Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

Omo to szajc najlepsze sA Ariel i Vizir. Czy ja komus bronie wypowiadac sie na temat??? O co wam chodzi kobiety , jesli komus cos nie pasuje to nie musi odp na moje posty. Tyle. A z krytykowania freydis nie zrezygnuje bo jak juz pisalam nie lubie kretaczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życzliwa wszystkim
Niedługo więc będziesz rozmawiać w tym temacie sama ze sobą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tydz temu kupilam vizir
w realu 8kg za 36zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saab-a
Kupuje olejki o roznych zapachach te w malych buteleczkach. daje kilka kropli na wacik i przecieram nimi np.zarowke w lampce brzeg suszarki do wlosow..cieplo rozprowadza zapach ro calym domu.. czasem taki nasaczony wacik wkladam w np wazonik i sobie pachnie w domu..truskawkami czy frezja zaleznie od nastroju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saaab, ale ten zapach musi byc bardzo ulotny jezeli dajesz go tylko na wacik. Ja kiedys po obejrzeniu \"Perfekcyjnej pani domu\" zrobilam taki odswiezacz; troche sody na spodeczek i tam pare kropel olejku moze byc syntetyczny ale musze powiedziec ze pomysl byl kiepski bo pachnialao tylko na spodeczku a nie w calym domu. Jakiej firmy olejkow uzywasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie - wrćmy do temaótu oszczędzania! I tego tematu się trzymajmy. Jeśli pozwolicie wróćę jeszcze do energii el. Nie jest prawdą, że płacimy tylko za zużyte kilowaty, wystarczy przeczytać dołaczoną do rachunku fakturę. Opłata składa się z dwu części zmiennej - zależnej od zużycia, i stałej tzw przesyłowej - to właśnie tą opłatę można zmniejszyć, zmniejszając tzw moc zamówioną. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saab-a
Ja uzywam impessions- to sa angielskie - ze slonecznikiem na buteleczce :) teraz mam taki zolty(golden daffidol) i naprawde dluugo czuc zapach..czasem smaruje tez lekko wlosy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesuje mnie też wypiek chleba w maszynie w domu - rozważam zakup jak to wychodzi. Dodam, że nie płacę tanio za chleb, bo kupuję bez polepszaczy i muszę po niego 1 raz w tyg jeździć i mrozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i czy ten chleb smakuje podobnie do tego z piekarni czy całkiem inaczej - nie wiem czy dzieciaki będą jadły :( Co do oszczędzania to przeczytałam niedawno takie mądre zdanie : Kupując kolejną niepotrzebną rzecz pomyśl, że połowa ludzkości żyje za mniej niż 1 $ dziennie - dlatego popieram susy i amitę , nie należy przesadzać, ale bezmyślny konsupcjonizm niszczy nas samych ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdź dokładnie rachunek, opłata stała i zmienna naliczana jest za zużyte KW (za tyle samo, poprostu cena za 1kw składa się z opłaty stałej i zmiennej) cena jest zawsze taka sama w danym abonamencie bez wzgledu na moc zamówioną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacz poprostu na rachunek opłata stała jest naliczana za tyle samo KW co zmienna. Propo samochodu na gaz to warto podobno zainwestować w gaz sekwencyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Mój mąż od czasów kryzysu zarabia o 200 Pl mniej i w związku z tym z bólem serca wprowadziłam oszczędności :o Oszczędzanie na chomiku: zamiast kupywać gotowe kolby do ścierania zębów za 5,4o sztuka, daję surowe warzywa i patyk :O Trudno, żal mi zwierzaka, ale... :O Kapię chomika w zwykłym mydle w płynie, nie kupuję specjalnego drogiego szamponu :O Na papierze toaletowym nie radzą oszczędzać, gdyż nic mnie nie irytuje tak mocno jak szary papier wiszący w czyjejś łazience :O Uważam to za zwykłe chamstwo :O Oszczędzam też na kotletach schabowych, czyli nie daję dokładek, musi wystarczyć jeden kotlet :O Daję mężowi mniejsze kieszonkowe, trudno, mniej wyda na gazety i piwo :O Na niedalekie trasy nie biorę samochodu, tylko jadę rowerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiu dobra do scierania
jest zeschnieta pietka z chleba albo orzech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michał_l
