Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ciekawi mnie

czy po wycieciu macicy,

Polecane posty

Gość dorothy6119
Miłe Panie ! Poszukuje Pań w wieku 20-60 lat,które przeszły zabieg usunięcia macicy chętne do wypełnienia ankiety zupełnie anonimowo.Jestem studentką położnictwa i piszę pracę o psychologicznych aspektach usunięcia macicy u kobiet. Mój adres email: dorothy6119@gmail.com Prosze do mnie napisac ,ja przyślę ankietę. Z góry serdecznie dziekuję za poswięcony czas. Pozdrawiam serdecznie , Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pxyz54
Miałyście Panie depresję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldi 2011
pxyz - o jaką depresję Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pxyz54
Po amputacji macicy zgodnie z tematem. Stan: płacz,smutek,niechęć do wszystkiego ogólne rozbicie, ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pxyz
oczywiście że tak, a kto by nie miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pxyz54
trzeba leczyć się hormonalnie od razu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pxyz
Po usunięciu jajników na pewno tak bo to większy wstrząs w organizmie niż po usunięciu samej macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o2012MM
kiedy rozpoczęłyście sex czy boli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do o2012MM
ja po pół roku ale już bez żadnej wewnętrznej ochoty tylko z powodu męża, a potem już nigdy bo sie nie dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do o2012MM
a jak chcesz miec jeszcze sex to sie tak nie operuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o2012MM
JAK TO SIE NIE DAŁO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o2012MM
Bardzo dziwne, że nie masz ochoty ja mam cały czas bardzo silne uczucie podniecenia myslałam, że po tego typu operacji nie bede no wiesz/....nie posiadam męża, ale zastanawiam się czy to mozliwe ''sex'' czy boli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najtinajt
ależ gadacie głupoty:O jak to nie miałaś ochoty? a przed operacją miałaś ? Jak to się nie dało ? dlaczego bolało ? przecież jeśli było coś nie tak, czyli ból po pierwszych 6 tygodniach wstrzemięźliwości , to trzeba było do lekarza z pytaniem co się dzieje. Nic nie powinno boleć, powinnaś czuć się normalnie. Jeśli się nie dało, to dlaczego? dlatego że zaszyto Ci również pochwę ??? Coś jest nie tak, lepiej idź do lekarza i dowiedz się w czym tkwi przyczyna a nie strasz innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
to pochwę można zaszyć ? Ja wkładam czopki do środka, ale boli bo sie goi Ciekawa jestem jak długo jeszcze bedzie sie w środku goiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do najtinajt
Twoja wiedza, jak piszesz wcześniej, zakłada że macica jest tylko do "miesiączkowania i rodzenia dzieci", a to nie jest cała prawda o funkcjach macicy. I akurat mój lekarz mnie także i o tym informował, przed operacją. Wcześniej, na czyjeś pytanie: kiedy rozpoczęłyście sex po operacji?" - ktoś inny odpisał: "nigdy". Widocznie zgodnie ze swoim doświadczeniem. Ten post został usunięty? komu zależy tutaj na tym by widniały tylko doświadczenia i odpowiedzi "pozytywne"? wiele kobiet po operacji ma problemy z seksem, tylko dlaczego ma to być "tajne przez poufne"? Najtinajt, to bardzo dobrze że nadal cieszysz się swoją kobiecością i nie masz z tym żadnego problemu, ale nie jest to regułą. Problemy z seksem po usunięciu macicy to NIC wyjątkowego. Raczej wyjątkowym jest ich NIE mieć, więc pozwólcie się także wypowiadać większości. Zawsze zastanawia mnie co na takich forach robią kobiety które NIE mają tego problemu? na ich miejscu, cieszyłabym się życiem..., i chyba nie miałabym potrzeby tutaj zaglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
więc jak w końcu jest z tym pierwszym cielesnym razem boli czy nie bo nie wiem czy sie zdecydować w przyszłości na mężczyzne czy nastawić się na omijanie bólu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pmacica
