Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

ja i mocz i morfologię mam na co drugą wizytę! aczkolwiek mocz robię we własnym zakresie co miesiąc! kosztuje mnie to raptem 8 zł, a jestem spokojniejsza i w razie jakby coś było to mogłabym to szybko zacząć leczyć! ale póki co mocz mam dobry :) może dlatego, że bardzo dużo piję! i nerki mi się filtrują :) madzialinska ja miałam glukozę 75 g, ale miałam krew pobraną dwa razy! raz zanim to dziadostwo wypiłam i drugi po 2 godzianch. pytałam, czy nie powinnam mieć jeszcze po godzinie, bo słyszałam, że tak się robi! nawet po godzinie podreptałam do laboratorium przekonana, że pownni mi pobrać krew, ale pani powiedziała, że na skierowaniu było napisane po 2 godzinach! no i moja ginka powiedziała, że spokojnie tak wystarczy! nie wiem! co lekarz to opinia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi ja grzecznie myje owoce :) choć powiem szczerze, że truskawki czy maliny takie nie umyte są słodsze :) Właśnie zajadam UMYTE malinki, ale za słodkie to one nie są :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholercia ja tez kompletnie zapomniałam że teraz musze myc owoce co prawda nie sa pryskane wogole ale zawsze jakies ryzyko jest. Chyba kolejnym razem napisze sobie na czole kobieto za nim zjesz cokolwiek z działeczki lub z ogrodu umyj ! :) ja skierowan nie dostaje bo chodze prywatnie do lekarza ale mam karte falck z pracy prywatna przychodnia i labolatorium i tam chodze tez czyne do 18 i nic nie place placi zakład pracy:) a lekarz co 2 miesiac kaze mi chodzic na badania powiedział że nie musze sie tak czesto kluc i oddawac mocz skoro mam wyniki bez zarzutu co 2 miesiace wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o toksoplazmozę to jeżeli mam od dawna psa to od niego też mogę się zarazić dopiero teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) Jak ja się cieszę, ze nie muszę nigdzie z domku wyłazić w te upały... Bo zapowiada się dziś cieplutki dzionek. A na jutro zapowiadają upał i burze :) No i muszę Wam powiedzieć, ze odkąd siedzę w domku to zniknęła mi opuchlizna z nóg. Oczywiście nie tak od razu, ale od wczoraj mam takie ładne, że wszystkie kosteczki i żyły pięknie widać :D A nie takie napompowane balony.... Wczoraj pierwszy raz poczułam takie kłucie przy pępku ;) Ale dziwne uczucie.. na szczęście trwało to tylko chwilkę. Jakos wcześniej tego nie odczuwałam :) Dziewczyny chwalić się tu proszę dzisiejszymi wiadomościami z wizyt! jak tam Wasze Maluszki?? :D Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello! a ja mam wizyte w przyszly poniedzialek w koncu:0 ale na szczescie czuje juz ruchy wiec jestem spokojna i nie ma juz takiej niepotrzebnej paniki jak na poczatki ciazy... a tak w ogole to strasznie dokucza mi bol plecow, po prostu codziennie, juz nie wiem jak siadac, najpierew w dole a teraz jak wspomniala chyba Ejmi pod lopatkami... wczoraj wieczorem maz zrobil mi taaaki masaz, po prostu rewelacja ale co z tego jak dzisiaj boli juz od rana... to pewnie przez te moje big cyce:) no i do tego brzuszek, matko nie chce sobie wyobrazac co bedzie pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja Wam dziewczyny zazdroszczę tych wszystkich dolegliwości! U mnie nic :o zero kłucia przy pępku, zero bólu pleców, puchnięcia nóg, nadal zero ruchów a najgorsze że nawet wcześniejszego smyrania już nie czuję... Dobrze że mam dzisiaj wizytę u lekarza bo zaczynam się denerwować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Hanka