Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

aa i podobno czesto przed samym porodem niektore kobiety maja biegunke,sam sie organizm jakby oczyszczal to wtedy lewatywy nie mozna tez juz robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianella -> dołączam się do dziewczyn w op.... Cię! Ja poszłam na zwolnienie w 6 miesiącu, tez miałam wyrzuty sumienia ale bardzo szybko moja praca sama mnie z nich wyleczyła... nagle zaczęłam być odpowiedzialna za błędy w rzeczach którymi się w życiu tam nie zajmowałam...szkoda gadać... przykro mi się zrobiło i odechciało mi się tam w ogóle wracać... także zero wyrzutów sumienia a wręcz teraz uważam że i tak za długo pracowałam ;) Małgorzata -> ja planuję rodzić bez znieczulenia choć jak będzie zobaczymy ;) jakby co mam możliwość z niego skorzystać... co do lewatywy ja jestem jak najbardziej za!!! jak ma przyspieszyć poród i zabezpieczyć przed niespodziankami to czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze jest zrobić lewatywę jest w aptekach jednorazowo do kupienia. Jak rodziłam córkę robili mi lewatywę to nic strasznego. Parcie jest tak silne ,że nie ma siły ,żeby tam nic nie poleciało w trakcie porodu po co jeszcze dodatkowy stres . Suri--a Ty gdzie będziesz rodzić?Masz termin 16-21 chyba nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetnie ,że macie możliwość z korzystania ze znieczulenie jakieś chyba bardziej cywilizowane placówki :) Ja też dużo śpię i ciągle jestem zmęczona męczy mnie wszytko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki czy wasze skurcze sa bolesne bo ja od 3 dni mam skurcze mniej wiecej co 2 godz i trwaja kilka minut i mijaja, czy to juz coraz blizej, bo wczesniej byly raz na tydzien, a teraz z10 razy w ciagu dnia. I boli mnie tak jak na okres. czy wy podobnie macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) ja właśnie wracam z zakupów, mam ogromnego smaka na zupkę z botwinki, mniaam. Kupiłam nawet dwa pęczki by zamrozić na zaś. Co do laktatora, podgrzewacza to też nie kupuję, zobaczę jak będzie po porodzie. Pamiętam, że po pierwszym porodzie miałam tylko taki ręczny, ale i tak częściej odciągałam mleko sama. Ale to było dawno temu, zobaczymy jak teraz będzie po. Rumianella - wypoczywaj, Lalune ma rację nikt Ci za to nie podziękuję i nawet nie doceni że w takim stanie jesteś gotowa przyjechać do pracy. Ciąża to jedyny czas kiedy możemy sobie wypocząć :) I ja przyłączam się do tych narzekających. I wiecie, byłam odebrać wyniki z moczu i krwi, hemoglobina znowu niska, a mocz znowu nie taki jak powinien być :( I jeszcze na dodatek czuję, że znowu przepisze mi jakieś globulki. Jest dobrze jak je biorę a jak przestaję znowu wszystko wraca :( Też planuję rodzić bez znieczulenia. Samego porodu się nie boję ale jakoś obawiam się samej opieki po. Niestety sama będę rodzić i stąd te obawy. Fajnie by było urodzić i wyjść od razu ze szpitala i w domu próbować maleństwo przystawiać do piersi, na spokojnie. Eh... marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki :) Wpadlam na chwilke, bo zaraz musze imprezke szykowac... oczywiscie zapraszam Was wszystkie :D:D:D Nieznajoma--- nawet nie musze podawac namiarow, wystarczy, ze otworzycie okno i gdziekolwiek jestescie uslyszycie moje mega sapanie :D:D:D:D Moj M nazywa to delikatnie ciezkim snem, tudziez oddechem, ehh dyplomata sie znalazl :D:D:D:D:D Renatinka- dzieki za linki, ale cos wskoczyc nie chca :( nawet jak spacje pousuwam, sciaga mi sie tylko 1 i to nawet nie bardzoo, bo od pol h mam 6% ;( ;( :(:( Pisalyscie o masazach krocza -- hmm ja sie przymierzam i cos mi to nie wychodzi, myslalam zeby M poprosic, ale on tez jakos niechetnie, bo nie wie jak i troche sie boi, zeby krzywdy nie zrobic. Jak Was to nie krepuje to plizz napiszcie jak sie za to zabrac :) Ja tez planuje rodzic bez znieczulenia, w