Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etera

18 tydzień ciąży - czy ktoś do mnie dołączy?

Polecane posty

Gość Agaby
Witam serdecznie i życzę wszystkim przyszłym mamom szczęśliwego rozwiązania. Sama byłam w mamach lutowych 2011, a teraz mój synuś zaraz będzie kończył rok. Czas szybko mija, jak przeczytałam tutaj kilka postów, to sentyment niesamowity powrócił :) Piszę bo mam ogromną prośbę do Was wszystkich żebyście zagłosowali na mojego synka MAKSYMA (14 zdjęcie), który bierze udział w konkursie, jeszcze nam daleko do zwycięstwa, ale może się uda z Waszą pomocą. To jest link: http://marko-baby.pl/?pid=wielki_final Z góry wszystkim serdecznie dziękuję i obiecuję, że będę tu zaglądać. Jeśli miałybyście jakieś pytania odnośnie ciąży, porody itp. chętnie odpowiem, serdecznie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe kolezanka chyba nie doczytała ze my juz dawno po porodach hehe dziewczyny a słyszałyscie o acta? zeby nam kafe nie zamkneli:( bo ja nie chce juz bez was:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba przysypia reszcie :) wiec mam chwile to cos skrobne bylam u dentystki i okazalo sie ze jeden kanal sie nie zatrul, wiec jeden oczyscila i wypelnila a drugi tylko oczyscila, trzeci jak sie zatruje to za tydzien ide. Ogolnie nie dawala mi zadnego znieczulenia, troche to nieprzyjemne ale w gruncie rzeczy bardziej bolalo pozniej od tego grzebania w tych nerwach niz na samym fotelu. Pozniej wzielam chyba ze 4 nurofeny w kapsulkach bo tak mi tam pulsowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bo juz 2 dni nie robil kupy, a widzialam ze go brzuszek boli, na szczescie on ma tak ze tylko wloze czopek to za 2 min jest kupa. A swoja droga od rozszerzenia diety kupa jest czasem taka hmmm w formie takie podluznej, jest miekka ale juz nie taka rzadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o co mialam was zapytac, jak tam z ulewaniem u was? Bo czesio juz ze 2 tyg prawie w ogole nie ulewal a teraz od paru dni znowu, co prawda nie zawsze sa to duze ilosci ale jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie ta laska co z tą prośbą pisała to chyba zasugerowała się tematem, a napisała że przeczytała kilka postów tak dla ściemy. Malutkiej już prawie wcale się nie ulewa. wczoraj dostała trochę kleiku na wodzie, mamy za sobą już zupkę jarzynową i jabłuszko. dziś rano akcja była Kacper jak wstał to nie mógł oddychać i tak mu wszystko świszczało. szybka akcja do lekarza.dostał zastrzyk w pupę i jest lepiej. ale jak by mu się pogorszyło to niestety szpital. zapalenie krtani znów ma kurczę nie życzę tego cholerstwa największemu wrogowi. Co do pampków to ja chyba kupię u nas w Kauflandzie te slip end play są po 35 zł za 68 szt. kupiłam paczkę i jestem z nich zadowolona. i mamy haggisy z Biedrze w promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas ulewanie jeszcze jest ale juz nikome... najbardziej malutki lubi obrzygac tate:):):) hehe u nas było jabłuszko, jabłuszko z marchewka i wczoraj jabłuszko z morela:) teraz mam słoiczek na dwa razy, na dwa dni powolutku powolutku.. Iza ja nie lubie sllep i play juz ich nigdy nie kupie, nie ma jak activ baby:) biedny Kacperek ale wiem co toznaczy bo moja siostra jak miala 3latka to sie tak dusiła i miala zapalenie krtani i ja zabrali do szpitala wrociła po 10dniach i tej samej nocy znow dostała atak i znow ja zabrali na 2tyg i tam w tym szpitalu złapała gronkowca i teraz co chwilke jest