Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Mozesz tez napisac tak jak Kasia radzi - ze zyczysz zeby spotykala na swojej drodze ludzi ktorzy zycza jej tylko tego co dobre. A tak na marginesie - niezla suka z niej !!!!! Nie ma co owijac w bawelne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Myszki moje i zrobiłam tak jak radziłyście napisałam smsa z gratulacjami o że mam nadzieję że spotka tylko ludzi życzliwych ale ona nic nie zrozumiała i napisała że nie wie o co mi chodzie ale to już wstyd jej nie pozwala pamiętać:)dziękuje Żabie Kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG dziękuje -Byłam u lekarza kazał powtórzyć badanie z 75 mg.glukozy . Powiedział ,że nie wierzy w cuda ,żeby poziom spadł do 140 . Najprawdopodobniej dostanę skierowanie do poradni diabetologicznej i dalej tak jak Piszesz kłucia ,dieta. Mg mam ogromną prośbę możesz mi przesłać dietę . Lekarz kazał wyeliminować całkowicie węglowodany ,cukry ,nawet owoce zawierają zbyt dużo cukru . Z dzidzią wszytko dobrze rośnie zdrowy chłopczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Ja też odebrałam wynik krzywej cukrowej przy obciążeniu 75g: bez obciążenia: 79, po 60 min: 165, po 120min: 105. Lekarz skomentował, ze cukrzyca to jeszcze nie jest, ale wynik jest wysoki, co świadczy o nietolerancji cukru. Od dziś: pa, pa cukiereczki, ciasta, lody, ziemniaki, białe pieczywo, słodkie owoce. Witamy w krainie warzyw i węglowodanów złożonych. Nie powiedziałam jedynie mojemu doktorowi, że oznaczenie, które miało być zrobione po 60 min tak na prawdę było zrobione dopiero po 85 bo siostry nie mogły się doszukać żył i dopiero za 3 podejściem udało się upuścić mi krew. Podejrzewam, że gdyby pobrano mi krew po 60 min wynik byłby wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Małgorzata - możemy podać sobie ręce......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma - o rany ,jak mozna zyczyc komus straty malenstwa,pewnie te slowa beda do niej wracac jak bumerang i nieraz przypomni sobie w swojej ciazy czego Tobie zyczyla,oby ja nie spotkalo to czego Tobie zyczyla. tez bym pogratulowala smsem i zyczyla jej szczesliwego donoszenia ciazy (tak na przekor tym jej zyczeniom). a kolezanka sie nie przejmuj,niewarto :) ja jutro ide na test glukozy,dzis strasznie u nas leje i sobie podarowalam ta slodko-krwawa wyprawe ;) w pon mam gina to przynajmniej nie bede sie dlugo stresowala wynikami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Małgorzata wklejam poniżej kilka info nt. cukrzycu w ciąży: Cukrzyca ciężarnych dotyczy około 2-8 % ogółu ciężarnych. Niekorzystnym skutkiem cukrzycy ciężarnych (nierozpoznanej lub źle prowadzonej) może być zgon wewnątrzmaciczny płodu lub makrosomia (nadmierna wielkość lub masa płodu) której konsekwencją są urazy okołoporodowe oraz zwiększony odsetek cięć cesarskich wykonywanych w celu zapobieżenia tym urazom. Z tego powodu istnieje konieczność przeprowadzenia badań przesiewowych u wszystkich ciężarnych. Komitet Ekspertów Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zaleca następujący schemat postępowania, który stosowany jest powszechnie w Polsce od kilkunastu lat: * po rozpoznaniu ciąży przez ginekologa należy oznaczyć w surowicy krwi stężenie glukozy na czczo. W przypadku wartości wyższej 105 mg% należy wykonać test obciążenia glukozą (75 g). Ciężarne z rozpoznaną cukrzycą należy skierować do Regionalnego Ośrodka Diabetologiczno – Położniczego. * u wszystkich ciężarnych między 24 a 28 tygodniem ciąży należy wykonać test doustnego obciążenia glukozą (50 g) i