Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Już sobie poczytałam na temat tego usg połówkowego. Moja lekarka mówiła mi tylko że w 22 tyg musi być usg ale ja idę za 2 tyg na usg (czyli będzie to 20 tydz) żeby poznac płeć. Mam nadzieję że wtedy też mi zrobi to usg połówkowe, tzn. sprawdzi czy wszystko ok. Podobno się robi to między 18 a 22 tyg więc będzie akurat a jak nie to będę musiała sie znów umawiac na usg ale co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek - mi lekarz zanotował ze połówkowe robi sie między 20 a 23 tyg, natomiast jak zadzwoniłam do kliniki to powiedzieli, ze robią między 20 a 24 i mi jakos wypada, że ja bede miała akurat w 23 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek mi na tym kalkulatorku, który podałaś wychodzi idealnie tak jak liczę :) czyli 16 tygodni i 1 dzień :D Zatem zaczęłam tydzień 17 i tak powinnam wpisać w tabelkę :) ale poczekam do środy bo idę na USG więc może coś więcej wyjdzie do wpisania ;) Tylko wg tego kalkulatorka termin porodu mi sie przesunął na 8 listopada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wiem, ten kalkulator podaje tydzień ciąży faktycznie, a lekarze liczą ciążę dodając 2 tygodnie jeszcze. Bo mi wychodzi 18 tydzień ale od 1 dnia okresu. A wiadomo że zapłodnienia 2 tyg później :) Więc już się wszystko mi zgadza, ale sie zakręciłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......wiek.......termin......kg+.......tc.. płeć...imię.........miasto Maggie84........25..........31.10.......0.......... ..................Płock mycha881.......26.........1.11.........3,5kg.........19t c. ..........Otwock tasia1985........24..........2.11........6kg......18tc. ..............Łódź natalie82........27..........2.11........4kg......19tc ?........Katowice Doro82...........27..........3.11........2kg.......18tc ..........Poznań pindilindi.........32.........4.11.........0.......... . ............Gdynia jakasia*..........29.........5.11........3,3........18tc ........ ......UK Agulinia..........34..........5.11........2,6kg.....18tc ......Gorzów Wlkp. Iwusia_25........26.........9.11........0,5....... .................Gdańsk Aaanniiaaa.......25.........9.11........1,1...17tc chłopak....Warszawa agusiaradom.....30.........10.11......1,5.......17tc... ..........Radom Korciuchna......25..........10.11......3,5.......17tc.. .......Sosnowiec gawit_79........30.........12.11.......2.........16tc. ..............Łódż _nowa_..........32..........12.11......2.........17tc. ...........Gdańsk Kiki1980.........29.........14.11.....6.5....18tc...D ............Gdańsk miśka1803......30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi..............27.........15.11.......2........16tc .......Ostrów Maz kropcia..........25.........15.11......0.........16tc. .............Kielce madzialinska76..33..........15.11....1,5........16tc... ..........Puławy spacja...........29..........15.11......2.......... ........................ hanka83.........26...........16.11......2.........17tc ..............Łódź Mathea........26...........16.11......2...........16tc.. .............Grecja zenek897.......27...........16.11......3..........18tc ...........Gdańsk natalia86........23..........20.11......3,5.......16tc .......Środa Wlkp eddi29............28..........23.11......0..........11t c.............Śląsk Martushia........23..........23.11......3..........15tc ............Lublin ciężarówka M....28.........24.11.....0,5.........15tc..........Wrocław< br /> tyllkaaa..........19...........26.11......0.........10t c.....Dzierżoniów Hamuda.........32..........30.11........4........16tc.? ....Ostrowiec Św michaaa..........28..........30.11......1..........13tc ............Lublin Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0......14tc5d... ..........