Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etera

18 tydzień ciąży - czy ktoś do mnie dołączy?

Polecane posty

Mój tez zaraz z pracy powinien wrócic,wiec bede uciekac,ale potem napewno tu wpadne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza no wlasnie on mi mowil ze sie niedawno o tym dowiedzial widocznie tak jest, co chwile sie to zmienia, nowe badania, stwierdzenia na temat ciaz. ale moze to dobrze z jednej strony bo na nastepnej wizycie razem z mezem sie dowiemy a nie tylko ja sama :) ja tez czekam na mojego bo za niedlug wraca z pracy i mi pyszne golabki przyniesie:) jest kucharzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno, wogole nie tyje w tej ciazy! na poczatku schudlam przez wymioty i waga mi sie trzyma, az sie polozna dziwila ze ani pol kilo mi nie przybylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najważniejsze że z maleństwem jest ok. ja już miałam usg połówkowe 29 kwietnia bo z związku jeszcze z badaniami prenatalnymi miałam robione echo serca płodu. malutka ważyła 333g. a teraz 18 maja mój gin będzie mi robił usg połówkowe. ciekawa jestem ile będzie ważyć, bo mi strasznie brzuch wywaliło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jakie witaminki bierzecie? mi od dzis kazal PREGNA omega. oprocz tego caly czas biore duphaston bo jak go odstawie to mam silne skurcze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie biorę żadnych, na początku brałam kwas foliowy i dopochwowo luteinę. a teraz doraźnie no-spę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza, nic ci lekarz nie kazal? dziwne... mnie caly czas zasypuje czyms nowym, jedno odstawiam, biore inne i tak w kolko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 7 do 10 tyg brałam duphaston i luteine pod jezyk ze wzgledu na plamienie,do tego 2 miesiace przed ciaza i przez pierwsze 3 miesiace ciazy folik. chwilowo nie biore zadnych ale mysle ze moj lekarz na nastepnej wizycie jakies witaminki mi da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie lekarz nic mi nie mówił o witaminach. a ja nie chcę sama nic brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnez sie powinno brac caly czas, np asmag forte to jest bez recepty (ok 6-7zl) wiec to sobie napewno kupcie! i dwie na dzien! ja do tego jod, kwas foliowy (ale taki specjalny) oprocz tego mam tez na cisnienie ale to nie kazdy musi brac ja mam akurat podwyszone, i twn duphaston ale to przez te bole. kurde dziwne to ze magnezu nie kazal lekarz, naprawde dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ja tez na własna reke nic nie chce brac.Dziewczyny a jakie macie teraz cisnienie?ja przed ciaza piłam 2-3 mocne kawy dzinnie i miałam 120/75 a teraz mam 100/60...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po dwóch kawach i po dość aktywnym przedpołudniem mam 90/60. teraz na pewno mi coś da bo mam kurcze łydek. dziewczyny macie coś takiego że po nocy boli Was pod żebrami. tak jakby nerki i cały brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie nic nie boli-czasami brzuch,ale to normalne,bo macica rosnie.To Iza masz jeszcze nizsze cisnienie niz ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogadajcie z waszymi doktorkami bo napprawde troche sie zdziwilam tym magnezem... ja mialam zawsze bardzo wysokie cisnienie, jak bylam na pierwszej wizycie to mialam 150/100 wiec odrazu dostalam na zbicie, teraz mam juz cisnienie w normie bo caly czas biore na to leki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja niskociśnieniowiec jestem :) co ciekawe w ciąży z Kacperkiem ciśnienie miałam 120/80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam dziewczynki na dzis:) bo moje golabki nadchodza:) milego wieczorku zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Już po działce, ale się opaliłam :) przynajmniej ta wstrętna bladość poszła w diabły. U mojego maluszka w 14 tyg przeziarnistość wynosiła 1,2 mm, lekarz powiedział , że do 2,5 mm jest wszystko ok. A na imię jak będzie chłopak będzie Czesio, a jak dziewczynka to Maja albo