Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Gość sara.M
witam:) ja mieszkam na polnocy Wloch .mam piekne mieszkanie, jezdze dobrym samochodem i pije dobre wino...i coaz bardziej niezawidze tego kraju,miasta,jestem tak strasznie nieszczesliwa i zla na sama siebie,nie mam odwagi by to zmienic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEllo Kokus slyszalam o tym wypadku... przykra sprawa :( ....i rowniez uwazam ze tego typu pokazy nie powinny sie odbywac. Wrocilam wczoraj z Polski. Och jak tam pieknie. Pogoda dopisala. Byla jak marzenie. Nie za upalnie i nie za zimno. I tyle sie pozmienialo. Piekne ulice, liczne kawiarenki, zadbane parki... Spedzilam kilka dni u rodzicow na Mazurach. Pojadlam sobie wegierek i jablek prosto z drzewa i wogole wypoczelam... ciekawe czy kiedys tam wroce? Chcialabym. :D A jak wam mijaja wakacje? Lato?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calkowicie zgadzam sie z wypowiedzia kasiuleny. tak naprawde bylo w polsce...i jest ........a moze i jeszcze lepiej i ladniej.... faktycznie pogoda byla rewelacyjna w porownaniu z tutajszymi upalami... ja juz wyladowalam na starych , antycznych , wloskich smieciach... 102!!!! gratuluje domu, przyslij zdjecie... dakota...to brzmi tak prawdziwie po amerykansku... wczorajszy koncert jethro thullu byl super rockowo/rewelacyjny... cala sala pelna, muzyka swietna, wykonanie wspaniale, jednym slowem stary, klasyczny mocny nie do zdarcia rock.... pozdrawiam,,, tez tych z polnocy it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy wakacje mijaja?! U nas sie akurat zaczynaja :-D za godzinke odjazd, kierunek poludniowy wschód Europy, chcialam sie tu jeszcze z wami pozegnac. Trzymajcie sie zdrowo i do milego... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To udanych wakacji, manon :) Ja dopiero za 2 tygodnie jade na jak-gdyby wakacje ... ot posiedziec pare dni u rodzicow, tylko ze nie w Polsce ... Nigdy nie bylam na Mazurach ... na razie mi sie jeszcze nadal marza Karkonosze ;) Pozdrowienia i usciski dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milego wakacjowania manon 🖐️ 🌻 bagatelka - w takim razie zapraszam :) ... calkiem tam fajnie :D U mnie nic ciekawego sie nie dzieje dlatego tez nic tu nie wypisuje. Wrocilam do pracy i juz wyczekuje kolejnego urlopu.. tyle mamy roboty ze trzeba siedziec do oporu az sie cos skonczy. TErminy sie pietrza a rak do roboty nie przybywa... chce wakacji!!! Szkoda ze nastepny wyjazd dopiero na swieta.... Mowilam Wam? Moj M wybywa na projekt do Stanow? Takze byc moze stane sie stala bywalczynia w Teksasie :) Ktora z Was blisko mieszka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU sie melduje po dwumiesiecznej przerwie! Bylam w PL 6tyg, a od powrotu praca wokol domu i przygotowania do roku szkolnego. zaczelismy wczoraj, dzieciaki przychodza we wtorek (poniedzialek jest wolny, Swieto Pracy, yay!). Dziele klase z nowa babka.. nieprzyjemnie jest.. ale o tym napisze pozniej. Spadam teraz, dzis sa urodziny tescia, zabieramy rodzicow do lokalnej winiarni na lanczyk. Pozdrowienia dla wszystkich! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yea!! College Football!!! A za tydzien zaczyna sie sezon NFL!!! Woo hoo!!! Uwielbiam jesien... Chociaz nadal I tak lato pogodowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow... Sara... Czemu nienawidzisz Wloch?? Kto z was - stala ekipo - nie lubi zycia tam gdzie jestescie i kto z was chcialby wrocic do PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce wrocic do domu! tylko i wylacznie ze wzgledu na urlop macierzynski... smutno mi oddawac dziecie do opiekunki;-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao, ciao ppzdrawiam wszystkich z okazji nowego roku szkolnego, powakacyjnego,pracowniczego, wychowawczego, itd. przede mna jeszcze ostatni wyrok w kwestii poprawki z wloskiego... lacine jakos przepchnelismhy... czyli zaliczamy kolejne sukcesy zyciowe.. bedzie dobrze!!!!!! jay ja bardzo dobrze wspominam czasy kiedy to moje dziecko zaraz po urodzeniu bylo pod opieka afrykanskiej baby sitter. to jasne, ze w biedronce najtaniej, chociaz tam nigdy nie bylam,,,,,ale tak mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie , ja na sekundke... chce tylko powiedziec ze 2 miesiace z mama to o miesiac i 3 tygodnie za duzo....a jeszcze miesiac przede mna...zyczcie mi cierpliwosci i po wypowiedzi Kryspiny o powrotach uderzylo mnie ze ja jestem bezrobotna i na utrzymaniu meza...ale sie porobilo , nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie z Kraju kwitnacej wisni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest z mamusiami.. moja tez mi dokucza.. ledwo wroce z pracy, jeszcze nie zjem obiadu, jeszcze herbaty nie wypije a juz przychodzi i pyta co bede robil.. albo wylicza co mam zrobic jakbym sam nie wiedzial, no normalnie policja domowa.. :D ale w listopadzie wraca do Stanikow to przez zime odpoczne.. ze tak powiem: aby do zimy.