Śląsk mili_23...........23...........05.12.......?........14t c......TomaszowMaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek ten podany przez ciebie kalkulator źle mi policzył według niego jestem teraz w 14t 1 d a według usg 15t 4 d więc rozbieżność duża. ja nie korzystam z tych kalkulatorów bo zawsze podają mi złe daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulina polwkowe usg zwykle robi sie w 20 tygodniu. moje jest 22 czerwca i juz nie moge sie doczekac :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wsystkim cały weekend mnie z wami nie było . wczoraj wieczorem poczułam cos dziwnego jak by cos mnie smyrało tak delikatnie jakby piórkiem po brzuszku od srodka nie mam pojecia czy to dzidzia ale to było dziwne uczucie mam cicha nadzieje że to maluszek i że sie znow powtórzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek usg polowkowe to takie ktore wykonuje sie w polowie ciazy. np. a anglii masz darmowe wczesnociazowe okolo 12 tyg, potem polowkowe w 20 tyg no i koncowe okolo 32? jakos tak. u nas na polowkowym bada sie wielkosc dzidzi, jej wymiary, czy sa prawidlowe itd, tez z tego co wiem szerokosc noska (na zespol downa?) no i podaje sie plec. wlasnie !! mialyscie badanie krwii na zespol downa????? u nas pobiera sie krew okolo 16 tygodnia i bada pod tym katem. jesli wynik jest pozytywny to dalej idzie sie na baadanie na ktorym nakluwa sie worek plodowy zeby pobrac plyn o ile sie nie myle. badanie to niesie za soba duza prwadopodobniestwo poronienia, dltego zawsze kilka razy sie upewniaja czy na pewno chcesz dac krew na badanie i czy sie decydujesz... jesli wynik jest negatywny (po badaniu krwi) to prwadowpodobienstwo choroby dowan jest niskie, nie pamietam ile dokladnie wynosi ale jakos 1:1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narescie robi sie cieplutko i słoneczko wychodzi ja połowkowe usg mam miec 23 czerwca to bedzie akurat pierwszy dzien 21 tc mam nadzieje ze teraz bedzie widac plec maluszka bardzo bym chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie miałam badania krwi na zespoł downa lekarz sprawdzał tylko kosci nosowe a wczesniej przyziernosc karkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie ja go podałam :) któraś z dziewczyn go umieściła a ja tylko stwierdziłam, że podaje inny tydzień niż faktycznie jestem. Ale doszłam do tego, że pokazuje od daty poczęcia a nie od okresu tak jak liczą lekarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korciucha wiem wiem, niektore te babki ze zdejc mialy straszne rozstepy i to nawet we wczesnej ciazy brrr. ja jak na razie nie mam nic (poza malutkimi lekkimi paroma kreseczkami na biuscie- ale sama nie wiem czy moze juz je mialam wczesniej) moja siostra ma spory brzuszek i lada chwila rodzi na na brzuszku nie ma nic. mam nadzieje ze u mnie bedzie tak samo :) tyle za na nogach na rozstepy...mi na szczescie nogi nie tyja, a nawet mam wrazenie ze smukleją ..chyba ze to takie wrazenie optyczne przy rosnacym brzuszku ;) w razie czego jednak stosuje kremiki. zaopatrzylam sie w Flisan krem na rozstepy dla ciazowek (dostepny w apatece) i krem Pharmaceris (dr eris) . flisan jest rozwnie dobry jednak ciezko sie wchlania i brzuszek jest dlugo dlugo tlusty.. no ale moze to dobrze- bo mozna go dlugo masowaC. PHARMACERIS wchalnia sie dobrze i w serii sa takze inne kremiki np. na biust itd. oba troszke kosztuja ale sa wydajne. smaruje flisanem brzuszek 2 razy dziennie od kilku tygodni i jeszcze mam ta sama tubke. zawsze bylam za leniwa na balsamowanie ciala itd wiec teraz nadrabiam. na piersi od dzis wyprobowuje pharmaceris (mam jego próbke). a jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakasia miałam test podwójny w 13 tyg i potrójny w 16 . Test podwójny