Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Hejka! No to mogę wreszcie coś skrobnąć! ostatnio mało się udzielałam przez problemy rodzinne, ale one na szczęście się prostują, więc jestem! dziś byłam na takiej normalnej wizycie (bo wczoraj tylko usg, jak druga część badań prenatalnych). i było bardzo miło! zbadała mnie. macica miękka, szyjka ok, serduszko biło 140 uderzeń na minutę. oczywiście miałam podwyższone ciśnienie, ale u mnie to norma ;) bóle brzucha pewnie są spowodowane tym, że macica się powiększa. generalnie nie ma powodu do niepokoju, chociaż jeszcze przez ten miesiąc mam brać leki. potem najprawdopodobniej będą odstawione, przynajmniej duphaston. Ginka powiedział, że przewiduje ona u mnie ruchy koło 20 tc ;) że na razie to absolutnie nie mam powodu do paniki, tym bardziej, że wszystko jest w porządku! no i mówi, że na początku te ruchy to będą takie bulgotania, przelewanie się, jakby rybka pływała :) bardzo delikatne! no nic! czekam cierpliwie! takie przelewanie, bulgotanie to ja mam zazwyczaj rano jak się obudzę i leżę, ale nie potrafię powiedzieć czy to ruchy ? A tutaj dokładny opis wczorajszego usg Pojedynczy płód w położeniu podłużnym miednicowym, postawa II, ruchy (+) , FHR 140/min, BPD-39mm, AC-123mm, FL-26mm, HL-24mm, OMP-219g Łożysko na ścianie tylnej, stopień 0 wg Grannuma. Prawidłowa ilość płynu owodniowego. Fałd karkowy NF 2 mm, Kość nosowa NB 5 mm, móżdżek CD 17mm, komory boczne OUN symetryczne nieposzerzone - 7 mm, żołądek, pęcherz wypełnione, UKM nieposzerzone - wartości w normie. Przepływ krwi w tętnicy pępowionowej - spektrum Dopplerowskie prawidłowe. Budowa morfologiczna płodu prawidłowa - markerów wad nie stwierdzam - eutrophia Na tym wczorajszym usg troszkę się zdenerwowałam, bo ginka przyczepiła się do mojej wagi! w ogóle robiła mi usg na strasznie kiepskim sprzęcie i mało co widziałam :( tylko wielką głowę malucha i kręgosłup! tego się sama dopatrzyłam ;) reszta to jak ginka mi mówiła co jest co! A najprawdopodobniej dziewczynka, ale nie wiadomo na 100%! trzeba to jeszcze potwierdzić, chociaż powiem Wam, że generalnie wszystko mi jedno! marzyłam o córeczce, ale teraz cieszę się po prostu, że dziecko zdrowe! A dziewczyny jeżeli jeszcze nie czujecie ruchów to nie ma powodu do paniki, bo jak na razie to mamy czas na ruchy! możnaby zacząć się martwić po 24 tc! Pozdrawiam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Miałam mało czasu ostatnio, więc si ę tylko wpisałam w tabelkę i zniknęłam ;) hanka83-----> obie jesteśmy z Łodzi i z tego, co widzę bedziemy miały podobnie rozwiązanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit to super ze wszystko dobrze :) skomplikowany ten opis usg :) pocieszyam sie tym co powiedziala ci pani gin ze na ruchy dzidzi jeszcze czas :) ja dzis wrocilam z miasta kompletnie padnieta. kupilam pare kremikow- szukalam czegos na piersi ale tu w Bootsie to taka bieda ze hoho. w sumie malo ktory krem sie nadaje na biust- bo przewaznie kremy spalaja tluszcz ale przeciez nie o to nam chodzi co do piersi ;) dorwalam wreszcie pregnacare na ktorym pisze ze biust smaorwac mozna ale omijac sutki hmmm. bedzie nielatwo ;) do tego dorwalam promocje na plyny do opalnia biotherma i nie moglam sie pohamowac i kupilam dwa. mezus w domku spojrzal na mnie z poliwowaniem- po co babce w ciazy kremiki do opalnia i to w filtrem 6 ;) (zwlaszcza ze jakies 2 tyg temu kupilam dwa loreal z filtrem 10) coz, sila wyzsza ..no i ta sliczna buteleczka ;) przytargalam z miasta torbe czeresni i truskawek wiec uczte czas zaczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spa_cja--> jeszcze się okaże że spotkamy się na jednej porodówce :D masz już upatrzony któryś szpital? Co do