Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biuralistka40

Zelixa - ktoś zna? dla tych co czytają ze zozumieniem

Polecane posty

Gość Elizka21
witam wszystkich zelixe biore 2 dzien i mam takie pytanie czy mozna brac blonnik w tabletkach jezeli biore zelixe prosze o odp.. 173cm/75kg marzenie 65kg pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizka- możesz brać, ale w sumie po co? Spróbuj najpierw bez błonnika. A ile masz lat? Troszkę niższa jesteś ode mnie i o wieeeele młodsza ;-) Dołóż odrobinę ruchu a efekt będzie dość szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizka21
chodzi mi o to ze blonnik mi pomaga na zaparcia zawsze go zazywam ale nie wiem czy moge z zelixom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja z błonnikiem to mam takie skojarzenia jak niżej- nie tabletkowe WŁAŚCIWOŚCI Podstawowe właściwości błonnika: 1. Pomaga w zaparciach, biegunce i bólach towarzyszących hemoroidom. Błonnik wędruje przez cały przewód pokarmowy w stanie praktycznie niezmienionym. Jednakże wzdłuż całej drogi wchłania wodę, przez co zwiększa objętość masy kałowej i przyspiesza eliminację niestrawionych resztek. Ułatwia to regularne wypróżnienie się. Żywność zawierająca dużo błonnika pokarmowego pomaga zapobiegać zaparciom i bólom towarzyszącym hemoroidom, ponieważ zwiększa zawartość wody w kale, przez co łatwiej go wydalić z organizmu. 2. Pomaga w walce z otyłością. Błonnik pomaga zrzucić zbędne kilogramy, gdyż wchłania wodę, dzięki czemu pęcznieje i wypełnia żołądek, zmniejszając uczucie głodu, a także opóźniając moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek. 3. Obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów. Błonnik rozpuszczalny (pektyny) jest rozkładany do trójkarboksylowych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za hamowanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie. Dzięki swej konsystencji wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit. Ponieważ wątroba używa ich do produkcji cholesterolu, zatem gdy zostaną usunięte, obniża się poziom cholesterolu. Wydalanie kwasów żółciowych to główny sposób pozbywania się przez organizm nadmiaru cholesterolu, gdyż nie może on, tak jak inne tłuszcze zostać zmetabolizowany. Błonnik nierozpuszczalny obniża poziom trójglicerydów we krwi, przez co zmniejsza ryzyko miażdżycy. 4. Stabilizuje stężenie glukozy we krwi. Błonnik opóźnia przemianę węglowodanów poprzez częściowe blokowanie dostępu glukozy do krwi, co z kolei zmniejsza wydzielanie insuliny i pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Ponadto wydzielanie insuliny jest częściowo wywoływane i regulowane przez system hormonalny (żołądkowy peptyd hamujący GIP i enteroglukagon). Wzrost spożycia błonnika prowadzi do obniżenia poziomu hormonów. 5. Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich. Błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny pomaga eliminować z organizmu toksyny, kwasy żółciowe, metale ciężkie (dzięki zdolnościom jonowymiennym wolnych grup karboksylowych) a nawet substancje rakotwórcze (np. poziom azotynów w organizmie skutecznie obniżają pektyny znajdujące się w jabłkach, porzeczkach i innych owocach, jeśli owoce te nie były nadmiernie opryskiwane). Dodatkowe ważne informacje * Duża dawka błonnika może zmniejszyć skuteczność innych leków, np. doustnych środków antykoncepcyjnych i leków zmniejszających stężenie cholesterolu. Powinno zachować się 2 godzinny odstęp między posiłkiem a podaniem lekarstwa. * Połykanie dużych ilości tabletek lub kapsułek zawierających błonnik może być niebezpieczne. Po zbyt małym nasyceniu wodą zwiększają one swą objętość i mogą utkwić w gardle lub w jelitach. * Rozpuszczalne składniki błonnika mogą ograniczać wchłanianie składników pokarmowych tj. żelazo, cynk i wapń. * Błonnik w jelicie grubym wchłania wodę. Jeżeli nie ma wystarczającej ilości wody, stolec będzie twardy i gęsty, może też powodować zaparcia. Aby maksymalizować efekty błonnika i optymalizować eliminacją produktów ubocznych przemiany materii, powinno dostarczać się przynajmniej 2 litry wody dziennie. * Nagłe dostarczenie organizmowi dużej dawki błonnika może wywołać wzdęcia i bóle brzucha. Dotyczy to zwłaszcza roślin strączkowych. U niektórych osób produkty zawierające dużo błonnika, szczególnie pszenne, mogą podrażnić żołądek. ZAPOTRZEBOWANIE NA BŁONNIK W Polsce spożycie błonnika kształtuje się na poziomie 15 g dziennie. W społeczeństwach nieuprzemysłowonych, w Afryce spożycie błonnika wynosi około 60 gram na dobę. Efektem tego jest niska bardzo niska zachorowalność na choroby nowotworowe jelita grubego i odbytu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożywanie 20-40 g błonnika dziennie. ZAWARTOŚĆ W ŻYWNOŚCI Duże rozbieżności w podawanych przez różnych autorów zawartościach błonnika pokarmowego w tych samych surowcach są spowodowane nie tylko zmiennością materiału roślinnego, ale także stosowaniem różnych metod oznaczania. Produkty pochodzenia zwierzęcego (mięso i naturalne przetwory, ryby, mleko i naturalne przetwory, jaja) a także alkohole, masło, oleje i pozostałe produkty tłuszczowe nie zawierają błonnika pokarmowego. Tabela dotyczy zawartości w 100 gramach lub 100 mililitrach produktu Produkt Zawartość Kasze i ryż Kasza jaglana 3,2 Kasza jęczmienna perłowa 6,2 Kasza jęczmienna pęczak 5,4 Kasza gryczana 5,9 Kasza manna 2,5 Ryż biały 2,4 Ryż brązowy 8,7 Makarony Makaron bezjajeczny 2,7 Makaron dwujajeczny 2,6 Makaron czterojajeczny 2,8 Napoje Sok ananasowy 0,1 Sok cytrynowy 0,1 Sok grejfrutowy 0,1 Sok marchwiowy 1,3 Sok marchwiowo-jabłkowy 2,2 Sok marchwiowo-jabłkowo-pomarańczowy 1,9 Sok marchwiowo-pomarańczowy 1,7 Sok pomarańczowy 0,1 Sok pomidorowy 0,4 Sok wielowarzywny 1,2 Sok z czarnej porzeczki 0,1 Owoce Agrest 3 Ananas 1,2 Arbuz 0,3 Banany 1,7 Borówki 1,1 Brzoskwinia 1,9 Cytryna 2 Czarne jagody 3,2 Czereśnie 1,3 Daktyle 8,7 Figi 2,5 Grejfrut 1,9 Gruszka 2,1 Jabłko 2 Jeżyny 7,3 Kiwi 2,1 Maliny 6,7 Mandarynki 1,9 Mango 1,5 Marakuja 15,9 Morele 1,7 Morwy 1,7 Nektarynki 1,2 Papaja 1,8 Pomarańcza 1,9 Porzeczki białe 6,4 Porzeczki czarne 7,9 Porzeczki czerwone 7,7 Poziomki 2 Renklody 2,6 Śliwki 1,6 Truskawki 1,8 Winogrona 1.5 Wiśnie 3 Żurawiny 4,6 Owoce suszone Suszone banany 6,4 Suszone brzoskwinie 14,3 Suszone daktyle 8,7 Suszone figi 12,9 Suszone jabłka 10,3 Suszone morele 10,3 Suszone rodzynki korynckie 6,5 Suszone rodzynki sułtańskie 7 