Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Widzę problemy z pracą. U mnie powinno być ok, umowa na stałe, szef jak najbardziej przychylny do mojego chwilowego odejścia, śmiał się że firma jest prorodzinna. Ale!!!...właśnie jest jedno ale - jak ja wróce do pracy na budowie, w delegacji!??! Owszem rodzice, babcia zaoferowali się że mogę zostawić dziecko u nich i z chęcią zajmą się maleństwem. Ale jakoś sobie nie wyobrażam że zostawie dziciaka na tydzień i wróce do niego tylko na weekend. Serce mi pęknie. Mąż też tak pracuje. Także niewesoło. Nawet nie mamy pomyslu gdzie się osiedlić, bo jak narazie to sobie tak pomieszkujemy u rodziców 2 dni w tygodniu albo na dwa tygodnie. Jak para gówniarzy na etapie spotykania się. Także nigdzie nie ma wesoło. A ja niestety będe pewnie musiała porzucić prace na budowach i przenieść się do biura, co wcale mi się nie podoba :( łaskotań narad nie czuje, waga nie drgnęła, brzuch się może trochę wybrzuszył bo jeansy mnie trochę cisną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny w łodzi zła pogoda niestety sie utrzymuje :( nic nie wskazuje na poprawe :( dzis od samego rana leje jak nie wiem nawet do sklepu nie chciało mi sie isc :( JUż nie moge sie doczekac kiedy dostane od dzidzi pierwszego kopniaka a tu nic jak raz posmyrał tak teraz nic sie nie dzieje tylko bulgocze od czasu do czasu. Moj narzeczony codziennie przystawia ucho do brzuszka i nasłuchuje jak sie przewraca a ja cholercia nie moge juz sie zastanawiałam czy nie kupic sobie słuchawek lekarskich wtedy napewno bede słyszec :) Wizyte u lekarza mam 23 czerwca wiec jeszcze troszke,bedzie wypadała na 21 tc ciazy może teraz sie dowiem jaka plec :) Moja koleżanka jest w 7 miesiacu i jeszcze do tej pory nie wie czy chłopiec czy dziewczynka bo tak jej sie dzidzia układa że nic nie widac,a usg ma robione co 2 miesiace żadziej niż ja . ja mam co miesiac jak tylko ide do lekarza bo chodze prywatnie i ma usg w gabinecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wózków to nie mam żadnej koncepcji chciałabym by był lekki, mały , funkcjonalny i niedrogi a co do kolorkow to może byc pomaranczowy jasno zielony lub jasno niebieskie ewentualnie 2 kolorowy moze z granatem albo z czarnym, albo z ciemniejszymi odcieniami tych kolorów co wymieniłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i już za tydzien jade na wesele w gory ale zleciało jak bedzie taka pogoda to nie wiem jak sie ubiore bo kupiłam na wesele taka fajna letnia sukieneczke. Najwyżej założe eleganckie spodnie mam jedne w ktore jeszcze sie mieszcze i do tego jakas fajna elegancka tuniczke i już. Nie bede sie tym zamartwiac bo przecierz i tak wszyscy wiedza że jestem w ciazy a ciucha za 300 zł na jeden raz to mi sie nie opłaca kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo tyle niestety kosztuja eleganckie ubrania dla kobiet w ciaży. A ty teraz tyle wydatkow dzidzi w drodze oprocz tego te 3 wesela normalnie szkoda gadac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak nie pojechaliśmy na działkę! pogoda taka, że psa by z domu nie wygnał, a co dopiero jechać na wieś, gdzie ptaki zawracają, bo to koniec świata :) no i siedzimy w domu i się nudzimy jak mopsy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! A ja dzisiaj się czuje fatalnie...cały czas mam takie zmęczone oczy że najchętniej bym się położyła...A na dodatek to biegunki dostałam i brzuch mnie trochę boli...a łaskotania dalej nie czuje...Już zaczęłam 17 tydzień i dalej nic... Jak leże na plecach tzn wyprostowana to czuje takie ciągniecie w dole brzucha a czasami jakbym tam miała jakąś kulę która mnie uwiera a jak się położę na boku to za chwilę to mija...czy wy też tak macie????? We wtorek to zasypie pytaniami mojego gin...muszę sobie chyba to wszystko spisać na jakąś ściągę żeby o niczym nie zapomnieć... a co do wózków to ja jeszcze się nie rozglądam...boje się snuć takie plany na przyszłość... [url=http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=28&dzien=13&miesiac=2&rok=2009&bg=000]http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2009/2/13/28.