maluchów to byłam dzisiaj u lekarza i kontrolnie zrobił mi usg jednak nie można było określić płci bo mała gnidka leżała na brzuszku, machała łapkami i za nic nie chciała się przekręcić... ale za to ma piękne uszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korzystałyście dziś z pięnej pogody?? Oj ale chyba w łódzkim dzis nie było tak pięknie jak w śląskim. Ja dzis spacerowałam, ochodziłam sie jak oszalała, a nogi mnie tak bolą, ze do tej pory nie doszłam do siebie;) a jeśli chodzi o fotki brzuszków to często widze, ze dziewczyny zamieszczają je na portalu fotosik.pl Wystarczy sie zarejestrować i w sumie do razu mozna foty wrzucać:) Ja musze sie doprosić zeby mi najpierw ktoś zrobił zdjęcia:) Gratuluje ruchów i dobrych wyników badań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Cały dzień siedziałam w biurze. Odwaliłam kupę roboty i jeszcze szef miał zły dzień... Żałuję że nie mogę rzucić tej pracy. Byle do czwartku, choć też to jak spędzę wolny czas jest zależne od szefa i czy mi da zalegle pieniądze, czy nie oraz w jakiej wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana :) Ja jak zwykle już na posterunku.... Juz sie nie mogę doczekać lipca i tego zwolnienia, które sobie zaplanowałam ;)W końcu się powyleguję i polenię na maxa :D Na szczęście dziś środa i od jutra 4 dni wolnego. Przyjeżdżają moi przyjaciele z Lodzi w gości więc myślę, że milo spędzę te kilka dni. Jeśli pogoda dopisze to na pewno aktywnie, bo chcemy pozwiedzać okolice. Zastanawialiśmy się nad Sandomierzem i Kozłówką. Ja te miejsca znam już całkiem dobrze, ale oni tak sobie, więc mieliby atrakcję. Oczywiście Kazimierz i najbliższe okolice :) Tak więc oby tylko dziś do 15:00 wytrwać :D No i oczywiście dziś wizyta u lekarza i USG!! Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja chciałabym rodzić w Madurowicza, ponieważ mój ginekolog tam pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witam z mało słonecznej Łodzi :( ja chcę lata!!! a przede wszystkim słońca! nie upałów, ale więcej słoneczka! madzialinska lipiec już niedługo :) odezwij się po usg! spa_cja ja też będę rodzić w Madurowiczu :) może się spotkamy na porodówce. termin mam na 12.11, ale przecież to różnie może być :) Mam dziś troszkę spraw do załatwienia, w domu trzeba cosik sprzątnąć, więc zmykam! Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou Dziewuszki! Wczorajszy dzień mnie wykończył,ale dziś wstałam chetnie i radosnie. Brzuchol pobolewa. Moj nie-mąż mnie zawsze rozbawia, tak ze 3-4 razy dziennie przychodzi, dziwnie się usmiecha i mówi: Agunia - bedziemy mieć dzidziula! Rozbraja mnie tym. Ale wczoraj nie wytzymałam i mu mówie, gadaj, tak gadaj to Ci jeszcze uwierze. Śmialismy się z tego pół godziny. My w ogóle dość weseli jesteśmy z natury :-) Ale wczoraj miałam trochę biegania, na zakupy, do apteki, na poczte. Było cieplutko ,ale tak duśzno, ze az mi się dwa razy słabo zrobiło. Raz w tramwaju, ale wolnego miejsca nie było,wiec przysiąść nie mogłam - wody się tylko napiłam i mi pomogło. I póxniej jak sobie spacerek z poczty zrobiłam. Ale jak dotarłam pod blok to jeszcze do spozywczaka weszłam i babki się na mnie dziwnie patrzyły. Po wejściu do domu spojrzałam w lustro i okazałao się ,zem czerwona jak burak na twarzy. Teraz rozumiem ich dziwne miny. hihih. Ale połozyłam się na kwadrans i wróciłam do normy. Wieczorem przyszła burza i się strasznie ochłodziło. Ta pogoda mnie wykończy. Piszenie o kremam na opalanie,a mnie się marzy tylko białe nogi do Słońca wystawic - tylko skad to Słońce? Pozdrawiam. Lece do sklepu po szpinak - dzis lasagne ze szpinakiem robie. Mniam, mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas słonko dziś ładnie dokazuje :) Ale