Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Gość _nowa_
Cześć! A ja dzisiaj się lenię, zamiast się relaksować na świeżym powietrzu. Ale bylam rano na spacerze i jakoś tak zimno było a potem... spałam. Wiecie co? Odkrylam fajną serię kosmetyków do skóry, i że testuję od kilku dni, to mogę już śmiało wam polecić, gdybyście szukały jakichś balsamów do ciała. Nie są to kosmetyki stricte dla ciężarnych ale dobrze uelastyczniają i natłuszczają skórę a do nabycia są w aptekach. To seria Oillan marki Oceanic, a konkretnie np emulsja natluszczająca (64% parafiny) i balsam natluszczający. Z tej serii są też różne kąpiele do poszczególnych części ciała, mydło itp. Przeznaczone są do szczególnie wymagającej skóry i nie mają drażniącego zapachu. (Emulsję wlewa się do wody lub nanosi bezpośrednio na wilgotne ciało (wypróbowałam ten dugi sposób), balsam jest do stosowania już na osuszoną skórę.) Jeśli więc miałyście problem z dobraniem sobie kosmetyku, śmiało wypróbujcie. Cena też jest zachęcająca, bo 15 zł za butelkę 250-ml a preparaty są bardzo wydajne. Ja się cieszę że je odkryłam bo dotąd wszystkie do wymagającej skóry - a taką teraz mamy - drażniły mnie zapachem i były mało skuteczne. Te natomiast wchłaniają się i na długo zmieniają stan skóry na taki przyjemny, naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Hej Piękny dzień u nas się zaczyna. Wczoraj wieczorem umówiliśmy się ze znajomymi. Po godzinie spotkania byłam tak śpiąca że nie mogłam dać sobie rady i wróciliśmy do domu. Czy wy też tak macie? Od momentu gdy zaczęłam 13 tc nie mam siły, cały czas jestem zmęczona i o godzinie 20.00 kładę się spać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
hej dziewczynki, u mnie też ładny dzień się zapowiada :) mycha881 mam to samo, też mogłabym cały czas spać. w pracy funkcjonuje od rana do południa a później nie mogę sobie miejsca znaleść i żadna praca mi nie idzie. Choć wczoraj miałam przypływ energii wysprzątałam całe mieszkanko i nawet mdłości jakby trochę odpuściły, pierwszy raz od kilku tygodni zjadłam normalnie cały obiad :) choć wieczorem już nie było tak różowo i zaczęło mnie mdlić ehh. Mam nadzieję, że to niedługo minie. Mycha a to, że o 20:00 idę spać to u mnie norma. Z pracy wracam o 17:00 jem obiad, kładę się, łapię drzemkę, a później mąż mnie budzi, idę się kąpać i znowu spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jakas zmeczona ostatnio jestem. Chodze wczesniej spac i generalnie jakos mniej sily i kondycji mam. Wkurza mnie to jak nie wiem co, bo wlasnie zaczelismy dlugo oczekiwany remont i trzeba zalatwiac milion spraw na minute...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Cześć dziewczyny! No ja rano i w ciągu dnia trzymam się lepiej niż kiedyś, przed ciążą. To zasługa mojego ciśnienia, które wzrosło. Ale wieczorami padam z nóg i najchętniej kładlabym się spać ok. dwudziestej pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
pewnie to wpływ nie tylko ciąży,ale może dodatkowo przesilenie wiosenne i dlatego chodzimy takie śnięte. miejmy nadzieję, że w drugim trymestrze będzie tylko lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
"Z pracy wracam o 17:00 jem obiad, kładę się, łapię drzemkę, a później mąż mnie budzi, idę się kąpać i znowu spać." Hahaha, Ania, to dokładnie to samo, co parokrotnie wyżej pisałam o sobie, tylko godzinę o której wracam z pracy mam inną, bo dziewiętnastą. Dobra, spadam na szkolenie z psem. Póki mogę, jeszcze dam mu trochę tej rozrywki a i może do psich egzaminow zdążymy podejść. Prawdę powiedziawszy liczę że dam radę chodzić na to szkolenie prawie do swojego porodu ale nie wiem jak to wyjdzie, zwłaszcza że psa mam dużego i żywiołowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