oznaczyć stężenie glukozy we krwi w 60. minucie – przy wykonywaniu tego testu bez znaczenia jest pora dnia i czas jaki upłynął od ostatniego posiłku (tzn. że ciężarna nie musi być na czczo i wykonuje się oznaczenie poziomu cukru tylko w 60. minucie po doustnym zażyciu 50 g rozpuszczonej w wodzie glukozy – dla celów tego testu nie ma potrzeby wykonania oznaczenia poziomu cukru na czczo, do czego często nakłaniają laboratoria). Interpretacja tego testu oraz postępowanie jest następujące: * stężenie glukozy w surowicy krwi, oznaczone 60 minut po zażyciu 50 g glukozy, poniżej 140 mg% jest wartością prawidłową. Przy poziomach cukru między 140 a 180 mg% należy wykonać test obciążenia 75 g glukozy. Nieprawidłowy wynik testu po obciążeniu 75 g glukozy lub stężenie glukozy powyżej 180 mg% po obciążeniu 50 g glukozy jest wskazaniem do skierowania pacjentki do Ośrodka Diabetologiczno – Położniczego. * jeżeli test przesiewowy (obciążenie 50 g glukozy) jest nieprawidłowy, a wynik testu diagnostycznego (obciążenie 75 g glukozy) jest prawidłowy – należy wykonać w 32. tygodniu ciąży ponowny test diagnostyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymczasem - na to badanie trzeba byc naczczo czy nie, bo juz troche zglupialam, ja mam 50g glukozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :-) Na test obciążenia glukozą trzeba iść na czczo - niestety :-O Małgorzata 39 - dieta - niemal jak opisała to Tymczasem, tylko, że... Z warzywami, owocami też nie można przesadzić! I tak naprawdę jeśli chcę się najeść czymś do syta to mogą to być ogórki zielone lub surowa kapusta :-P. U mnie to wygląda w ten sposób, że rano jem 2 cienkie kawałeczki chleba żytniego razowego z cieniutką chudziuteńką wędlinką (pani w szpitalu powiedziała, że do końca ciaży wyłącznie wędliny z wyższej półki!) i z plasterkiem pomidorka. Potem, najwcześniej po 2 godznach mam drugie śniadanie, na które mogę zjeść 3/4 szkl. jogurtu naturalnego 2% lub szkl. kefiru 2% i jakis owoc np. pół banana lub jedną brzoskwinie, lub około 20 wiśni, lub około 20 truskawek średniej wielkości. Następnie obiad: 3-4 małe kartofelki wielkości stołowej łyżki, mały kawałek mięsa najlepiej ugotowanego, oczywiście chudego, bez sosu. Podwieczorek - jeden kawałek chleba lub to, co na drugie śniadanie. Kolacja - praktycznie można to samo, co na śniadanie. O godzinie 21.30 - 22.00 jeden kawałek chleba. Oczywiście odpada cukier w jakiejkolwiek postaci, zadnych słodyczy, pojadania między posiłkami, żadnych sosów, zup, soków owocowych... Ale zobaczysz jeszcze jak Ci wyjdą badania, ja na Twoim miejscu na dobry początek wyrzuciłabym z diety wszelkie słodycze i tłuszcze. No i najważniejsze jest to, co Ci powie lekarz w poradni diabetologicznej, bo Twoja dieta od mojej może się trochę różnić ;-) Ja się powoli przyzwyczajam, ale czasami jak mnie weźmie na słodkie, to jest mi tak straszliwie smutno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Małgorzata jeszcze coś dla Ciebie: ABC LECZENIA CUKRZYCY CIĘŻARNYCH Mamy cukrzycę, gdy pomiar poziomu cukru glukozy we krwi (tzw. glikemia) wyniesie: A. 2-krotnie w pomiarze rannym na czczo równa się lub jest wyższy, niż 126 mg%, czyli ≥ 7,0mmol/l; B. 2-krotnie o dowolnej porze doby niezależnie od posiłku jest równa lub jest wyższy niż 200 mg%, czyli ≥ 11,1mmol/l) C. Wyniesie w tzw. teście obciążenia 75,0 glukozy - w 120. min! ≥ 200 mg%, czyli ≥ 11,1 mmol/l); Przy stwierdzeniu cukrzycy o niedużym nasileniu leczenie zwykle zaczyna się od odpowiedniej diety leczniczej. Zasadą jest podawanie 6-8 posiłków w ciągu