niestety, nie ma na to pytanie dla Ciebie jednoznacznej i pewnej odpowiedzi. Musisz sama po protu spróbować. Jedne kobiety boli, inne nie, jedne boli bardziej, inne na tyle że da się wytrzymać i wystarczy lubrykant z apteki. Jedne mają bardzo suchą pochwę, inne nie. Ale na pewno doznania są już inne, bo inne części ciała biorą w tym udział. Dla niektórych kobiet brak orgazmu od macicy, czyli skurczów macicy, jest dużym zubożeniem w seksie. Brak miesiączkowania też u niektórych skutkuje mniejszym libido. Rożnie się też czują od względem pęcherza i inaczej ogólnie, każdy organizm jest inny, nie mówiąc o czynnikach psychologicznych które też są różne dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
Dziękuję orgazmy mam normalne zupełnie jakbym miała macicę mogę sie pokusić o stwierdzenie że lepsze bo nic nie boli w środku zarówno senne jak i nie sprawdziłam Co do współżycia to muszę się przekonać sama ale jeszcze poczekam z miesiąc może znajdę też partnera w tym czasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najtinajt
Ktoś tam wyżej pisze do mnie o mojej wiedzy :D nie będę wchodzić w polemikę bo nie o to chodzi. Akurat tak się składa że mam spore grono koleżanek, które są również po usunięciu i żadna nie powiedziała że ma jakieś trudności z seksem, no ale oczywiście zdarzają się wyjątki. Znam też drastyczny przypadek, kiedy kobiecie pozostawiono tak krótką pochwę że fizycznie nie było możliwości uprawiania seksu, niestety też tak się zdarza, więc ja nie generalizuję. Stwierdzam tylko fakty, że jeśli pod względem medycznym jest wszystko ok, to nie powinno być problemu z seksem. Niestety, bardzo często kobiety przezywają utratę macicy jak utratę kobiecości a ja staram się pokazać że wcale tak nie jest. Jeśli chodzi o jakieś wykasowane wpisy, to ja nie mam pojęcia kto je kasuje, bo ilekroć sama chcę wykasować swój własny wpis, to proszę po kilka razy i tak go nie usuwają , więc nie wiem jak komuś się udaje usunąć czyjś wpis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do najtinajt
Nie powiedziałabym żeby to były wyjątki. Dużo kobiet ma potem ten problem. " Jeśli wszystko pod względem medycznym jest okej to nie powinno być problemu z seksem" , jak piszesz. Nie zupełnie o to chodzi. Pod względem medycznym to operacja u wszystkich polega na tym samym. Problemy z seksem , jeśli są, to po prostu wynikają z mniejszego libido i z powodu braku macicy i jej skurczów wtedy. Odczucia i reakcje u mnie, są już całkiem inne i prawie żadne. Ja też starałam się pokazać że tak nie jest, nie uważałam że to utrata kobiecości ale jak przyszło "co do czego" to się okazało że to jest duża utrata kobiecości. Seks do niczego, żadnego orgazmu i nic już "nie styka" jak dawniej. Może nie u wszystkich kobiet skurcze macicy są niezbędne do normalnego orgazmu ? ale taka jest przecież fizjologia tego zjawiska więc może to normalne że jest taki problem, jak jest, i na tym fakcie poprzestać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może to ty jesteś
a może to ty jesteś wyjątkiem, nie wierzę że aż tyle kobiet ma takie problemy, poco ci skurcze macicy ? mam wrażenie że się sama nakręciłaś i w twojej podświadomości tkwi ten fakt i nie możesz tego przeskoczyć. Najlepszym sposobem, by się przekonać jak jest naprawdę, to poznać kogoś nowego, zakochać lub chociaż zauroczyć, a zobaczysz że seks z taką osobą zaskoczy samą ciebie, Wiem że dla niektórych jest to niewykonalne, ale może warto spróbować, choćby po to by się przekonać? Tu jest topik, na którym wszelkie możliwe info na ten temat można znaleźć.http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3172268&start=9720 Uwierz mi że wśród tylu kobiet które przewinęły się przez ten topik, żadna , absolutnie żadna nie skarżyła się na sferę seksualną. Nie dlatego że o tym sie nie rozmawiało, tylko że takich problemów nie miały, więc może ty jesteś wyjątkiem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej tyuioopp[outt
