Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Gość mazia112
mam nadzieje ze to szybko zniknie i nie bedziemy mialy juz kłoptów z tym mi kazał brac przez 7 dni a tobie perełka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi lekarz dała jakiś lek, który podobno spokojnie można brać w ciąży i mam 2 opakowania zużyć... nie pamiętam nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialam chodzic na basen, bo uwielbiam plywanie, ale moja gin powiedziala,ze lepiej nie, szczegolnie na poczatku. Moze to sie skonczyc roznymi zapaleniami, zakazeniami, etc, a to zawsze jest niebezpieczne w ciazy. Mam nadzieje,ze juz niedlugo bede mogla wrocic na basen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie w sumie nie ciągnie na basen ale jakby tak było to nie wiem czy w ciąży bym się odważyła na niego pójść. moja koleżanka miała taką sytuację, że facet kopnął ją w brzuch na basenie... na szczęście nic się złego nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia112
ja raczj to sobie odpuszcze bo dużo właśnie słyszałam ze można różnych bakteri itp. złapać a jeszcze przeczytałam ze powinno sie w ozonowanej a nie w chrorowanej wodzie kąpać na basenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie sie z Wami zgadzam. Chociaz mi smutno z tego powodu troszke, bo uwielbiam plywanie. No ale coz. Zostawiam sobie te przyjemnosc na czas zrzucania pociazowych kilogramow :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! co do wczesniejszej rozmowy o plci to lekarz moze doszukiwac sie czy to chlopiec czy dziewczynka kolo 14 tyg ciazy bo wtedy organy plciowe zaczynaja sie roznicowac zewnetrznie przedtem wygladaja tak samo prawie. Ale lekarze najczesciej nei mowia na 100% bo czasem moga oczywiscie sie pomysli, wszystko zalezy tez od sprzetu jaki posiadaja no i umiejetności lekarza :) A co do basenu to slyszalam ze sa specjalne kremy ochrone czy cos takeigo dla kobeit w ciazy no i powinno sie tampona zakladac przedw ejsciem do wody. ja jutro ide na wizyte kontrolna go ginka i mam andzieje ze zalozy mi w koncu karte i takei tam bo jak narazie to oprocz usg i badania krwi (nie znam wynikow) to nic mi nei zlecal. No i oczywiscie tabletki choc mimo ze je biore juz tydzien to wczoraj bylo plamienie.... nei wiem z czego to. A powiedzcie mi jakie wam lekarz badania zlecal? ja mialam morfologie, mocz i glukoze. ale sie spisalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to oprócz morfologii, moczu i glukozy miałam cały stos dodatkowych rzeczy, z tego co pamiętam to na pewno toksoplasmoze, różyczkę, hiv, przeciwciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze badania jakie zlecil to to wszystko obejmowalo? bo aj jzu bylam u niego 3 razy, mialam usg 2 razy i sama nei wiem ile i jakie badania sie robi???? jutro ide moze mi cos wiecej powie i malenstwo wymierzy bo nawet terminu porodu nie podal sama soenie jakos wyliczylam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ja te wszystkie badania miałam na samym początku, z tym że za większość z nich sama płaciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
najlepiej na fundusz. po co dawać im zarobic i bez tego maja sporo kasy. u mnie tez dzis wieje a zreszta pewno jak w calej Polsce. tylko przed poludniem sloneczko swiecilo caly czas a teraz to juz pada i pada. przez taka pogode nie moge nawet z synkiem isc na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) tak sobie podczytalam Wasz topik i jak najbardziej na czasie dla mnie bo mam termin na 22.10 :) przyjmiecie mnie do swojego grona?? z ta wielkoscia brzucha tez sie zastanawialam czy wszystko ok,bo wieczorem mam go ogromny i to takie meczace uczucie a rano znow normalny maly,ale widze ze macie podobnie wiec chyba ok :) ja tez chodze na fundusz do lekarza,tzn 2 razy bylam prywatnie ale kompletnie nie widzialam roznicy poza USG na miejscu w gabinecie prywatnym,wiec po co placic 70zl,panstwowo lekarz nawet bym powiedziala milszy byl dla mnie,tak ze narazie nie zaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a ja bede chodzic do kobietki a to twoje pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny u mnie poczatek 13 tyg. czuję się dobrze. tylko zgaga mi dokucza. jem rennie i jest ok. chodzę do lekarza prywatnie. za wizytę z usg 4d placę 100 zł.także do zniesienia . i l4 od ręki i co tylko chcę. co do imienia. będzie Hubert albo Kornelia. ciekawe kiedy będzie wiadomo. mam przeczucie że to dziewczynka.:) brzusio u mnie spore. nie da się ukryć. żyłki na piersiach i dekoldzie. wizyta 8 kwietnia. przed samymi świętami . mam nadzieję żw wszystko ok. nadal biorę duphaston -niby do 16 tyg i feminatal metafolin 800-witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kliforka ja jestem poczatek 9 tyg tez biore duphaston 2 razy dziennie po 1 tabletce no