Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Rumianella moze napiszę cos o moich wymiarach i wymiarach jakie wziełam mam 172 cm waże już 72 kg ( przed ciążą 56,5 kg) , mam mały biust przed ciąża 75A LUB 75 B w zależności od stanika teraz miseczka więcej -wziełam tę do porodu L i jest dobra mam jeszcze zapas na brzuszku i większy zapas przy piersiach ale leży dobrze i koeprtka na tyle fajnie zrobiona że nic nie widać po porodzie do karmienia wzięłam M /40 ale moze być trochę luźna teraz wziełabym chyba s ale z drugiej strony brzuch sie nie wciągnie tak szybko a biust pewnie trochę urosnie wieć bedzie ok , w kazdym badz razie teraz tez mogę ją włożyć bo materiał jest dosć rozciągliwy , fajny. postaram sie wysłac rano maila z moimi zdjęciami może to ułatwi orientację w rozmiarach z zakupu jestem zadowolona - i nie był taki drogi wiec tym bardziej ok :-) nieznajoma - szok , Twoja szwagierka ma zdecydowanie większe zmartwienie, ale najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa a wtedy termin porodu i waga nie są takie ważne S.U.R.I - zrozumiano :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam śpiochy :-) wysłałam zdjęcia mam pytanie czy ktoraś z was słyszała lub zastanawia się nad pobraniem komórek macierzystych z krwi pępowinowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia, dzięki za zdjęcia to ja wezmę do porodu M a po porodzie S Fajny masz brzusio, wogóle fajnie wygladasz. A co do tych kosmetyków dla dzieci, to co dokładnie trzeba kupić? Oliwkę, szampon, żel do kąpieli i jeszcze jakis krem? Pomóżcie, bo robię sobie liste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianella jeżeli weżmiesz do porodu tą samą co ja to ona się już tak nie rozciąga. dla mnie M mogłby być ciut za ciasne bo brzuszek jeszcze rośnie co do kosmetyków to ja mam jeszcze krem do ochronny przed wiatrem i zimnem, Sudocrem - przeciw odparzeniom, waciki nasączone spirytusem do pępusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ale u mnie wczoraj była burza brrrrrr i brak pradu oczywiscie... angela ja tez mam nadzieje ze sie moja jeszcze obróci, tez słyszałam o przypadkach gdy dziecko obracało sie na kilka dni przed porodem wiec miejmy nadzieje ze nasze tez sie obroca, bo ja nie chce cesarki:( rumianella ja kupuje płyn do kapieli z oliwka wiec oliwki nie kupuje bo jak urodziłam synka to lekarz nam odradził uzywanie oliwki, krem na buzie chroniacy przed wiatrem i mrozem, do pupy linomag i sudokrem, patyczki do uszu te specjalne dla dzieci i spirytus 70% do pepka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziecwczynki! A ja dzis przegielam :) Ostatnio nie przespalam zadnej nocy w calosci. Zawsze sie krecilam, nie moglam sobie znalezc miejsca w lozku, etc. Dzisiaj spie i czuje,ze musze isc do toalety. Wiec z zamknietymi oczami, wracam do lozka, patrze na zegarek... 10.30 hehehe Dal mi kochany synek w koncu pospac!! Chyba przez ta deszczowa pogode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianella ja kupiłam: - płyn do kąpieli oilatum soft -mydełko oilatum - krem nivea baby na każdą pogodę - oliwkę nivea baby (dobra jest też do masażu niemowląt) - do pupy bapanthen 100g - waciki Leko do pępuszka nasaczone spirytusem - sól fizjologiczną - pałeczki cleanic dzidziuś - waciki cleanic dzidziuś - chusteczki nivea baby sensitive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:-) Dzisiaj juz zdziebko chlodniej...ufffffffff Ja chcialam rodzic w zwykłym podkoszulku o rozmiarze XXXL i długim,zeby zakrył moja \"niewymowną\", potem zamierzam go wyrzucic i po prysznicu zalozyc juz ladna koszulke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia444------>zdjatka super, koszulki tez:-)Powiem ci,ze ja tez sie zastanawialam nad komorkami macierzystymi,ale