szpitalu nawet nie ma takiej opcji, ponoc i tak bardziej boli w kolejnych dniach... Ja planuje, ze moj porod to bedzie krotka pilka i oby sie to potwierdzilo :) Zaczelam sie zastanawiac nad Esculapem hmm tam gdzie planuja Malgorzata i Tymczasem, slyszalam duzo zlych opini wczesniej, wczoraj szperalam po necie i duzo dziewczyn tez sobie chwali... Sama nie wiem co mam robic. W szpitalu i tak trzeba dac w lape poloznej 400-500 zli to niewiadomo jak sie Toba zajmie, a tam za 400 masz komfort i porod, badania w cenie... sama nie wiem :/ Malgorzata i Tymczasem znalazlam, linka do forum o esculapie, jakbyscie chcialy poczytac to przesylam :) http://nivena.pl/forum/ciaza,forum,403,page,0 Oki zmykam pichcic... zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrrr no i znow :( musicie spacje usunac, bo franca sama sie tam wpycha :) milego dzionka papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jak to krocze konkretne trzeba masować i ile minut? dziekię za op.. z tą pracą, dziewczyny nazekają ze mają przeze mnie więcej pracy... jak bedziecie miały chwilkę to oceńie na poczcie mój brzuch, bo mi doryzają ze mam wielki brzuchol jak na trojaki, a przytyłam na razie 8 kg i myslałam ze nie jest tak źle od wczoraj moim uluionym ajęciem jest wgapianie się w łóżeczko, już rozłożyła, założłam falbanki, pościelkę itd... kupiłam dziś podkłady poporodowe bella, matko, jakie to wielkie, od potylicy do czoła niemal sięga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuśki:) Właśnie wróciłam z mężem z zakupów i nakupowałam se stos rzodkiewek mam nadzieje że prędko mi ich nie braknie:):)Noc jak zwykle nie przespana więc zamierzam spędzić resztę dnia w łóżku i nic nie robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianella - ja rowniez sie dolaczam do opieprzania Cie ;-) Ja na zwolnieniu od marca i wcale nie czuje wyrzutow sumienia ;-) Wcale nie masz wielkiego brzucha, wygladasz slicznie! Jesli chodzie o masaz to ja robie go od jakichs 2 dni ;-) Nienawidze tego! Masuje jakies 5 minut. W moim olejku jest instrukcja, sprobuje zrobic zdjecie i wrzuce na poczte. Nie wiem czy to cos da, chyba za pozno sie za to wzielam. Nieznajoma - ja tez nietomna, nocka do d... Alla - ja tez mam czasem takie bole, ale raczej slabe i rzadkie Malgorzata - ja rodze w panstwowym szpitalu i tam daja ponoc znieczulenie za darmo. Nie wiem jeszcze czy sie zdecyduje. Rentinka - tez boje sie czy dam rade z karmieniem... ehh A ja wlasnie skonczylam ubierac lozeczko, walczylam z nim od rana! Wrzucam zdjecie na poczte. Oczywiscie nie bylalabym soba gdybym sobie sama wszystkiego nie skomplikowala - za cholere nie wiedzialam jak powiesic baldachim - kombinowalam z jakimis tasiemkami, drucikami... Co sie okazalo, wystarczy tylko nawlec baldachim na stelaz - i juz. Mam troche dol bo to lozeczko moje raczej bardziej pasuje do dziewczynki :(:( Ocencie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Ja juz raniutko bylam na badaniach i po nich przespalam cale przedpoludnie, niedawno sie obudzilam,ale nie mam wyrzutów sumienia;-) Zaraz jade po zakupki dzidziusiowe:-) Rumianella-------> ja tez mam takie wielgchne podklady, szkoda,ze nie maja gumek,zeby zalozyc za uszy :-D :-D Kupilam tez podklady na łozko.Kochana, ja przy kompie tez siedzie jak rozkraka;-) Dziewczynki, ja tez sie pocę , sapię, kuleję,stękam;-) Kurcze, jak stara babcia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgorzata--------->podziwiam twoja sprawnosc, ja po przysiadzie bym sie nie podniosła :-D K_Z_Kasia------->ja nie widzialam twojego lozeczka na wp, na pewno wkleilas? Co do lewatywy, to mnie na pewno nie ominie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko zauważyłaś Aga ,że te złe opinie piszą zazwyczaj kobiety ,które tam nie rodziły? Też mam obawy co do znieczulenia ,ale nie wierzę ,żeby w prywatnej