zapowiadali burze, pewnie po południu jak będziemy jechać do lekarza do Lublina nad złapie. Dobrze, że moja mężowinka ma dziś wolne i zostanę zawieziona w jedną i druga stronę :D Nie będzie musiała się tłuc tym busem... gawit_79 pewnie, że sie pochwale, co tam doktorek powiedział :) Jak go znam to pewnie będzie wyglądał zza biurka i oceniał mój brzuszek z tym swoim uśmieszkiem :D Rozbraja mnie na wejściu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wypogodziło się :) znaczy czasem słońce zza chmur wygląda :) ale jest dość gorąco ! własnie skończyłam sprzątanie i za chwilę zbieram się na zakupy. muszę cos na obiad kupić, a nie mam pojecia co ?? miałam gotować pomidorówkę, ale się dopatrzyłam, że ziemniaki mi się psują, więc muszę coś z tych zeimniaków wykombinować! może zapieknake jakąś zrobię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ta pogoda kapryśna 😠 własnie pada 😠 czekam aż przestanie, bo muszę iść na miasto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Narzekacie na pogodę? U mnie przepiękne lato, słoneczko, cieplutko ptaszki śpiewają, cud miód :) Ja dziś też się wzięłam za sprzątanie, a na obiad robię spagetti bo już tak dawno nie robiłam :) Poza tym u mnie bez większych zmian- zwykła codzienność :) Pozdrowionka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili - zlikwiduj spację która się zapodziała w środku linku i powinno chodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu u mnie też słonko cały czas świeci i coraz trudniej mi tu wysiedzieć :O Najchętniej wyłączyłabym komputer i zwiała z pracy już teraz ;) Co po sprzątania to dziś u mnie zajął się tym mężu :) Urlopuje, więc powiedział, że mi pomoże we wszystkim. Co trochę mam telefon i relacje co już zrobił :D Dla mnie zostało tylko powycieranie kurzy i uprasowanie jakiegoś obrusa na stolik... I domek gotowy na przyjęcie gości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja robiłam ostatnio spagetti ale mi nie smakowało wogóle mi mieso mielone nie podchodzi wiec moj narzeczony miał je na trzy dni :) jemu tam pasowało bo uwielbia spagetti:) a co do pogody to nietety w Łodzi w kratke raz swieci sloneczko a raz pada :( ale chociaz jest ciepło. No ja juz fryzjerka zamówiłam na 18 czerwca bo dwudziestego na weselicho jedziemy w góry wiec trzeba jakos wygladac dobrze że sukienke sobie kupiłam troszke rozciagliwa wiec sie spokojnie mieszcze :) ale cholercia fryzjer strasznie podrożał z jakies poł roku temu za belejage płaciłam 90 zł a teraz już 130 zł normalnie porażka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko! poszłam dziś pierwszy raz na ten rynek koło nowego mieszkania (do tej pory jeździłam tak koło rodziców) dziś mąż auto zabrał, więc poszłam tu! ale ceny! chleb jest o 0,70 groszy droższy niż tam na "starym mieszkaniu" , a mielone aż o 3 zł! nie no! ja sobie chyba bilet miesięczny wykupię i będę tramwajem jeździła na stary rynek, bo przecież róznica w cenach kolosalna! żeby to było tylko na jednej rzeczy, ale tak na każdej jest dużo, dużo drożej! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Zawitałam tutaj pierwszy raz i nie przeczytałam wszystkich wpisów więc nie mam pojęcia czy problem o którym teraz napisze był już poruszy czy nie(pseprasam!!!). Tematem listopadówek jestem zainteresowana osobiście dyz moje słoneczko ma przyjść na świat 19-20 listopada...Nie jest to moja pierwsza ciąża gdyż w listopadzie 2008 straciłam swoja kruszynek w 8tc...Teraz cały czas myślę czy oby ze mną wszystko jest ok a przede wszystkim z dzieckiem...Od paru dni mam upławy które są takiego jasno żółtego koloru a czasem białe bez zapachu nie wiem czy to normalne a wizytę mam dopiero we wtorek...a na dodatek wczoraj z piersi pociekło mi takie przeźroczyste cosik...i nie bolą już tak jak jeszcze 2 tygodnie temu...a tak w ogóle to sen z powiek mi zabiera fakt że ja jeszcze nie czuje ruchów dziecka!!! Proszę pomóżcie czy wy też tak macie czy za bardzo panikuje....Dziękuję z góry za odpowiedz i całuski w brzuszki!!! A u nas koło Krakowa pogoda słoneczna a duszno że masakra!