dnia. Wartość energetyczna diety powinna być utrzymana na poziomie 30-35 kalorii na 1 kg tzw. należnej masy ciała (należna waga jest zależna od wagi i płci – obliczana ze specjalnych tablic, które można łatwo znaleźć w internecie). Pamiętajmy, że waga chorej na cukrzycę powiększa w czasie ciąży o 8-10 kg. Dlatego w diecie należy unikać nadmiaru i uwzględnić optymalne proporcje (ilościowe i jakościowe) najważniejszych składników pokarmowych. Dieta w ciąży obarczonej cukrzycą zawiera zazwyczaj: - ok. 10 - 15 % diety białko ( np. 1,0 g białka na 1 kg należnej masy ciała, w tym 50% mięsa i nabiału) - ok. 60 % węglowodany złożone (pieczywo, kasze, itp.) - poniżej 30 % - tłuszcze, w tym w połowie roślinne i w połowie zwierzęce - Należy spożywać jak najwięcej warzyw i znaczne ilości owoców – dbając o to aby wybierać płody zawierające mało cukru, a dużo witamin i mikroelementów. - Dietę należy uzupełniać podawaniem preparatów wielowitaminowych i soli mineralnych, a w szczególności żelaza i wapnia. Zalecane jest, dla zdrowia dziecka aby poziomu glukozy we krwi - zarówno na czczo jak i po posiłkach był optymalny: 1. glukoza na czczo i przed posiłkiem powinna być w zakresie: 70 -110 mg% (3,9 - 6,1 mmol/l) 2. w 1 godzinę po posiłku - mniej niż 160 mg% (8,9 mmol/l) 3. W 2 godziny po posiłku - niż 140 mg% (7,8 mmol/l) Szczególnie ważna jest glikemia poranna: O prawidłowym poziomie glukozy we krwi na czczo mówimy, gdy jest mniejszy niż 110 mg% (6,1 mmol/l). Stężenia cukru mieszczące się w granicach między 110 mg% a 125 mg% (6,1-7,0 mmol/l), określa się już jako nieprawidłową glikemię na czczo. Taka nieprawd\idłowa glikemia nie jest jeszcze objawem cukrzycy, nie mniej oznacza stan zagrożenia cukrzycą i jej powikłaniami. Jeśli dieta nie przyniesie pożądanego efektu konieczne są wstrzyknięcia insuliny Jeżeli dieta nie przynosi efektu leczniczego stosuje się insulinę. W cukrzycy ciążowej nie stosuje się doustnych leków przeciwcukrzycowych! W większości przypadków zadowalające wyrównanie glikemii uzyskuje się, stosując stosunkowo niewielkie dawki insuliny. Dlatego nie jest na ogół wymagana hospitalizacja - leczenie prowadzi się w trybie ambulatoryjnym (samoleczenie w domu + konsultacje), po uprzednim przeszkoleniu ciężarnej. Najczęściej stosowanym modelem insulinoterapii są 4 wstrzyknięcia: - 3 wstrzyknięcia insuliny krótko działającej - 1 wstrzyknięcie insuliny izofanowej na noc. Jest to model najbardziej zbliżony do wzorca fizjologicznego, dający możliwości optymalnego wyrównania cukrzycy, niemożliwego przy stosowaniu np. mieszanek insulinowych. Czym zagraża zlekceważenie lub niewłaściwe leczenie cukrzycy ciężarnych? Na skutek nie leczonej (lub źle leczonej) cukrzycy ciężarnych rodzą się dzieci bardzo duże, lecz niedojrzałe. Przyjście na świat dużego dziecka powoduje trudności połogowe i zwykle konieczność cięcia cesarskiego. Poważniejszym problemem jest niedojrzałość płodu. Niekiedy może to być niedorozwój narządów, np. niewydolność oddechowa i konieczność nadzoru neonatologicznego. Jak postępuje się z ciężarną w przypadku stwierdzenia cukrzycy ciążowej? Pacjentka leczona jest wówczas przez kilka dni dietą, a jeśli nie uzyska się tą drogą spodziewanego efektu, powstaje konieczność prowadzenia leczenia insulinowego. Czy w cukrzycy ciężarnych stosuje się pompy insulinowe? Nie. W przypadku cukrzycy ciążowej zwykle nie ma konieczności stosowania osobistych pomp insulinowych, z uwagi na dość stabilny przebieg choroby i na ogół niewielkie zapotrzebowanie na insulinę egzogenną. Czy cukrzyca ciężarnych