Suszone rodzynki zwykłe 6,8 Suszone śliwki bez pestki 16,1 Suszone śliwki z pestką 9,4 Orzechy i nasiona Dynia 1,9 Kasztany jadalne (marony) 6,8 Mak 20,5 Migdały 12,9 Orzechy arachidowe 7,3 Orzechy kokosowe świeże (miąższ) 13,6 Orzechy kokosowe suszone (miąższ) 23,5 Orzechy laskowe 8,9 Orzechy nerkowca 1,5 Orzechy pekan 2,3 Orzechy pistacjowe 6,1 Orzechy włoskie 6,5 Orzeszki ziemne 8,1 Sezam 9,1 Słonecznik 6 Wiórki kokosowe 21,1 Pieczywo Bułki grahamki 5,4 Bułki kajzerki 2,1 Bułki maślane 2 Bułki pszenne zwykłe 2,1 Bułki wrocławskie 2 Chałka 2 Chleb graham 5 Chleb baltonowski 4,7 Chleb chrupki 6 Chleb mazowiecki 4,6 Chleb praski 4,7 Chleb pumpernikiel 6,4 Chleb wiejski 4,7 Chleb zwykły 4,9 Chleb żytni jasny 4,7 Chleb żytni pełnoziarnisty 6,1 Chleb żytni razowy 5,9 Chleb żytni razowy na miodzie 5,4 Chleb żytni razowy z soją i słonecznikiem 6,5 Chleb żytni staropolski 5,3 Pieczywo tostowe 2,1 Rogale maślane 2 Produkty zbożowe i śniadaniowe Bułka tarta 6,1 Chrupki kukurydziane 7,6 Kiełki pszenne 4 Mąka pszenna typ 500 2,6 Musli owocowe 8 Musli z rodzynkami i orzechami 9,7 Otręby pszenne 42,4 Płatki jęczmienne 9,6 Płatki kukurydziane 6,6 Płatki owsiane 6,9 Płatki pszenne 10,1 Płatki żytnie 11,6 Ryż preparowany 5 Przetwory owocowe Ananas w syropie 1 Brzoskwinie w syropie 0,9 Dżem owocowy niskosłodzony 0,8 Dżem owocowy wyskosłodzony 0,9 Powidła śliwkowe 1,8 Przetwory warzywne Fasolka szparagowa cięta konserwowa 2,4 Fasolka flageolet konserwowa 6,7 Frytki ziemniaczane 2,9 Groszek zielony konserwowy 5,7 Ketchup 3,2 Kiszona kapusta 2,1 Koncentrat pomidorowy 30% 2,8 Kukurydza konserwowa 3,9 Ogórek kiszony 0,5 Papryka czerwona konserwowa 1,8 Pędy bambusa konserwowe 1,4 Popcorn 10 Słodycze Babka biszkoptowa 0,9 Baton Bounty 5,4 Baton Kit Kat 1,9 Baton Mars 1 Baton Milky Way 0,5 Baton Snickers 2,9 Baton Twix 1 Chipsy bekonowe 8,7 Chipsy paprykowe 8,4 Ciasto drożdżowe 1,6 Czekolada deserowa 1,4 Czekolada gorzka 1,7 Czekolada mleczna 0,7 Czekolada mleczna z orzechami 0,4 Czekolada nadziewana 0,3 Delicje szampańskie 0,7 Eklery z bitą śmietaną 0,5 Herbatniki 1,3 Jagodzianki 2,1 Kakao proszek 5,7 Keks bakaliowy 3,6 Markizy 1,2 Paluszki 1 Pierniczki w czekoladzie 2 Piernik z bakaliami 2,7 Ptysie z bitą śmietaną 0,3 Sernik z rodzynkami 0,8 Wafle nadziewane 1,2 Warzywa i grzyby Awokado 6,7 Bakłażany 3,3 Botwina 4,4 Bób 5,8 Brokuły 2,5 Brukselka 5,4 Buraki 2,2 Cebula 1,7 Chrzan 7,3 Cukinia 1 Cykoria 1 Czosnek 4,1 Dynia 2,8 Endywia 2,2 Fasola szparagowa 3,9 Groszek zielony 6 Jarmuż 2 Kabaczek 1,1 Kalafior 2,4 Kalarepa 2,2 Kapusta biała 2,5 Kapusta czerwona 2,5 Kapusta pekińska 1,9 Kapusta włoska 2,6 Karczochy 5,4 Koper ogrodowy 6,1 Kukurydza 2,4 Lucerna kiełki 2,4 Marchew 3,6 Ogórek 0,5 Papryka 2 Pasternak 4 Pędy bambusa 2,2 Pieczarka 2 Pietruszka korzeń 4,9 Pietruszka liście 4,2 Pomidor 1,2 Por 2,7 Rabarbar 3,2 Rzepa 3,5 Rzeżucha 3,3 Rzodkiewka 2,5 Sałata 1,4 Seler korzeń 4,9 Seler liście 1,8 Soczewica kiełki 3 Soja kiełki 2,6 Szczaw 2,6 Szczypiorek 2,5 Szparagi 1,5 Szpinak 2,6 Ziemniaki 1,5 Warzywa strączkowe suche Fasola azuki 4,3 Fasola biała 15,7 Fasola czerwona 25 Fasola pstra 4,3 Groch 15 Soczewica czerwona 8,9 Soja 15,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello witam dziewczynki:)pozdrawiam wszystkie odchudzajace sie !!!! biuralistko40❤️ja boire znow od 5 dni zelke,,byla przerwa,myslalam ze juz nie bede musiala,a jednak...jeszcze,moje nawyki zywieniowe nie zmienily sie na tyle...nie mam czasu na 5 posilkow-niestety,3 sa zawsze i to troszke obfitsze...ale oki,skutkow ubocznych nie mam zadnych ciesze sie.Wczoraj bolala mnie glowa,przestraszylam sie troszke,ale po rozmowach z ludzmi,to wczoraj wszystkich bolal baniak:) agixa❤️ciesze sie razem z Toba z tych Twoich zakupow,chcialabym zobaczyc Twoja mine jak zalozylas te bluzke 2 rozmiary mniejsza,GRATULUJE i trzymam kciuki:)za dalsze Twoje sukcesy!!!!a jesli juz o butach mowa to ostatnio tez zaczelam wyciagac z szafy byty i to takie wyzsze,ktore przelezaly jakies 5 lat:)mam nadzieje ze tym razem nie bede lamac stalek:):):).Ostatnio przymierzalam kurtki wygldaly na zanizone rozmiary,i tak mierze 48-plywam 46-lepiej 44nom mogla by byc,ale wbilam sie w 42:)troszke na wdechu:)ale zawsze:)wzielam já:):):)bo te 5 kg.jeszcze strace -prawda???? witam nowa dziewczynke:) elizka21🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam tylko powiedzieć dobranoc :) Kasiek moje słońce, następnym razem Ciebie zabiorę :) kajair gratuluję, bo jest się z czego cieszyć :) Pięknie :) Co do zakupu, to będziesz musiała się pilnować i wciągać brzuch, a to akurat jest bardzo dobry skutek uboczny zakupu kurtki \"na wdechu\" :) hihihi A te 5, prrrr pikuś :) Milutkich snów dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!!!! basen zaliczony energii mam po nim na maxa duzo i nawet pogoda nie zmieni mojego humoru (chyba że mąż) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wielka sztuka umieć żyć Znajdować dobro, omijać zło. Pragnąć miłości i bez niej być Doceniać przyjaźń, nie zejść na dno! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 To wielka sztuka, umieć rozumieć Ludzkie przywary i cudzy ból. Czyjeś cierpienie, kruchość istnienia Istotę grzechu, wymowę słów. To wielka sztuka, cieszyć się życiem Na przekór wichrom, żywiołom burz! Umieć przeżywać uroki świtu Trudne problemy, noce bez snu. To wielka sztuka - witać uśmiechem Każdy dzień nowy, choć serce drży. Wszak myśl ulotna powraca echem Sztuką jest - umieć żyć! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki❤️ Paskudny dzień,leje,wieje............ Wolny dzionek i ani na rower,ani na konie.......... Siatkówka mi pozostała dziś popołudniu,jakże się cieszę;-) bo w domu jakoś mi się ćwiczyć nie chce:-( :-( :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agixo❤️ Żele i balsamy to AROMASENSATION firmy BIELENDA 1.Na rozkosz-ambra & bursztyn 2.Na pokuszenie-piżmo & jaśmin Same nazwy kuszą.......hi hi-trzeciej nazwy nie pamiętam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajair❤️ no pewnie że kurteczka będzie wkrótce leżała jak ulał;-);-);-) masz dodatkową mobilizację👄 i 5 kilo też pójdzie pa pa 42 no pięknie......... buziale kobietko👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernardynek🌼 świetny wynik córki,zaraz przejrzę forum o którym wspomniałaś,zawsze czegoś ciekawego można się dowiedzieć,pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyrsk ludkowie, hehe❤️🌼 Nooo, renatka-pogoda paskudna. Zamiast tu siedzieć w pracy, najchętniej wskoczyłabym pod kołderkę. Waga lekko w dół Stanęłam na wagę i jakoś nie powaliło mnie ze szczęścia. Ale skłamałabym gdybym jednak nie odczuwała radości. Mam nadzieję, że przyszło-tygodniowe ważenie będzie większą radością, bowiem mam zamiar dotrzeć do 75 i troszkę. Jeden kilogram mniej jest chyba w zasięgu moich możliwości??? Szanowny m patrzy na mnie z zadziwieniem ;))) Ale dzisiaj czuję ogromne zmęczenie. Te poranne basenowanie się nie jest złe ale to wcześniejsze wstawanie daje trochę w kość. W przyszłym tygodniu też mam zamiar pływać o świcie. Tylko w ten sposób moja waga będzie zmieniać się. Mam tego pełną świadomość, że bez wysiłku nic się nie osiągnie. Wiem, że MUSZĘ sama zadbać o siebie. Cały czas mam nadzieję, że mój m też kiedyś wreszcie się zmobilizuje. Ja Mu życzę jak najlepiej, tylko czy On to życzy sobie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zakupów, to ja się nieźle wyczyściłam w tym miesiącu z kasiory. Ale trochę jeszcze schudnę to moje spodnie, które ostatnio kupiłam nie będą takie opięte. Bo są takie fajniste ale moja d...pa wygląda w nich, hehehe- mało apetycznie. A na punkcie butów tez mam lekkiego kręćka i torebek. Ale ostatnio kupiłam z taboo)(czy jakoś tak) torbę, która w cale niebyła tania i mi śmierdziała. Córcia chętnie przyjęła mój prezencik :-P a ja sobie kupiłam ze skórki, hmm 3-krotnie droższą. Ale teraz jestem zadowolona. I kupię sobie jeszcze ze skórki taką czerwoną. Widziałam zarąbistą ;) Jeszcze kolejne skrzywienie to ślicznej wyglądalności biustonosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuralistko👄słoneczko nasze🌼 ja zeli oczywiście nie biorę-nie umiem się zmobilizować by przejść się zważyć-nie wiem ,chyba podświadomie obawiam się że waga pokaże więcej niż ostatnio ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy więc sama sobie zasadzę dzis kopniaczka i pójdę,zmierzę się z realiami;-);-);-) Nie kupuje wagi bo znam siebie i wiem że dość często byłaby w użyciu......... Tak ogólnie to trochę mniej ciasne spodnie się zrobiły-ale tylko troszkę.......;-);-);-) Pocieszam sie że sezon na rower dopiero się rozpoczął i jeszcze wyjeżdżę parę setek km do jego końca a z przejechanymi kilometrami zniknie trochę mego tłuszczyku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech....zakupy..... ja mam lekkiego świrka na punkcie bluzek z dekoldem..... i paru innych części garderoby ale to chyba wiekszość z nas co kobietki ma jakiegos bzika????????? buty....zaczęłam ostatnio kupować pod kolor bluzek hi hi,czemu bluzek a nie torebek?......nie pytajcie.....na torebki pewnie też przyjdzie czas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój "M' na szczęście nie komentuje moich ubraniowych poczynań....skwitował ostatnie moje zakupy jednym zdaniem-"Renatko tak żeby na chleb nie brakło i na kolonie dziewczyny trzeba wyposażyć......"ale to raczej żartobliwe było,stan kasy pod moja ścisłą kontrolą utrzymuje się w normie......i nikt jeszcze nie narzekał hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Ruda, bo już zaczynam się martwić co to z Tobą się dzieje???? Jestem niepocieszona Twoim