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka ja zaczęłam już 19 tydzień i nadal łaskotań nie czuję :( z leżeniem na brzuchu mam identycznie jak u Ciebie. jest to dla mnie niewygodna pozycja i staram się jak najmniej tak leżeć, bo właśnie czytałam, że od 5 miesiąca ciąży nie zaleca się kłaść na brzuchu (tylko kurna nie pamiętam dlaczego, ale jak doczytam to napiszę) najlepiej leżeć na lewym boku, bo wtedy przepływy są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i doczytałam czemu nie powinno się leżeć płasko na plecach. wtedy macica uciska główne naczynia krwionośne, co powoduje gorsze krążenie krwi, a w efekcie trudności z oddychaniem, zawroty głowy czy nawet niedotlenienie dziecka. Na plecach możesz spać tylko w pozycji półsiedzącej, gdy pod ich górną część podłożysz podgłówek lub kilka poduszek (jest to też wskazane, jeśli masz zgagę). Najlepiej śpij na boku, zwłaszcza lewym, bo leżenie na prawym – podobnie jak w pozycji na plecach, choć w mniejszym stopniu – źle wpływa na krążenie. i w sumie wyczytałam to w różnych źródłach, więc chyba coś w tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Jeżeli chodzi o ruchy maleństwa to spokojnie. Powinno się je poczuć około połowy ciąży ale to termin umowny. Moja siostra poczuła je dopiero w 23 tygodniu. Ja poczułam je około 17 tygodnia a potem przez cały tydzień nic nie czułam. Dopiero teraz zaczynam czuć trochę mocniej i częściej ale jak się wsłuchuję. Jak mam taki dzień że jestem cały dzień na nogach to niestety ale nic nie czuję. Jutro będzie dokładnie 20 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Jeżeli chodzi o pracę to na chwilę obecną będę miała gdzie wrócić no ale nic nie jest pewne na 100 procent, jak to w życiu. Mój mąż też na szczęście pracuje ale zima to niestety martwy sezon u niego w pracy i też musimy zacisnąć pasa. Mało tego mieszkamy u mojej mamy a swój dom mamy w trakcie budowy, którą niestety ze względu na dzidziusia musieliśmy zawiesić. Mam takie wrażenie że na dziecko nigdy nie będzie odpowiedniego momentu. Ja bardzo się cieszę że jestem w ciąży i wierzę w to że razem sobie poradzimy. Wiem że jest mnóstwo dziewczyn, małżeństw które bardzo chętnie z każdą z nas by się zamieniły byle tylko mieć to szczęście i być w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak mycha masz rację! mnóstwo kobiet chciałoby być na naszym miejscu! ja też jakoś ciągle odkładałam decyzję o macierzyństwie. nie czułam się gotowa, albo brak było perspektyw na przyszłość . pierwsza ciąża to była wpadka. straciłam ją jednak i jakoś bardzo szybko doszłam do siebie! aż sama byłam w szoku! druga ciąża już była w pełni planowana. zaczęliśmy starania od września 2006 r. zaciążyłam w styczniu 2007 i też tą ciążę straciłam :( i już tak łatwo nie było :( o tą ciążę staraliśmy się bardzo długo i od samego początku o nią \"walczymy\"! ale wierzę, że tym razem będzie już dobrze i utulę maluszka! pieniądze owszem są ważne, nawet bardzo. wiadomo, że bez nich jest ciężko, ale dla mnie ważniejsze jest dziecko! dlatego od samego początku siedzę na l4. gdybym przeczekała do końca maja, to pewnie przedłużyliby mi umowę o pracę nie do dnia porodu, ale na dłużej. jednak nie mogłam sobie pozwolić na kolejną stratę! jakoś sobie z mężem poradzimy! musimy! mamy siebie nawzajem! będziemy mieli nasze dziecko! no musi być dobrze i nie ma innej opcji ;) A tak zmieniając temat to stwierdzam, że dużo mnie tu dziś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Witam w ten pochmurny dzień, a raczej wieczór. Nie wiem czy ta pogoda tak na mnie działa, ale złapałam dziś jakiegoś doła, wszystko mnie drażni i wogóle. Czy wy także macie czasem takie uczucie jakby ciągnięcia, lekkich skurczy jakby w kroczu i na brzegach pochwy? Ja dziś tak miałam, kiedyś mówiłam lekarzowi i mówił że to normalne ale martwie się. Poza tym mąż wygania mnie od internetu bo im więcej czytam to głupieje. Mam na myśli to, że mam upławy, są przważnie białe, czasem lekko żółte, ale są bardzo obfite. Naczytałam się na jakimś głupim forum, że np. trudno odróżnić upławy od wód płodowych. I trochę się boje, że mogę przegapić jak byłyby to wody. We wtorek na badaniu lekarz stwierdził , że szyjka się nie rozwiera i jest oki, ale ja taka jestem i zawsze coś mnie martwi. Jeszcze jedno pytanie, troche niesmaczne, ale jaki powinien być zapach upławów? Gdzieniegdzie piszą że bezwonne, a gdzieś kwaśny zapach. Moje nie są bezzapachowe, ale nie wiem jak określić ten zapach. Ale nie jest on brzydki, może troche kwaśny, ale nie mam nosa do odróżniania takich zapachów. Sorki że tak szczegółowo, ale inaczej się nie dało zapytać :)Oby wszystko było jak należy. Pozdrawiam mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit pieknie to napisalas :) natalia pogoda sie poprawi pewnie - a jak znam zycie to kiedy od nas odejdzie sloneczko to przyjdzie ono do was :) a uplawami sie nie martw, one raczej czesto maja jakis zapach w koncu to wydzielina wewnetrzna ;= byle zapach nie byl zbyt brzydki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia oj z tymi upławami to ja mam identycznie! wkładka ciągle mokra i ciągle mam schizy, że to wody się sączą ! i nawet jak jestem po badaniu u ginki i ona mówi, że jest ok, to ja i tak się schizuję! zwłaszcza, że nadal nie czuję ruchów dziecka :( w środę zaczynam 20 tc! mam nadzieję, że w końcu dziecko da mi o sobie znać, bo osiwieję ze strachu w końcu :( Pozdrawiam babeczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......wiek.......termin......kg+.....tc.. płeć...imię.........miasto Maggie84........25..........31.10.......0.......... ..................Płock mycha881.......26.........1.11.........3,5kg.........19t c........Otwock tasia1985........24..........2.11........6kg......19tc. ..............Łódź natalie82........27..........2.11........4kg......19tc ?........Katowice Doro82...........27..........3.11........2kg.......18tc ..........Poznań pindilindi.........32.........4.11.........0.......... . ............Gdynia jakasia*..........29.........5.11........3kg........19tc ..............UK Agulinia..........34..........5.11......2,6kg.......18tc ....Gorzów Wlkp. Iwusia_25........26.........9.11........0,5....... .................Gdańsk Aaanniiaaa.......25.........9.11........1,1...18tc chłopak....Warszawa agusiaradom.....30.........10.11......1,5.......17tc... ..........Radom Korciuchna......25..........10.11......3,5.......17tc.. .......Sosnowiec gawit_79........30.........12.11.......3.........18tc. ..............Łódż _nowa_..........32..........12.11......2.........17tc. ...........Gdańsk Kiki1980.........29.........14.11.....6.5....18tc...D ............Gdańsk miśka1803......30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi..............27.........15.11.......2........18tc .......Ostrów Maz kropcia..........25.........15.11......0.........18tc. .......Warszawa madzialinska76..33..........15.11....1,5........16tc... ..........Puławy spacja...........29..........15.11......2.......... ........................ hanka83.........26...........16.11......2.........17tc ..............Łódź Mathea........26...........16.11......2...........17tc.. ...........Grecja zenek897.......27...........16.11......3..........18tc ...........Gdańsk natalia86........23..........20.11......3,5.......16tc .......Środa Wlkp eddi29............28..........23.11......0..........11t c.............Śląsk Martushia........23..........23.11......3..........15tc ............Lublin ciężarówka M....28.........24.11.....0,5.........15tc..........Wrocław< br /> tyllkaaa..........19...........26.11.....0.....10t c.....Dzierżoniów Hamuda.........32..........30.11........4........16tc.? ....Ostrowiec Św michaaa..........28..........30.11......1,5..........16t c ............Lublin Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0....15tc..chł opak?...