Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość MlodaMamaa
Witajcie :) Dziewczyny, ja nie mam fb, czy to znaczy ze wraz z założeniem grupy znikną dyskusje tutaj? :( Gdzie Was teraz szukać? :( Ja sie rozchorowałam, boli mnie gardło i mam katar, boje sie ze to ta szalejąca grypa... :( leze w łóżku, nie mam siły, nie wiem jak bede rodzić... ;) lecze sie tylko Prenalenem, boje sie zeby po porodzie od razu Małego nie zarazić... Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MlodaMamaa
Witam :) Dziewczyny, czy to oznacza ze wraz z założeniem grupy na fb znikną dyskusje tutaj? :( Ja nie mam fb.. gdzie Was teraz szukać? :( Czy wszystkie wątki będą przeniesione tam? Jeśli tak, założę konto specjalnie dla Was ;) Ja sie rozchorowałam, boli mnie gardło i mam katar.. :( Boje sie zeby to nie była ta szalejąca grypa... Leże w łóżku bez sił, nie wiem jak bede rodzić :( Lecze sie tylko Prenalenem, choc boje sie zeby po porodzie od razu Małego nie zarazić.. Któraś z Was rodziła jak była przeziębiona? ;) Pozdrawiam serdecznie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana nigdzie nie znikamy.Ja też nie miałam fb,ale dzisiaj założyłam i się cieszę,bo mogę Was i Wasze pociechy zobaczyć na zdjęciach:) Dużo zdrówka życzę.Jedz dużo czosnku,herbatkę z soczkiem malinowym,może jeszcze calcium i zdrowiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
MlodaMamaa Zdrowiej kochana, rób sobie inhalacje z wody morskiej - bardzo pomocne na katar i gardło dla dużych i małych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosiaaa
Ja też nie mam konta. Mam nadzieję, że na forum nie przycichnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem cały fenomen tego forum polega na jego otwartości, raczej nie przycichnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyciu oglądnęłam Twoje zdjęcia-cudna córeczka.Powiedz,czy u małej oprócz rozszczepu podniebienia zauważyłaś jeszcze jakieś nieprawidłowości??? Pytam,bo moja córka ma taki sam rozszczep jak Twoja.Moja mała nie ma jeszcze dwóch miesięcy i bacznie ją obserwuję,na szczęście wydaje się być wszystko w porządku,ale nie chciałąbym czegoś przeoczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do olenka2012 Dziekuje za mile slowa o Wiki :-) ! Wiki ma jeszcze cofnieta brode, ale mam nadzieje ze skoryguje sie to aparatami, a poza tym to nic wiecej :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Czytam to forum od przeszło 2 miesięcy i w końcu zdecydowałam się napisać. Jestem w 25 tygodniu ciąży. już w 12 tygodniu na pierwszym usg genetycznym pani doktor stwierdziła u naszego synka obustronny rozszczep wargi i podniebienia:( Chyba nie muszę pisać jaki to był dla nas z mężem szok! ja nie płakałam ja wyłam tak, że pani doktor nie mogła dokończyć badania. Gdy wróciliśmy do domu płakaliśmy razem z mężem tym bardziej, że jesteśmy już rodzicami 2-letniego chłopca, który też niestety urodził się z wadą wrodzoną (miał stopy końsko szpotawe). Myśleliśmy że tym razem będzie inaczej, gdyż o pierwszą ciąże zabiegaliśmy bardzo długo, a teraz tak naprawdę ta ciąża była dla nas zaskoczeniem... Zaraz po pierwszym usg i "diagnozie" miałam robioną biopsję kosmówki. Czekanie na wynik (prawie 3 tygodnie) było jak czekanie na wyrok. Na szczęście kariotyp okazał się prawidłowy. Kolejne usg miałam w 20 tc, na którym już było bardzo dobrze widać rozszczep. 