milczeniem. Musi być nie za bardzo -teges, ehhh. Brakuje nam Ciebie i to baaardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Ci mężowie.... mój właśnie ruszył tyłek i pojechał do firmy bo rano wpadł na pomysł że dziś spędzi dzień z nami!!!!! udało mi się \"pozbyć\" Go na kilka godzin bo miałam zupełnie inne plany na dziś...mamy dziś małe święto i muszę razem z Zuzaną dopracować szczegóły niespodzianki :-) coś brzydko u nas sie robi za oknem...będzie padać :-( ale zimno nie jest. Biuralistka po pewnym czasie Twój organizm przywyknie do porannego wstawania.a basen z samego rana lub inne ćwiczenia ti świetna sprawa!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie rozpadało się na dobre i nie chce ani na chwilę przestać,no cóż kalosze,płaszcz przeciwdeszczowy dla małej,parasol i trepy dla mamy i śmigamy na zakupy. Piję i ja czerwona herbatkę,zapach faktycznie....błe....ale tak myślę że papierochy to też żaden cudowny aromat a paliłam i śmierdziałam nimi więc co teraz taka herbatka,nawet bez porównania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek30❤️ ja wstaję wcześnie ale tak dość ostro się wzięłam za siebie w tym tygodniu. Kilka razy późno poszłam spać, hehehe, i już to odczuwa mój starczy organizm :-P A jeszcze ta pogoda...:( Ale przydę do domku i...łooo kurde, nie położe się bo córcia ma festyn w przedszkolu. Ciacho na bank zjem. Ja to chromolę, najwyżej więcej wieczorkiem poćwiczę. Co to za odchudzanie jak DOSŁOWNIE WSZYSTKIE SŁODYCZE SA BEEE!!!! Zbuntowałam się - normalnie ;) Schudnę o jeden dzień później- prawda??? To mogę pójść jeszcze raz na basen. W pracy się ze mnie śmieją, że ze mnie taka poranna nimfa wodna :-) ale to takie niezłośliwe jest. Wrrrr...jestem niecierpliwa jakoś teraz. Zastanawiam się czy się nie wspomóc zelką. Ale wtedy nie bedę wiedziala dokładnie ile straciłam i jakim czasie bez wspomagaczy. No to nie biorę zelki w takim razie póki co. Do 73kg nie wezmę, a później się zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój M śpi po nocnej zmianie,niech sie wyśpi bo dziś ma dyżur przy małej jak mama po hali będzie za piłka ganiać. Kurcze moja mała w przedszkolu-rozpacz..... Musi przywyknąć ale mi się serce kraje bo co wracam po nią to zapłakana czeka na mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_¶______(¯`v´¯)__¶¶ __¶¶¶__(¯`(●)´¯)__(¯`v´¯)___¶ __¶¶¶¶¶¶(_.^._)__(¯`(●)´¯)_¶¶ _¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶_¶____(_.^._)__¶¶¶ ___¶¶¶¶¶¶¶¶(¯`v´¯)¶¶(¯`v´¯)¶¶¶¶ ___(¯`v¶¶¶¶(¯`(●)¯)¶(¯`(●)´¯)¶¶ _(¯`(●(¯`v´¯) (_.^._)¶_¶(_.^._)¶¶ _(_(¯`(●)´¯)¶¶¶¶¶¶(¯`v´¯) `v´¯) ___¶(_.^._)¶¶¶¶_¶(¯`(●)´¯) ●)´¯) _¶¶¶¶¶¶¶¶¶(¯`v´¯)¶(_.^._)`v´¯) ¶¶¶¶¶¶¶¶_(¯`(●)´¯)_(¯`v´¯)●)´¯) ¶¶¶¶¶_¶¶¶¶(_.^._)¶(¯`(●)´¯)._) ¶¶¶_¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶_¶_¶(_.^._) ___§§§§.¶¶¶¶¶¶¶__¶_¶¶¶¶¶¶¶ __§§__§§.__¶¶_¶¶__¶¶¶¶¶ ___§§__§§§§§§§§წ§§§§§§§§ ___§§____¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ___§§______¶¶¶¶¶¶¶¶ _____§§____¶¶¶¶¶¶¶¶ _______§§§_¶¶¶¶¶¶¶¶ _____________¶¶¶¶¶ __________¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ Miłego dnia życzę wszystkim żelixsiarkom ...pozdrawiam cieplutko...buziaczki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×