Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

graminis

Szpital Wojewódzki Tychy - PORÓD!!!

Polecane posty

Gość gość
Jak długo po CC pozostaje się w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka00
Z tego co słyszałam od swojego lekarza to otwarcie nowego oddziału położniczego z salami 2-osobowymi i łazienkami w pokoju miało się odbyć w miniony czwartek. Jednak czy do tego doszło tego nie wiem, chociaż sama jestem ciekawa bo niedługo rodzę. Przy okazji mam pytanie do Pań które miały CC. Gdzie dawałyście swoją torbę do porodu czy jakąś torebkę z którą przyszłyście w momencie kiedy jechałyście już na salę operacyjną na CC? Jak wygląda kwestia higieny po CC kiedy trzeba leżeć plackiem przez kilka/kilkanaście godzin, czy pomaga w tym jakaś pielęgniarka? (chodzi mi o kwestie wymiany podkładów/podpasek itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak jest z karmieniem po porodzie? Przymus karmienia piersią czy nie ma problemu z dostaniem mleka modyfikowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o karmienie to nie ma żadnego problemy. Położne bardzo pomagają przy karmieniu piersią a jak nie dajesz rady to mleczko NanPro1 dają bez żadnego problemu. Na noc to od razu 4 buteleczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smail
Witam, Skoryguję nieco wypowiedź Pani Rudej. Dla noworodka potrzebne są PAMPERSY, CHUSTECZKI, KREM NAWILŻAJĄCY, PRZYDA SIĘ LAKTATOR i smoczek. Ewentualnie sudocrem stosować wtedy, gdy z pupą maluszka jest problem. Ubranka są szpitalne, czapeczki i niedrapki też są na stanie i zawsze można poprosić. Mleko do dokarmiania też jest dostępne o każdej godzinie dnia i nocy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smail
Acha! Kochane Przyszłe Mamy! Proszę przygotować sobie adres przychodni do której udają się Panie z Maluszkami na dalsze kontrole i szczepienia oraz imię, naziwsko położnej i numer telefonu do niej. Są to dane niezbędne do wypisu Was ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
Witam :-) Nowy oddzial mial byc ponoc otwarty 27 lis. Super byloby gdyby faktycznie z patologii zrobili polozniczy, wydaje misie ze kobieta po porozie nat jak i po cc potrzebne byly by bardzie sanitaria na miejscu niz kobieta oczekujacym na rozwiazanie. Pani ruda, super ze pani odpowiada na pytania :-) Czekamy na wiadomosc co do nowego oddzialu m czy nadal bedzie tam patologia czy pilozniczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
Przepraszam za bledy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy do porodu można mieć pomalowane paznokcie (u rąk i nóg) czy koniecznie trzeba zmyć? Pytam bo są rożne opinie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paznokci nie maluj
!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, do planowanego cc przyjeżdża się dzień wcześniej zazwyczaj rano. Ponieważ już wtedy następuje przygotowanie do cc (na obiad jest tylko zupa i od g.17 już nie należy nic spożywać, i higieniczne przygotowania) (ale te informacje na pewno przekaże lekarz który wypisuje skierowanie do szpitala na planowe cięcie cesarskie). Rano wykonywane jest cc, a pani rzeczy są przeniesione na sale pooperacyjną. Po cc w zależności od znieczulenia leży się do 12h (w zależności od pani stanu zdrowia) , w tym czasie pani higieną zajmują się położne(wymiana podpasek, podkładów, mycie krocza). Jeżeli chodzi o kwestie karmienia to jest możliwość próby karmienia piersią, (jest to najlepszy moment dla tych mam które chcą karmić tylko piersią , wynika to z faktu że noworodek ma w tym czasie najsilniejszy odruch ssania, natomiast niektóre noworodki nie chętnie chcą jeść może to być spowodowane wodami płodowymi które znajdują się w żołądku - i jest rzeczą fizjologiczną). Po cc wychodzi się na 3/4 dobę oczywiście jeżeli z noworodkiem jest wszystko dobrze. Paznokcie należy mieć nie pomalowane - jest to pomocne dla anestezjologów w trakcie trwania operacji. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wyremontowany oddział jest już otwarty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak faktycznie jest z tym znieczuleniem zzo po godzinie 15? Czytałam wpisy z tamtego tyg i wcześniej i informacje są niespójne. Czy któraś z Was wie "na świeżo" coś więcej w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie ogladam zdjęcia:-) super. Taki standard to powienien byc na każdym położnictwie. Koleżanki dwie rodziły w Tychach jeszcze na starym ale obie bardzo chwalą opiekę lekrzy i połoznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny !! powiedzcie mi czy przy wypisie dostalyscie te opaski co dzieci mialy w szpiatlu zalozone? nie te z kodem tylko takie niebieskie albo rozowe w zaleznosci czy chlopiec czy dziewczynka i z nazwiskiem. bo kurde chcialam to miec jako pamiatke ale dupa albo stracilam albo mi tego nie daly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam opaske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam tylko tą białą z kodem. Niebieskiej pielęgniarka nie chciała dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A podali powód dlaczego nie chcą wydać tej opaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedziała, że muszą ją mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś już widział nowy oddział? I czy faktycznie odwiedziny są już w salach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
Wlasnie, dziewczynki dajcie znaka czy ktoras juz spedzila z dzieciatkiem te pare dni na nowym oddziele. A co do odwiedzin to mam nadzieje ze beda dalej zakazane. Tym bardziej ze mamy taka pore roku gdzie jest najwiecej zarazkow. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie leżałam na nowym oddziale ale byłam tam kilkanaście minut w zabiegowym na ktg więc mogę napisać tylko kilka moich spostrzeżeń. Z tego co zdążyłam zauważyć to nie było ławek ani krzeseł na korytarzu więc odwiedziny chyba są na salach, no chyba że na tym głównym holu przed traktem porodowym koło windy. (Ja osobiście byłam w godz. wieczornych, także raczej nie było już odwiedzających więc trudno coś powiedzieć na ten temat) Sale, na tyle ile widziałam, wyglądały bardzo ładnie. Ogólnie czysto, przyjemnie i pachnie jeszcze nowością :) Nie było natomiast żadnego oznaczenia na korytarzu że jest tam nowy oddział. Dalej piszę nad wejściem tylko "trakt porodowy" i tyle... dlatego myślę że odwiedzający mogą nieco błądzić zanim trafią.. Stara część działa nadal, ale nie orientuje się czy leżą tam kobiety tylko przed porodem czy tylko te z problemami w ciąży.. Ja w każdym razie byłam skierowana z IP na ktg na patologię ale już na nowy oddział..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na nowym oddziale leżą tylko kobiety cięźarne i odwiedziny są na salach. Na położnictwie tak jak było odwiedziny są na korytarzu i tylko tam są dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli co, po porodzie dalej idzie się na stary oddział czy jak w końcu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jednak media kłamią bo mówili, radiu że nowy oddział jest dla mam z dziećmi. Że niby łóżeczka dla dzieci i miejsce do przewijania. A zrobili po staremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze mam nadzieje, ze jednak bedzie to dla mam z dziecmi - kobiety po porodzie i cesarkach dalej maja sie gramolic pod prysznic na korytarzu ???? :((( nie zalezy mi nasuper warunkach ale ta lazienka na miejscu to duuuuzy plus ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak widać władze szpitala mają inne zdanie. Chyba, że te nowe sale są tylko dla wybranych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się czegoś dowiesz to podziel się proszę tą informacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×