Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

Gość ELLA2658***
moj maz tez lubil smazone ale oduczylam go tego na rzecz pieczenia w piekarniku np calego kurczaka wkladam do piekarnika, gotuje ziemniaki przez polowe czasu jaki potrzebuja (ok 20 min) nastepnie odcedzam wkladam je na brytlanne smaruje oliwa posypuje ziolami (ja lubie czosnek i koperek ) tym sposobem bez duzego nakladu p[racy mam smaczny i zdrowy obiad. Polowa kurczaka ktory mi zostaje wykorzystuje na nastepny dzien na kolacje robiac salatke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2658***
nie mowie zebyscie odrazu zakladaly farme ale nap wybrac sie na targ lub kupic sobie dzialke ? A NIE TYLKO NARZEKAC ZE WSZYSTKO DROGIE ALE TYLKA ZADNEJ NIE CHCE RUSZC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Ja ogolnie malo smaze- wiecej pieke i gotuje ale kotletu schabowe sie u mnie pojawiaja wiec mus nie mus trzeba usmazyc:)Pozatym nie popadajmy w skrajnosci....mozna jesc wszystko tylko z umiarem i cala filozofia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupic sobie dzialke:D juz lece, kupie. komu jeszcze kupic???:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeczywiście pieczone
błysnełas wiedzą o zdrowym żywieniu , pieczone ziemniaki :D:D ziemniaki nawet osobiscie wyhodowane na nawozie z osobistej swini sa NIEZDROWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2658***
To sobie kup!!! A swoja droga to na czym Ty gotujesz ? Niem masz kuchenki gazowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
ELLA2658*** - nie oceniaj nas bo nas nie znasz i wyciagasz bardzo bledne wnioski.Ja jak jzu wsponialam kupuje jajka ze wsi:)I nie pisz kochana ze mi sie nie chce czy tez narzekam bo- jakbys przesledzila jeszcze mi sie nie zdazylo tu narzekac:))I z reguly tego nie robie bo nie mam na co:)) Topic jest po to aby madrze wymienic sie swoimi doswiadczeniami , opinami a krytkow nie potrzebujemy:)Jestemy doroslymi kobietami i wybacz nie potrzebuje by mi ktos pogroozil palcem bo zjem kotelta USMAOZNEGO- i wyykal co mi poprze ztakie jedzenie grozi:)) Ciesz sie Moja Droga ze Ty i Twoja rodzinka jest zdrowa, odzywia sie zdrowo- Ty jako kobieta wiedzaca wszysko nie narzekajaca i nie leniwa jest super gospodynia:))Tylko pogratulowac i zycze powodzenia w dalszej karierze wiejskiej gospodyni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Tez mialam wspomniec ze Ela pisze o ZDROWYM jedzeniu a uwyzwa OLEJU i smaruje nim ziemniaki i piecze:)))SAMO ZDROWIE!!!Gratuluje;)) A moze nie pomyslaas ze kobieta nie ma za co kupic piekarnika?Widze ze wszystko dl Ciebie takie oczywiste NIE MASZ TO SOBIE KUP- kobieto zejdz na ziemie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2658***
najlepiej gdybym je USMAZYLA wtedy bym zyskala w Waszych oczach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradźcie mi
na jedzenie na dwóch studentów mamy 500 zł miesięcznie, ale nie mamy lodówki ani piekarnika - no właściciel nie pozwala wstawić do mieszkania - mamy kuchenkę gazową, ale piekarnik nie działa, z powodu braku lodówki jedzenie musimy kupować codziennie coby się nie psuło - podpowiedzcie, co możemy gotować żeby było tanio, smacznie, zdrowo i bez konieczności posiadania lodówki i piekarnika. Ps, mi mała - do tej potrawki z piersi z kury i pomidorów obierasz pomidory ze skórki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na 2 osoby mam jakies 400-500 zl na samo jedzenie. z tym, ze jestem w o tyle dobrej sytuacji, ze czesto mama podrzuca mi jakies pierozki, golabki itd, wiec nawet jak mi sie konczy kasa, to otwieram zamrazalnik, a tam zawsze cos jest :) a wrzesien przezylam za 200 zl, bez maminej pomocy. i wyzylismy. trzeba tylko planowac i kupowac to, czego sie naprawde potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2658***
nie oleju tylko oliwy naucz sie czytac a pozatym olej olejowi nie rowny np. Kujawskiego nie porownujmy z tym ktory Wy kupujecie w Lidlu lub Biedronce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
