Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość Iwona/Niko
do tysiaczek moj maly dostal za darmo szczepienie na pneumokoki - ale tylko dlatego ze mial niska mase urodzeniowa (1.680kg) i byl urodzony w 32 tygodniu, a nie ze wzgledu na rozszczep - wszystkie inne placilam, co do reszty pytan nie mam najmniejszego pojecia .... za to ja mam pytanie o ten zasilek pilegnacyjny (150zł) gdzie sie sklada dokumenty (i jakie)? czy w MOPSIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonkaaa :))) noo nareszcie jakies wieści :)) co do zasiłku to po uzyskaniu orzeczenia o niepełnosprawnosci do mopsu idziesz :)) a co do tych zniżek itp to musi byc zaznaczony punkt w tym orzeczeniu że należy się ta zniżka .. nam sie nie nalezy... to chyba dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Iwona/Niko jeżeli chodzi o zasiłek pielegnacyjny to my najpierw składaliśmy wniosek o orzeczenie niepełnosprawności w starostwie, potem była komisja i już z orzeczeniem poszliśmy do Mopsu złożyć wniosek o zasiłek. Najlepiej to zrobić jak najszybciej bo zasiłek wypłacają od tego miesiąca, w którym był składany wniosek o niepełnosprawność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacperek Paulina28
Kochane mamy mój skarb ma dziś 15 miesięcy i od początku wszystkie szczepienia miał za darmo za żadną nie musieliśmy płacić. Informacje taka dostaliśmy od samej naszej pediatry tak więc pytajcie lekarzy powinniście też mieć za darmo ale wiecie jak to w Polsce bywa tu dadzą a tam nie. Co do zasiłku to rok temu złożylismy wniosek o orzeczenie o niepełnosprawność była komisja i potem z orzeczeniem poszliśmy do mopsu. Tak jak już tu pisano Mops płąci za miesiąc w którym złożyliście wniosek. Ja obecnie jestem na wychowawczym i razem dostaje 681zł. Zasiłek+rodzinne+rehabilitacyjne. Teraz 11 mamy komisje ponownie o przedłużenie i chce złożyć o świadczenie pielęgnacyjne tylko nie wiem czy dostaniemy. Mój mały prócz rozszczepu ma też niedosłuch lewego uszka mam nadzieje że przyznają/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
kacperek Paulina28 to na ile Wam przyznali ten zasiłek na poprzedniej komisji jeżeli już będziecie mieli kolejną? Bo nam przyznano na 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za tydzien w czwartek jedziemy z Mateuszkiem na operacje zamkniecia podniebienia do Krakowa az strach pomyslec co to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Andzia napewno będzie dobrze:) Trzeba myśleć pozytywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
Kacperek paulina 28 co to znaczy: wszytskie szczepienia za darmo??? czyli jakie? i jak sie to załatwia? jaka jest droga by dosta ten pielęgnacyjny? czy rehabilitacyjny? co i gdzie po kolei?dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Tysiaczek, żeby dostała pielęgnacyjny z mopsu to najpierw musicie złożyć wniosek w starostwie o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności. Wypełniacie wniosek, załączacie dokumenty medyczne, pediatra też wypisuje pismo i składacie. Potem dostajecie wezwanie na komisję i po tym jak ją lekarz obejrzy itd. i po jakimś czasie dostajecie pismo z odpowiedziączy przyznano niepełnosprawność. Wtedy z tym pismem i wnioskiem idziecie do mopsu,tam składacie i dostajecie zasiłek pielęgnacyjny. I tak jak pisałam im szybciej za to się zabierzecie to szybciej dostaniecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacperek Paulina28