chyba nie bede tego pobierac. Nie jest to tanie. Slyszalam,ze jest to ok. 2 tys i potem oplaty roczne ok. 500zl. Do tego nie wadomo,czy akurat we krwi beda sie znajdowaly komorki nadajace sie do przeszczepu.... Dzisiaj dostalam spioszki z napisami, sa słodziusie:-)Polecam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Ja sie troche boje tych kosmetykow z oilatum. Niby sa takie dobre, a jednak sa na bazie parafiny, ktora przeciez jest uzyskiwana z ropy naftowej. Sama juz nie wiem. Jedni dermatolodzy namawiaja,zeby nie uzywac niczego z parafina, nawet kremu do rak, a inni proponuja kosmetyki dla niemowlat. Jak zwykle metlik w glowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie zdecyduje sie na przechowywanie krwi pepowinowej renatinka najwazniejsze to zachowac zdrowy rozsadek bo jakby nie patrzec wszystko ma jakies szkodliwe składniki, a mlode mamy łatwo daja sie naciagac na wiele rzeczy bo wiadomo ze chca jak najlepiej dla swoich dzieci..szkoda ze niektorzy na tym zeruja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia- śliczny brzusio, koszule rewelacyjne a szczegulnie ta pierwsza:) renatinka to sie wyspałaś :) a co do tych kosmetyków to każdy ma jakąś wade nie ma idelnych ja jak byłam dwa tygodnie temu to mój maluszek była ułożony w dobrej pozycji ale gin poweidział ze wszystko jest możliwe i może sie obrucić jeszcze także miejmy nadzieje ze juz tak zostanie. u mnie dzis tez juz chłodnij i sie lepiej czuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Angela 24 --z kad jestes??? bo ja tez bylam niedawno u lekarza i tez wyczekalam sie 2 godziny bo moja gin. idzie na urlop. moze chodzimy do tej samej babki?? z kad jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dziewczyny czy wy tez tak macie?? ze jesli sie za duzo narobicie, to boli was brzuch?????? to normalne???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betix- ja jestem ze Śląska ;) Fajne brzucholki dziewczyny :) a ja mam z firmy Oilatum emulsje do kąpieli :) wszystko tak naprawdę wyjdzie w "w praniu" jedne dzieci będą uczulaly się na to inne na inny produkt. Ja sugeruje się trochę dzieckiem mojej koleżanki, bo skoro lekarze zalecali jej kąpać dziecko w Oilatum to coś w tym musi być, zobaczymy :D wlasnie robię obiad i moj kregoslup szwankuje na maxa!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie gadałam z koleżanką na gadaczu, ona jest w 36 tygodniu ciąży i nie ma jeszcze wyprawki dla dziecka, nic, tylko kilka ubranek...podziwiam ją, ja to bym się bała, że może się ruszyć wcześniejszy poród i nawet torby do szpitala nie ma przygotowanej, nie mówiąc o tym że nic dla dziecka...ja to już prawie zamykam wyprawkę i dzięki temu jestem dużo spokojniesza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie po obiedzie :) Potężnym obiedzie :D:D:D:D:D Pozostało tylko posprzątać, ale to się da :) Właśnie wyjęłam babeczki z piekarnika mniammmm Nie ma to jak kobieta w ciąży, po obiedzie już myśli o czymś innym :D:D U mnie troszkę się zachmurzyło, może cosik popada Dzisiaj mam gości, trzeba mieszkanko ogarnąć i jeszcze mnie czeka prasowano :) Ja Wam powiem kochane, że na dzień dobry to bym nie kupowała oilatum. Siostra pracuje w aptece i mówi, ze to zależy od tego jaką dziecko będzie miało skórę, a oilatum jest właśnie jeżeli ma super suchą skórę i nic innego nie pomaga... Każda pewnie inaczej zdecyduje, niektórym pewnie i lekarz zasugeruje, ale ja osobiście tego nie kupię :) Idę zmywać naczynia, buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dlatego właśnie sam płyn wystarcza, bo kąpieli nie trzeba jeszcze oliwki sotoswać :) jak mojej malej nie spasuje to ja sama będę się w tym kąpać, przyda się to mojej suchej skórze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w