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ... uwagi na swoim punkcie to olewam... lata mi kolo ogona.... ale o Mai ...wrrrr wara od mojego dziecka..... to juz jako zart chyba przejdzie do historii- moja mama probowala cos powiedziec do rodziny ze wypilam 1...powtarzam JEDNO piwo nad basenem...moj brat o malo nie skrecil sie ze smiechy jak to uslyszal....przypominam wszystkim ze ja juz mam prawie 30!! lat;-) czasem wesolo czasem mniej..jakos sie kreci- nie ukrywam ze teskni mi sie za mezem wiec chce wracac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi,hi//kokus slomiany wdowiec...!!! 102///moj tata tez mi kazdego drinka ...wytykal...ze tak powiem... az musialam butelczyne chowac..... nadszedl wyrok.....poprawki zaliczone, dziecko przepchniete o rok wyzej.... ucalowania dla mai!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. Kryspina - chyba niedokladnie przeczytalas.. to Mama wyjezdza, a nie moja zona.. :) Minal sierpien, a ja zapomnialem podac linka do Przegladu Geologicznego, gdzie ukazal sie artykul na temat odkryc w kopalni w Annopolu, w ktorych mam swoj drobny udzial.. Oto link: http://www.pgi.gov.pl/images/stories/przeglad/pg_2009_08_13.pdf Artykul jest naukowy, przyznam, ze sam go z trudem przeczytalem. Za dwa tygodnie mamy nastepne wejscie do kopalni. Cale lato nie bylem tam, wiec troche mnie juz ciagnie, ale nie tak jak na poczatku. Pozdrawiam i zycze dobrej pogody mimo nadchodzacej jesieni.. Dziekuje za odwiedziny i komentarze do zdjec na NK.. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreda pisane
przeczytalam przezulam, przemyslalam. ciekawe. i fajnie, ze jeszcze czekam tam duzo kregowcow..do odkopania.... chcialam wam powiedziec, z w tym madrym ,naukowym artykule, nasz kokus jest wymieniony az...4 razy(moze 3?) mam w zwiazku z tym pytanie...(wybacz kokus moja niewiedze) kiedy to bylo: kreda. alb ,cenamon...? ile milionow lat? do tylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaniem docenta obecnie odchodzi sie od scislego okreslania od kiedy do kiedy (w sensie: ile milionow lat temu) trwaly te okresy.. Dlaczego? nie wnikalem w szczegoly.. Ale co jest pewne to powstawanie pokladow fosforytow - jakies 95 milionow lat temu.. Pierwsze znalezisko dobrze sie trzyma i latwo wydobywa ze skaly wlasnie ze wzgledu na nasycenie zwiazkami fosforu oraz luzna strukture skaly.. natomiast drugi jest wyzej polozony - czyli mlodszy - i te kostki sa kruche bardzo, nie da sie wydlubac ich mlotkiem bo tkwia jak rodzynki w kredowym ciescie, maja byc zaangazowani gornicy ze specjalnymi pilami i wyciac kawal sciany... jak to bedzie zrobione i potem wydobyte na wierzch - nie mam pojecia.. jeszcze jakies pytania - chetnie odpowiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao, zobacz co ja znalazlam na ten temat. bylo to dawno, dawno temu..... w polsce plywaly rekiny i na ziemi pojawil sie nawet pierwszy ptak... ciekawe jak duze byly te rekiny????? http://pl.wikipedia.org/wiki/Tabela_stratygraficzna tabela jest bardzo interesujaca, siega az do"alby"ziemi, po wlosku znaczy to swit dziejow ziemi...czyli poczatki poczatkow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bede ukrywac... przykro, ze nikt nie pisze... pustki jesienne...... to ja sie wami podziele "wloska jesienia". w naszej wsi odbywa sie wlasnie najwieksza impreza roku.. swieto grzybka prawdziwka. stragany, koncerty,restauracje na swiezym powietrzu---chociaz caly czas leje...tance i swawola, przeplatane lokalnymi politycznymi obecnosciami...no.. to, to musowo. serwowane dania to: risotto z prawdziwkami, fettuccine z prawdziwkami, polenta(mamalyga)...ha, ha, ciekawa jestem kto to zna...? tez z prawdziwkami miejscowa specjalnosc: cellitti--czyli dlugi makaron robiony recznie tylko z wody i maki///tez z grzybami itd. jednym slowem zagrzybilo nas.... nie musze dodawac, ze wszystkie grzyby.. .te sprzedawane na straganach tez..pochodza ze zrodel..roznych, importowanych. w supermarketach natomiast mamy grzyby polskie i rumunskie... po 27 euro kilo czyli...barszcz tani...ale dyzurny grzybek do niego juz nie.... eh....pamietam zeszloroczne indianskie, super-kolorowe lato w Kanadzie..... a u was? tez jest jesien? czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×