Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

No wiec stalo sie ...Wlasnie pochlonelam olbrzymi plaster ciasta bezowego ktore za mna chodzilo od wczoraj :P specjalnie do cukierni poszlam i pytam pania o ciasto z jak najwieksza iloscia beza..:) :) a stale mam ochote na mieso kurczakowe z kebaba i salatke polana sosem czosnkowym dobre cio :)jak tylko przechodze kolo kebab baru to musze i koniec....nie moge sprecyzowac na co mam apetyty bo w sumie na wszystko :D....a jak z tym u was laseczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już podejrzałam Santice:) Teraz robię nalot na Kasie W. Coś myśle laski, że tak trudno mi się z wami rozstać, że jak znowu zaciążę to będę siedziała i tak na lutówkach:) Chociaż według moich obliczeń najprędzej będę mogła być lipcówką:) Aha gdyby ktoś chciał Natalia Dryjer Łódź, ale mam zablokowaną galerię więc czekam na zaproszenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santica ja chyba pierwsze ruchy w pierwszej ciazy poczulam w 18 tyg albo i poznniej az sie martwlam ze kolezanka czuje a ja nie (ale to bylo jej drugie dziecko a moje pierwsze) teraz wchodze w 15 tydzien i juz poczulam pioerwszy ruch, ale od wczoraj cisza:) Zazdroszcze Ci Usg ja tez chce:) ciekawe kto tam siedzi chlopak czy dziewczynka?? ja dowiem sie moze we wrzesniu, pazdzierniku nie wiem. mam nadzieje ze dzidzia sie ladnie odwroci. Ja nie mam konta naszej klasy ze zdjeciami tylko ogladam sobie ludzi:) kama123 jak Maz zobaczy super wozek wygladajacy jak nowy albo bardzo malo uzywany to sie skusi. Po co wydawac kupe kasy. Chociaz ja kupilam wozek dla synka za 4 funtow GRACO ale nie mial gondoli i i tak kupilam nowy na ebayu. Naszcescie nie wydalam majatku:) Kama wybierz sie na car boot sale. Wiem z enie drogo mozna kupic w matalanie komlecik za ok. 8 funtow, ale ja na car boot kupie za 8 funtow 15 rzeczy i to mi daje do myslenia. Jak dla mnie to dziecko ciuszkow tak nie brudzi tyle co uleje itd. a ja biore te co uwazam ze wygladaja jak nowe a nie znoszone z kulkami czy przebarwieniami:) jetsem zadowolona z tego ze tam kupuje bo widze to. Kupilam bujak dla synka w argosie za 90 funtow niby super hiper ale musialam zwrocic bo ta rraczka na ktorej wisza zabawki byla bez zabezpieczenia i alex sie nei raz udezyl. Na rynku kupie uzywana zadbana za nawet 10 funtow a przynajmniej widze ze jest dobra i bezpieczna dla dziecka:) U cibie brzucha nie widac:)bo widocznie masz taka urode dzidzia jest bardziej z tylu przy kregoslupie, u mnie jest przodujacco i brzuszek juz bardzo widac.Za to waga stoi!!i ztego sie ciesze bo z synkiem to mialam jakies 7 juz na +a teraz tylko schudlam i tak stoi:) majoweczko ja tez kupilam sobie ciazowki u tez za duze troche:) wozek 3 funkcyjny najleprzy mmm to sobie pojadlas:) a teraz za slodkim nie specjalnie:)dzieki Bogu:D:D mies mie nie wchodzi ale...dzis golonke zjadlam ze smakiem (synek ma rok i dostal najpierw malakosc a potem maz przyniosl wielka, nagralama filmik ja on sie cieszyl i ta pierwsza wyzusil i teraz zachwycony wysysa sobie golonke:D) a i boczek tez juz lubie najpeiej wedzony:):D:D a tak to nie zbyt, czasem mielone jeszcze:) a kebaba to napewno bym zjadla wiec jak bede w pl to sobie kupie na 100% DZIEWCZYNY Z UK!!! nie wiem czy wiecie ale pisze na wszelki wypadek. Czy polozna poinformowala was ze macie darmowe leki przez cala ciaze i rok po porodzie(musicie poprosic polozna o aplikacje wypelniacie przy niej ona wysyla,przysla wam do domu taka