rzeczywiści zanika zaraz po porodzie? Tak. Nadmiar cukru (glukozy) we krwi oraz chorobowe zaburzenia gospodarki węglowodanowej, objawy niedocukrzenia, itp. - zanikają po porodzie u kobiet z tym rodzajem cukrzycy. Wówczas można zrezygnować z podawania wstrzyknięć insuliny. Matki te karmią dzieci już bez obciążeń cukrzycowych. Czy cukrzyca ciężarnych powraca w następnej ciąży? Niestety tak. Występuje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w następnej ciąży cukrzyca ciężarnych u tych kobiet znów się pojawi. Cukrzyca ciężarnych i ryzyko zachorowania na cukrzycę Pozornie cukrzyca ciężarnych nie wnosi ryzyka zachorowania na cukrzycę. Wynika to z faktu, że ten typ nietolerancji rozwija się wyłącznie w ciąży i prawie u wszystkich matek całkowicie ustępuje po porodzie. Niestety samo wystąpienie tego zaburzenia ma duże znaczenie prognostyczne. Wskazuje na możliwość wystąpienia cukrzycy u matki w późniejszym okresie życia. Bowiem u 50 % kobiet, u których stwierdzono w czasie ciąży cukrzycę ciężarnych, cukrzyca jawna – zwykle typu 2 rozwija się w ciągu 10 - 20 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, witam nowe koleżanki, u nas nic nowego, tylko wczoraj najadłam się strachu. Wstałam rano i okazało się że trochę plamię. Wzięłam tabletki i plackiem przeleżałam cały dzień. Dziś jest lepiej, ale dla spokoju dalej poleguję. Mój mąż bardzo mi pomaga, przynosi jedzonko do łóżka i robi wszystkie zakupy :) sprząta Małgorzata, mój wynik na czczo 94 a po glukozie 50g 170 więc też niezbyt ciekawy, będę powtarzać po niedzieli :( Ja w tym roku też muszę się obejść bez wakacyjnych wyjazdów, ale odbjiemy sobie za rok :) Mój brzuszek jest szpiczasty ale zaczyna się już rozchodzić na boki, przytyłam ok 9 kg ale nie wiem w którym miejscu bo brzuch niezbyt duży a reszta ciała się raczej nie zmieniła (oprócz większych piersi oczywiście ) Jestem na L4 od 6 tc z musu, jakby ciąża nie była zagrożona to pewnie bym pracowała do teraz. Po macierzyńskim urlop zaległy i wychowawczy, nie opłaci mi się brać niani za 900 zł Pamiętajcie że karmiące mamy muszą pracować tylko 7 godzin :) Zgaga na szczęście mnie omija a brzuszek też jest owłosiony. Pojawiła mi się już odrobinę ta ciemna linia pod i nad pępkiem nieznajoma4303 współczuję byłej koleżanki :P ja unikam nieżyczliwych szerokim łukiem, bo wierzę w złe słowo, uroki, klątwy itd przekonałam się na własnej skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
Witam dzisiejszy dzień na podkarpaciu jest raczej nieciekawy ;słońce, deszcz, duchota.W poniedziałek byłam u lekarza i dostałam skierowanie na glukoze i on twierdzi , że wcale nie musze być na czczo .Wyniki są bardziej miarodajne jeżeli cos przekąsze - zdziwiłam się ale może tak jest. jesteśmy na etapie poszukiwania rodzinnego samochodu -coś w stylu miniwana, męczy mnie to straszliwie bo wcale nie jest łatwo znaleźć coś odpowiedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) U nas w nocy było nieziemskie oberwanie chmury! burza, silny wiatr i straszny deszcz, z mężem wyskoczyliśmy z okna i okazało się że nam strasznie okno w kuchni przecieka, z godzinę łapaliśmy wodę do miski jeden plus to taki, że się ochłodziło i wreszcie jest czym oddychać. Idę zaraz robić zapiekanki na obiad :) Dagar- trzyam kciuki za pomyslne przejście glukozy :) Nieznajoma- trudno taką osobę nazwać przyjaciółką, ja myslę że po takim tekście po prostu bym o niej zapomniała, najgorszemu wrogowi nie życzyłabym straty dziecka :O Małgorzata- ech niefajnie z ta glukozą, ale już bliżej końca ciąży i będzie OK. SURI- powodzenia