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem upławy sa normalne ja tez mam czasem białe czasem żołte przedewszystkim nie moga brzydko pachniec i miec kolor brazowy zielony lub jakis inny no i nie moga wystepowac krwawienia bo to oznacza że cos jest nie tak. O piersi niestety musisz spytac sie lekarza bo ja osobiscie nie mialam takiego problemu . a ruchów dzidzi tez jeszcze nie czuje raz tylko miałam takie leciutkie smyranie jakby piórkiem ale wiecej sie nie pojawiło narazie czekam z niecierpliwoscia a termin mam na 2 listopada wiec jak sama widzisz nie masz sie co martwic że nie czujesz ruchów przyjdzie na to czas martwic sie dopiero możesz jezeli ruchow nie poczujesz do 23 lub 24 tygodnia ciazy a o wydzieline z piersi spytaj sie lekarza byc może masz poczatki siary każda kobieta inaczej przechodzi ciaże u nie ktorych mleko pojawia sie szybko a u nie których dopiero pare dni przed porodem a nawet i po porodzie. Trzymaj sie cieplutko i nie martw sie wszystko jest napewno w porzadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasia no ja właśnie wcześniej chodziłam na Barlicki, bo tam bliziutko mieszkałam, a teraz mam blisko na rynek na Dąbrowie, nie wiem jaka jego nazwa, mówią \"koło Pionierka\". ewentulanie jeszcze na Górniak mogłabym podjechać, ale mam mniej więcej tak samo jak na Barlicki, a na Barlickim już wiem co, gdzie i za ile :) sroczka07 🖐️ i przykro mi z powodu Twojej straty, ale rozumiem, bo sama straciłam 2 ciąże! co do upławów to ponoć w drugim trymestrze mogą się zwiększać. ja mam takie właśnie białawo- zółte bezwonne, ale na początku ciązy miałam grzybicę i teraz cały czas biorę globulki dopochwowe. wczoraj miałam wizytę, wszystko ok i te upławy nie wzbudziły niepokoju ginki, więc chyba są ok! a to co poleciało z piersi to może być siara i w drugim trymestrze piersi już nie bolą tak mocno! mnie też jakoś szczególnie nie bolą i na sutkach mam takie coś dziwne! jak strupek, ale to nie strupek. jakby właśnie mi coś pociekło i zaschło :)\\ Ruchów dzidzi też nie czuję! tym się akurat w ogóle nie martw, bo na ruchy mamy jeszcze czas! gdybyś była po 24 tc i nie czuła ruchów, to mogłabyś panikować! wszystko w swoim czasie, chociaż mnie też stresuje to, że większość dziewczyn już coś czuje, a ja nic! Będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka witaj ! najlepiej zapytaj lekarza...ale jesli chodzi o uplawy to raczej sa one normalne w ciazy. u wielu z nas wydzieliny jest wiecej niz zwykle. wiec jesli twoje uplawy sa jasnego koloru, nie maja brzydkiego zapachu i nie swędzą cie to raczej nic zlego. w ciazy wystepuja one czesto. gorzej jesli maja inny kolirek albo brzydko pachna...bo moze to tez oznaczac jakies np. zakazenie,mozliwe ze niegrozne a co do piersi, to czesto zdarzja sie wycieki ;) nawet tak wczesnie. zapytaj moze jednak lekarza o te strupki , tak dla pewnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit_79 wiem gdzie ten ryneczek na dąbrowie ale fakt na barlickim jest taniej a jeszcze taniej na bałuckim rynku ale chyba nie bedzie ci sie opłacało taki kawał dojeżdzac bo cie na to samo wyjdzie a poza tym taki kawał bedziesz dzwigac zakupy :( Mnie piersi też już tak nie bola jak w pierwszym trymestrze poza tym na piersiach pojawiły mi sie takie grudki no i żył mi przybyło sa widoczne teraz jak nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×