nie masz czego zazdrościć, chyba że tych małych kopniaczków i ruchów. Ale nie martw się u ciebie też się pojawią prędzej czy później. Ja poczułam ruchy, ale tak dokładnie w 18 tygodniu, a to moja pierwsza ciąża, może dlatego że jestem dość szczupła. Z drugiej strony na to nie ma reguły, bo moja znajoma, podobnej postury do mnie poczuła ruchy w 25 tyg. więc sama widzisz różnie to bywa. Ale dziś lekarz pewnie Cię uspokoi że nie ma się czym martwić na zapas :) Mnie wczoraj przez chwile tak rozbolał brzuch, że momentalnie musiałam się położyć, ale ból zniknął tak szybko jak się pojawił. Bolał mnie prawie cały brzuch, może nie tyle podbrzusze co reszta. Poczułam jakby napięcie, a po chwili jak już ból uchodził poczułam jakbym miała wzdęcia. Mąż twierdzi że może otrzymałam kopniaka w jelita i stąd ten ból :) Pozdrawiam i idę szykować się do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki U mnie też gorąco i duszno, nie wiem czy coś nie grzmotnie wieczorem. Też siedzę cały czas w domku, rano tylko wyrwałam się do osiedlowego sklepu po mleczko, ostatnio mleko i serki wchodzą mi wyśmienicie :) A poza tym to wzięłam się za porządki w domu. Już mam w większości mieszkanie wysprzątane, pranie zrobione został mi tylko obiad do zrobienia. Dziś będą gołąbki :) Jak któraś ma ochotę to zapraszam :) Robię w wersji light z mięska indyczego z ryżem i młodą kapustką. Na pewno zdrowe :) Hania- Kochana nie masz czego zazdrościć! Wiesz jakie to nie przyjemne kiedy kostki puchną? człowiek czuje się jakby miał ołów w nogach:O Bóle kręgosłupa też są cholernie nieprzyjemne, niby nie mocne ale takie ćmienie potrafi przeszkadzać jak cholera, nie wiadomo jak się położyć, usiąść. Nic dziwnego że kobity w ciąży są zazwyczaj rozdrażnione kiedy pojawia się tyle dolegliwości włącznie z bólem brzucha :O Co do ruchów to masz jeszcze trochę czasu, ale dobrze że idziesz dziś do lekarza, mam nadzieję, że rozwieje Twoje obawy i wątpliwości. Ja poczułam ruchy wyjątkowo wcześnie i byłam w szoku bo już w 16 tygodniu poczułam wyraźnie a w 15-stym też czułam ale nie wiedziałam że to to :) Ale początkowo to były rzadkie ruchy, teraz zaczyna się meksyk bo czuję co chwile :) Mili - spróbuj sobie posmarować plecki maścią chłodzącą, ja mam taką na spuchnięte nogi i ona wspomaga też na bóle pleców, sprawdziłam i puściło mnie od razu. No to uciekam do garów. Już mnie siły co prawda opuściły po tych porządkach no ale wieczór przeznaczam na wypoczynek, leżenie na kanapie i dobry film :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdolę! No sorry za słownictwo ale tak wyraża moje odczucia po wypiciu soku z kwaszonych buraków, że samo mi się wyrywa (zresztą tak powiedziałam do siebie głośno po pierwszych paru łykach). Sok z kwaszonych buraków, ekologiczny, z czosnkiem - takie coś sobie kupiłam dla zdrowia malucha, żeby morfologię poprawić. Ale tego się nie da pić! Wprawdzie wypiłam bo skoro zapłaciłam 4 zł za buteleczkę i ponoć to super zdrowe, to się zmusiłam. Ale to było straszne (że aż się rozpisałam) i boję się teraz że cuchnie ode mnie na odległość tym kwasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jestem od ponad tygodnia nad morzem, dlatego nie pisze. teraz jestem w rewalu i mam chwilowy dostep do neta. Pogoda taka sobie , ale najwazniejsze ze nie pada, w sumie przez te wszytstie dni padalo tylko raz z godzinke. Wczoraj caly dzien spedzilismy na plazy, bo bylo piekne sloneczko. Brzuszek