może będzie lepiej. Ja i tak się cieszę teraz, paradoksalnie, że kiedy byłam wciąż senna i ociężała z powodu fatalnie niskiego ciśnienia, bo teraz gdy podniosło się w ciąży, czuję się podobnie jak kiedyś a przecież się przyzwyczaiłam, a czasem... lepiej. Tyle że zmęczenie wieczorem zmuzsa mnie do położenia się spać o przyjaznej organizmowi porze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, u mnie to samo mogłabym spać i spać, mam niskie ciśnienie i jestem ciągle zmęczona. w pracy czasami nie daję rady i jestem wtedy tylko ciałem a myślami i duchem w kochanym łóżeczku, zaczynam 11 tydzień i ciekawa jestem kiedy się to skończy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Czy moge przylaczyc sie do waszego grona :-) ? Widze ze fajna i dosyc spora grupka \"listopadowek\" sie utworzyla,a miloby bylo poznac inne kolezanki o terminie porodu zblizonym do mojego... Moze na poczatek przedstawie sie. Mam 26 lat, to moja pierwsza ciaza ( upragniona i wyczekiwana :-) ), jestem w 12 tygodniu ciazy. Mieszkam na poludniu Europy. Obecnie jestem na zwolnieniu z racji ciazy zagrozonej (mam nadzieje ze to zagrozenie juz mnelo) - Mialam krwiaka na macicy, nastapilo plamienie, ktore juz ustapilo,ale nadal jestem na progesteronie,zarowno w tabletkach jak i w zastrzykach. Do tej pory mialam robione 2 razy Usg dopochwowe. Widzialam juz maluszka - ruszal nozkami i raczkami :-). Za tydzien w poniedzialek mam miec nastepne Usg - wlasnie w celu wykluczenia wad genetycznych i syndromu Downa. Pozdrawiam Was cieplo nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881........26..........1.11.........2......... 13tc......Otwock pindilindi.........32..........4.11.........0......... .........Gdynia Iwusia_25........26..........9.11........0,5....... .........Gdańsk Aaanniiaaa.......25..........11.11.......2,2.......12 tc.........Warszawa gawit_79.........30..........12.11.......0......... 12tc.........Łódż Kiki1980..........29..........14.11.......2......... 12tc........Gdańsk miśka1803.......30...........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi...............27...........15.11......0..........11 t......Ostrów Maz. kropcia...........25...........15.11......0.......... .........Kielce madzialinska76...33..........15.11......1..........11t.. ......Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22..........16.11.....0.......... ............Śląsk agusiaradom......30..........16.11......0.......... ................. Mathea...........26...........16.11......0......................Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........11t. .........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......2,5....... ..11t....Środa Wlkp Martushia.........23..........23.11......1.......... ............Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ............Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0..........10 t .....Dzierżoniów mili_23............23...........26.11......0..........10 t...Tomaszów Maz Korciuchna.......25..........30.11.......3..........10 t........Sosnowiec Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Eddi, pomimo ciąży nie wzrosło ci trochę ciśnienie? Ja myślałam że te trwałe podniesienie ciśnienia u mnie to (z 90/60 na 120/80) to zasługa ciąży i że to jakieś częste zjawisko. Mathea, super że dołączyłaś do nas! Ech, a mnie drugi dzień boli głowa. Pewnie przejdzie mi do rana a potem telefony w pracy odnowią ból głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom
nick.....................wiek.......płeć.......termin... .. .kg na +.....tc... miasto Calineczka_22_........22...........?.............?...... .. .....0.......... 5 tc śląsk Ejmi ....................27...........?...........16.11......... 0..........9 tc Ostrów Maz. agusiaradom..........30............?..........16.11.. .......0.......9tc Radom gawit_79..............30............?..........12.11. ........0.........10tc Łódź Martushia.............23............?...........23.11. .......1..........7t1d Kiki1980...............29...........?...........14.11 .........1..........10....Gdańsk _nowa_................32...........?...........~17 XI........1 kg.......9tc, Gdańsk natalia86..............23...........?............20.11. .......1,5........9tc madzialinska76.......33...........?..........~15.XI..... ....1...........9tc.... Puławy miśka1803.............30...........?..........