Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mamcia kapciaaaaaaaaaaaaaaw

Skuteczny sposob na kolke????????????????

Polecane posty

Gość mamcia kapciaaaaaaaaaaaaaaw

Moja corka 4 tyg. zaczyna miec kolke.Dzis o 8 rano ja nakarmilam i plakala do 13.0.Potem poszlysmy na dwor i caly czas spala.Wrocilysmy do domu o 18 nakarmilam ja i zaczela plakac i ciagle placze JUz niemam sił,.Co mam zrobic.?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna prawie mama
Podobno herbata z kopru włoskiego pomaga...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna prawie mama
Aha :) I jeszcze masuj dziecku brzuszek. Dobrze jest położyć blisko brzuchami. Połóż się na plecach i połóż dziecko gołym brzuszkiem na twój brzuch. Głęboko i powoli oddychaj. Możesz je głaskać po plecach albo coś śpiewać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciepła pieluszka na brzuch, herbata z kopru włoskiego, masaż brzuszka, jest jakiś specjalny sposó noszenia niemowląt które nają kolkę, krople infacol. Ale czy to na pewno kolka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama...
moja mała miała kolki jak jadłam słodkie :) przestałam jeść i kolki sie skończyły. Jeśłi karmisz piersią to może szkodzi jej coś z Twojej diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia kapciaaaaaaaaaaaaaaw
WŁasnie niewiem czy to kolka.Przenioslam ja do wozka i powozilam troszke i usnela.A plakala jakies 1.5h.Dalam jej herbatki z kopru.I za jednym razem wypila chyba 60 ml.A jakie sa oznaki kolki.ILe dziecko placze jak ma kolke?To moje 1 dziecko i dopiero wszystkiego sie ucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten ból diete miałam
scisłą :O nie pomagały żadne specyfiki !!!! Jedyne co przynosiło ulgę to masowanie i ciepłe okłady na brzuszek a także ciepła kąpiel ,w której dziecko sie uspokajało !🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten ból diete miałam
przy kolce dziecko sie pręży i widać ze boli go brzuszek -specyficznie postękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia kapciaaaaaaaaaaaaaaw
Karmie sztucznym mlekiem.I zauwazylam ze niema kupki dzis.Ostatnia zrobila wczoraj wieczorem.A jest jakis sposob na to zeby dziecko sie wyproznilo jak niemoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz tego co napisała koleżanka powyżej, o tym prężeniu się, twardym brzuszku itd, to jeszcze kolki występoują raczej regularnie, często o stałej porze, trwają określony czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama...
pomasuj jej brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara, powolnymi spokojnymi ruchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia kapciaaaaaaaaaaaaaaw
Tak wlasnie sie prezy i ma twardy brzuszek.Ale dzis teraz ta kolka trwala 1.5 h i chyba przeszlo bo mala usnela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziecko karmione sztucznie nie musi wypróżniać się codziennie. Może robić nawet co 4-5 dni ale tak że po pachy, a może robić kilka razy dziennie. Dopiero chyba powyżej 5 dni można mówić o zaparciu w przypadku dzieci karmionych sztucznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama...
jakie mleko jej dajesz? jeśli ma kolki to powinnaś dawać hypoalergiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia kapciaaaaaaaaaaaaaaw
To sie dzieje o stalym porach.Wieczorem tak kolo 19 i rano o 8.Juz tak od 2-3 dni.I robi raz dziennie kupke.Wieczorem.ALe dzis kupki niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupą się nie przejmuj. A jeśli to kolki, to wybierz się do lekarza, poleci ci jakiś środek dodatkowo na kolki, zdecyduje w razie czego o zmianie mleka. Sama nie zmieniaj za bardzo na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia kapciaaaaaaaaaaaaaaw