mi rosnie w oczach, waga pewnie tez, ale wagi tu na szczescie nie ma:) zwaze sie jak wroce do domku , a wracam w niedziele .Bede musiala nadrobic wasze wpisy, bo dosyc sie rozpisalyscie:) Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No małe to różne rzeczy robi z moim brzuchem. Są takie dni że mogłabym o dziecku zapomnieć, nie czuję ruchów. Tak więc, Natalia, nie denerwuj się, zresztą na pewno wizyta u lekarza cię uspokoi. Ale zdarza się też że jak sie małe zaprze, to napiera nawet gdzieś nisko na łonie i mam wrażenie że szturmuje drogę wyjścia. Nagłe bóle też mi się zdarzają i też sądzę że to efekt kopania gdzieś po wnętrznościach. Ważne że szybko mi przechodzi więc się nie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalie ja wlasnie tak czekam na pogode zeby sie wybrac do tego rewala i miec caly czas sloneczko...moja siostra jest obecnie w rewalu i pytalam sie jej czy na plazy widziala jakies kobietki w ciazy i powiedziala ze widziala tylko jedna ze chodzi sobie po plazy i ma brzuszek osloniety chusta, a pamietalam ze ty mialas jechac wiec mowie moze to natalie hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc u mnie tez goraco jak niewiem co a tu do sklepu trzeba isc cos na obiadek kupic. Mnie też czasem bol plecow dopada ale w okolicy kregosłupa i bol az przechodzi na posladki wtedy nic nie moge zrobic ani sie schylic ani wyprostowac ani przekrecic z boku na bok ale najlepiej polożyc sie i troszke odpoczac mi pomaga po jakis 15 minutach . Mi lekarz nie dał na krzywa cukrowa tylko powiedzial że mam zjesc dobre sniadanko i isc zbadac cukier i powiedziec im oczywiscie że jestem na czczo :) dzis mi sie nie chce isc na te badania juto może pojde jak nie bedzie tak goraco jak sa takie upały to ja sie do niczego nie nadaje nogi puchną a do tego jak w autobusie lub w tranwaju jest tłok to robi mi sie niedobrze jak nie mam ze soba wody mineralnej to musze wysiasc. A ile dziewczyny czekałyscie na wynik toksoplazmozy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! u mnie dzisiaj tez bardzo ciepło... wsiedze narazie w domciu i sie nie ruszam, dopiero popołudniu muszę wyjść... w pon jade na badanie te w kierunku wad seruszka u maluszka ... mam nadzieje ze mały jest zdrowy! oby... u mnie 2 kg na + a w zasadzie to pomiedzy 1,5 a 2,0 kg... sama nie wiem czy to nie zamało jak na prawie 20 tc... jak myślicie...? patrząc na Wasze wagi to macie wiecej na +... brzuch juz widoczny rośnie...:) i co najważniejsze w niedzielę poczułam moje malenstwo!!!!! w koncu :) czuję takie przewalanie się w brzuszku i delikatne kopanie... co wieczór leżymy z mężem w łóżku i patrzymy jak mi brzuch delikatnie faluje jak maleństwo kopnie- jest to widoczne!!! pozdrawiam Was gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! Pytałyscie o badania: mi lekarka zleca co dwa miesiące, mocz i morfologie. Jako iz chodze prywatnie to nie dostaje skierowania, ale byłam za pierwszym razem u rodzinnego i mi dał, potem płaciłam (łacznie 22zł z cukrem) i teraz też wybiorę się do lekarza. Nie mam pewności czy on tak czesto może dawać, więc co 4 miesiące chyba go nie zbawi. hihih mycha - nie mam pojęcia czy mozesz się teraz zarazic od psa. szansa jest z pewnością,ale ponoć koty są pod tym wzgledem przodujące,zatem nie martw się. Może idz zrób póxniej jeszcze badania. Ja na razie nie robiłam takowych i spytam się kobiety czy i kiedy powinnam. hanka- nie zazdrość, bo do Ciebie też te kłucia przyjdą i bedziesz