~14.XI.... ......2..........10tc, Katowice/Tychy michaaa................28..........?............25.11?.. ........0..........8tcLublin kropcia.................25..........?............15.11?. . ........0..........9tc Kielce Korciuchna............25...........?........... 30.11............1.........9tv Sosnowiec pindilindi...............32...........?...........04.11. ..........0..........11tc Gdynia Maggie84..............25...........?...........31.10.... .......0...........12tc Płock tyllkaaa.................19..........?.............26.11 ..........0............8tc... Dzierżoniów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom
Cześć dziewczyny, dawno mnie znowu nie było. Po usg 25 kwietnia wszystko ok, przeziernośc karkowa ok, dzidziuś ma 4,5 cm . Nadal biorę duphaston, od badania do dziś nie miałam plamień, dziś coś tam znowu się pojawiło niestety. Najważniejsza wiadomość nie muszę leżeć, mogę normalnie funkcjonować, tylko nie wolno mi dźwigać. Jutro trochę po odpoczywam, bo znowu coś tam się pojawiło. Mam już o dziwo dość duży brzuch, a nie przytyłam ani grama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Cześć wszystkim! Hej, Agusiu, mam nadzieję że relaksujesz się dziś, jak sobie obiecałaś, i oboje - ty i maleństwo - wypoczywacie. No to w Trójmieście po udanym weekendzie wstał szary i wietrzny dzień, a mnie wreszcie nie boli głowa. Może nawet popada deszcz, co przyrodzie bardzo potrzebne. Co robiłyście w długi weekend? Ja miałam dużo planów a skończyło się na leniuchowaniu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mnie dlugi weekend minal bardzo aktywnie :) Wczoraj wzielam udzial w Rajdzie Nordic Walking na 9 km przy SilesiaMaratonie. Na 105 osob bylam na mecie 88 :) Wszyscy sie smiali, ze powinnam miec dwie pary kijkow, a nie jedna :) A dzisiaj siedze sobie w pracy - pierwszy raz od trzech tygodni i moze jestem zboczona, ale kurcze - ciesze sie! Wszyscy stwierdzili, ze zmienia mi sie buzia i ze to na pewno bedzie chlopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Woow, Miśka! To ile to było maszerowania, godzina czy dłużej? A teren ładny? Towarzystwo ciekawe? To może ja dodam że tak całkiem nieaktywna nie byłam. W sobotę i niedzielę - tyle że jak zwykle - byłam całe dopołudnia na placu szkoleniowym z psem. I każdego z tych dni zostałam skopana przez psa, przeciągnięta po placu a nawet złapana tu czy tam zębami. Niestety mój pies do delikatnych nie należy a niektóre ćwiczenia, gdzie on z impetem wpada na mnie, powtarzaliśmy po wiele razy. :D Jak zwykle więc jestem posiniaczona i podrapana. No ale psisko szczęśliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_nowa_ Szlam niecale 1,5h. Njapierw parkiem, a potem ulicami Katowic :) Fajnie tak czasami poczuc sie jak prawdziwy sprtowiec :) Ja tez mam psiaka, ale raczej takiego kanapowca - o ile mozna cos takiego powiedziec o terierze... Dzisiaj musial zostac sam w domu i mial bardzo nieszczesliwa mine ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Melduję się po weekendzie! Dla nas niestety skończył się on z przygodami :( Żeby uniknąć kolizji drogowej musieliśmy zaliczyć pobocze w skutek czego auto nam się uszkodziło i to na tyle poważnie, że musieliśmy dzwonić po pomoc drogową i holownik :O Całe szczęście że nam się nic nie stało ale stres był duży i niestety ja to dziś odczuwam :O Od rana nie czuje się najlepiej, najpierw złapał mnie jakiś dziwny ból w plecach ale po krótkiej chwili przeszedł, wzięłam nospę na w razie czego, no i do tej pory spokój. Ale czuję napięcie w podbrzuszu i wolę dzisiejszy dzień spędzić w łóżku :O Ostatnio mamy z mężem jakiegoś pecha bo ciągle coś nam sie z autem dzieje i to jakaś czarna seria jest :( Ja się boję że to nie koniec złych wiadomości i z napięciem czekam na sobotę na badanie prenatalne....strasznie się boję, ze coś będzie nie tak :( No a jak Wy się macie? Uzupełnię jeszcze tabelkę nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881........26..........1.11.........2......... 