Ja daje jej mleko NAN1 w puszcze.Ale wczesniej niebylo zadnych problemow, bo karmie ja tym mlekiem od urodzenie.A te problemy zaczely sie pojawiac dopiero od kilku dni.Juz sama niewiem co sie dzieje.Co jej jest?Najgorsze jest to ze cos ja boli , jest jej zle a ja niewiem dlaczego i niepotrafie jej pomoc.A jak placze to juz wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oko nie masz racji ze stolcami
dziecko karmione piersią moze nie robic nawet tydzien a sztucznie powinno czesciej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama...
może jestem przewrażliwiona, ale.... moja córcia miała kolki, lekarka nic sobie z nich nie robiła (taka uroda dziecka, wiele dzieci je ma... itp) po paru miesiącach kolki przeszły, ale.... no właśnie, mała ma prawie 5 lat i ma głęboką alergię pokarmową nie tylko na mleko. Dodam, że jak przeszłam na mleko sztuczne to mała opuchła, co wszyscy brali za utycie. Tak więc radzę dmuchać na zimne ( parę lat zajęło mi zdiagnowzowanie dziecka) i zmienić mleko na hypoalergiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia kapciaaaaaaaaaaaaaaw
Wlasnie mala widze przytyla na twarzy.Taki pulpecik sie z niej zrobil.We wtorek mam 1 wizyte u lekarza i wszystkiego sie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama...
mam nadzieję, że to nie pierwszy objaw alergi u Twojej córci, ale lepiej za wczasu zapobiegać niż potem latami leczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ale jeden dzień bez kupy to nie tragiedia. Natomiast jedno dziecko po dwóch dniach będzie miało problemy inne po 3-4 nadal zrobi kupę bez problemu. Autorko najlepiej skonsultuj się z lekarzem pediatrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia kapciaaaaaaaaaaaaaaw
Mmam nadzieje ze to niealergia,Tylko ona zaczynaprzybierac na wadze i przytyla na twarzy.A przed chwilka wymiotowala mlekiem, i takim twarogiem.To juz cos nie tak?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama...
może to zwykłe ulewanie, nie panikuj, bo dziecko to odczuwa i się denerwuje, a co za tym idzie zacznie płakać i koło sie zamyka :) Wszytko będzie dobrze tylko musisz być spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U nas kolki łagodził
Sabsimplex sprowadzony z Niemiec bo w polskich aptekach go nie było. Generalnie zgodzę się z tym co mi mówili wszyscy - UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ I WYTRWAĆ. Rzadko się zdarza, żeby kolki trwały dłużej niż do 3-4m-ca życia dziecka. Moja niunia ma teraz 16 miesięcy i już zapomniałyśmy o kolkach. Teraz czekamy na drugie maleństwo także wszystko przed nami. Ale pamiętam jak dziecko godzinami krzyczało i płakało a ja z bezradności razem z nim. Uszy do góry, to minie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_leniczki
A ja po trzykroć moge z czystym sumieniem polecic Bobotic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pomógł Espumisan w kroplach - 2-3 krople po karmieniu 4-5 razy dziennie, dodatkowo piję Plantex i rumianek codziennie (karmię piersią), teraz już profilaktycznie gdy było bardzo źle, ogrzewaliśmy małemu brzuszek ciepłym strumieniem z suszarki do włosów, czasami łagodziło to trochę dolegliwości, choc na krótko i nie zawsze poza tym trzeba dziecko często kłaśc na brzuszku i masowac brzuszek kilkakrotnie w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelon_om
mojemu dziecku pomagała suszrka. /Kierowałam ją na jego brzuszek w bezpiecznej odległości, żeby go nie poparzyć i w tym czasie druga ręką masowałam. To był jedyny skuteczny i szybki sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omojboze
Herbata z kopru i masowanie pomoże. A po drugie : najpierw szkoła, potem dzieci. Sądząc po ortografii masz 16 lat albo jesteś analfabetką (pisze się NIE MAM, NIE WIEM, W OGÓLE, NIE MOŻE, NIE BYŁO, NIE ALERGIA) Kapujesz ? Pisze się wszystko to OSOBNO. Po kropce tez jest spacja... Jakoś to wygląda wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×