Jeśli chcemy oszczędzić to najpierw musimy wiedzieć ile wydajemy i ile musimy wydawać (minimum), bo oszczędzając na jednym możemy stracić na drugim, i tak naprawdę nic nie oszczędzimy. Ważne jest przede wszystkim jak organizujemy wydatki, i jak trzymamy pieniądze żeby powstrzymywać się od nadmiernej konsumpcji. Doraźne oszczędzanie, gdy już stoimy przed sklepowa półką, niewiele da. Ciekawe rady na ten temat są na: http://oszczedzaj.unl.pl/budzet-domowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwija sie ale w kulturalny
sposób i na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka z daleka
Witam wszystkich, do tej pory tylko podczytywałam Wasz wątek, ale chciałabym dorzucic też swoje trzy grosze o moich sposobach na oszczędzanie. Nie ma ich wiele, bo jestem dopiero początkującą panią domu, a do tego zapracowaną, ale robię co mogę żeby trochę przyoszczędzic:) A więc tak: Po pierwsze, zakupy spożywcze robię przez internet. Długo nie mogłam się na to zdecydowac, ale naprawdę wychodzi taniej! Fakt, trzeba zapłacic za dostawę, ale nie wiele więcej niż wydałabym na bilet autobusowy do najbliższego hipermarketu. Poza tym, autobusem nie przydźwigałabym przecież 2 zgrzewek wody mineralnej czy 3-kilogramowych toreb makaronu. Takie zakupy robię na 1-2 tygodnie i mam swięty spokój. Zajmuje mi to pół godzinki, bez wychodzenia z domu, więc oszczędzam mnóstwo czasu (a czas to też pieniądz:) ) Poza tym, gdy kupuję przez internet, to mam bardzo przejrzysty przegląd wszystkich promocji, ceny produktów podane również w przeliczeniu na kilogramy, więc bez żadnych kalkulacji można jednym rzutem oka ocenic, co jest tak naprawdę tańsze, a co się tylko takie wydaje. Po drugie- nie zawsze za 1 duże opakowanie płaci się mniej, niż za 2 małe. Trzeba dobrze zwracac uwagę na ceny- często bardziej się opłaca kupic 2 paczki po pół kilo (np. ryżu) niż 1 kilogramową. Po trzecie- nie demonizujmy tzw. własnych marek supermarketowych. Wiadomo, że duża częsc z tych towarów jest faktycznie gorsza, ale nie wszystkie. No bo co za różnica, czy chusteczki higieniczne mają piękne kolorowe opakowanie, czy też szarobure- a w tym drugim przypadku są kilkakrotnie tańsze. W zależnosci od sklepu, także inne produkty \'własnej marki\' mogą byc dobre, np. ja zawsze w Sainsbury\'s kupuję własnie \'supermarketowe\' warzywa czy owoce, mrożonki, ryż, makaron, wodę mineralną, papier toaletowy i inne. Fakt, tutaj w UK jest większy wybór i wyższa jakosc tych produktów własnej marki, ale w Polsce też się na pewno da cos wyszukac. Po czwarte- jestem nałogową czytelniczką, a ponieważ książki nie są najtańsze, to wypożyczam z biblioteki, wymieniam się ze znajomymi, lub.. sciągam z internetu e-booki. Wiadomo, nic w 100% nie zastąpi tej rozkoszy z pierwszego czytania własnej, nowiutkiej, pachnącej drukarnią książki, ale jak się chce zaoszczędzic, to czasem nie ma zmiłuj:) Po piąte- oszczędzanie nie musi oznaczac wyrzekania się wszelkich życiowych przyjemnosci i rozrywek. My np. wyszukujemy promocje w kinach, gdy za cenę 1 biletu można kupic 2; chodzimy do miejsc, gdzie jest bezpłatny wstęp, np. muzea, niektóre galerie, albo po prostu w ramach spędzania wolnego czasu udajemy się na łono przyrody:) To na razie tyle, w sumie Ameryki nie odkryłam, ale może komus się to na cos przyda... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff poszła sobie:) I hope :PJa polecam teraz,gdy jest czas tanich truskawek kluseczki z truskawkami ,tanio,zdrowo i dla dziecka super obiadek.Czesto również robie koktajl mała pije sam ,lub jako deser z ryzem ,lub kluskami na parze. W srody w cinema city jest promocja dla uzytkowników sieci orange dwa bilety w cenie jednego,tyle ze trzeba wczesniej wysłac smsa. Niestety gdzies mi sie zapodział numer a reklama z ta promocja juz niestety nie jest pokazywana w tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W POlsce czy w UK
Ta promocja Orange bo wiem ze u UK jest napewno. ja mam 3mobile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Polsce
ja tez widziałam ta reklame z orange w Polskiej telewizji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×