MiMaMaMa Ja się dowiedziałam o darmowych szczepieniach od swojego pediatry i to położna która nam szczepi synka załatwiała mu te szczepionki w sanepidzie był szczepiony systemem na 5 Był szczepiony na pneumokoki meningokoki i ospę. Zapytaj kochana swojego pediatre na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności nam to załatwili na tamta chwile kiedy miał pierwsza dawkę miał rozpoznany tylko rozszczep wargi wyrostka i podniebienia. Nam orzeczenie przyznali TYLKO NA ROK i tez byłam w szoku zobaczymy na ile tym razem. No i czy dostane zasiłek opiekuńczy bo naprwde ciężko mi pogodzić prace wolne i operacje jedna w IMIDZ a druga w Kajetanach na uszko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
A czy rzeczywiście tyle czasu potrzeba mieć na operacje, konsultacje, wizyty lekarskie itp? Bo ja jeszcze przed pierwszą operacją wracam do pracy. I mam nadzieję, że uda mi się pogodzić pracę z wyjazdami do lekarzy. To rozszczep jest aż tak absorbujący czy poprostu chcesz z dzieckiem zostać jak najdłużej i masz taką możliwość? A w Kajetanach byliście przed czy po pierwszej operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi
U mnie w rodzinie tez się zdarzały rozszczepy, dlatego ja łykam większe dawki folika aby nie narażać dziecka na takie niebezpieczne wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiMaMaMa dzieki za słowa otuchy bedzie dobrze bo musi byc:-) a rozszczep jest bardzo absorujacy bo oprocz wizyt u lekarzy trzeba jeszcze sporo pracy w domu wykonac np.masaze,cwiczenia przy nauce mowy sporo tego jest i trzeba sie przyłozyc zeby pozniej dziecku bylo lepiej w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Pytałam bo ja nie mam innej możliwości, muszę wrócić do pracy. Więc mam nadzieję, że damy radę mimo tego, że będziemy pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Omi... wieksze>> lekarz Ci kazał? bo ostatnio gdzies czytałam że robili jakies badania io doszli do wniosku że ... zbyt duża dawka kwasu foliowego przyczynia się do rozszczepu... czyli folik plus suplementacja... albo codzienne przyjmowanie.. niektóre osoby maja problem z przetwarzaniem , wydalaniem itp i się nadmiernie gromadzi i potem klops... teraz mnoja znajoma stara się i tez lekarz ją uczulił zeby nie brała dziennie... hmmm... co do świadczen , Szymek dostał 153 zł pielęgnacyjnego , a ponieważ dostaje na niego rodzinny więc od razu rehabilitacyjne 60 zł tez mamy. u nasjest tak : składa sie papiery w Powiatowym Zespole ds Orzekania o Niepełnosprawności, potem czekasz na pismo w którym masz datę stawienia sie z dziciem na komisji a potem oni wysyłają p[ismo . po około tygodniu ja dostałam z orzeczeniem i z tym idziesz do MOPSu składasz wniosek i dostajesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaa i u nas to jest 153(zasiłek piel)+60 ( zasiłek rehab)+ 68(zasiłek rodzinny) czyli 281 złotych orzeczenie mamy do 2016 roku. opiekuńczy sie nie należy bo nie ma takiej potrzeby, jest samodzielny , czyli nie ma problemu z chodzeniem ( stosownie do wieku) itp wsio stosownie do wieku :) je,sli by miał większe wady to może by sie należało tak mi powiedzieli ale ja im powiedziałam że ekhmm wolę tak jak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
do Omi! ja tez łykałam kwas foliowy od październiak, nie byłam jeszcze zdecydowana na zajście w ciążę, ale łykałam, a zaszłam w połowie stycznia....jak widac to nie chroni :( dzięki dziewczyny z rady..... może w następnym tygodniu już będę mamą po raz drugi :) mam niby termina na wtorek 9... ale te terminy..... córkę urodziłam tydzien po na siłę na wywołanie..wody zielone były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysiaczkuuuu ale to zleciało... trzymam kciuki za szybki poród :) może tym razem szybciej będzie :) coś mi ostatnio nk szwankuje... buuuu :( jak cos to masz chyba ,maila do mnie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi
Kwas foliowy nie jest szkodliwy, a jeśli jest się w grupie ryzyka to trzeba przyjmować większa dawką, czyli 2-4 mg/dobę, wraz z witaminami z grupy B. Tak normalnie 0,4 mg folika dziennie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Lublin. Dla pewności zadzwoniłam do doktora Szczygielskiego w sprawie ulewania trochę przez nosek. Odpowiedział że to wszystko jest w trakcie gojenia się , pytałam czy mamy wcześniej przyjechać.Też nas sprawdzi na wizycie kontrolnej którą mamy 19.10.. Jak tam maleństwo uspokoiło się troszkę? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiczek82
tak, wiem o kwasie foliowym, ale ja nie byłam w grupie ryzyka, u mnie w rodzinie nikt nie miał rozszczsepu wargi...... a jadałam bo wiedziałam że trzeba jeść, a tanie to było to jadłam... i piertuszkę jadłam i brokuły i dupa..... coś mi się w brzuchu dzieje, więc może się przygotowuje do porodu... pewnie niedługo zobaczę jak to wszytsko wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Witam ! Dziewczyny mam do Was pytanie i bardzo prosze o odpowiedzi, czy Wasze dzieci budza sie w nocy na jedzenie? , czy przesypiaja cala noc? , ile mialy miesiecy jak przestaly jesc w nocy ? Wiki ma 10 miesiecy i nadal przynajmniej raz w nocy budzi sie na jedzenie - ja jeszcze sciagam jej moje mleko, ale moje znajome twierdza ze powinnam juz oduczac ja jedzenia w nocy, a ja czytalam ostatnio ze dzieci po rozszczepie podniebienia jedza mniej i nalezy je karmic czesciej i tak jest w przypadku mojej corki bez wzgledu na to czy to jest mleko, obiadek, czy kaszka nie jest w stanie zjesc wiecej jak 160 ml na raz. Ostatnio mowilam pediatrze ze Wiki nadal je w nocy i powiedziala ze to dobrze i nawet mam zageszczac, aby przybierala na wadze ! Dziewczyny prosze napiszcie jak jest u Was ! Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyciu. Moja córcia jak skończyła około 6 miesięcy przestała jeść w nocy , ale ona wciągała 210 ml mleka z kaszką i tak do operacji. Po operacji jadła mniej ogólnie w ciagu dnia i na wieczór więc dojadała w nocy. Jesteśmy trzy tygodnie po operacji a dopiero od trzech dni wróciła do swoich porcji, jestem po jej pierwszej przespanej całej nocy. My na przykład dopiero oswajamy sie z obiadkami , z jedzeniem łyżeczką bo do operacji było ciężko przy jej dużym rozszczepie. Najważniejsze żeby jadła i nie burczało jej w brzuszku jak potrzebuje w nocy dojeść. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Kyciu Nasza właśnie skończyła 6 miesięcy a noce przesypia praktycznie od samego początku. Raz próbowaliśmy ją obudzić w nocy na karmienie ale była tak zła, że tego już nie powtórzyliśmy. A zjada nam tak 170-210 ml na jeden raz, niezależnie czy to mleczko, obiadek czy np. kleik. A ona to ma jeszcze dodatkowo zagęszczane Nutritonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to prawda ze jak dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności to można byc na wychowawczym 6 lat i 6 lat otrzymywać dodatek z tego tytułu czyli te 400zł??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BHlubelskie
do smutna211 - tak to prawda ( tak mi pracownica MOps-u mówiła, oczywiście wychowawczy należy się tylko osobom którym dochód nie przekroczy pewnego dochodu ( nie pamiętam ile 500 coś....) CZy już mieliście operację? Ania Lublin odezwij się, co tam u WAs?jak malutka? CZy ktoś ma wkrótce bądź miał niedawno operację i wiecie jak z przesunięciami - czy są? jejku my już w piątek mamy dzwonić, stres na maxa przed zbliżająym sie terminem operacji:( ale mały ma katar i nie możemy go zwalczyć:( może macie jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, 25 października mamy termin przeszczepu. Czy ktos z was może mi coś wiecej powiedzieć na ten temat? Jakie ubrania wziąć, żeby było najwygodniej? Jak wyglada karmienie po takiej operacji u 2-latka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×