Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Ania 33

Mario prawdziwa z Ciebie wojowniczka. Skoro pokonałaś nowotwór to mam nadzieję,że pokonacie też ten obrzęk. A czy lekarze przypuszczają co mogło spowodować obrzęk u Twojego maluszka? 

Trzymam za Was kciuki. Dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria01

Niestety nie wiadomo, wszystkie przeciwciała w normie. To moja pierwsza ciąża, mam 30 lat. W rodzinie żadnych wad nie ma. 

Badań genetycznych jeszcze nie mieliśmy. 

Nie wiadomo skąd to cholerstwo się wzięło i to tak wcześnie, bo wyszło na usg w 9-10 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 33

Bedąc w szpitalu robili mi badania na wszystkie możliwe wirusy. Parwowiroza, toksoplazmowa, wirus opryszczki itd. Potem podejrzewali konflikt serologiczny ale to też nie było to. Przebadałam się od góry na dół prywtnie. Myślałam, że to może coś z krzepliwością albo z trombofilią. Ale też nie. Dopiero potem wyszło, że to przez wysokie ciśnienie. 

Mam nadzieję, że u Ciebie finał ciąży będzie inny niż u mnie i u reszty dziewczyn i urodzisz piękne, zdrowe dzieciątko. Trzymam Mario za Was kciuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria01

A mogę zapytaA mogę zapytać jakie miałaś ciśnienie? Czy pojawiło się podczas ciąży czy wcześniej też miałaś? No i czy brałaś jakieś leki ? ć jakie miałaś ciśnienie? Czy pojawiło się podczas ciąży czy wcześniej też miałaś? No i czy brałaś jakieś leki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 33

U mnie ciśnienie pojawia się na końcówce ciąży. W pierwszej ciąży miałam wysokie ciśnienie w 37tc(nie pamiętam ile wynosiło ale było wysokie) i dostałam dopegyt. Córkę urodziłam zdrową poprzez cc w 37tc. 

Natomiast w drugiej ciąży z synem nie mogli mi już pomóc. Myślę, że trochę zawalił mój lekarz ale to inna historia. Miałam białkomocz, wielowodzie w 33tc i powstał obrzęk u synka. Czułam się dobrze i nic nie wskazywało na to że to znowu ciśnienie. Musiało przyjść to nagle. Jeżeli zdecyduje się na kolejną ciążę to muszę być pod szczególną opieką kardiologa. 

Ale u Ciebie może być inaczej i wszystko skończy się dobrze. Każda historia jest inna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria01
Dnia 5.07.2019 o 13:56, Gość maria01 napisał:

 

Dzień dobry Wszystkim! 

Jestem po USG kontrolnym i wpadłam tutaj dodać wszystkim stresującym się przyszłym mamom trochę otuchy. W moim przypadku obrzęk się samoczynnie cofnął. Pani doktor stwierdziła że jak najbardziej takie sytuacje się zdarzają i nie warto wpadać w panikę. 

 

Dziękuję wszystkim za wsparcie. Mam nadzieję że to cholerstwo nie wróci !

 

Dam znać również jak będą wyglądały wyniki badań genetycznych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turnerka

Wspaniale :)! Wiara i dobre myśli to najważniejsze :).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 33

Super wiadomość. Dużo zdrówka. 

Mario życzę Ci spokojnych i nudnych 9 miesięcy ;). Niech maleństwo rośnie zdrowo. Wszystkiego dobrego dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria01

Badania genetyczne dobre, bardzo małe prawdopodobieństwo wad 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość maria01 napisał:

Badania genetyczne dobre, bardzo małe prawdopodobieństwo wad 🙂 

Czy jeśli miałam wykonane badania prenatalne i wyszły super to jest ryzyko pojawienia się tego schorzenia? Prowadzę ciąże na NFZ ale badania prenatalne i połówkowe robię prywatnie. Na NFZ mam robione szybkie usg na każdej wizycie ale tylko Pani doktor pokazuje mi że dziecko żyje i bije serce. Martwię się i nie wiem czy lepiej przejść na prywatne prowadzenie ciąży, co myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria001

Ja myślę że wszystko zależy od lekarza który prowadzi ciąże. A co do "schorzenia" to niestety może pojawić się z tego co wiem na każdym etapie ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 123
Dnia 9.08.2010 o 23:52, pysia010 napisał:

15.11.2007 dowiedziałam się że jestem w ciąży byłam bardzo szczęśliwa . Pod koniec grudnia dowiedziałam się że jest coś nie tak z moim dzidziusiem zostaliśmy pokierowani do łodzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Diagnostyka i Terapia DIASON s.c Radwańska 1. 90-452 Łódź.do Prof.dr.hab.n.med Krzysztofa Szaflika który po badaniu stwierdził UOGULNIONY OBRZĘK PŁODU.Świat mi się zawalił pod nogami. Wynik badania ultrasonograficznego; Trzon macicy równomiernie powiększony . W jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy z żywym płodem z cechami uogólnionego obrzęku . Kosmówka na ścianie przedniej grubości 20mm - homogenna . CRL - 49 mm = 12 hbd BPD - 15 mm = 12 hbd bez obrzęku Obrzęk na główce płodu szer. 3,8 mm na brzuszku do 2.5 mm. Kości nosowe obustronne (+), dł. 2,6 mm Nieprawidłowe spektrum przepływu w ductus venosus z widoczną falą wsteczną . WNIOSKI; Grav. 12 hbd. Oedema generalisata foetus . NIHF susp. Dostałam kartke jakie badania ma zrobić a mianowicie ; toksoplazmoza , JgG JgM , różyczka , parwowiruz (WYNIKI BYŁY W PORZĄDKU) po otrzymaniu wyników miałam się zgłosić z nimi do dr.Szaflika gdzie w szpitalu w łodzi miałam mieć przeprowadzoną amniopunkcje genetyczną .Niestety tego się już nie doczekałam gdyż mój dzidziuś już nie żył. Wynik badania ultrasonograficznego z dnia 10.01.2008 Trzon macicy równomiernie powiększony . Kosmówka na ścianie przedniej. Płód z cechami uogólnionego obrzęku . NIE UWIDOCZNIONO CZYNNOŚCI SERCA PŁODU , potwierdzone badanie doplerowskim. CRL - 62 mm = 13 hbd BPD - 18 mm= 12,5 hbd Zostałam pokierowana do swojego szpitala gdzie miałam wywoływanie poronienia obumarłego płodu początkiem 2 go trymestru ciąży .To co mnie spotkało było straszne, ale wciąż wierzyłam że dzidziuś po prostu wyzdrowieje , że to tylko sen, ale niestety tak się nie stało.Nikomu tego nie życzę tych łez i bólu po stracie mojej małej istotki na którą się tak cieszyliśmy .Lora szkoda że wcześniej nie znalazłam tego forum mam nadzieje że masz śliczna dzidzie i że wszystko skończyło się pomyślnie. Ja niestety do tej pory nie dowiedziałam się co było przyczyną tego obrzęku. Niestety 8.12.2009 w 8/9 tygodniu miałam przeprowadzony zabieg usunięcia pustego pęcherzyka płodowego .Obecnie robimy z mężem badania genetyczne we Wrocławia które trwają już ponad 5 miesięcy.Jestem wykończona tym czekaniem ale mam nadzieje że w końcu się dowiem jaka jest przyczyna że tak się dzieje choć lekarze mówią iż to dwa odrębne przypadki.Tak bardzo się boje.Mam nadzieje że kiedyś w końcu zostanę mamusią , to moje i męża największe marzenie.

Hej . Dowiedziałaś się już dlaczego tak się stało?

Jestem w podobnej sytuacji. Jestem w drugiej ciazy, w której stwierdzono obrzek plodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale i mnie przyszło zmagać się z tym koszmarem. W 12 tyg na usg genetycznym wyszły wszystkie markery trisomii i niewielki obrzęk. Szybko zdecydowaliśmy się na biopsje i już w 14 tyg wiedzieliśmy, że nasz synek ma zespół Downa. Nie miałam złudzeń, że będzie zdrowy przy takim wyniku usg, więc cieszyłam się z tego wyniku bo dawał mu szansę na życie... Niestety usg w 19 tyg odebrało nam nadzieję. Obrzęk jest ogromny, woda w płucach, zero szans. W każdej chwili serduszko może się zatrzymać. Straciłam już 2 ciążę i jedyne, co mnie teraz trzyma przy życiu to pięcioletni synek... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2020 o 15:12, Mataja napisał:

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale i mnie przyszło zmagać się z tym koszmarem. W 12 tyg na usg genetycznym wyszły wszystkie markery trisomii i niewielki obrzęk. Szybko zdecydowaliśmy się na biopsje i już w 14 tyg wiedzieliśmy, że nasz synek ma zespół Downa. Nie miałam złudzeń, że będzie zdrowy przy takim wyniku usg, więc cieszyłam się z tego wyniku bo dawał mu szansę na życie... Niestety usg w 19 tyg odebrało nam nadzieję. Obrzęk jest ogromny, woda w płucach, zero szans. W każdej chwili serduszko może się zatrzymać. Straciłam już 2 ciążę i jedyne, co mnie teraz trzyma przy życiu to pięcioletni synek... 