Sabina. Moja mam prawie zawału dostała jak jej powiedzieliśmy , że Czesio, hehe mówi , że to nie te czasy, nam się bardzo podoba :) Apropo wagi, też schudłam 1,5 kg na początku, ale teraz jestem na plusie 2, więc można uznać , że w ogólnym rozrachunku +0,5. Przypuszczam, że waga zacznie znacznie wzrastać lada moment, bo tak jak pisałam jem na potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A witaminy biorę od 4 mca Vita-min plus mama. Na początku też uznałam, że nie będę się faszerować bo przecież mogę się odżywiać zdrowo i na jedno wyjdzie, ale pomyślałam , że lepiej żeby dziecko za dużo ze mnie nie wyciągnęło, więc zaczęłam brać. I chwała mi za to dziewczyny!! Nie na darmo tam są takie dawki wszystkich witamin, po tygodniu "witaminowania się" zaczęłam wreszcie mieć więcej energii, nie śpię w dzień, uwaga!! nie mam zaparć, c.hodzę co 2 dni do toalety (warto nadmienić, że wcześniej raz na tydzień), mam jakieś bardziej pozytywne nastawienie do świata, i koniec mdłości. Cena witamin bardzo przystępna chyba 11 zł za 30 tbl. W porównaniu do innych preparatów to prawie za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ciśnienie zawsze miałam niskie 100/60 i mniej, natomiast byłam mile zaskoczona podczas badań, bo mialam 120/80 czyli jak nigdy. Ale ponoć to jest spowodowane tym , że w organizmie jest więcej krwi i serce ma więcej do przepompowania. To opinia lekarza zaznaczam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesio:)hmmm-bardzo odważnie:)ale najwazniejsze,za wam sie podoba.Mój synek to bedzie albo Kacperek albo Patryk albo Eryk-nie mozemy sie jeszcze zdecydowac.Coreczka to Nicola-tak sobie tatus wymarzył i zapewne tak zostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze zajme troche miejsca :) Jest pewnien drażliwy temat, mianowicie jak liczyc miesiące ciąży? Znalazłam kilka metod: 1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz Jak liczyć naprawdę? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przyjełam,ze 4 miesiac zaczełam wraz z 14tyg. a tak to nigdy sie nie zastanawiałam jak to sie liczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno w ty się połapać. ja po prostu mówię że jestem ww 22 tyg ciąży(na chwilę obecną) z usg wychodzi córka imię też wybrał tatuś Dominika córka Damiana . a ja dla chłopca jakby się lekarze pomylili to Kajetan lub Wojtuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny:) ja poki co tez na chwilke bo jade dzis zawies zwolnienie do pracy a potem z moim M na zakupy, cos nam sie dzis pogoda popsuła... chyba nie pojdziemy dzis nad zalew:( co do imion to my nie myslimy narazie, na poczatku jak sie o ciazy dowiedzielismy to byly rozne "sprzeczki" hehe ale postanowilismy do tego tematu nie wracac do czasu jak sie nie dowiemy co bedzie... mi sie zawsze dla chlopaka podobalo imie Dawid wiec mysle ze chlopak bedzie Dawidek, a dziewczynka hmmm... za duzo imion do wyboru... cieplutkiego dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tych tygodni to ja tez juz sama niewiem, wiem tyle ze zaczal mi sie 5 miesiac i w koncu moja okruszka zaczela kopac:) wczoraj wieczorkiem matke bombardowala niezle:) a tatus reke tylko przykladal zeby cos poczuc ale nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. jak Wam mija dzień. ja jestem dziś padnięta po nocnej wycieczce w burzy i deszczu. synuś już wrócił z przedszkola, a mężuś właśnie odpoczywa po nocnych wojażach :) ja wiem dokładnie który tydzień bo znalazłam w necie internetowy kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Fajnie się czyta :) wg niego jutro zaczynam 23 tydzień. a to link: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuku jest tu ktos?:) ja tez dzis padnieta, bylismy dzis na wycieczce malej, na zakupach, kupilam sobie dwie bluzeczki i dwie pary spodni na lato. pozniej na obiadku bylismy. co do tych tygodni to kazdy mowi inaczej, ja jutro zaczynam 19 co nawet na moj suwaczek pokaze:) teraz sobie leze w lozeczku, mezus zaczal swoj trening. milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×