Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Gość niepoważny
ej poważnyy ale mnie w..k...u...r...w...i....a....s....z.... :/ cos z tobą nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odczep sie ok . Zasmieczasz tylko ten Portal Jestes na oficialnym Portale a nie w jakies MELINIE PIJACKIEJ Z LUMPAMI :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey ludziska.... Mam pytanko,po ilu latach mozna zlorzyc wniosek o niemieckie papiery? 2 lata po slubie czy cos sie zmienilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ic se
do urzedu i sie spytaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Prinzesska27 Witam mile Moze ten Portal Ci sie przyda www.SozPol.com pozdrawiam mile :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuda blandynka Masz racje po 3 latach kiedys bylo po 5 latach pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bi ene maja :)
dzień dobry wszystkim.chciałam tylko dodać jedno do tematu z grudnia czy opłaca się przyjechać do de czy nie.otóż co mogę powiedzieć to to,że co prawda milionerem się nie zostanie,ale przynajmniej tutaj nikt nie wyrzuci Was na ulicę jeśli będziecie bez pracy za niezapłacony czynsz lub prąd.Państwo pomaga bardzo,płaci za czynsz,wodę i ogrzewanie jeśli jest się bezrobotnym.Ja przyjechałam z chłopakiem(teraz już mężem) 3 lata temu.2 miesiące byliśmy arbeitslos-bezrobotni,ja byłamw ciaży a mój mąż znalazł pracę po tych 2 miesiącach.zarabia od 1500-1800euro miesięcznie,teraz dostał umowę na stałe.ja pracowalam na tzw.400euro basis,bo pracy w pełnym etacie nie opłca się szukać jeślijest się małżeństwem.wszystko zależy od klasy podatkowej,mąż mając 3 ja miałabym 5 więc ponad 50% z mojej wyplaty zabrałoby państwo.czyli zarabiając przy 8godz.pracy dziennie ok.1300euro netto dostałabym niecałe 650.więc nie było sensu oopuszczać dzieciątka na całe dnie zeby zarobic troszkę więcej.a z 400 euro basis nie trzeba odprowadzać podatku i sa to ok.3 dni pracy w tygodniu po 5 godzin.a większość pracodawców płaci resztę do ręki,jeśli chce się więcej pracować.oczywiście nielegalne ale trudne do wykrycia.chyba że ma się zazdrosnych znajomych albo wrednych sąsiadów którzy zgłoszą to do urzędu podatkowego.a takich niestety nie brakuje.koniec końców chciałam powiedzieć że jest na pewno łatwiej niż w pl jeśli chodzi o możliwość utrzymania rodziny.nie musimy kontrolować rachunków na każdym kroku,chodzimy raz w tyg.na basen z córeczką,do restauracji itd.stać nas na normalne życie,córka ma wszystko czego potrzebuje jedyne co mnie dręczy czasem to tęsknota za rodziną i znajomymi.ale kiedy się pracuje ma się kontakt z ludżmi jest już zupelnie inaczej.i przede wszystkim nie chodzi za nami widmo straty pracy bo jeśli nawet,pieniądze z arbeitslosengeld pozwalają na normalne życie.bez super luksusu ale tez bez zmartwień.Ale jeśli chce się czegoś dorobić trzeba pracować we dwoje.ja czekam tylko do października kiedy moje słoneczko pójdzie do przedszkola wtedy znajdę pracę na cały etat i będzie można pomyśleć nad nowym samochodem:)a z pracą tak strasznie znów nie jest,ja po maturze robionej w pl pracowałam juz w fitnessstudio,w firmie która produkuje czekoladki,i jako kelnerka w restauracji.ok.moje ambicje to nie są ale jakoś trzeba sobie radzić.i czasem myślę ze nie jest to takie złe jak tosobie wyobrażałam.jakby nie bylo za mało ambitną pracę w fitnesstudio (theke) dostaję więcej pieniędzy niz moje kolezanki po studiach w pl. także uszy do góry trzeba być tylko zaradnym w życiu :))pozdrawiam wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mushellka - Gdybym mgl dal bym Ci Medal za prawdziwe Story . Jestes jedna z tych co napisala calkowita prawde . Ja zycze Ci i Twojej rodzinie nietylko zdrowia ale i ducha bo my polacy jestesmy pracowici , dumni i z Honnorem a nie jka niektrzy co mieszkaja w de i zyja z zasilku Nistety ale ja tego nie popieram Jak pisalas to mozna znalesc prace tylko trzeba chciec pozdrawiam mile :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CappoDiTuttiCappi
Hej, dołączę się do tematu. W Polsce dotarłam do stopnia inżyniera, ale chcę przenieśc się do Niemiec, język mam na poziomie C1, pozostaje mi tylko zdać egzamin DSH. Słyszałam, że musze swój tytuł nostryfikować, albo jeśli chcę dalej studiować muszę przedłożyc plan studiów w języku angielskim, na uczelni, gdzie chcę dalej studiować, a oni porównają moje odbyte zajęcia z prowadzonymi przez siebie i ewentualnie będę musiała kilka rzeczy pozaliczać. Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie- co jeśli okaże się że jestem na poziomie "Diplom (FH)" czy oni odrazu mogą mi wydać takie zaświadczenie i ewentualnie zakwalifikować na studia magisterskie, czy musi to zrobić Kulturministerium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos???
mi powie,gdzie jest nasza Limes-ja jej potrzebuje bardzo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ja nie wiem gdzie ona jest : A pozatym ja jej nie znam :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Punia20
prinzesska27 no z tego co mi wiadomo to po 2katah tak jak pisalas... Bynajmniej tak bylo ale jak teraz jest to nie wiem ale wydaje mi sie ze 2lata!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam 25 lat, mieszkam od ponad 6 lat w Niemczech, najpierw studiowalam w Monachium a teraz od dwoch miesiecy przeprowadzilismy sie z mezem do Berlina i niestety nie mamy tu za duzo znajomych i chetnie bym kogos poznala najlepiej z Berlina lub okolic :) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salchicha Witam wszystkich, mam 25 lat, mieszkam od ponad 6 lat w Niemczech, najpierw studiowalam w Monachium a teraz od dwoch miesiecy przeprowadzilismy sie z mezem do Berlina i niestety nie mamy tu za duzo znajomych i chetnie bym kogos poznala najlepiej z Berlina lub okolic Pozdrowienia Witaj ja mam do Berlina 400 km moze 450 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ::SZKODA::
...ze tak glupio skonczyl sie ten topik:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×