Śląsk mili_23...........23...........05.12.......?.........15t c......TomaszowMaz 🖐️ jejku jak ten czas szybko leci, tydzień za tygodniem, zanim się obejrzę będzie koniec ciąży :) Piszecie o upławach. U mnie w zasadzie to bywa różnie bo raz są obfite a raz mam sucho a zapach...no cóż chyba trudno to określić generalnie mają nie śmierdzieć a wtedy będzie ok ;) ja mam za sobą ciężki weekend. Dopadła mnie albo grypa jelitowa albo się czymś zatrułam, wymioty plus biegunka i mocne osłabienie, myślałam że już na pogotowiu wyląduje ale całe szczęście dziś już spokój, chociaż jeszcze mnie mdli :O Za to dziecko czuję coraz mocniej i częściej i moja świadomość że nie jestem sama jest z każdym dniem coraz większa- to bardzo miłe uczucie :). Dlatego tym dziewczynom które nie czują jeszcze ruchów nie dziwię się zniecierpliwienia. Ale mam nadzieję że góra za 2 tygodnie wszystkie jak jeden mąż będziemy czuły nasze maluszki :) Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Ja też mam upławy nie zawsze bezbarwne i nie zawsze bezzapachowe ale na każdej wizycie ginekolog mówi że wszystko w porządku i tak może być w ciąży. Więc staram się nie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
nick.......wiek.......termin......kg+.....tc.. płeć...imię.........miasto Maggie84........25..........31.10.......0.......... ..................Płock mycha881.......26.........1.11.........3,5kg.........20t c........Otwock tasia1985........24..........2.11........6kg......19tc. ..............Łódź natalie82........27..........2.11........4kg......19tc ?........Katowice Doro82...........27..........3.11........2kg.......18tc ..........Poznań pindilindi.........32.........4.11.........0.......... . ............Gdynia jakasia*..........29.........5.11........3kg........19tc ..............UK Agulinia..........34..........5.11......2,6kg.......18tc ....Gorzów Wlkp. Iwusia_25........26.........9.11........0,5....... .................Gdańsk Aaanniiaaa.......25.........9.11........1,1...18tc chłopak....Warszawa agusiaradom.....30.........10.11......1,5.......17tc... ..........Radom Korciuchna......25..........10.11......3,5.......17tc.. .......Sosnowiec gawit_79........30.........12.11.......3.........18tc. ..............Łódż _nowa_..........32..........12.11......2.........17tc. ...........Gdańsk Kiki1980.........29.........14.11.....6.5....18tc...D ............Gdańsk miśka1803......30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi..............27.........15.11.......2........18tc .......Ostrów Maz kropcia..........25.........15.11......0.........18tc. .......Warszawa madzialinska76..33..........15.11....1,5........16tc... ..........Puławy spacja...........29..........15.11......2.......... ........................ hanka83.........26...........16.11......2.........17tc ..............Łódź Mathea........26...........16.11......2...........17tc.. ...........Grecja zenek897.......27...........16.11......3..........18tc ...........Gdańsk natalia86........23..........20.11......3,5.......16tc .......Środa Wlkp eddi29............28..........23.11......0..........11t c.............Śląsk Martushia........23..........23.11......3..........15tc ............Lublin ciężarówka M....28.........24.11.....0,5.........15tc..........Wrocław< br /> tyllkaaa..........19...........26.11.....0.....10t c.....Dzierżoniów Hamuda.........32..........30.11........4........16tc.? ....Ostrowiec Św michaaa..........28..........30.11......1,5..........16t c ............Lublin Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0....15tc..chł opak?...Śląsk mili_23...........23...........05.12.......?.........15t c......TomaszowMaz Już półmetek ale ten czas szybko leci. To moje pierwsze dziecko i nie tyle boje się porodu co mam coraz więcej obaw czy sobie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......wiek.......termin......kg+.....tc.. płeć...imię.........miasto Maggie84........25..........31.10.......0.......... ..................Płock mycha881.......26.........1.11.........3,5kg.........19t c........Otwock tasia1985........24..........2.11........6kg......19tc. ..............Łódź natalie82........27..........2.11........4kg......19tc ?........Katowice Doro82...........27..........3.11........2kg.......18tc ..........Poznań pindilindi.........32.........4.11.........0.......... . ............Gdynia jakasia*..........29.........5.11........3kg........19tc ..............UK Agulinia..........34..........5.11......2,6kg.......18tc ....Gorzów Wlkp. Iwusia_25........26.........9.11........0,5....... .................Gdańsk Aaanniiaaa.......25.........9.11........1,1...18tc chłopak....Warszawa agusiaradom.....30.........10.11......1,5.......17tc... ..........Radom Korciuchna......25..........10.11......3,5.......17tc.. .......Sosnowiec gawit_79........30.........12.11.......3.........18tc. ..............