13tc......Otwock pindilindi.........32..........4.11.........0......... .........Gdynia Iwusia_25........26..........9.11........0,5....... .........Gdańsk Aaanniiaaa.......25..........11.11.......2,2.......12 tc.........Warszawa gawit_79.........30..........12.11.......0......... 12tc.........Łódż Kiki1980..........29..........14.11.......2......... 12tc........Gdańsk miśka1803.......30...........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi...............27...........15.11......0..........12 t......Ostrów Maz. kropcia...........25...........15.11......0.......... .........Kielce madzialinska76...33..........15.11......1..........11t.. ......Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22..........16.11.....0.......... ............Śląsk agusiaradom......30..........16.11......0.......... ................. _nowa_............32..........17.11......1..........11t. .........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......2,5....... ..11t....Środa Wlkp Martushia.........23..........23.11......1.......... ............Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ............Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0..........10 t .....Dzierżoniów mili_23............23...........26.11......0..........10 t...Tomaszów Maz Korciuchna.......25..........30.11.......3..........10 t........Sosnowiec Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Miśka, to musi być super, tak się zmierzyć z sobą na prawdziwych zawodach. A co do czasu, no to tak szacowałam. I pozdrowienia dla psiaka. Ja uwielbiam wszystkie psy a teriery to niezłe zawadiaki i świetne psy użytkowe. Twój jakby tak złapał rękaw pozoranta na szkoleniu, to mógłby sobie wisieć godzinami. :D Co do badań, w przyszły czwartek mam USG. To będzie pierwsze. Dużo się po nim spodziewam więc i nie mogę się doczekać a nawet... już się trochę denerwuję (mam lęki że okaże się że wcale nie ma dzidzi w brzuchu tylko mi się ciąża uroiła, że nie będzie tętna i uderzeń serca, że to będzie ciąża mnoga i pewnie do terminu USG jeszcze kilka obaw przyjdzie mi do głowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Ejmi, ja chętnie od ciebie wezmę ten samochód. :D A tak serio, rozglądam się za jakimś. Na razie tylko robię wstępne rozeznanie na rynku używanych samochodów bo nie mam pieniędzy ale kto wie co będzie za parę miesięcy. Spodziewam się jednak niejednego kłopotu z przyszłym nabytkiem, bo kupię pewnie jakiś około dziesięcioletni. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
a ja na USG prenatarne idę jutro i też już zaczynam mieć gonitwę myśli ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze teraz wszystkie po kolei bedziemy sie denerwowac usg... Ja mam w piatek i oczywiscie tez sie stresuje. Mam nadzieje, ze wszystkie bedziemy sie cieszyc z prawidlowych wynikow :) mili_23 - jak tam boje o wyniki badan? Udalo sie cos wyszarpac z laboratorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa - a dlaczego to Twoje pierwsze usg? ja w sobotę będę miała już trzecie i to to prenatalne. Ale powiem Ci że dzięki temu masz mniej stresu bo każde usg to dla mnie były nerwy, a teraz jeszcze większe..ehhh nawet nie chce Wam pisać jakie myśli mnie dopadają :O No i samochód nie jest na sprzedaż ;) kupiliśmy do zaledwie w styczniu ma dopiero 3 lata i sporo kosztował i mamy zamiar nim pojeździć kilka ładnych lat, ale jak będzie taki pechowy jak do tej pory to nie wiem czy faktycznie za jakiś czas go nie opchniemy....chyba auto mamy pozazdroszczone :)O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
wszystko musi być dobrze i nie wolno nam inaczej myśleć :) zobaczcie jakie fajne rzeczy mają dla dzieci http://www.meblik.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