klinice była niemiła i niefachowa obsługa.W publicznych szpitalach jest różnie .I tak wszyscy czekają na kasę . Tutaj masz całodobowy tel. do lekarza w nocy możesz zadzwonić i czekają na Ciebie. A w publicznym szpitalu spróbuj czasami obudzić taką Panią ginek. na dyżurze brrrrrrrrrLerzałam na patologi widziałam zachowania nie daj boże trafić na zmianę . Jak coś boli ważne jest nawet to ,że ktoś się uśmiechnie powie coś miłego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka----------->az sie poplakalam.Sliczne lozeczko......widac,ze misio na kogos czeka:-) Filipek pewnie sie nie moze doczekac:-) Wozek tez czaderski:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianella- dla mnie wygladasz super i nie uważam żeby twój brzuch był za duży, przynajmniej ty fajnie przytyłaś ja już mam 19,5 kg na plusie. nie wiem co sie dzieje. uwazam co jem i jem na prawde niewiele - wydaje mi sie ze nawet tyle samo co przed ciaza... K_z Kasia- nie ma maila od ciebie Renatinka- słodko to wyglada i ładny wózek Malgorzata - po wizytach w szpitalach u nas w miescie najchetniej rodzilabym w prywatnym - jest super czysto i komfortowo ale znacznie drozej bo chca 5500 za porod :-( ( wiem ze w warszawie nawet 12.000) . w panstwowych niestety nie za fajnie, np. łazienka jedna na 13 łożek na korytarzu non stop zapchana wkładami itp poza tym w dwoch szpitalach jakie bralabym pod uwage jest non stop full bylam juz kilka razy i nie moglam obejrzec porodowki bo wszystko zajete i caly czas odsylali do innych , nie wiem co zrobie jak mnie odesla. troche sie boje tego nie do konca czystego srodowiska bo nie bylam szczepiona np na zoltaczke co do lewatywy to wiem że jest zestaw do samodzielnego wykonania o nazwie enema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja się właśnie tego szpitala boję , u nas nie mam możliwości rodzenia w prywatnej klinice bo nie ma i tego wam zazdroszczę w moim szpitalu to nawet nie można dostać zzo jak się zapłaci a chciałabym móc sama wybrać czy chcę czy nie i mieć taką możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alla - ja też mam te skurcze coraz częściej i bardziej są odczuwalne, jak przy okresie, chyba juz się wszystko szykuje na ten wyjątkowy dzień:) Rumianella - nie masz dużego brzucha, ludzie to są śmieszni. Mi jedni mówią o Boże, jaki masz maleńki brzuszek, chyba małe dziecko. A ktoś inny pyta, czy napewno tylko jedno w środku. Olej to masz normalny brzuszek, przecież dzieciątko zaraz wychodzi, no i małe nie jest! Renatinka - łóżeczko wygląda prześlicznie. Pięknie i słodziutko!!!! Kasiu - email nie doszedł Wiecie co jestem zaskoczona, że wciąż w tych szpitalach jest takie podejście. U nas jest taki wielki szyld - rodzić po ludzku i z tego co zauważyłam naprawdę tego przestrzegają. Widać nawet po nastawieniu mojej położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia dzięki za namiar na pocztę! Rumianella-przyłączam się do dziewczyn z tą pracą, siedzisz juz naprawdę długo, a dziewczyny niech sobie ponarzekają. MI jak zaczęli mówić, że już poszłam(raptem miesiąc z kawałkiem) to mówiłam-a co mam urodzić pod biurkiem? I tak długo siedziałam. Lalune ma rację, że nikt tego nie doceni. U mnie wczoraj dwie dziewczyny (jest trzy) poszły na zwolnienie bo się źle coś poczuły, jedna nosem zaczęła ciągać a druga to nie wiadomo co, a ja nadgorliwa siedziałam tyle czasu przed komputerem, non stop z upierdliwymi ludźmi i wiesz co? Jak przyjdzie do nagród to dostanę o połowę mniejszą niż te, które co chwila latają na zwolnienia z przeziębieniami albo sama nie wiem z czym! Dziewczyno-Ty i Twoje dziecko jesteście najważniejsze, a wyrzuty szybko Ci miną. Już wylądowałaś w szpitalu, nie dostałaś jeszcze nauczki. Przydałoby Ci się spore lanie za te wyrzuty. Powinnaś jak my pozostałe zająć się już swoim stanem i chociaż chwilę pocieszyć wolnością. Jak sama o siebie nie zadbasz to inni też tego nie zrobią, a jeszcze dołożą jak tylko będą mogli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktatora, podgrzewacza i tych innych to jeszcze nie mam. Myślę po porodzie bo nie wiem czy będę potrzebowała. Jeśli chodzi o laktatory to od koleżanek wiem, że jednak lepiej ręczny-ma się pod kontrolą ból. Mówiły, że jak złapie jakieś zapalenie to niestety elektryczne są bardziej bolesne bo przez siłę. Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale jeśli o mnie chodzi to po porodzie gdy będzie taka konieczność wyślę męża do apteki i wtedy coś mi kupi. Polecany jest z aventu bo łatwy dostęp do innych produktów tej firmy. Koleżanka przez miesiąc woziła pokarm do szpitala do dziecka-jakieś powikłania po żółtaczce czy coś, avent się sprawdził, pasujące butelki, podgrzewacz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, od poniedziałku jestem na zwolnieniu (NARESZCIE) i się zabrałam za pożądki, temu nie zaglądałam na forum. Sporo napisałyście, ale już nadrobiłam zaległości Ja dostałam podgrzewacz i laktator, choć nie wiem czy mi się laktator przyda, bo nic mi jak na razie nie leci, a termin mam na 1 października. Mam nadzieję że mleko pojawi się i będę mogła karmić, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkońcu dobrałam się do poczty i pooglądałam wasze brzuszki, widzę, że z moim nie jest tak źle i wcale nie mam małego brzuszka bo wtedy wychodziłoby, że wszystkie mamy malutkie. Wysłałam swój również na pocztę, bez twarzy bo jakoś byłam bez makijażu i nie lubię się oglądać na zdjęciach..... Miłego dnia i wracam do was jutro. Teraz idę już robic obiad bo mąż niebawem wraca.pa mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki! chiclaalabym pogadac o bolach/parciu na PECHERZ! mi zostaly jakies 3 tygodnie planowo jestem juz balonem, foka itd i widac znacznie juz moj brzuch! ale czy Wy jak tak dlugo stoicie lub chodzicie to macie wrazenie jakbyscie mialy chory pecherz-tzn super pelny i tak sciaga na dol....? POMOZCIE MI ZE SWOIMI ODPOWIEDZIAMI PROSZE...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzusiowa czula
Hey!!! Długo mnie nie było... Jestem u siostry i muszę do Was napisać :) BYłam dziś u lekarza, na 100% dziewuszka :D Waży 2,5 kg Ja wiedziałam, że będzie malutka, ja ssma jak się urodziłam miałam 2650 kg..... Jeszcze równe 3 tygodnie.......... W/g dzisiejszego badania powinnam wytrzymać do terminu jednaj, także ogólnie siiii Wyniki moczu mam bardzo złe :( Dostałam antybiotyk no i wiadomo jak zawsze złepłytki krwi.... Wczoraj wieczorem zaś wieeelki krwotok z nosa efff Ale powoli mnie to przestaje martwić :) Dzisiaj mieliśmy jecha c kupić nowego laptopa :) No i przed chwilą dzwonił michu, żę wyjeżdża do Piły, będzie w nocy :( Może jutro.... I tak już 2 tydzień :( :( :( Jak ja tęśknię za Wami :* Buziaki kochane, mam nadzieję, żę u Was wszystko w porządku, nie mogę niestety poczytać, bo brak mi na to czasu :) Tęśknię, pa :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pultaska- ja mam tak ale nie zawsze jak mi mały nadepnie na pecherz a to jest bardzo częste he he renatinka śliczne łóżeczko czeka na Filipka:) migotka w końcu!!!!!!!!!!! wolne ale już nie długo sie nacieszysz;) ruminaella- ty tez ,teraz odpoczywaj kochana śliczne brzusie dziewczyny:) Ja to bym chciała tez rodzic bez znieczulenia. Nie wiem gdzie jeszcze bede rodzic bo troche sie boje ze nie dojade tam gdzie mój lekarz pracuje w szpitalu a wy tez tak macie ? A torbe do szpitala mam juz prawie cała spakowaną. A w szpitalach nie robia lewatywy tylko same ? ja tak myślałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no brzusiowa dobrze ze dałaś znac bo martwiłyśmy sie co u ciebie my tez tesknimy:) kupuj szybko tego laptopa i wracaj do nas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×