Mataja jak tam Twoje maleństwo? Ja jestem w tej samej sytuacji co Ty . Ma badaniu prenatalnym wykryty szereg nieprawidłowości. Obrzęk uogólniony płodu , duża przezierność karkowa , skrócenie kości długich, kość nosowa jest widoczna . Mam mieć biopsję kosmówki. Proszę napisz jak.u Cienie potrzebuje z kimś o tym pogadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZalamanaNie wiem czy ktoś tu jeszcze zaglada ale mnie spotkała taka sama sytuacja. W poniedziałek 25.01 na badaniach prenatalnych w 13tc dowiedziałam się że moje dziecko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mloda Mama napisał:

ZalamanaNie wiem czy ktoś tu jeszcze zaglada ale mnie spotkała taka sama sytuacja. W poniedziałek 25.01 na badaniach prenatalnych w 13tc dowiedziałam się że moje dziecko ma uogolniony obrzek płodu. Jestem załamana to moja pierwsza ciaza, mam dopiero 22 lata a tu taka diagnoza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mloda Mama napisał:

 

Młoda mama u mnie też pierwsza ciąża i takie wieści. Proszę napisz co z innymi parametrami? reszta ok? Co lakarz na to powiedział? Ja 3 lutego mam biopsję kosmówki i się dowiem czy moje dziecko jest chore . Jak nie to trzeba szukać dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załamana7 Na badaniach wyszło że dziecko ma za wysokie tetno bo aż ponad 180 gdzie normy w tym tygodniu ciąży sa do 160 u/min, przeziernosc karku 6,89mm. Za wynikami z krwi czekam do tej pory także nic więcej nie wiem oprócz tego że dziecko jest cale obrzęknięte. We wtorek jade na biopsje do Łodzi. Dzisiaj byłam u mojej ginekolog i również stwierdziła że prawdopodobnie to wada genetyczna, sądząc po obrzeku jest wada letalna. Powiedziała że dziecko może obumrzeć nawet w połowie ciąży albo umrze po porodzie ale musze sie do niej zgłosić jak będę miała wyniki z Łodzi i będziemy myśleć co dalej robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to czekanie bo podobno za wynikami trzeba czekać około 3 tyg.. a przez ten czas nawet nie mam umówionej wizyty by sprawdzić chociaż czy serce nadal bije.. Moja ginekolog kazała umówić się dopiero na wizytę gdy będę miała wyniki z biopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mloda Mama napisał:

Najgorsze to czekanie bo podobno za wynikami trzeba czekać około 3 tyg.. a przez ten czas nawet nie mam umówionej wizyty by sprawdzić chociaż czy serce nadal bije.. Moja ginekolog kazała umówić się dopiero na wizytę gdy będę miała wyniki z biopsji

Mam bardzo podobnie do Ciebie...mam się umówić na wizytę dopiero po wynikach biopsji. Razem z mężem zdecydowaliśmy że zapłacimy za to by mieć wynik szybciej po 5 dniach. Taką opcję na zaproponowano więc chcemy skorzystać. Nie potrafię czekać tak długo....dla mnie od zeszłego tygodnia to jakby kilka miesięcy minęło a nie dni .

U nas przezierność karkowa 5,94 , obrzęk uogólniony, nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylny, skrócenie kończy długich. Kość nosowa widoczna. Podejrzenie trisomi 21. Z tym obrzękiem to straszne .... pozostaje czekanie na to co się zdarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! 🙂 przepraszam, że się wtrącam i pisze to tu......bardzo proszę o poradę i wyrozumiałość. No więc: 13 grudnia i wcześniej odbyłam zbliżenie z facetem. Jakieś plamienie, krwawienie (bo nie wiem czy mogę nazwać to miesiączką) miałam 19 grudnia. 13 stycznia poszłam na bete: <1.10mlU/ml. 18 stycznia dostałam znowu jakieś plamienie. Dziś (29 stycznia) poszłam na bete. I moje pytanie brzmi: skoro jakieś plamienie być może skąpa miesiączka-nie wiem, miałam 18 stycznia czy wynik bety dziś będzie wiarygodny czy zrobiłam za wcześnie?  Mam chyba dni plodne, jestem 6/7 dni po tej skąpej miesiączce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załamana7 Mi moja ginekolog też powiedziala ze prawdopodobnie moze byc to trisomia 21 bo to najczęściej wystepuje. A lekarz który przeprowadzał badanie prenatalne stwierdził że może być to Zespol Patau.. nie wiem czy wywnioskował to tylko po tym obrzeku czy może zobaczył coś jeszcze tylko że nic więcej nie powiedział, dopiero gdy dostane wyniki z testu PAPPa to sie czegoś dowiem. Przejrzałam już chyba wszystkie fora internetowe na temat tego obrzeku uogolnionego i raczej takie diagnozy nie kończyły się dobrze..pozostaje tylko czekać😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Mloda Mama napisał:

Załamana7 Mi moja ginekolog też powiedziala ze prawdopodobnie moze byc to trisomia 21 bo to najczęściej wystepuje. A lekarz który przeprowadzał badanie prenatalne stwierdził że może być to Zespol Patau.. nie wiem czy wywnioskował to tylko po tym obrzeku czy może zobaczył coś jeszcze tylko że nic więcej nie powiedział, dopiero gdy dostane wyniki z testu PAPPa to sie czegoś dowiem. Przejrzałam już chyba wszystkie fora internetowe na temat tego obrzeku uogolnionego i raczej takie diagnozy nie kończyły się dobrze..pozostaje tylko czekać😭

Mi lekarka wyliczyła prawdopodobieństwo trisomia 21 1:18, trisomia 18 1:23, trisomia 13 >1:4 powiedziała że test pappa będzie bardzo podobny. Robię biopsję kosmówki tylko ona da nam odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załamana7 No tak naprawdę to tylko po biopsji będzie wiadomo jaka to wada. Z tego co czytałam to w niektórych przypadkach biopsja nie wykazała żadnej wady genetycznej i tak na prawdę nie było wiadomo od czego ten obrzęk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mloda Mama napisał:

Załamana7 No tak naprawdę to tylko po biopsji będzie wiadomo jaka to wada. Z tego co czytałam to w niektórych przypadkach biopsja nie wykazała żadnej wady genetycznej i tak na prawdę nie było wiadomo od czego ten obrzęk 

Tak ale z tego co czytam sam obrzęk nie mało kiedy kończy się dobrze. Oczywiście zdarzają się cuda .... chciałabym bardzo aby w naszych przypadkach tak było . W którym tygodniu ciąży jesteś? Ja 12+2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załamana7 Ja właśnie dzisiaj zaczęłam 14tc. No ja też czytałam że raczej to sie dobrze nie kończy. Najgorsze to czekanie, bo tak na prawdę nie wiesz dziecko obumrze w trakcie ciąży czy po porodzie..chciałabym aby było zdrowe ale po tym co usłyszałam od dwóch lekarzy to już tracę nadzieję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mloda Mama napisał:

Załamana7 Ja właśnie dzisiaj zaczęłam 14tc. No ja też czytałam że raczej to sie dobrze nie kończy. Najgorsze to czekanie, bo tak na prawdę nie wiesz dziecko obumrze w trakcie ciąży czy po porodzie..chciałabym aby było zdrowe ale po tym co usłyszałam od dwóch lekarzy to już tracę nadzieję 

Zawsze jest nadzieja maleństwa będą zdrowe i wszystko się dobrze skończy. Czekam na informacje jak dalej potoczą się Wasze losy . Ja na pewno napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załamana7 Cześć. Ja już otrzymałam wynik z testu PAPPa trisomia 21 1:25 trisomia 18 1:75 a trisomia 13 1:8. We wtorek zamiast biopsij kosmowki mialam jednak wykonywana amniopunkcje bo lekarz który mnie zbadał stwierdził że na biopsje juz za późno i że za moja zgoda moze wykonac wczesna amniopunkcje. Niestety lekarz nie daje mi szans na to że dziecko przezyje przy takim obrzęku i że najprawdopodobniej dojdzie do obumarcia wewnątrzmacicznego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.02.2021 o 19:43, Mloda Mama napisał:

Załamana7 Cześć. Ja już otrzymałam wynik z testu PAPPa trisomia 21 1:25 trisomia 18 1:75 a trisomia 13 1:8. We wtorek zamiast biopsij kosmowki mialam jednak wykonywana amniopunkcje bo lekarz który mnie zbadał stwierdził że na biopsje juz za późno i że za moja zgoda moze wykonac wczesna amniopunkcje. Niestety lekarz nie daje mi szans na to że dziecko przezyje przy takim obrzęku i że najprawdopodobniej dojdzie do obumarcia wewnątrzmacicznego..

Młoda mama a w którym tygodniu ciąży jesteś teraz ?mi też nie wykonano biopsji bo lekarz stwierdził że za późno . A na amniopunkcja muszę czekać do 16 tygodnia a jestem w 14. 

Kiedy bedziesz miała wyniki amniopunkcji?jeśli badanie nie wykaże żadnych wad genetycznych to chyba będa szukać dalej przyczyny obrzęku? Trzeba być dobrej myśli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×