na glukozie :) MartaDZ- uważaj na siebie i leż jak najwięcej. Ja też nie wiem jeszcze co to zgaga i mam nadzieję, że tak już zostaje, a o klogramach które już mam na sobie nie wspomnę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela - hahaha :D no juz sie wystraszylam ze z desperacji burzy zaczeliscie z okiem wyskakiwac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem - pod wpływem Twoich artykułów też czegoś poszukałam i jestem w szoku, bo nie myślałam, że to tak poważne! Ciąża i cukrzyca - wpływ na rozwój płodu i stan noworodka Cukrzyca u kobiety ciężarnej może wpływać na rozwój płodu i stan noworodka. Do najczęstszych powikłań zalicza się: duże wady wrodzone - szczególnie u kobiet z wysokimi poziomami cukru przed ciążą oraz w pierwszych 7 tygodniach jej trwania wady serca wady nerek wady ośrodkowego układu nerwowego - wodogłowie, niedorozwój tkanki mózgowej. makrosomia - zwiększona masa urodzeniowa dziecka (powyżej 4000g) hypotrofia - wyraźne cechy opóźnienia rozwoju płodu i mała masa urodzeniowa dziecka opóźnione dojrzewanie płodu. umieralność okołoporodowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mg - ja juz nawet takich rzeczy wole nie czytac,raz mi wyszedl wysoki cukier - 109 i lekarz cos tam wspomnial ze cukrzyca moze jakies wady powodowac,przejelam sie tym,ale potem jakos odepchnelam te mysli od siebie i wole nie czytac i sie nie nakrecac!!! staram sie zdrowo odzywiac (w miare mozliwosci,bo zachcianki rozne sa :p ale nie ma co histeryzowac na zapas ;) lepiej modlic sie o zdrowie malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SURI, hehe mieszkamy na 10 piętrze, to cięzko byłoby się zebrać na dole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Dzisiaj w nocy lało, grzmiało a dzisiaj jest przyjemnie chlodno:-) Angela-------> ty jestes w tej ciazy bardzo wysportowana,ale zeby od razu skakac z okna ;-)Usmialam sie;-) Małgorzatka------> na pewno z tym cukrem bedzie OK, ja ide w piatek i mam pietra ..... Nieznajoma------> tylko wspolczuc takiej kolezanki, a moze mowila tak przekornie, jak zyczy sie np. maturzystom polamania piór. SURI------->trzymam za jutro kciuki:-) MartaDz-------->wiem,jak bardzo mozna sie przestraszyc plamieniem, ja cały czas jestem na luteince. mewka-------> z ta waga to kazdy lekarz mowi inaczej. kasia444---------->zycze udanego slonecznego wypoczynku. K_Z_Kasia-------->dzieki za wagowe podtrzymanie na duchu:-) Dziewczynki, jakie sa zatem te normy cukru przed i po wypiciu 75g glukozy? A tak żartem mowiac, co to znaczy nietolerowanie cukru, ja toleruje go swietnie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczynki! Angela--> ale mnie rozsmieszylas. Gratuluje wygimnastykowania hehehe Czy wy sobie wyobrazacie,ze dopiero co wstalam? Boze, chyba jakas spiaczka :) Zlosliwej kolezance tez bym zyczyla tylko zyczliwych osob wokol i na tym skonczylabym z nia jakikolwiek kontakt. Nie jest go warta niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny.Tymczasem MG .Takie artykuły, informacje bardzo pomagają . Byłam dzisiaj na badaniu 75 mg. glukozy wyniki mam do odebrania jutro po 11 zobaczymy co będzie. Jeżeli chodzi o samo badanie trzeba być na cczczo najlepiej nic nie pić klika dni wcześniej nie jeść nic słodkiego ,owoców .Po pobraniu krwi siedzieć plackiem w przychodni. A ,ja zaraz jak poprali mi krew i miałam czekać godzinę .Pobiegłam do sklepu zrobiłam zakupy ,pokłóciłam się ze starych chłopem w sklepie ,bo nie chciał się odsunąć a ja nie mogłam przejechać wózkiem . Ogólnie tak jak dziewczyny piszecie przy