Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NaTaLiA-BaLiA

Starania o dziecko.Kto ze mną?

Polecane posty

Ale jaka to radość ... ja nie żałuje nawet jak tak strasznie się czuje ... najważniejsza dzidzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.newmedia-art.pl/shop,show,2229# Chyba kupimy te naklejki na ściany do pokoiku Olkowego :D Naklejki z tej stronki na żywo wyglądają po prostu czadersko ... Kate dla dziewczynki śliczne są aniołki jak masz miejsce na przyklejenie koło łóżeczka to polecam boskie są :D Cena jest warta tego efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1025
oj NowaTu to ja ci współczuje bo refluks jest chyba najgorszą zreczą na swiecie a refluks w ciąży to juz w ogóle, teraz to się zacznie, ja się nawet nie kłade jak coś przegryze, chociaż tak jak mówiłam niewazne co zjem w jakich ilosciach i w jakiej pozycji po kazdym posiłku zgaga, to jest normalnie koszmar!!! przed ciążą brałam helicid ale teraz zabroniony a ty brałas jakies leki Nowa? pączkowa naklejkki fajne, cena beznadziejna:) ja mam jeden pokój więc dziwnie by to wyglądało, moze kiedys jak juz bedziemy miec większe mieszkanko i mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anisa29
hej dziewczyny może macie większe doświadczenie i pomożecie mi zinterpretować wyniki, które odebrałam. Do lekarza idę za 3 tygodnie, a ja na tym kompletnie się nie znam dodam, że miesiączki mam nieregularne a zaczynamy starania o dzidziusia myślicie, że będę miała problem oto moje wyniki: Testosteron: 0,652 ng/ml norma 0,06-0,82 ng/ml Różyczka IgG 148,1 Ul/ml neg.=10 Prolaktyna 23,00 ng/ml norma 4,79-23,3 ng/ml Toksoplazmoza IgG dodatnia 0,130 Z góry dziękuję za odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyja
hej czy przy drugim dziecku mozna miec invitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyja
dokladnie to wyglada to tak mamdziecko 6 lat a teraz moje jajniki spia lekarz zaproponowal mi invitro a o pierwszej ciazy powiedzial ze to cud byl miesiaczke mam co pol roku oczywiscie wywolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyja
halo jest tu ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do in vitro to na pewno tak. Co do interpretacji wyników badań to nie znam się na tym ... zazwyczaj z boku powinny być podane normy. Dziewczyny na zgagę dobre jest mleczko alugastrin i wydaje mi się że można stosować w ciąży ale nie jestem pewna na 100%. Mój M ma od 14 roku życia wykryte wrzody na dwunastnicy więc też przerąbane. Miłej nocki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwonilam do lekarza, babka mnie umowila na czwartek na 9, a o duphastonie nie dowiedzialam sie bo lekarza nie ma i mam czekac do czwartku... Kate co do lekow na refluks bralam ich wiele i roznych. Ostatnio I(pfu wypluc) atak bolo zoladka mialam z poltora roku temu... Ogolnie to mam zalecenia zywnosciowe, ktore ciezko przestrzegac. :P No i wpieprzam len na czczo. Problem z zoladkiem mam od dziecka, a z jelitami od ok 7 lat. Lekarz stwierdzil, ze ro przez moja nerwice ;/ Mam nadzieje, ze nie bedzie zle... Zaraz do pracy. Dziewczyny trzymajcie kciuki zebym dala rade te 2 tyg przperacowac po 10h. Aha i mozecie mi napisac o tej ochronie ciezarncyh w pracy. I jak jest naliczany maciezynski. Wy sie znacie a ja jakas nie kumata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już na nogach po ciężkiej nocy :o Zaraz się ubieram i lecę do bankomatu wypłacić kasiorkę bo w portfelu pustki, no i do babci ... a jestem w sumie ledwo żywa, jak wrócę zrobię szybko obiad i planuję się walnąć do łóżeczka. NowaTu jak lekarz by Cię wysłał na zwolnienie to przysługuje Ci 100% Po urodzeniu ( jeśli przepracowałaś 6 miesięcy) należą Ci się 22 tygodnie macierzyńskiego też płatne 100% ... a później to już trzeba wrócić do pracy, albo bezpłatne wychowawcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no ja jeszcze nie przepracowalam 6 miesiecy brakuje mi miesiaca :P wiec pomecze sie miesiac. A potem wezme zaswiadczenie o ciazy zaniose i jak mnie przeniosa zobacze czy ok. jak nie bedzie ok to pojde na L4 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja juz pedze do roboty... :( Piszcie wszystko co wiecie na temat L4, macierzynskiego i wogole... ja zielona w tym... Mala30 gdzie jestes????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1025
