Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość hej ja mam zadaniaaa potrzebne
mi sa na jutro rano gdzies tak na 8.... rozwiazala bys mi je? A zrobiła bys mi tez rysunki? bo nie bylo mnie na lekcjach :| i teraz nie wiem jak sie za to zabrac.... zadanie 1 Zapisz w postaci przedziału lub sumy przedziałów: c) R \ ( 6 ; + nieskonczonosc) d) R \ { 5 } f) R \ { - 1 , - 5 } zadanie 2 zapisz przedziały lub sumy przedziałów odpowiadajac nierównośiom: | x | < = 5 ( < = zapisuje jako wieksze badz równe ) | x | > = 9 | x | < 55 |x | > 1,5 moja poczta : ireno@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rpapinka
A mi pomoże ktoś z zadaniami z matematyki ?? Bardzoooo proszę ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa jaa
takie znaczki kopjuje z tablicy znaków.... start --> wszystkie programy ---> .akcesotia---> narzedzia systemow i tablica znaków... tak ciezko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsddahga
1 Oblicz miary kolejnych ksatów czworokata wiedzac ze tworza one ciag arytmetyczny przy czym najwiekszy kat ma miare 120 Oblicz miar wszystkich katów . 2 Sinus kata ostrego równoległoboku jest równy 3/5 a pole równoległoboku jest równe 24 . Jakie powinny byc wymiary tego równoległoboku aby jego obwód byl mniejszy niz 26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttgfgfc
Pomogła bys mi z tymi zadaniami? prosze.... 1.zapisz w innej postaci: c) N \ ( 3 ; + nieskonczonosc ) e) W - \ ( 2 ; + nieskonczonosc ) f ) N n ( - 10 ; 5 ) g ) R- u ( - 7 ; 4 > 11. Ustal ile elementow ma zbiór: b) ( - nieskonczonosc ; - 2 √173 ) n ( - 15 , 5 ; + nieskonczonosc ) n N e ) { x e C : | x | < 10 } n ( - nieskonczonosc ; 7 ) 12. Ile liczb całkowtych nalezy do tego zbioru? d ) ( - 101 ; 10 , 1 > \ N zadanie 13. niech P oznacza zbiór liczb pierwszych . Ustal ile elementów ma zbiór: a ) P n < 2 ; 27 > c ) ( { 1, 3 , 5 , 7 , ...} n P ) \ < 21 ; + nieskonczonosc ) d ) ( P u < - 1 ; 1 > ) \ ( 17 ; + nieskonczonosc ) Proszee bardzoo o pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ucinaaaa
znaczek \\\\\\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy moge prosic o
to zadanie niby proste ale dwa razy wyszlo mi inne rozwiazanie czy mge prosic o wyliczenie ? :( ( 1 i 1/3 )do potegi 3 x ( -3 i 3/4 ) do potegi 2 : 3 - ( 1/3 ) do potegi 2 bede bardzo wdzieczna 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadanie z nierówności
Kasper Kennels bierze 100 zł na dzień za opiekę nad psem. Kermit Kennels bierze 30 zł na dzień i 60 zł ustalonej opłaty za opiekę nad psem. Utwórz i rozwiąż nierówność by określić, kiedy taniej użyć Kasper'a Kennels.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam przepraszam, że przez ostatnie dni tu nie zaglądałam, ale mam poważną awarię komputera i nie wiem, kiedy będzie naprawiony teraz zaglądam tu nie od siebie, ale jestem tylko by o tym napisać, by nikt nie miał mi niczego za złe, że nie ma rozwiazań zadań nie wiem kiedy będę miała naprawiony komputer, zatem nie wiem, kiedy znowu tutaj zaglądną pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc w rozwiązaniu zadań. Ja nie czekam na gotowe rozwiązania, rozwiązuję je także. Chcę wiedzieć, czy dobrze rozwiązuję. 4 1/2 + (-1 1/2) : 2 2/5= 6 pierwiastek z 7 - pierwiastek z 112 + pierwiastek z 7= Równanie i nierówność: 1 - (x + 2)^2 =(1 - x)(x + 1)= 1 + x + 1 kreska ułamkowa 2 > 3x=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszym mi wyszło 5/4, ale nie sprecyzowałaś czy 4 1/2 + (-1 1/2) : 2 2/5 czy (4 1/2 + (-1 1/2)) : 2 2/5? 5/4 jest rozwiązaniem dla tej drugiej opcji. W drugim przykładzie z pierwiastkami wyszło mi 3 pierwiastki z 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okkkkkkk
Zadaniaa nikt nie jest zły ze Cie nie ma :)) jestes tu z wlasnej woli :)) Trzymajj sie .... i pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszym dla tej pierwszej opcji wyszło mi 3 i 7/8. W drugim zadaniu pierwszy przykład x= -1. W drugim przykładzie x należy do przedziału ( - nieskończoności; 2/5>, bo x< 2/5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Ale jeśli możesz to rozpisać, byłabym wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, to proste. Zadanie pierwsze, pierwszy przykład: Opcja I: 4 1/2 + (-1 1/2) : 2 2/5 = 4 1/2 + (- 3/2 * 5/12) = 4 1/2 + (-5/8) = 9/2 - 5/8 = 36/8 - 5/8 = 31/8 = 3 7/8 Opcja II: (4 1/2 + (-1 1/2)) : 2 2/5 = (4 1/2 - 1 1/2) : 2 2/5 = 3: 2 2/5 = 3 * 5/12 = 5/4 Przykład drugi: 6 pierwiastków z 7 - pierwiastek z 112 + pierwiastek z 7 = 6 pierwiastków z 7 - pierwiastek z 16*7 + pierwiastek z 7 = 6 pierwiastków z 7 - 4 pierwiastki z 7 + pierwiastek z 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadanie drugie, przykład pierwszy: 1 - (x+2)^2 = (1-x)(x-1) 1 - (x^2 +4x + 4) = x +1 - x^2 -x 1 - x^2 - 4x - 4 = x +1 - x^2 - x -4x - 4 = 0 x = -1 Przykład drugi: (1+x+1):2 > 3x (2+x):2 >3x 2 + x > 6x 2 > 5x 2/5 > x x należy do zbioru (-nieskończoność; 2/5>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wiem, dzięki. Kolejne zadanie: Znajdź liczbę, której 135% wynosi 348,3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 pierwiastków z 7 - 4 pierwiastki z 7 + pierwiastek z 7 Mi wyszło 2 pierwiastki z 7? Bo 6-4=2, a pierwiastek z 7 się przepisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i ....
1) 2, 58 ----------------------------- 2) a mi wyszło 3 pierwiastki z 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i ....
1) 135% * x = 348,3 x = 348,3 / 135% x = 2,58 ---------------------------------------- 6 pierw. z 7 - 4 pierw. z 7 + pierw. z 7 = 3 pierw. z 7 bo 6 - 4 + 1 = 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serdeczne dziekiu hli
prosze pomóc punkty A=(0:0), B=(2;5),C=(-3;1) są wierzchołkami trójkąta ABC . oblicz obwód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghjkl
nie wiem , wyszło mi 3 pierw .z 217..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edgthfg
jeszcze jedno napisz równanie prostej przechodzącej przez punkt p=(4;2) i prostopadłej y=3x-1 proszę o wytłumaczenie jesli można dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 + x + 1 ________ 2 > 3x Jeszcze raz proszę o wytłumaczenie (rozpisanie) tego przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×