i tez feminatal 800. To twoje pierwsze dziecko bo ja nowa na tym topiku :) ja biore bo mialam plamienia ktore mialy ustac ale wczoraj znowu mialam i nei wiem czy te tabletki cos pomagaja a moze to za mala dawka czy co w koncu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey!!!!!!!! Ja też mam ogromy brzuszek po południu, ale to dobrze, niech rośnie i maleństwo się dobrze rozwija. Także biorę feminatal 800 A co do papierosów, to przed ciążą je normalnie zjadałam w strasznie dużych ilościach, a kiedy gin potwierdziła, to od razu rzuciłam i nie z tego względu, że mnie odrzucało, ale tylko dlatego, że jak pomyśleć, żeby nas tak zamknąć w balon i zacząć dmuchać dym do środka...... To wiecie same.......... Sama się truć ok, ale nie okruszka :-p Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo chyba kazda rzuca paenie bo nie mozna byc samolubnym. Chciaz moja kolezanka niestety nie potrafila sobie odmowic i przez całą ciąże palila ;( a co do brzuszka to ja jeszcze nei mam ale cierpliwie na niego czekam, pewnei jeszczez a wczesnie ale myslalam ze jakos szybciej bedzie wychodzil bo szczupla jestem :):) no ale pewnie kolo swiat juz cosik wykielkuje..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgozrzata39
Byłam na 2 kontrolnym badaniu w wynikami z krwi i moczu. Byłam na kasę lekarz był tak nie miły pierwsze pytanie jakie padło to było co Panią do mnie sprowadza ? Aż mnie zatkało odpowiedziałam ,że kazał mi przyjść po 3 tyg. wiec jestem . Badanie tylko na fotelu bez usg.Stwierdził ,ze bardzo dokładne badania będę miala 12.04 prenatalne i teraz bez sensu robić .Bo jego usg jest zbyt mało dokładne . Jest mi smutno i jestem wściekła . Lekarz wyraźnie dawał znać ,że powinnam go odwiedzać prywatnie . A i jeszcze połozna ,która waży mierzy ciśnienie spytała czy mam już ruchy!!!!!Ja mówie a to tak w 10 tygodniu można mieć? Olewkę robią totalną ,albo taki dzień . Z brzuchem mam podobnie rano malutki wieczorem olbrzym:) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Ja niestety muszę chodzić prywatnie.A to dlatego, że w okolicznych poradniach nie mają dobrego usg,to i tak bym musiała chodzić prywatnie na wizyty, no i od początku jestem na zwolnieniu i nie chcę wracać do pracy, mimo że jest już w porządku.Płacę 60 co 3 tygodnie, tylko 4d 200 zł, no ale czego się nie robi dla dzidzi... Z pierwszą ciążą chodziłam cały czas do przychodni na fundusz i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko byłam 3 razy prywatnie, ponieważ moja gin ma ogrom kobiet do zbadania :-p i tak sobie zażyczyła, ale ja koniecznie chciałam, żeby właśnie ona mi poprowadziła ciążę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wczoraj byłam na usg i w końcu widziałam mojego szkraba, na zwykłym usg tak sobie było widać, ale w trójwymiarze machało rączkami i nóżkam i, płci oczywiście nie było widać jedyne co mi się rzuciło w oczy to nosek taki szpiczasty , lekarz się śmiał że jak u prawdziwego faceta Karolinka miała łagodniejsze rysy twarzy w 12 tyg no i oczywiście wszytki pomiary ok, usg zgodne z terminem na 1 października dzidziuś ma juz 62mm od główki do pupy a cały ok 10 cm i lekarz powiedział że jak najbardziej jest możliwe że czasami czuje ruchy, tym bardziej że ten mały człowieczek strasznie szaleje w brzuszku Karolinka była bardzo spokojna przez całą ciąże a tu szykuje mi się mały urwisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo, to chyba musi być bardzo przyjemne uczucie... ale dzisiaj u mnie pogoda... śnieg z deszczem :( ładna mi wiosna... a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie w poprzedniej ciąży mąż sie mnie pytał jak to jest czuć ruchy, ja się śmiałam że jak by ci włożyli "obcego" do środka:):) jak w tych filmach s.f. :P:P:P:P\ a tak na prawde to fantastyczne uczucie, szczególnie jak dzidzius wystawia przez skórę swoja nóżkę czy rączką, moja jako że była ułożona pośladkowo notorycznie wystawiała mi głowę i miałam taki śmieszny brzuch z taką gólą z boku :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.....nie doczytalam jeszcze calego topiku....i nie wiem czy dam rade....i nie wiem czy tu pasuje....jestem w 8 tyg....termin mam tak wlasciwie na poczatek listopada;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
BEAGLE i STELKA---- jak wspominacie porody waszych pierwszych pociech?(jak to bylo?) chyba dobrze doczytałam macie juz po jednym dzieciatku prawda? a dzis pogoda u mnie słoneczna ale troszke zimno i troszke wieje ale mowie wam....slonce az w oczy razi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka! Ale sie ciesze razem z Toba! Szkoda,ze nie mozemy zagladac sobie do brzucha codziennie,zeby obserwowac, co nasze pociechy wyrabiaja hehe A czy jest ktos z Gdanska? I zna dr Olszewska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×