chora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja jedyna tylko nie daje Patryczkowi jedzonka....ale 3 mam sie postanowienia ze jak skonczy pełnych 5 miesiecy to dostanie-narazie sam cyc:D Dawalam mu ze 4 razy NAN HA i nie podeszlo,jabłuszko tez mu dalam raz tak na probe. a zaczne od marchewki,potem marchewka z ziemniaczkiem itp,zerszta musze poczytac na temat zywienia,a najlepiej zapytam lekarke przy nastepnym szczepieniu, Mango-ja tez brałam nurofen ultrz forte i to 2 sztuki na dobe tak mnie po tym grzebaniu zab napierdzielal 2 dni,teraz go wogole nieczuje-ciekawe czy sie zatrul? Iza ja tak jak Nunusia napisze- activ baby góra:D:D te sleep&play mi nie pasuja tak jak i huggisy. Kurcze,szkoda ze Kacperek musi sie meczyc:( Mój syn cos dzis strasznie marudny...popłakuje i tylko na rekach-oj bede wykonczona wieczorem...spi po 10 min i sie budzi-niewiem co jest...brzuszek albo zabki nic innego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk czasami ulewa ale rzadko i nieduzo,tzn ma takie okresy ze pare dni mocno uleje ale potem wszystko wraca do normy.. jA GO ZRESZTA WOGÓLE NIE ODBIJAM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kOLEZANKA pomaranczowa rzeczywiscie nie przeczytała ze my juz urodziłysmy ale mimo to zagłosowałam na jej synka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya ja mam dzis to samo, prezy sie marudzi ale widze ze drugi raz kupe robi po gruszkach wiec moze w koncu przestanie go meczyc, pospal chyba z godzine ale to i tak dlugo, pewnie dlatego ze sie wywrzeszczal za wszystkie czasy, az mi sie plakac chce jak on tak sie skarzy, bo doslownie to nie jest jako taki placz tylko tak zawodzi jakby chcial mi powiedziec co mu jest a nie umie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a napiszcie jeszcze zakladacie maluchom pieluszke tertrowa na szyjke? bo ja caly czas zakaladam i tak przebieram 5 razy dziennie ciuszki bo jak ulewa to jakos zawsze utrafi ze jest mokry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesio wreszcie sie uspokoil i juz jest radosny i zadowolony, polozylam go wiec na brzuszek, bo klade tylko jak ma dobry humor, a on glowa do gory i juz tak przez 10 min zostal hehe ale sie usmialam bo ostatnio to jakby sie wrecz cofnal w rozwoju, a tu taka niespodzianka, a jak juz zadarl glowe to najpierw na boczek sie przekrecil a potem na plecki 0_0 szok!!! :D:D:D pozniej sobie raczki pod brode podlozyl i obczajal :) a teraz na macie fika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Mój tak mocno nie ulewa,ale tez mi sie zdarza go przebierac,bo czasami lunie mocno,ale przewaznie to slina mu sieknie ciurkiem:Pi chyba śliniaczek mu załoze.Patryczek wieczorem sie uspokoil,jak zrobil mega kupe wiec to jego wczorajsze samopoczucie zwiazane bylo z brzusiem...Mango mi tez sie chce płakac,jak widze ze moj syn placze tak żałosnie i jego wzrok mowi wtedy" mamo,no przeciez ci mowie co mi jest a ty nic nie robisz" szkoda mi go wtedy bo kocham to moje dziecko nad zycie ❤️ I jak wczoraj słuchałam tego co mówia o porwaniu tej Madzi,to myslałam ze mi serce pekni..przeciez temu dziecku chce sie do rodzicow,,, I jaj pomysle ze ktos porwałby mi Patryka to umarłabym... Sorki za nieskladna wypowiedz,ale jedna reka kolysze małego i mu spiewam a druga pisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zasnał:) a wy jakie dzis plany? My to w najblizszym czasie nie wyjdziemy na spacer,bo u nas jest minus 10 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski! jaka super