Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość Mama Kuby 2012
Pytanie do mam, które miały szczepienie na rota wirusa za darmo. Powiedzcie jakich argumentów użył pediatra w stosunku co do sanepidu? Czy same może dzwoniłyście do sanepidu, aby się dowiedzieć, czy dziecko może być zwolnione z opłaty. Ja byłam dzisiaj w rejestracji i jak powiedziałam, że chciałabym mieć zadarmo to tak nie chętnie do tego podeszli. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
kasia 2013 a kidy masz poród w jakim szpitalu mozecie nas odwiedzic zobaczyc mala po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
kasia 2013 jesli chodzi o usg ja niewiedzialam nawet ze córka bedzie miala roszczep dopiero jak sie urodzila powiedzieli ) wiec byo szokiem to dla nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2013
Mam termin na 17 stycznia, ale w 36 tygodniu było zagrożenie przedwczesnym porodem i leżałam w szpitalu. Teraz jestem w domu i mam leżeć. Także odwiedziny nie wchodzą w grę, ale bardzo dziękuję za zaproszenie. Nie wykluczone że kiedyś się spotkamy:)) Ja będę rodziła w szpitalu w Krasnymstawie, porodówka naszego szpitala cieszy się bardzo dobrą opinią. A teraz po remoncie jest bardzo przyjemnie i czuje się tutaj tak swobodnie i bezpiecznie, a personel też jest super:)) A Ty ania lublin w którym szpitalu rodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
kasia 2013 masz moze gg bysmy na biezoco poklikali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2013
ania lublin Moje gg 8959550, jestem na niewidocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
a gdzie operowana była ta 4-latka? ty operację sobie zrób w Warszawie w imidz....albo w formedzie... nawet pani audiolog na ligocie w katowicach spytała mi się, gdzie robimy operację i powiedziałam że w warszawie, to odpowiedziała, ze ona zna dzieci po rozszczepach i te z warszawy mają NAJŁADNIEJ zrobioną operację.najmniej widoczny rozszczep, a raczej slad po nim...licze na to bo ja mam rozszczep szeroki i już nastawiam sie na to, ze pewnie zrobi nam sie przetoka, ale trudno..operacja dopiero w maju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
ja mam za darmo pneumokiki a za rotawirusa płacę...choć teraz poczekam i co jakby mi dali orzeczenie o niepełnosprawności to będe mieć go za darmo/tak jak i na ospę i na inne dziadostwa? :)??????????? aktualnie boję się szczepić, bo jest fala zachorowań na grypę...... mała troche kaszle i siedzimy w domu....ma 3miesiace..... to jak dostanę orzeczenie o niepełnosprawnosci to co mam robić by mieć szczepionki za darmo i jakie??? bo w naszm kraju jak od was się nie dowiem, to od nikogo....pediatra mówi mi tylko, ze penumo mamy za darmo, a za reszte musimy płacić....... i jeszcze sie pyta do czego nas uprawnia orzecznie o niepełnosprawności....ja nie wiem jak oni te studia kończą.....wypisywacze recept.......powinni oni mi mówić co i jak......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
ja jak skłądałam dokumenty to pokserowałam wszystkie wypisane strony w ksiązeczce.najważniejsze to ze ma rozszczep i rozpoznanie i numer choroby i karteczka że ma słuch do kontrolii......kseruj wszystko co się da wyniki badań bo ja jak robiłam słuchu zapomniałam.....mam tylko kartkę z przesiewowego.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysiaczku Moja Wiki nie miala wcale podniebienia ! Podniebienie konczylo sie zaraz za dziaslami takimi zgrudieniami, a jezyczek ten w gardle byl po bokach gadgla w polowie rozdzielony, byl to naprawde bardzo szeroki rozszczep a mimo to przetoka sie nie zrobila ! Tak ze musisz byc dobrej mysli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyciu dzięki za odpowiedź, mój Adasiek do picia to jak na razie woda z glukozą, bo samej nie chce i sok jabłkowy, ale taki robiony przeze mnie. 1alexia2 ja w ogóle nie kserowałam książeczki zdrowia do tego orzeczenia, bo na karcie ze szpitala było wszystko to co w książeczce. MiMaMaMa wszystko będzie dobrze, głowa do góry, trzymamy kciuki z Adasiem :) Młoda Mamo nie zadręczaj się teraz myślami o szpitalu, odpoczywaj, bo jak się maleństwo urodzi to już tego czasu będzie jak na lekarstwo a i z odpoczynkiem będzie bardzo krucho :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosiaaa
Ja też mam tylko pneumokoki za darmo, za rotawirusy też placilam. Czy ktoś miał rotawirusy i meningokoki za darmo?? I czy ktoś rozliczał szczepionki w fundacji? IwonaNikus Z kujawsko-pomorskiego to tylko nasza dwójka chyba :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
taaaaakkk młoda mamo, a cały odpoczynek spędzisz pewnie na kafeterii jak ja-fantyk, bo jak się inaczej sie czyta to formum jak się ma dziecko z rozszczep niż jak sie mam mieć dziecko z rozszczepem :) dzięki kyciu........ ale i tak nie wiem czy nie lepiej nastawiać sia na najgorsze...... moja ma szeroki rozszczep i jeżyczek też ma na pół w twarde podniebienie to taka bruzda tam jest nie wiem jakiej szerokości ale jak patrze w gardzioł :) to się zastanawiam: jak oni chcą to zszczyć...chyba na klej czy co :) hehehe.......ale wierzę , ze jakoś zszyją......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2013
A nam lekarz powiedział, że widać, że żołądek dziecka jest prawidłowo wypełniony a to świadczy o tym, że dziecko bez problemu przełyka wody płodowe. A po drugie przy rozszczepach często jest za dużo wód płodowych, ja mam w normie. Także pocieszył nas że tam dalej jest podniebienie, ale nie wiadomo jak jest na przodzie. Czy Wam też coś takiego mówiono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrin_13
Hej dziewczyny, mam pytanie troszkę z innej beczki. Powiedzcie mi, jakie badania kazano Wam zrobic po tym jak dowiedzialyscie sie, ze Wasze malenstwa mają rozszczep?? Nurtuje mnie strasznie to pytanie, ponieważ ja ostatnie usg mialam 28 listopada i wtedy wlasnie sie dowiedzialam o rozszczepie i do tej pory mialam tylko wizyte u mojego gina. Wiem, ze mam miec echo serduszka, choc moj lekarz badal serce tez bardzo dokladnie, poza tym lekarka z IMiDz zaproponiwala mi rezonans magnetyczny, ale szczerze nie slyszalam, zeby bylo to standardowe badanie. Nie dosc, ze mam klaustrofobie to jeszcze ten stres, czy wszystko wyjdzie ok. W przyszlym tygodniu mam miec usg u mojego gina, ktory chce popatrzec jeszcze na buzke mojego synka. Ja tez sie nie moge doczekac kiedy go zobacze. Napiszcie prosze jak to u Was wygladalo? W ktorym tyg mialyscie robiobe usg serduszka i jakie inne badania mialyscie robione (jesli takie oczywiscie mialy miejsce). Czy mialyscie czesciej robione usg, czy tez bylyscie pod czestsza kontrola? Czy tez wyglada to dokladnie tak samo jak w przypadku kiedy dzieciaczki nie maja rozszczepu? Ja mam termin na koniec kwietnia i chcialabym wiedziec co jeszcze powinnam zrobic. Mam nadzieje, ze w miare wiadomo o co chodzi :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
ja dowiedziałam się w 20tyg o rozszczepie,...lekarz zaproponowa mi amniopunkcję, ale odmówiłam i udałam sie na wczasy samolotem :P... potem byłam na kolejnym usg za 2 tyg u innego lekarza... w 25tyg dobrze widać twarz dziecka...to widziałam i rozszczep...wtedy dobrze widać uszy czy rosną we własciwym miejscu i czy twarz jest zdrowa..wyglądała na zdrową....... echa nie robiłam..... dopiero teraz zbadaam serce i zdrowe tylko ma ten otwór owalny po zyciu płodowym i to ma sie zarosnąć do roku czasu... w 38tyg byłam jeszcze na usg choć chyba niepotrzebnie tylko kase straciłam a lekarz pwoiedział mi tylko, ze ilośc wód prawidłowa i że dziecko waży tyle i tyle najprawdopodobniej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2013
W moim przypadku po stwierdzeniu podejrzenia rozszczepu (dziecko zasłaniało się rączkami) po 2-3 dniach mieliśmy następne usg, gdzie potwierdzono rozszczep. To było około 30 tygodnia ciąży. A dalej mam prowadzoną ciąże normalnie, bo dopiero po urodzeniu dziecko zostanie dokładnie zbadane. W życiu płodowym nie da się z tym nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrin_13
