Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomoc dla Was

Douczcie sie troche mamuski......

Polecane posty

Gość hahahahahahahahahahuuuhhaa
kobieto komicznego.... jesteś komiczna i z lekka żałosna......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama bliźniąt
"Shoken lepiej sie tak nie", w kwestii języka polskiego wszystko chyba już zostało powiedziane... I na pewno niczego to nie zmieni... A zasób słów i zwrotów w każdym języku jest niezwykle bogaty. Ciekawa jestem, czy żyje gdzieś chociaż jedna osoba, która znałaby je absolutnie wszystkie ;) Od jakiegoś czasu "studiuję" z mężem polsko - angielski (ale już nie angielsko - polski) słownik naukowo - techniczny. Ma prawie 1000 stron i dość drobny druk. Odnoszę wrażenie, że nawet największy "inteligent" mocno by się zmieszał, gdyby okazało się, że nie rozumie połowy słów w słowniku tymże zawartych... I to w języku polskim. O angielskim nie wspomnę :) Tu i ówdzie cudzysłów, gdyż niektórzy w skrajność popadają i czepiają się ogólnie przyjętych, choć potocznych wyrazów i zwrotów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala luska..
kobieta komicznego zna je wszystkie buhahahabuhahaha właśnie to udowodniła:):):):):):):)):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shoken lepiej sie tak nie
Nie ma osoby, ktora znalaby kazdy rodzaj slownictwa poczawszy od medycznego, a skonczywszy na technicznym, ale ja napisalam o NORMALNYM, a nie fachowym, a to ogromna roznica i nadal uwazam, ze wiele osob myslacych, ze zna dany jezyk obcy, jest w ogromnym bledzie. I wiem co masz na mysli piszac o jezyku technicznym. Pracuje "technicznej" :P firmie i znam wiele slow i okreslen wlasnie w innych jezykach, a nie po polsku... Ja nigdy nie pouczam nikogo jak ma pisac i mowic, choc pewne rzeczy tez mnie irytuja, ale uwazam, ze nie mi oceniac ani nie mi uczyc, poniewaz ja polonistka nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanillaalaa
kobieta komicznego za to jest ekspertem, co udowodniła i to daje jej prawo do wyzywania ludzi od debili. Jak fajnie ze sama debilką nie jest.... ZGROZAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama bliźniąt
"Shoken lepiej sie tak nie"... moim zdaniem wszystkim wyszłoby na dobre zwracanie uwagi na poprawność języka. Są pewne stałe zasady i nikt przy zdrowych zmysłach nie podważy tego, że dwa plus dwa to cztery. To samo dotyczy innych dziedzin nauki - dlaczego więc mielibyśmy robić wyjątek dla języka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shoken lepiej sie tak nie
Ja nie uwazam, ze do mnie nalezy publiczne wytykanie bledow doroslych osob i uczenie ich czegokolwiek, nawet zasad pisowni, ale jak inni chca to prosze bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle ze kazek999
Kobiety! My tu piszemy o tak rażących błędach jak "rozumię", "wzioł", "wogule", "puki", itp.. A madonna uczepiła się kobiety komicznego za to, że ta nie postawiła przecinka- no proszę Cię :o To prawda, że nikt nie pisze idealnie, ale stosując zasadę "nie zwracaj innym uwagi skoro sama nie piszesz w 100% poprawnie" NIGDY nie oduczycie błędów- bo nikt (według Waszego rozumowania) nie będzie miał prawa do zwracania uwagi innym. Osobiście zgadzam się z kobietą komicznego w zupełności, a pomysł z tematami wypracowań dla dzieci jest jak najbardziej trafiony. Mi np. głupio jak pisze do mnie maila nie widziana od lat koleżanka a tam takie "kwiatki" jak "puki". Wstyd mi za nią, poważnie. Chciałabym prosić o wyjaśnienie jeszcze jednej nurtującej mnie od jakiegoś czasu sprawy: dlaczego niektórzy piszą "TE dziecko", zamiast "to dziecko"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieta komicznego wyzywala ludzi od debilek bo źle stylistycznie pisały. Ona sama źle pisze stylistycznie. Po co zwracac komuś uwage i wyzywac, jak samemu się popełnia błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle ze kazek999
Nie. Nazwała je debilkami, bo po zwróceniu uwagi uważały, że błędu NIE popełniły. Poza tym nie tyle stylistyki się czepia, co właśnie rażących błędów ortograficznych. Ty za to szukałaś czegoś "na siłę" (przykład: wspomniany przeze mnie wcześniej przecinek). Oczywiście, powinno się komuś pokazywać jego błędy w pisowni i wyjaśniać czemu tak a nie inaczej. Ty madonno działasz jednak na zasadzie "Ty wygadujesz innym to ja też coś Ci znajdę". Dodam jeszcze, że kobieta, która robi rażące błędy ort., a po zwróceniu uwagi nie ma zamiaru dbać o poprawność swojej pisowni, jest debilką. Wybaczcie dosadność, ale taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakos mam wrazenie ze kobieta