2 dni temu byłam na comiesięcznej wizycie u gina. Poprosiłam Go by zrobił synkowi zdjęcie buziaka. Zrobił.... Ale to co widzę na każdym kolejnym zdjęciu jest dla mnie coraz większym szokiem. Nie wiem jak to opisać, ale na każdym, a zwłaszcza ostatnim zdjęciu z profilu widzę rozszczepioną wargę i coś jakby strasznie wystający "dziubek" pod noskiem, Który bardzo wystaje i jak na niego patrze to przypomina jakąś narośl. Jestem przerażona, bo nie wiem czego się spodziewać? Nie ma dnia żebym o tym nie myślała, czasami mam wszystkiego dość. Na dodatek dopadła mnie szalejąca grypa i bardzo boję się o dzidziusia. Zastanawiam się ile jeszcze musi przejść moje dziecko chociaż się jeszcze nie urodziło:( Już nawet nie zadaję sobie pytania dlaczego moje dziecko to spotkało? Bo wiem że nie ma na nie odpowiedzi... Wyrzucam sobie tylko że to co musi przejść malutki jeszcze w brzuchu to moja wina:( Pozdrawiam Was dziewczyny, ale się rozpisałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda Mamo, kuruj sie kochana i odpoczywaj poki mozesz:) o forum mozesz byc spokojna bo napewno wszystkie w miare mozliwosci bd tu zagladac jak najszczesciej:) Moj synus zrobil dzisiaj postep zjadl jablko z dynia za pomoca lyzeczki jestem z niego naprawde dumna bo do tej pory wszystko mu wychodzilo z buzki a to mu chyba posmakowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ten wystajacy dziubek to zapewne wyrostek zebodolowy, wiem bo mam synka z obustronnym calkowitym rozszczepem wargi i podniebienia. Jak masz ochote napisac to moj mail kami_19la@o2.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Sylwia kamfil ma rację. To wyrostek zębodołowy, my też tak mieliśmy. A teraz już jesteśmy po i nie ma go już na wierzchu:) Wszystko jest ładnie zrobione:) Nie martw się, wszystko będzie dobrze:)No i zdrówka życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Tychy
Maya122 wyslalam zaproszenie na fb. Marlena Duda :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya też wysłałam zaproszenie. Ewa :) Sylwia a ten dzióbek co piszesz to może być albo dziąsło jak piszą dziewczyny, albo po prostu górna warga, bo u nas też taki jest niby dzióbek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya też wysłałam zaproszenie. Ewa :) Sylwia a ten dzióbek co piszesz to może być albo dziąsło jak piszą dziewczyny, albo po prostu górna warga, bo u nas też taki jest niby dzióbek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia a ten dzióbek co piszesz to może być albo dziąsło jak piszą dziewczyny, albo po prostu górna warga, bo u nas też taki jest niby dzióbek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia a ten dzióbek co piszesz to może być albo dziąsło jak piszą dziewczyny, albo po prostu górna warga, bo u nas też taki jest niby dzióbek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
W itaj Sylwia, moim zdaniem, to co nazywasz naroślą, to jest ta część wargi i podniebienia pod nosem co jest rozszczepiona. Ja urodziłam w listopadzie chłopca, gdzie nie widzieliśmy, że urodzi się z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia. Ta właśnie część wargi unosi się pod noskiem. przy porodzie to był szok jak zobaczyłam małego, a teraz prawie po 2 miesiącach wszyscy się do jego buźki przyzwyczailiśmy :) naprawdę pokochasz małego zaraz po urodzeniu :) urodzisz syna, po miesiącu możesz pojechać do W-wy na konsultację i umówice się na operację (w W-wie jest ona wykonywana jednoetapowo między 6-8 miesiącem). ja małego karmię w pozycji dość pionowej, mam specjalny smoczek do rozszczepu medeli jak będziesz miała jakieś pytania, to możesz pisać do mnie : anna.bieniek436@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia nie stresuj się czytaj jak najwięcej ale samych dobrych rzeczy ;) jak się urodzi będziesz najbardziej zakochaną mamą i nic Cię już nie będzie interesowało :) wiem,że łatwo się mówi ja też przepłakałam noce i dnie ;) ale wiedziałam,że muszę być silna Nawet nie wiesz jak Wiki teraz potrafi się odwdzięczyć jest taką mamusiną przytulanką :) a o rozszczepie nie pamiętam.Czas tak szybko biegnie... Widocznie los chciał dać wam drugie kochane dzieciątko bo na to zasługujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
sylwia322 Głowa do góry, będzie dobrze, a maleństwo które przyjdzie na świat będziesz kochała najbardziej na świecie i to będzie najważniejsze. A dlaczego to Nas spotkało? dlatego, że zrobimy wszystko aby pomóc naszym dzieciaczkom!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×