Łódż _nowa_..........32..........12.11......2.........17tc. ...........Gdańsk Kiki1980.........29.........14.11.....6.5....18tc...D ............Gdańsk miśka1803......30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi..............27.........15.11.......2........18tc .......Ostrów Maz kropcia..........25.........15.11......0.........18tc. .......Warszawa madzialinska76..33........15.11....1,5........18tc... ..........Puławy spacja...........29..........15.11......2.......... ........................ hanka83.........26...........16.11......2.........17tc ..............Łódź Mathea........26...........16.11......2...........17tc.. ...........Grecja zenek897.......27...........16.11......3..........18tc ...........Gdańsk natalia86........23..........20.11......3,5.......16tc .......Środa Wlkp eddi29............28..........23.11......0..........11t c.............Śląsk Martushia........23..........23.11......3..........15tc ............Lublin ciężarówka M....28.........24.11.....0,5.........15tc..........Wrocław< br /> tyllkaaa..........19...........26.11.....0.....10t c.....Dzierżoniów Hamuda.........32..........30.11........4........16tc.? ....Ostrowiec Św michaaa..........28..........30.11......1,5..........16t c ............Lublin Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0....15tc..chł opak?...Śląsk mili_23...........23...........05.12.......?.........15t c......TomaszowMaz Hej Dziewuszki :) Uzupełniam tabelkę już na jutro ;) U mnie weekend bardzo miły, ale ciężki. Odwiedzili nas znajomi, tak więc na odpoczynek zalecony przez lekarza nie bardzo był czas. Choć oczywiście nie forsowałam się tak jak byśmy chcieli. Pozwiedzaliśmy okolice - obejrzałam w końcu pałac w Puławach i wnętrza budynków znajdujących się w parku, wybraliśmy się też do Sandomierza :) Niestety nie obyło się bez strat :O Nie wiem co kumpela robiła pod tym prysznicem, ale słuchawka i wąż prysznicowe sa do wymiany... A najgorsza jest cena... jak popatrzyłam w necie i OBI to koszt około 250 zł :O przynajmniej tej firmy co mieliśmy... no nic, mówi się trudno, trzeba będzie kupić :) Życze miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Trochę mnie u Was nie było.ale wlasnie dzisiaj wrocilam i nadrabiam zaleglosci w czytaniu. Duzo popisalyscie. Moja dzidzia fika juz w brzuszku na calego.Od dwoch dni to nawet jak poloze wieczorem reke na brzuchu to czuc juz kopniaczki.Super uczucie. Wizyte u lekarza mam na 23 czerwca, juz nie moge sie doczekac.Moze wreszcie poznam plec mojego malenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
A moja jest ostatnio jakby spokojniejsza albo to ja rzadziej staram się wyczuć ruchy więc i rzadziej się udaje. Jestem teraz na takim etapie ciąży że już mnie ten zmieniony stan tak nie emocjonuje i wreszcie mam myśli wolne od tematu ciąża. Wszystko leci jakoś dobrze a wizytę u lekarza mam pod koniec czerwca i wtedy pewnie się dowiem nowinek. Aktualnie staram się nacieszyć byciem bezdzietną. Jeżdżę tu i tam (na jednodniowe wypady za miasto) ale zawsze z myślą że to ostatni wyjazd w dane miejsce jeszcze bez dziecka a pewnie kolejny będzie już z maluchem. To takie dziwne zestawienie i jednocześnie mnie przeraża, i cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas było dziś nawet nie tak źle z tą pogodą :) dziewczyny powiedzcie mi czy idziecie na usg 3d? powiem szczerze, że ja mam dylemat. na zwykłym usg wyszło nam, że z maluszkiem wszystko dobrze. nie ma podejrzeń żadnych wad i to najważniejsze. i teraz nie wiem, czy jest sens iść na 3d i zapłacić 200 zł po to tylko, żeby maleństwo podejrzeć? gdyby było choić cień podejrzeń jakiejś wady to pewnie, że nie wahałabym się ani chwili, a tak to nie wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Ja ci nie podpowiem :). Osobiście należę do osób cierpliwych, czekam więc po prostu na poród. Wydaje mi się też że wcześniejsze strzępki informacji niewiele mi dadzą a prędzej zaostrzą apetyt na więcej (a przecież monitora sobie w brzuch nie wmontuję) lub... zaniepokoją. Nie widzę więc sensu ciągłego grzebania w parametrach, w sytuacji gdy nie ma żadnych, szczególnych obaw o zdrowie dziecka. Ech... Jutro do pracy. Mam chęć się pochlastać (ostatnio szef próbuje mnie terroryzować; nie daję się wprawdzie i mam to i owo do obrony ale stres się pojawia). Byle do urlopu... Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_nowa_76 ja co prawda do cierpliwych nie należę, ale w kwestii tego usg mam podobne zdanie do Twojego, tylko, że jak to mówię osobą już po ciąży to mi się dziwią, że nie chcę iść na takie usg. a to w sumie chyba moja sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit ja tez sie zastanawiam nad 3d. bede umawiac sie na wizyte w dobrej klinice jak bede w Polsce i wtedy chyba bym od razu zrobila to badanie. ja mysle ze ma ono swoj urok i to cos niepowtarzalnego...ciagle nie moge uwierzyc w ta dzidzie i chyba dopiero za tydzien po usg polowkowym sie uspokoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana :) Strasznie ciężko sie dziś wstawało.... Co do USG 3D, to ja nie zamierzam go robić. Osobiście uważam, że jest to zbędny wydatek i to wcale nie mały :O Owszem jak najbardziej wskazany jeśli lekarz ma jakieś wątpliwości co do wad genetycznych bądź rozwojowych. Poza tym wydaje mi się, że jeśli to USG ma być robione tylko w celu zobaczenia jak nasz maluszek wygląda to lepiej zrobić znacznie później... Większość zdjęć z USG 3D umieszczanych w necie jest poprawianych komputerowo ;) a w rzeczywistości ten obraz wcale nie jest tak dokładny i ładny. Ale oczywiście jest to indywidualna decyzja każdej z Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Zgadzam się z Madzialińską, ja również uważam, że usg 3,4 D jest potrzebne tylko dla tych którzy strasznie się podniecają ciążą i chcą dziecko zobaczyć w trochę innym wymiarze. Ja miałam robione to usg przy okazji badań prenatalnych i powiem Wam, że wrażenia wcale nie były jakieś szczególne, nawet trudno mi było ocenić na początku co widzę, tak wiec ja sie raczej wybierać nie będę bo jakoś nie jest mi to szczególnie potrzebne do szczęściua. Najważniejsze są dla mnie badania i zwykłe usg i słowa lekarza że wszystko jest z dzieckiem OK. Gawit - a Ty się nie przejmuj tym co plotą inni ludzie bo to Twoja ciąża, Twoje dziecko, Twoje życie i Twoje decyzje a innym guzik do tego :) Na pewno nie będziesz wyrodną matką tylko dlatego że nie poszłaś na usg 3 D które jest drogie jak nieszczęście :O Mnie też dziś ciężko się wstało, pospałabym dłużej ale miałam sprawę do załatwienia na mieście i musiałam wstać raniutko. Jestem jeszcze osłabiona po tych rewolucjach weekendowych i muszę na siebie uważać, ale w torebce noszę już teraz soczek pomarańczowy i batonik żeby w razie czego się posilić kiedy mi zbraknie energii. Pogoda się klaruje więc robię pranie no i w ogóle jakoś trzeba wrócić do życia :) Miłego tygodnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witam po weekendowo :) Ja niesttey weekend w pracy spędziłam - abuuuu ale cóż taka praca. W piatek byłam na bankiecie i tak sie zmaskowałam, że nadal nie było widać mojej ciąży :) ubrałam kiecke i wyskokie szpilki i dałam radę :) Co do usg 3/4d w pierwszej ciąży miałam robione bo lekarz zalecił ale na NFZ :) wrażenia owszem fajniutkie ale ja byłam w zaawansowanej ciąży więc widziałam dokładnie twarz mojej córci :) ach miałam farta. ALe popieram EJMI że nie ma sensu iśc jak ktoś nie czuje takiej potrzeby i nie ma przesłanek medycznych ku temu - to tylko kolejny wynalazek. Mój lekarz prowadzący nie jest zwolennikiem tak długiego ogladania maluszka bo przecież jak płacisz 300 zł to chcesz sobie popatrzyć. oki nrazie śmigam bo mam duzo pracy i gawit głowa do góry tym razem się uda :) zobaczysz ja też jestem po stracie i pierwszą ciaże całą na L4 spędziłam. Była zagrozona od samego poczatku, ale ta jest już inna i narazie póki mogę to pracuję ale jesli tylko lekarz powie basta!!! to jestem gotowa odpoczywać. całuję i uszy do góry :) slońce wyszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×