komicznego znow wlaczyla sie do dyskusji i obrony samej siebie, tylko pod innym nikiem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam takie wrażenie. Nie szukałam niczego na siłe, jak się czyta to się widzi błąd stylistyczny, dziwoląga. Poza tym co do wyzwisk.... poczytaj dokładnie co ona wypisywała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczyłam tu dziwny wyraz "dzieciĄ", jak debilce zwróciłam uwagę, że nia ma takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle odmiana przez przypadki to straaaaaasznie trudne dla "mamusiek". Nie są w stanie nauczyć się tego. Chyba za ciasne umysły mają. ona sama udowodniła jak umie odmieniać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A już "kwiatki" typu: nie wierzę mężczyznĄ czy dam kobietĄ są tutaj tak częste, że wstyd mi za niektóre kobiety. no tu sie doczepiła stylistyki a sama takie kwiatki robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może rzeczywiście te "mamuśki" nadaja się tylko do prania pieluch i mieszania w garach. wobec tego do czeko kobieta komicznego się nadaje skoro sama byki robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś umie pisać i zna podstawowe zasady pisowni, gramatyki, interpunkcji itp to wszędzie pisze dobrze, bo tak ma po prostu zakodowane! to w kwestii przecinków:):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle ze kazek999
Zobaczyłam tu dziwny wyraz "dzieciĄ", jak debilce zwróciłam uwagę, że nia ma takiego wyrazu w języku polskim, to zaczęła mnie obrzucać błotem i wtedy wyszło jej całe prostactwo. Nie wyrywaj niepełnych zdań z kontekstu. Możemy się tak kłócić do rana, a Wy nadal nie rozumiecie o co chodzi. Kobiety są tak zawistne, że nawet nie można im zwrócić uwagi jak piszą niepoprawnie, i to rażąco niepoprawnie. Nie chodzi o wzajemne wyzywanie się, a o dotarcie do tych super mądrych mamusiek :o p.s. Oczywiście nie jestem kobietą komicznego- nie bądźcie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktos nie wie jak dany wyraz napisac,to najlepiej zastapic go innym hehehehe i po problemie:) Nie ma idealnych istot i kazdy wali bledy,jeden mniejsze,a drugi wieksze............... To nie powod by kogos za to wyzywac,owszem to razi na pewno ,ale co to kogo obchodzi jak kto pisze.Najlepiej jakby kazdy pilnowal swojego tylka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co wniosło te pare słów które pominęłam:) wytłumacz to mi:) umniejszyło to rangi wyzwiskom?:) Jesteśmy zawistne, kobieta komicznego tez jest tego doskonałym przykładem:) jak wytknęłam jej błędy to się uczepiła mnie i mojego pisania:) I prawda że ja nie pisze poprawnie, ale ona też nie:) Więc sama jest debilkom, według oceny którą ona stosuje:) i jeszcze jedno.... te przecinki to kropla w morzu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle ze kazek999
Wniosło przyczynę jej poirytowania. I proszę Cię, polonistko, powiedz, że napisałaś "jest debilkom" z rozmachu. gosiek-> Masz rację, że nikt nie pisze idealnie, ale czy jeżeli nie potrafisz na błysk posprzątać całego pokoju, bo zawsze znajdzie się jakiś zakamarek z kurzem, to nie będziesz sprzątać go nigdy? Pilnowanie własnego tyłka się sprawdzi, o ile ktoś kto pisze "rozumię" zainteresuje się swoją pisownią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie z rozmachu. Ja mam zaświadczenie o dysortografii. Wale byki jak mało kto. A to ze jestem po filologii niczego nie wnosi:) akurat na polonistyce ortografii wogóle nie uczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie taka była przyczyna jej poirytowania bo dalej tez wyzywa od debilek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale może to jednak Ty jesteś kobietą komicznego i wiesz jaka była przyczyna poirytowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madonna, nie wiem, czemu się tak na mnie rzucasz. Chyba dlatego, że nie pasuję do wizerunku mamusiek wykreowanego przez to forum. Tak Ci to przeszkadza, że poświęcam czas swoim dzieciom? Że je uczę? I że to opisałam tutaj, bo ktoś pytał? Wiem, że nie pasuję do "mamusiek" z tego topiku, trudno. Poza tym, Ty niby jesteś polonistką i piszesz "debilkom", "wogóle"??? :D:D:D Mylą Ci się przypadki, czy nie wiesz, jak się odmienia rzeczownik debilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle ze kazek999
Zaczynasz mnie irytować. Piszesz sama ze sobą post za postem, wmawiasz mi, że jestem kimś kim nie jestem i nadal nie rozumiesz, że topik jest o rażących błędach ortograficznych mam. Uczepiłaś się stylistyki i nie chcesz odpuścić. Uczepiłaś się jej, bo jako obrończyni praw kobiet nie pozwolisz, żeby ktoś nazwał osobę zupełnie anonimową debilką. Pozwolisz za to, jako polonistka, żeby mamy czytały swoim "dzieciĄ bajki pUki te nie dorosnOM".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie mi sie przypadki mylą...:) i nigdzie nie napisalam ze mi przeszkadza to, jak ty wychowujesz dzieci. Przeszkadza mi to, że wyzywasz ludzi od debilek a sama robisz błedy. Zresztą do tej pory się nie ustosunkowałaś do tego. I tak, jestem po polonistyce, zresztą pisałam to tutaj nie raz!!!!!! są osoby które mnie znają i mogą Ci to potwierdzić. Poprostu błędy popełniają wszyscy, ty również!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty mnie za to nie irytujesz a bawisz:) bo wiesz.... błedy ortograficzne tłumaczyć można dysleksją, dysortografią:) ale takie kwiatki jakie popełnia kobieta nie wiem czym wytłumaczyyc:) zresztą ona sama nawet nie chce się do tego odnieść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×