wiadomosc na mnie spadła...nie pomyslelismy o tych chrzcinach bo przeciez Dominika restauracja jest tu niedaleko i on rozmiawiał z szefem i zrobia nam chrzciny za 600zł:) tylko ciasto i wodka swoja, no to kurde nie ma sie nad czym zastanawiac bo tamta knajpa wyszła nam 2 tys wiecej niz tu! szef powiedział ze wezmie tylko za "mareriał" a oni maja w niedziele zamkniete wiec nic nie traci. przynajmniej nie bedzie problemy z karmieniem bo maja tam biuro. co do odbijania to ja tez jakos specjalnie nie odbijam, jak daje Dawidka do pionu to sam beka hehe mango co do pieluszki to jak je to daje koło buzi bo ja mam nieraz takie cisnienie z cyca ze sie polowa mleka wylewa, cyesto zasypia z ta pielucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nunusia no to super!!:D tanio wam wyjdzie.a duzo osob zapraszaxie? oho ...juz pospane-królewicz woła...bede pózniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis siedze tez chyba w domku chociaz u nas nie ma -10:P ja dzis sie bede opierdzielac i grac:P no Maya 25 osob bedzie takze sie opłaca hehe moj zasypia, bujam go noga bo taki sie rozdarty zrobil ze tylko do lulania bo w nocy dał mi czadu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane :) bylismy dzis na szczepieniu , a czesio nawet nie zaplakal 0_0 nawet pielegniarka byla w szoku, jedynie sie skarzyl chwile to ostatnim ukuciu, zuch chlopak!!! Ale jednak jak i ostatnim razem ma lekka goraczke i troche jest marudny, dalam mu paracetamol i wlasciwie prawie caly czas spi, biedactwo :/ Wazy 7,310 , wiec wszystko jest w porzadku, ale niestety znowu byla ta stara lekarka :/ nie znosze jej, znowu gadala cos o cyganach -_- Stwiedzila , że zle robie dajac mu nowosci, ze powiennam czekac az skonczy 6 mc :/ chyba stara szkola sie klania, bo wszedzie trabia zupelnie co innego, ale i tak zostane przy swojej intuicji, juz raz mialam racje z tymi krostkami i teraz tez mam nadzieje ze mu zadnej krzywdy nie robie, przeciez to nie sa produkty alergizujace, a ona twierdzi ze przez to moze byc pozniej uczuleniowcem, nie wiem gdzie tu logika. Ja jej mowie ze nawet wyczytalam w ksiazce o rozwoju dzieci ze sa pewne symptomy ktore jak sie pokaza, np zaiteresowanie dziecka tym co my jemy, to mozna zaczac wprowadzac, a ona do mnie ze jak bylby zainteresowany kielbasa to tez bym pewnie dala... Jezu... co za babsztyl... musialam sie wygadac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Mango nie przejmuj sie lekarka, moja tez sie nadaje... jak rozmawiałąm z nia na temat kupek ze Dawidek robi tak rzadko to mi powiedziała zebym po 4dniu dała czopka... jakby tak miało byc to kurde za kazdym razem bym musiala mu go dawac a wtedy by sie oduczył sam wyprozniac... nawet kiedy tu specajalnie załozylam temat co inne mamy twierdza na ten temat to wszystkie mnie "zjechały" ze nie powinnam dawac czopa, duuuzo czytałam na ten temat w necie i faktycznie u dzieci przy karmieniu piersia tak sie zdarza... \ a skoro te wszystkie kaszki-kleiki itp sa od 4msc to skoro ona Ci mowi nie dawac to dla kogo je produkuja?? ja mojemu tylko owocki narazie, duzo czytałam ze jak dziecko tak rzadko robi kupke to zeby robic masaze brzuszka i tak mu wczoraj pogniotłam ten beboszek i pojawila sie kupa:) a ostatnia była w niedziele... wuec bede musiała mu takie masaze robic cały czas i faktycznie konsystencja po owockach jest zupelnie inna niz po samym mleczku. gratulacje dla CZESIA za odwage! dziewczyny co myslicie o tym zebysmy stworzyły swoja picasse? album