tak podniesionym cukrze witamy w świecie warzyw ,mięsa ,ryb. Poradnie diabetologiczną mam w innym mieście oddalonym o 50 km.Dokładnie w Zabrzu znowu te dojazdy konsultacje rzygać mi się chce na takie układy ,utrudnienia . Przytyłam 10 kg. lekarz stwierdził ,ze nie źle musiałam się napracować ,żeby tyle przytyć.Tłumaczę ,że rzuciłam palenie ,leżałam plackiem do 4-mca .Lody ,gofry mi wchodziły to co sobie miałam żałować w końcu to dziecko tego potrzebowało .:) Oj, oby do października już mam takie shizy złe sny ,kłócę się z mężem ,unikam znajomych .Wszytko mi przeszkadza . Pozdrawiam dziewczyny M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka------> jeszcze tylko 3mce z okładzikiem:-) Glowa do gory, bedzie dobrze:-) Ja tez mam fazy zniechecenia, zdenerwowania itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Dagar Z tego co wyczytałam o cukrzycy mówimy jeżeli przed wypiciem 75g (na czczo) wynik jest powyżej 110 a w 120 min po obciążeniu jest większy lub równy 200 mg. Wtedy bezwzględnie trafia się do poradni/szpitala. Wyniki powyżej 160mg również wymagają diety............. Jak na coś trafię na necie dam znać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Roztwór glukozy można doprawić sokiem z cytryny - polecam jest wtedy znacznie strawniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
I jeszcze znalazłam coś takiego: Obciążenie 75g: glukoza na czczo: (norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey!!! Dziewczyny współczuję Wam tego cukru brrrrr Ja na szczęście mogę zajadać wszystko, ale potem się zmierzymy na kilogramy, bo Wy na diecie i na pewno mniej, a ja bez pohamowania hihi Właśnie kupiliśmy kafelki do łazienki, wreszcie zacznie się coś dziać :D Mam nadzieję, że jak najszybciej zaczniemy no i jeszcze nadal walka o okna z właścicielem :( Ma dzisiaj do nas wpaść o pogadać. Całą noc u nas lało, teraz też, do bani taka pogoda. Angela niezła akrobatka z Ciebie :D:D:D:D:D Moja chrześniaczka ma dziś 3 urodziny, mam zdjęcia na NK, może niektóre widziały jaki to słodki cukiereczek :D:D:D Tylko co jej kupić??????????? Impreza w sobotę :) Miłego dnia brzuszki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Zjadło kawał posta więc jeszcze raz: obciążenie: 75g przed badaniem norma 200 cukrzyca uwaga: dane te ściągnęłam z netu więc różnie może być, najlepiej pytać lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Coś głodny jest ten net dzisiaj i ciągle zjada mój post więc ostatnia próba: obciążenie 75g przed badaniem norma poniżej110 po 60 min norma poniżej 160 jeżeli jest 150-200 obniżona tolerancja glukozy (dieta) jeżeli jest powyżej 200 cukrzyca (poradnia, insulina) po 120 min norma poniżej 140 jeżeli jest 140-200 obniżona tolerancja glukozy jeżeli jest powyżej 200 cukrzyca uwaga: dane te ściągnęłam z netu więc różnie może być, najlepiej pytać lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! ja równiez wspolczuje Wam dziewczyny tego cukru:( brzusiowa moje dziecko dostało ostatnio na urodziny (co prawda 4 a nie 3) kask do jazdy na rowerze jak dla mnie super prezent bardzo trafiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiecie jaka jest norma prolaktyny,ja odebrałam dziś wynik i jestem skołowana -ostatnio robiłam jakieś 2 miesiące temu i wyszła powyżej 200ng/ml -lekarz mówił że prawidłowo a teraz mam niższą (1722,9ng/ml),nie wiem czemu spadła...może dla poszczególnych trymestrów ciązy jest różna.Może któraś z Was robiła niedawno pomiar,napiszcie bo mam pietra że cos nie tak jest:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×