wyszedł dobrze, a na potrójny musze poczekac jeszcze tydzień, ale wizytę mam dopiero na 2 lipca i wtedy się dowiem, ale po drodze mam 25 czerwca usg więc jak coś to lekarka mi wszystko powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek ja polecam ten kalukulator ktory podala troszke wyzej na tej stronce :) tasia no wlasnie ciekawe czemu sa takie roznice w badaniach u nas i u was...mi sie tez wydaje ze w polsce sie nie robi krwi na zespol downa.. tasie gili gili dzidzia ci robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakasia stosuje to samo co Ty. Co biustu mam próbki pharmaceris, ale kupiłam sobie dax perfecta mama do biustu z wyciągiem kapusty. jeszcze nie stosowałam tej daxy. Ale smaruje brzuch i biodra pharmaceris i jak narazie zero rozstępów. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi normalnie pojawiły sie roztepy na reku ale tylko jednym i narazie wiecej nie zauważyłam ja też musze sie wybrac do apteki po jakis krem na roztepy cholercia mam nadzieje że już wiecej sie nie pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek a co to test podowjny i potrojny??? alez mnie dzis boli brzuch ehhh. wzielam dwie nospy. nie bardzo pomaga, tym razem nie bolie jajnik ale jak na okres i podbrzusze jakies gorace i opuchniete brrr. bierzecie nospe? ile mozna brac dzinnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakasia mam nadzieje że to dzidzia hurraaa ! i że sie to powtórzy normalnie wczoraj cieszyłam sie jak dziecko :) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test podwójny i potrójny sprawdza jakie jest prawdopodobieństwo, że urodzi się dziecko z zespołem downa. Trzeba w 13 tyg iść na usg i następnego dnia z tym wynikiem iść na pobranie krwi. Potem w 16 tyg idziesz tez na pobranie krwi. Jak już są te 2 wyniki to na 99 % lekarz jest w stanie ocenić jakie jest prawdopodobieństwo, że urodzi się chore dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek na bioderka nie stosuje jeszcze, ale moze tez zaczne, choc bioderka mi nie tyja jakos. ale zaczelam sie mierzyc centymetrem i bede sobie porownywac co jakis czas :) tasia na rekach mowisz? hehe, no mi chyba tez wyskocza predzej tam jak na nogach- raczki mialam zawsze dosc dosc umiesnione ;) robicie osbie fotki brzuszka? ja od 2 tygodni co tydzien robie mala sesje w stroju kapielowym. potem bedzie fajnie porownac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie biore zadnych lekow nospy tez nie bol narazie jest znosny wiec poki co moge wytrzymac to staram sie nie brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek aha wiec tak to wyglada z tymi testami. no u nas byl tylko jeden :) czekalam na niego kilka dni a mial przyjsc poczta. niby czulam ze jest dobrze al;e zawsze jest jakas nutka obawy...po przeczytaniu wyniku usmiechnelam sie od ucha do ucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie juz nie da sie nie zauważyc mojego brzuszka zrobił sie taki typowo ciazowy nawet kregosłup sie troszke wygiol wiec jak stane bokiem to bardzo widac szczegolnie ze kiedys pod piersiami nie miałam takiego uwypuklenia a teraz zlał sie w jedno i smiesznie to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasia a ile masz wzrostu i jaka waga? bo ja przed ciaza przytylam do 82.8 a wzrost 169 wiec moze byc u mnie widac pozniej bo im szczupleksza dzieczyna tym szybciej widac przewaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
162 cm waga przed ciaza 70 a teraz 76 kg wiec do szczupłych nie naleze ale co tam po ciazy moze sie trozke zrzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio wzrost sprawdzałam rano i wieczorem rano było 162 a po południu 160 no moze 161 nie wiem czemu podobno rano człowiek jest troszke wyzszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×