Wlasnie ja sie tak strasznie tym stresuje, zeby wszystko bylo dobrze. W 20 tyg kiedy lekarz stwierdzil rozszczep, badal dzieciatka bardzo dokladnie. Wszystko bylo w normie, brzuszek, glowka, konczyny, wszystko prawidlowo. Ale wiecie jak to jest... Staram sie byc dobrej mysli, ale jeszcze te badania przede mna tak starsznie stresuja... I do tego ten rezonans...zastanawiam sie, czy do niego podchodzic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2013
katrin_13 nam o rezonansie nic nie mówiono, a jeśli chodzi o serduszko, to w 22 tyg. na usg było badane i doktor powiedział ze wygląda na zdrowe i nie trzeba robic dodatkowych badan ale wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy o rozszczepie, nie wiem mam juz mentlik w głowie A na temat przełykania coś Ci lekarz mówił? albo o żołądku? czy jest prawidłowo wypełniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dowiedziałam się po porodzie,w szpitalu zrobili dziecku usg główki i przebadali i tyle...dali listę poradni które należy odwiedzić. Kyciu cieszę się strasznie ,że u Was tak pięknie się wszystko zrosło,daje mi to nadzieję,że u nas też będzie ok.Moja mała też ma szeroki rozszczep,tak ok 1cm. Szczerze mówiąc strasznie się boję,żeby przetoka się nie zrobiła.... tysiaczku ja też uzależniłam się od tego forum;) Nawet nie Wiecie ile mi ono dało (ono-czyli Wy;)) Dziękuję Wam za to,bo ciężko byłoby samemu przez to wszystko przechodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez o rozszczepie doweidzialam sie po porodzie. A chodzilam do gina prywatnie, mialam nawet usg 3d i nic nie zobaczyl :/ Dziewczyny pojutrze wyjezdzamy do Warszawy !!! Ale mam stresa. mamanati dzieki za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrin_13
Kasia2013 przy usg polowkowym w 20 tyg lekarz opisal, iz wszystko jest w normie, zoladek tez prawidlowo wypelniony, natomiast o przelykaniu nic nie mowil. Zapytam go za tydz na badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj zdecydowanie tak! To forum było i jest jedynym xródłem wiedzy o rozszczepach twarzoczaszki, bo nigdzie indziej się takich informacji nie uzyska, poza poradniami, jak tu- gdzie piszą realne osoby, mające realne odczucia i które mają przede wszystkim bezpośredni kontakt z tą wadą genetyczną. Sama kiedyś byłam z tej drugiej strony- zielona i wystraszona a tutaj odnalazłam spokój, nadzieje i co najważniejsze wiedzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2013
Kiedy najwcześniej można jechać do IMIDu na pierwszą konsultację? Czytam na forum i wnioskuję, że jak dziecko ma około miesiąca, natomiast dzwoniąc do Rejestracji IMID dowiedziałam się, że mamy przyjechać dopiero jak dziecko skończy 3 miesiące.... Napiszcie proszę kiedy pojechałyście na pierwszą konsultację do IMID.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia my napierwsza konsultacje pojechalismy jak Maja miala 2 mce i normalnie nas zapisali na termin, kiedy skonczy 7 mcy. I pojutrze mamy wyjezdzac.... ;) Dziewczyny ja tez Wam dziekuje bo dzieki Wam mam wiedze, jakiej nikt by mi nie byl w stanie udostepnic. :) i na pewno bedzie mi duzo latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya nie stresuj się! Wszystko będzie dobrze;) Już za kilka dni Twoja córeczka nie będzie miała rozszczepu:) Ach..jak ja bym chciała,żeby już był maj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
ja tez czekam na maj........ pani w rejestracji nie słuchaj.jak urodzisz i będziesz mogła usiedzieć to jedź do imidz i jak będziesz mieć pesel!!!! im wcześniej tym lepiej, tak dadza ci termin 7miesiąc, a tak to np. 9-10.ja urodziąłm 10października, a byłam 12 listopada ....czyli miesiac po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysiaczek a na którego maja TY masz termin???? Kasia 2013 ja z moją małą byłam jak miała 3tygodnie i dwa dni,tylko ja byłam w Formmedzie,ale jak dzwoniłam do Immidu,to mi powiedziano,że czasem na pierwszej wizycie zdarzają się dzieciaczki kilkudniowe;) Ale wydaje mi się,że jak dzidzia będzie miała tak 4 tygodnie to będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
My też byliśmy na pierwszej wizycie w Formmedzie jak Mały miał niespełna miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×