"Nowa - a dlaczego to Twoje pierwsze usg? ja w sobotę będę miała już trzecie i to to prenatalne. Ale powiem Ci że dzięki temu masz mniej stresu bo każde usg to dla mnie były nerwy, a teraz jeszcze większe..ehhh nawet nie chce Wam pisać jakie myśli mnie dopadają." Najpierw lekarka radziła że zbliżony termin jest najlepszy (a wcześniej olewała mnie) a potem gdy go załatwiałam, przesunął mi się o tydzień później. Ale w sumie wiedziałam że będę każde przeżywać więc poprzestanę na tym i jeszcze ewentualnie dwóch. A co do waszego samochodu, Ejmi, to pewnie wyczerpał już swoją możliwą liczbę usterek, i więcej problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Fajne te mebelki. Znalazłam nawet salon firmowy w moim mieście. To niedaleko podobno dobrego sklepu z artykułami dziecięcymi. Chętnie więc bym się tam wybrała. (Powstaje pytanie o to, kiedy, skoro pracuję w godzinach otwarcia sklepów :S).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
hey kobietki! no w laboratorium powiedzieli mi zebym przyszla jutro powinny juz byc (a to tylko dlatego ze powiedzialam ze sa mi pilnie potrzebne) takze jestem juz spokojna bo na wizyte ktora zbliza sie wielkimi krokami:) bede juz miala swoje upragnione wyniki... ale mam juz takiego stresa ze nie da sie opisac czekam na ta wizyte a zarazem boje sie jak nie wiem, obiecalam sobie ze jesli wszysko bedzie dobrze to nie bede sie juz tak stresowac przed nastepna wizyta,ale jestem pewna ze co wizyta to beda jeszcze wieksze nerwy i obawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
a mam pytanie do dziewczyn ktore juz robily badz sa juz umowione na to usg prenatalne czy idziecie na nie ze swoimi mezami??? bo tak mysle kiedy jest dobry moment na to zeby tatus tez zobaczyl swojego dzidziusia moze nawet wziasc kamerke i ponagrywac troche:) choc slyszalam ze niektorzy lekarze nawet nagrywaja plytke z usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Jestem umowiona na badanie prenatalne za tydzien w poniedzialek i przyznam sie szczerze ze nie moge sie doczekac. Po wszystkich tych perypetiach z plamieniem,lekami chce po prostu upewnic sie czy wszystko jest w porzadku. Pocieszam sie tym ze nawet jesli uzyska sie nieprawidlowy wynik to jest to tylko 50% szansy ze dziecko bedzie obciazone ktoras z wad genetycznych... Ale zycze Wam i sobie aby wyniki byly TYLKO I WYLACZNIE prawidlowe :-) Mili, ja na wszystkie usg chodze z mezem- tak wiec przyszly tatus mial juz okazje widziec i slyszec swojego potomka :-). A i u mojego lekarza norma jest ze sie dostaje plyte z usg - to taka forma prezentu od kliniki (no ale za te ciezkie pieniadze jakie placimy na opieke zdrowotna cos nam sie nalezy ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również ma usg prenatalne w poniedziałek za tydzień, strasznie sie denerwuję ale wierzę, że wszystko będzie ok. z miłą chęcią dopisałm sie do przyszłych listopadowych mam, pozdrawiam nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........2......... 13tc......Otwock pindilindi...........32.........4.11.........0......... .........Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... .........Gdańsk Aaanniiaaa........25.........11.11.......2,2.......12 tc.....Warszawa gawit_79..........30.........12.11.......0......... 12tc.........Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......2......... 12tc........Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......0..........12 t......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0.......... .........Kielce madzialinska76...33..........15.11......1..........11t.. ......Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22..........16.11.....0.......... ............Śląsk agusiaradom......30..........16.11......0.......... ................. _nowa_............32..........17.11......1..........11t. .........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......2,5....... ..11t....Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0...........11 t.....Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... .........Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... .........Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0..........10 t .....Dzierżoniów mili_23............23...........26.11......0..........10 t...Tomaszów Maz Korciuchna.......25..........30.11.......3..........10 t........Sosnowiec Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×