co do wyników to wiem na pewno, ze masz bardzo wysoką prolaktynę a to utrudnia zajscie w ciąże, działa to jak antykoncepcja naturalna, na obniżenie prolaktyny dostaje się bromergon i powinno byc ok, testosteron nie mam p[ojęcia, rózyczkę przechodziłam w dzieciństwie więc nie wiem bo nie robiłam badań, a toxo sprawdź w necie bo albo masz teraz albo kiedys przechodzilaś ale to raczej nie ma wpływu na samo zajście tylko jest niebezpieczne w trakcie ciąży pączkowa alugastrin to ja mam i w ostateczności używam bo po 1 nie wiadomo czy mozna w ciąży a po 2 smakuje jak drapany tynk zaraz mi się dzwiga po nim więc ja się artuję jabłkami:) w ogóle czytałam zeby byc w trakcie posiłku w pozycji wyprostowanej i takiej pozostac kilka godzin po posiłku hahhahaha dobre , z moim bólem w plecach mam siedziec kilka godzin wyprostowana jaj jak berety NowaTu rozumie, ze masz umowę na cały etat na czas nieokreślony? jeśli tak to myślę, ze możesz iść śmiało na l4 bo do końca ciąży bo zwolnic cię nie mogą a do czasu urodzenia 6 miesięcy pracy będziesz mieć, ponieważ jak jestes na l4 to tak jakbys dalej była zatrudniona więc macierzyński bedziesz dostawac tak jak napisała pączkowa. no i za l4 po 1-szym miesiącu płaci zus jesli masz na czas określony to po porodzie mozesz zostac zwolniona i tu nie wiem chyba ci macierzynski wypłaci urząd pracy po zarejestrowaniu ale tego nie wiem na pewno ( bo w sumie masz wtedy prawo do zasiłku dla bezrobotnych) , napisz jaki masz rodzaj umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli umowa jest na czas określony to macierzyński wypłacają chyba z urzędu pracy ale też nie wiem na pewno. Nie interesowałam się tym za bardzo bo ja mam na czas nieokreślony. Z ciekawości później poszperam w necie i może sie dowiem coś na ten temat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item886345165_fisher_price_41a_hustawka_lezaczek_delux_3w1_w_w.html Co sądzicie ... mam wybrać jakiś składkowy rodzinny prezent ... Leżaczek chciałam kupić na pewno a tu mam 3w1 ... Chyba mam syndrom wicia gniazda i non stop siedzę myślę co jeszcze kupić oglądam w necie różne rzeczy ... normalnie szok !! hihi A ty jak kate, też Cię dopadło ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmykam szykować obiad ... a później do łóżeczka bo oczka mi się kleją niesamowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1025
nie na szczęście nie bo mąż by się wykończył ale u Ciebie szaleństwo na maksa widzę:) co do wymiaru urlopu przysługuje 18 tyg przy pierwszym dziecku + dodatkowe 2 tyg w roku 2010 proszę linki jeden ogóny kodeks pracy dot. rodzicielstwa:http://www.praca.info/kodeks-pracy.mspx?d=d8-uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem&ak=kodeks i drugi dodatkowego urlopu :http://urlopy.wieszjak.pl/macierzynski/211779,Od-2010-roku-dodatkowy-urlop-macierzynski.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1025
leżaczek fajny jak rodzinka chce kupic to bierz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1025
doczytałam te 6 miesięcy musisz byc zatrudniona zeby mieć prawo do urlopu wychowawczego a nie macierzyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1025
Urlop wychowawczy Prawo do urlopu wychowawczego przysługuje wyłącznie pracownikowi. Prawo do urlopu wychowawczego w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem ma pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy (art. 186 kodeksu pracy). Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia. Nie ma znaczenia długość przerw między okresami zatrudnienia, wymiar czasu pracy ani tryb rozwiązania stosunku pracy. Do okresu zatrudnienia wlicza się m.in. okres urlopu macierzyńskiego, czas choroby. Wymiar urlopu wychowawczego wynosi maksymalnie 3 lata, jednak nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4. roku życia. Wyjątek: * pracownik zatrudniony na podstawie umów na czas określony, na czas wykonywania określonej pracy, na okres próbny - ma prawo do urlopu wychowawczego na okres nie dłuższy niż do końca okresu na jaki umowa została zawarta; zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego pracodawca może udzielić urlopu na okres dłuższy - przyjmuje się w tedy, że strony zawarły nową umowę o pracę, jeżeli istnieją podstawy, żeby uznać, ze taka była wola stron (tzn. że np. urlop nie został przedłużony przez pomyłkę itp.), * pracownik znajdujący się w okresie wypowiedzenia - ma prawo do urlopu do końca okresu wypowiedzenia. Urlopu wychowawczego udziela się na wniosek pracownika, maksymalnie w czterech częściach. Rodzice lub opiekunowie dziecka mogą korzystać jednocześnie z urlopu wychowawczego przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy. Pensja na urlopie wychowawczym Podczas urlopu wychowawczego pracownikowi nie przysługuje wynagrodzenie. Okres urlopu wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze (art. 1865 kodeksu pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1025
no i własnie się pokłóciłam z M a własciwie obraziłam na niego, smutno mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×