pierwszym wyrazeniem,a 2x +5 pod 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam i bede nadal czekac
moze mi ktos pomoze........prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
y= Vx-3 +___6________ wyznacz dziedzinę funkcji, 2x+5 00:15 [zgłoś do usunięcia] pomóżciebłagam v to pierwiastek nad pierwszym wyrazeniem,a 2x +5 pod 6 rozumiem, że to ma wyglądać tak : y= pierw[ x-3 ] + 6/(2x+5) dziedzina : x - 3 > = 0 x > = 3 2x+5 różne 0 2x różne -5 /:2 x różne -2,5 teraz robimy część wspólną obu rozwiązań, co daje nam : x należy < 3, nieskończoność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×