stekać tak jak my. hihih. Ja zazdroszę Tobię,ze Cię to jeszcze omija. Wczoraj tak mnie bolał brzuchol i taki miałam wzdęty, że myslałam,ze oszaleje. az mi się płakać chciało. nawet espimisan nie pomógł, dopiero ciepła kapiel i polegiwanie na łózku,aż się zrobił miekki. Normalnie bym sobie termofor połozyła,ale nie wiem czy to dobre dla dzidzula takie podgrzewanie brzucha. Nogi mi na szczęście juz nie puchna, sądzę iz to w związku ze spadekiem temperatury i duchoty i upałów. A co do ruchów dziecka - to nic się nie denerwuj! Nie ma tu reguły. Jedna w 16tc, druga 25tc czuje. Ale dobrze,ze masz wizytę to Cię lakrz uspokoi. Bedzie dobrze Kochana! Olagd - współczucia. nie pij tego więcej, to co że zdrowe, zamiań na coś innego llub jedz buraczki gotowane lub sama wyciskaj z nich sok, jak masz sprzęta do tego. Kiedy ś mnie korciło by takie coś kupic sobie, ale podziekuje. hihi. Ale macie fajnie z tym morzem... tez bym sobie chętnie pochodziła po wodzie i polezała i to teraz kiedy upałów nie ma, bo takowych nie lubie. Powinnam była się w Norwegii urodzic, bo tamten klimat mi odpowiada. hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam ze na wzdecia czy zaparcia jest dobra przegotowana woda a najlepiej napic sie z rana przed posilkiem cos takiego:) u mnie chyba sie sprawdza, na poczatku pilam bardzo duzo wody pozniej przezucilam sie na soki a niedawno mialam straszne problemy ze wzdeciami i z zaparciami, wiec zaczelam pic wode przegotowana np jak wstaje do kibelka to zahaczam o kuchnie napije sie szklaneczke i ide dalej spac i tak sie przyzwyczailam ze jak tylko wstaje to pierwsze co to szklanka wody...i problemu juz nie mam a nawet jest inny zbyt czeste gazy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja już po wizycie u lekarza i nie wiem trochę co myśleć. Niby nic złego lekarz nie powiedział, ale także nic konkretnego. Przy badaniu zaczęłam mu wymieniać, że czasem kuje mnie w okolicy pępka, raz to mnie kuło w całym brzuchu no i że czasem boli mnie krocze, nawet czuje jakby lekkie skurcze. On tylko zapytał czy czuje ruchy, a ja powiedziałam że tak i to wyraźne, on że bardzo dobrze. Zmartwiło mnie to że powiedział że w tym tygodniu mam brać jeszcze te same leki, a od przyszłego przejdziemy na mocniejsze, nie wiem dlaczego. Moja siostra mówi że pewnie przepisze mi ten lek na F... nie pamiętam nazwy, bo ona też go brała. Mam nadzieje że nic złego się nie dzieje, bo chyba by mi powiedział. Jeszcze jedno, może któraś z was się orientuje, bo jak położna pisze mi l4 to pyta lekarza, jaki kod, to mówi że B i chyba O 20 - to jest numer statystyczny choroby, nie moge znaleść w necie co on oznacza to O 20 (chyba dobrze usłyszałam) i powiedział jej że od przyszłego tygodnia będzie O 60 więc teraz to już wogóle nie wiem o co chodzi, dlaczego się zmienia i takie tam... :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie! Przypomniałyście mi o morzu. Po tak ciepłym dniu jak dzisiejszy woda powinna być przyjemna wieczorem. Chyba pójdę pobrodzić po pracy. A póki co, siedzę w biurze. :S Dziewczyny z Gdańska, Gdyni i okolic, co z naszym spotkaniem?! Myślałam że Kiki się odezwie jak zapowiadała, a czekamy ale na razie cisza. Co robimy, zbieramy się gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim natalia86 u lekarza wizyta standardowo u mnie to tez tak wygląda że najpierw lekarka pyta a potem ja pytam jeszcze dodatkowo ale na piatek chyba spisze sobie jednak te pytania tak jak doradzałyscie