ELLA2658*** - a wyobraz sobie ze u nas w domu sie nie uzywa oleju tylko oliwy z oliwek:)) Przykro mi to stwierdzic ale jestes bardzo plytka i zawistna osoba i chyba Ci podziekujemy za pobyt na tym topicu.Nic do niego nie wnosisz a wrecz przeciwnie niemila atmosfere wiec....Odejdz zla kobieto i truj zycie innym ludziom my i tak jestesmy juz skazeni smaoznymi potrawami:)))) PANI ELLI juz podziekujemy bo nam tylko topic zasmieca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'doradzcie mi': i postaraj sie zmienic mieszkanie, bo to jest nieludzkie..bez lodowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2658***
aha! i nie jestem gospodynia ani wiejska ani zadna inna bo pracuje zawodowo i Wam tez to radze, bo siedzenie w domu i ciagle kombinowanie skad wziac pieniadze nic Wam ne da! Trzeba sie ruszyc do pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradźcie mi
MoniaKruq - a bigos mogę trzymać bez lodówki? no niestety bez lodówki - ale blisko do uczelni i kosztuje 300 zł + media, znajomi w klatce obok płacą 700 zł, więc nie ma źle ;) tylko muszę kombinować, bo pizza z biedronki już mi bokiem wychodzi a gotować nie umiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Ha!!Ja nie siedze w domu tylko mam wlasny biznes:))2 fakultety i wiesz co wiecej zrozumienia i szacunku dla ludzi niz TY:)))I kto narzka na brak kasy?Kobieto?Naucz sie czytac ze zrozumieniem a potem udawaj madrzejsza niz jestes w rzeczywistosci:)))Zegnam Pania a kysz!!!!:))) Ide teraz na obiad drogie internautki- zajrze pozniej:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2658***
Alez jestem zrozpaczona !!! jak czytam te wasze wypowiedzi to niedobrze mi sie robi i nie wiem jak ludzie moga tak zyc to mi sie w glowie nie miesci. Iwcale nie jestem zawistna osoba probowalam Wam otworzyc tylko oczy na niektore kwestie bo z zawodu jestem dietetyczka. Pozdrawiam, mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeczywiście pieczone
z tym tekstem o ziemniakach wystawiłas sobie świadectwo dietetyczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2658***
chyba jest niezla dietetyczka bo potrafie sie utrzymac na niezlym poziomie i nie musze robic zakupow z kartka w reku w Lidlu lub Biedronce tak jak Wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'dokladnie tak' kupuj ryze, kasze, makarony - to sie nie psuje. a do tego sosy z torebek, warzywa z puszek, gotowe dania w sloikach (np. fasolka po bretonsku czy flaki w biedronce kosztuja ok. 3 zl), nalesniki z dzemem, krokiety i zupy zupy zupy :) pomidorowa z przecieru, barszcz czy zur z zakwasu z ziemniakami. poza tym uslyszalam w tvn style, ze pomidorow papryki ani ogorkow nie wolno trzymac w lodowce bo sie szybciej psuja :) ja z domu przywoze tez kapuste w sloikach (zagotowana,wiec stoi w szafce), gulasz w sloikach itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeczywiście pieczone
nie wnikam na jakim poziomie zyjesz, ale sądząc po Twoich wypowiedziach tutaj moge stwierdzic niezaprzeczalnie ze brak Ci kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeczywiście pieczone
to oczywiście było do ELLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2658***
A wlasnie ktoras z was napisala ze codziennie kupuje pieczywo a nie lepiej samej upiec chleb przy okazji dosypujac mieszanki ziaren np slonecznika dyni itp. ja tak robie i uwierzcie ze jest duzo smaczniejszy niz ten ze sklepu. No, ale trzeba by bylo ruszyc glowa i cos zrobic... Dzialaja mi na nerwy tacy ludzie ktorzy ciagle narzekaja ze maja biede a zyja z pomocy spolecznej i nie maja zamiaru pracowac. Ja musze codziennie o 5.00 wstawac i tyrac caly dzien ze sie na nogach slaniam jak przychodze a Wy tylko wypisujecie jakies bzdury o oszczednosciach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeczywiście pieczone
idź ELLA potyraj sobie, a topik zostaw w spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×