ja jestem miesiąc po i miałam orgazmy w nocy dosłownie już niecałe dwa tygodnie po operacji czułam w brzuchu normalny orgazm jak zwykle teraz już nie mam nocnych orgazmów ale ciągle mi się chce kochać przyłapałam się na tym że gapię się na facetów a nigdy wcześniej mi się tak nie robiło chyba zwariowałam ale nie wiem dlaczego tak teraz mam i niczego nie zmyślam bo mnie tutaj nikt nie zna Dlaczego kiedyś nie miałam ochoty na sex a teraz mi się chce nawet jak siadam na krzesełku to chore Orgazmy miewam wystarczy że dotknę się przy myciu więc wytłumaczcie mi ten fenomen bo ja powinnam być zimna jak dawniej jak bryłka lodu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do najtinaj
Najtinaj, o czym Ty mówisz? o jakim "wyjątku"? to poczytaj cokolwiek z "Medycyny Seksualnej", jakieś ABC anatomii, fizjologii, i nie zadaj takich pytań "po co ci macica w seksie?' Wystarczy nawet Wikipedia, jeśli nie literatura fachowa. " Podczas orgazmu niekontrolowane skurcze rozładowują napięcie mięśni i uwalniają krew zgromadzoną w pobudzonych genitaliach. Orgazm jest odczuciem bardzo indywidualnym, ale większość kobiet opisuje go jako uczucie ciepła rozprzestrzeniającego się od łechtaczki na całe ciało... U podnieconej kobiety pochwa wilgotnieje i powiększa się, obrzmiewa tkanka w części pochwy, położona najbliżej wylotu powstaje w ten sposób platforma orgazmiczna, która ciasno obejmuje członek mężczyzny. Podczas szczytowania /orgazmu/ występują REGULARNE SKURCZE MACICY, jej szyjki oraz platformy orgazmicznej, a kiedy stymulacja zanika, narządy płciowe powracają do pierwotnego, niepobudzonego stanu. Skurcze są wywoływane przez uwalniające się dawki neurohormonu oksytocyny..".itd Główne nerwy które przenoszą sygnały od narządów płciowych do mózgu podczas seksu zostają podczas histerektomii przecięte. Podobnie z ukrwieniem. Tutaj jest wyjaśnione na czym polega seksualność kobiety, i jak orgazm odbywa się na kilku poziomach: anatomicznym, fizjologicznym, endokrynologicznym, neurologicznym, psychologicznym. Operacja uszkadza i utrudnia każdy z tych poziomów. http://pl.wikipedia.org/wiki/Orgazm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawdą jest
że do osiągnięcia orgazmu potrzebna jest macicia jestem po operacji usunięcia trzonu macicy i normalnie mam orgazmy i współżyję tak jak przed operacją. Osoby wcześniej nie osiągające orgazmu również po operacji nie będa go mogły osiągnąćto już działa czynnik psychiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nie prawdą , ale...
ale na przykład ja przed operacją miałam orgazmy i przyjemność a po operacji już nie. I wiadomo że nie tylko czynnik psychiczny jest za to odpowiedzialny. Chyba trzeba pójść w tym sporze i wzajemnym przekonywaniu się (a każdy wie jak u niego jest), na kompromis, bo są i takie i takie kobiety, że niektórym kobietom do zabawy w "te klocki" macica jest potrzebna. Mogę tak to opisać, że teraz mój "orgazm" to taki jak może dla faceta ten wczesny mini wytrysk przed dojściem i ejakulacją, na wstępie. Dużo brakuje do tego co było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła Baba do lekarza
Przychodzi Baba (chyba jeszcze z macicą ?) do lekarza i mówi: Panie doktorze, ostatnio mnie wszystko wkurza, nie mogę wytrzymać. A lekarz: to może - muzyka relaksacyjna ? na to Baba: próbowałam, na początku pomagało ale potem ... wkur..ło. Lekarz: a kąpiele aromatyczne ? Baba: Eee tam! ta piana wszędzie..., bez sensu wkur..ło. Lekarz: a spacery ? kino ? Baba: a ile można łazić ? Filmy też do d..y, - wku...a wszystko. Bezradny już Lekarz: a może SEX? Baba z zainteresowaniem : a co to jest ? No to lekarz bierze ją za parawan i robi co trzeba. A Baba po pewnym czasie: Panie doktorze, niech się pan w końcu zdecyduje albo pan wkłada albo pan wyjmuje, bo już mnie to zaczyna wkur..ać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mezzoooo
fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×