najnowszym M jak mama, jest mala ściągawka czym się sugerować przy wyborze wózka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela-------->Mnie tez wysiada kregosłup, a wieczorem bola mnie biodra i wstaje z fotela jak stara babcia :-( betix----->mnie tez po wysiłku boli brzuch, staram sie zatem jak najmniej robic....wszak zostalo nam juz niewiele czasu \"pod ochrona\";-) brzusiowa----->udanej imprezy:-) Mam pytaniem bedziecie przygotowywac sobie krocze przed porodem, by uniknac naciecia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy nadejdzie taki czas,ze wiekszosc z nas bedzie w tym samym czasie przy komputrze? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Dagar, nerwusku :) Ja bardzo sie obawiam nacinania, bo niestety jest wciaz duzy odsetek poloznych, ktore nacinaja kobiety rutynowo. Czytalam juz duzo na ten temat i nie ma wcale udowodnionych wskazan do nacinania. Wiec ja juz sobie cwicze miesnie Kegla, niektore polozne polecaja tez regularne stosunki seksualne,zeby uelastycznic tkanki (robilam to nieswiadomie ;)), no i niedlugo zamierzam zaczac masaz oliwa z oliwek, ale tu jeszcze dokladnie porozmawiam z moim ginekologiem. Bardzo bym chciala uniknac nacinania.. Moj mezus wraca dzis z delegacji. Wlasnie robie ciasto - krowke na zimno. 10 minut pracy, a rezultaty przepyszne. Jak ktos chce,to moge sie podzielic przepisem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka------->dziel sie przepisem;-) U mnie w szpitalu jest raczej ochrona krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa jeszcze jedno! Znalazlam szkole rodzenia, gdzie zajecia sa przeprowadzane przez internet. Duzo tansza niz standardowe szkoly, a poza tym, jesli ktoras lezy lub nie ma szkoly w miejscu zamieszkania, to super sprawa moim zdaniem. Podsylam linka: http://przedporodem.pl/szkol_rodz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagar ja od poczatku ciazy cwicze tzw. pozycje krawca w poprzedniej ciazy tez cwiczyłam ale juz pod sam koniec i mialam naciecie minimalne na 1 szew a synek był bardzo duzy bo prawie 4kg teraz chciałabym uniknac naciecia i cwicze codziennie od poczatku i poza tym cwicze miesnie Kegla to tez podobno pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec na zyczenie Dagar dziele sie przepisem :) Jest to wrecz banalne ciasto, ale robi sie je blyskawicznie: Co potrzebujemy :) : -2 paczki najzwyklejszych herbatnikow - puszke mleka skondensowanego lub (ja wybieram opcje latwiejsza)masa krowkowa w puszcze - krem do Karpatki (gotowy lub robiony) W blaszce ukladamy warstwe herbatnikow. Polewamy je warstwa krowki (mase krowkowa wkladamy na 5-10 minut do goracej wody,zeby sie zrobila \"lejaca\" lub grzejemy mleko skondensowane przez dluuugi czas). Na krowke kolejna warstwa herbatkow. Wszystko sie pieknie sklei :) Na to krem do karpatki (ja wybieram taki \"w 5 minut\" - dodaje tylko mleko i gotowe). Na to pokrojone migdaly lub starta czekolade. Wszystko do lodowki,bo zimne jest najlepsze. Super sprawa na upaly :) SMACZNEGO dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatinka-------->masa krowkowa??? a co to za cudo??? Agatek------> co to znaczy na krawca?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagar wpisz w google pozycja krawca tam jest fajnie opisane, bo polega na tym ze siedzisz po turecku tylko stopy masz złaczone i starasz sie dotknac kolanami ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta pozycja, tylko ja sie boje tak siedziec,zeby znowu nie odezwal sie moj polip i mi nie podkrwawial :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ogladam w necie koszule nocne, ale wydaje mi sie,ze wszystkie beda na mnie za male:-( Moze przejde sie po normalnych sklepach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×