ze zdjeciami do ktorego tylko my bedziemy miec dostep i wtedy bedzie mozna wrzucac duzo fotek e postepach naszych dzieciaczkow i filmiki co wyprawiaja?? tak sobie wczoraj pomyslałam bo na nk czy fb nie wszytsko wypada wstawic?? hasło podamy meilem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki :) dzielny chłopak z tego naszego Czesia :) u nas nudy dni wyglądają podobnie. Kacper jeszcze dość mocno kaszle. Dominika marudzi i ma kaszel. ehhh jakoś lenia mam ostatnio, nic mi się nie chce... co u Was kobietki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Jestem dopiero teraz,bo w weekend to jakos nie mam jak za bardzo pisac .Moi panowie zajmuja mi caly czas:) Na dworze mrozno wiec siedzimy grzeczmie w domku:) Patryczek grzeczny i ladnie przesypial nocki,wiec i ja wyspana:)dzis wstalismy chwile po 8 a pobudka na mleczko byla tylko raz o 5;20:D Niunio przespal ciagiem dzis 6,5godz.Teraz sie pochwaliłam wiec juz pewnie nie predko bedzie taka noc... Nunusia ja jestem za taka galeria jak najbardziej tylko nie wiedziałabym jak sie zabrac do jej odtworzenia-moze Ty sie tym zajmij jak Mango i Iza wyraza zgode...Na topiku PAZDZIERNIK maja dziewczyny taka galerie i sobie chwala wiec moze i nam sie spodoba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mango-z Czesia super dzielny chlopak:D ja sobie nie wyobrazam zeby Patryka kłuli 3 razy-on po jednym ukłuciu mocno placze a po 3 to zaszedłby sie chyba...ale kazde dziecko inaczej reaguje. Dobrze ze Twój syn dobrze to znosi:) a lekarki nie słuchaj,tylko siebie,Ty najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz co dla niego najlepsze. Ja sobie postanowilam ze dam Patrykowi jedzonko jak skonczy 5 miesiac i tak zrobie,chociaz przy najblizszej wizycie zapytam lekarki co sadzi o wprowadzaniu pokarmów.Nawet gdy powie zeby juz wprowadzac ja i tak zaczekam. Iza ja tez leniwa jestem tym bardziej sie rozleniwilam po przeprowadzce bo tu nic nie musze przaktycznie robic-tesciowa co rano zupe ugotuje,a jak wroci z pracy to obiad wiec ja sie o jedzenie martwic nie musze,czasami posprzatam pokoj i tyle... Nunusia na nk na zdjeciu jest Dawidek w kapieli siedzacy na takim siodełku-sprawdza Ci sie to? U nas wanienka juz zamała sie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya wysłałam Ci na poczte instruktarz:P juz dałam przykładowy filmik i foto. dziewczynom tez wysłałam:) nasza nocka w koncu lepsza, tez wstałam pierwszy raz o 5:20:P i pozniej po 8 Maya odkad mamy ta wkładke do wanienki to nasze kapiele sa duuuzo przyjemniejsze i dłuzsze bo mały siedzi 20minut w wanience a wczesniej bylo to ekspresowe kapanie bo sie denerwował a teraz widac jaka mu to sprawia przyjemnosc, tupie, chlupie. kosztuje to pare groszy bo chyba dyche dalismy za ten fotelik a jest rewelka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zaraz zerkne na poczte:) I tak mysle ze my tez kupimy taki fotelik skoro tak go chwalisz:) Odstawiłam 3 dni temu ten lek co mu na brzuszek dawałam-DEBRIDAT i jest ok,a tak sie bałam sie bedzie mial problemy z kupka i bakami...powiem ,ze nawet wiecej baków puszcza i to takich głosnych,a jak robi kupe to tak śmiesznie steka"eeeeeeee":D śmiesznie to wyglada,ale teraz bynajmniej wiem kiedy bedzie kupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calkiem inaczej jest jak sie oglada filmik:) ja jakis nakrece i wrzuce wieczorem:) tylko mam nadzieje ze nic nie poprzestawiałam w tej galeri :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×