natalia86 jeżeli zwolnienie jest od lekarza gilnekologa ma kod B zawsze ,. kod ten oznacza ze zwolnienie jest w czasie ciązy czy coś takiego zawsze B mamy a co do numeru statystycznego choroby to zalezy co dolega ale o ile pamietam ten numer sie nie odbija na zwolnieniu do zakładu pracy noi jeszcze 1,2 to czy zwolnienie jest leżace\" czy \"chodzące\" to jest ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia86, baska Ci wytłumaczyła B i numerki, zatem ja wstawiam link do numerów statystycznych chorób związanych z ciążą. Mam nadzieję, ze sie przyda i Cię uspokoi. http://www.info-med.pl/katalog/choroby/statystyka/15.html Mi na przykład wpisał O26. Ale jak to określił, coś musi wpisać i mam się tym nie przejmować ;) Najważniejsze, że z maluszkiem wszystko OK! Nie stresuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki🌻 Pisałyście o badaniach i właśnie ja wczoraj odebrałam wyniki i okazalo sie, że mam bakterie w moczu- nie wiem czy to cos powaznego ale mam 3 x dziennie popijac takie swiństwo po którym ciągnie mnie na wymioty a po kilku dniach powtórzyc badanie. W poprzedni weekend wybralismy się nad morze i pobrodzilam sobie troszke,na drugi dzien już zauwazyłam że odwiedzam częściej toalete a przy tym pobolewa mnie brzuszek dolem ale zbagatelizowalam bo ból był słaby a potem przeszedł calkiem,po kilku dniach zrobiłam badanie i efekt jest jaki jest...także OlaGd76uwazaj z tym brodzeniem:\\ Do wizyty mam jeszcze duzo czasu bo dopiero 31lipca- musze jechac po zaswiadczenie pozwalajace leciec samolotem bo wybieramy sie do Polski(juz nie mogę sie doczekac):);):) Moją dzidzie poczułam kilka dni temu a teraz cisza chociaż codziennie nadsłuchuje więc haneczko nie jesteś sama :( Pocieszam się tylko tym że codziennie rano dzidzia poprostu wypycha mi brzuch,mam dwie bulwy ale znikaja gdy tylko sie podniosę z łozka❤️ buziole👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze aktualizacja stopki bo kilogramów przybyło no i kolejny tydzień za nami;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialińska dziękuje za ten link. Wprawdzie to jedno mnie nie uspokoiło tylko zmartwiło, bo kod O 20 - oznacza krwawienia we wczesnym okresie ciąży, ale to O 60 - oznacza poród przedwczesny. Nie wiem teraz co myśleć, pewnie grozi mi poród przedwczesny i tego się obawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia86 nie stresuj się tym i nie dorabiaj teorii ;) Nie jesteś już we wczesnym okresie ciąży więc kod O26 raczej Ci nie podchodzi. A to, ze lekarz coś wspomniał o O60 wcale nie oznacza, że ma to się sprawdzić. Po prostu coś musi Ci wpisać i widocznie na chwile obecna wymyślił akurat ten kod. Jak pójdziesz na wizytę to się okaże, może wpisze Ci coś zupełnie innego :) NIE NAKRĘCAJ SIĘ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ./.....
pytanie: czy wy tez macie obfita wydzielinę z pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzialinska super stronka przyda sie:) hamuda slyszalam tez ze cytrynka jest dobra na mocz... ja uwielbiam i wlasnie zeby miec ladny mocz to jadlam ostatnio bardzo duzo az mi zbrzydla 2 dziennie same:) (wolalam ja od innych owocow) a mocz mialam za kazdym razem piekny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a ja cytrynek nie mam akurat,popijam za to sok wycisnięty z pomarańczy i sok żurawinowy podobno też dobry na mocz,do czwartku musze się wykurowac bo robie następne badanie;) 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×