kartke i znia chodzi odbierac sie leki na recepte)darmowy jest tez dentysta przez ten sam okres czasu. ja o tym nie iwedzialam w pierwszej ciazy ale lekow tez duzo nie bralam za to dentysta zawsze sie przyda bo tu nawet przeglad jest drogi:) jak cos jeszce mi sie przypomni to napisze:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiula kochana milo ze zagladasz i oczywiscie zapraszam jak zaciazy po za tym caly czas pisz z nami:)a cio. Lipcowka:):)ja bylam lipcowka 2008:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus wiem o tych lekach i dentyscie we wrzesniu zaraz sobie zaqlatwie taka karte mnie tu leki 200 zl na miesiac wychodza masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus, Dzieki za przypomnienie. Mnie o tym polozna informowala, tyle ze nie mowila, ze potrzebuje jakas karte... Mam taki wielki (A4) zeszyt, formularz czy jak to nazwac... takie cos do wypelniania przez cala ciaze i mowila, ze moge to nosic i pokazywac, jak chce za darmo leki czy dentyste... Takze teraz nie wiem, czy rzeczywiscie potrzebuje jakis inny dokument? Zapytam ja na nastepniej wizycie. Do dentysty chodze tylko w Polsce, ale racja - nie wiadomo, kiedy sie tu moze przydac ;-) Agus, juz mnie namowilas ;-) Wybiore sie na car boot i rozeznam teren ;-) Tasiula i Kasia W, super ze tu zagladacie :-) Zostancie tu na zawsze!!! :-D Ojej, ja jeszcze w pracy... :-( Juz wszyscy poszli, a moj M po mnie jedzie i stoi w korku :-( Dobrze przynjmniej, ze moge pobuszowac w necie, bo bym tu chyba padla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus -- gratuluje :) to wspaniale wiesci, juz sie nie moge doczekac gdy ja tez poczuje moje malenstwo :) majoweczka -- na poczatku mialam ochote na slodycze a teraz wole sie pojesc np kwasnych zelkow, hamburgera albo tradycyjnego kotleta i buraczkow :) w sumie nie toleruje tylko serkow topionych i czerwonej fasoli a oprocz tego to mam ochote na wszystko :) im pikantniejsze tym lepsze, dlatego czesto odwiedzam kuchnie meksykanska :D kurcze a ja ciagle mecze sie z bolami glowy... poprostu szok :/ ale dzisiaj kupilam drugie ciazowki :D hehe spodobalo mi sie :P czarne wizytowe, zaplacilam 90 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez ciezki dzisiaj mam dzien od 6 rano nic tylko sciskanie kibelka.... zastanawiam sie kiedy mi to minie no ale jestem dobrej mysli bo jutro juz ostatnia tableteczka duphastonu wiec moze bedzie lepiej... jutro wreszcie zobacze znowu moje malenstwo i juz nie moge sie doczekac bo miesiac juz go nie widzialam :) trzymajcie sie dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza_anna mam nadzieje ze juz po ostatneij tablatce duphastonu Ci przejdzie. Majoweczko dowiedz sie czy czasem nie mozesz miec tych samych lekow z Uk czy jak dasz np. recepte mezowi czy lekarz w uk wypisze jeszcze raz na ich papierze i sciagna dla Ciebie za darmo a potem MAz Ci wysle. Ja nei wiem ale moze jest taka mozliwosc:D kama123 nie wiem czy ten pragnecy book wystarczy (bo chyba o tym mowisz-tam wisuja caly przbieg ciazy) u nas trzeba miec ten papierek:) zapytaja:)moze u was wystarczy to, ale wiesz jak to jest jeden da bez problemu a drugi chce papier i koniec:) Idz na car boot ale nie zrazaj sie za pierwszym razem czasem jest tak ze nic nie znajdziesz a czasem mustwo. My czasami z pelnym autem wracamy hustawki slizgawki:):) sabinnes ja serki topione uwielbia sry zolte i wogle, za to wedlin nie jem mieso bardzo zadko czasami boczek a dzis zjadlam cwiartke golonki i nwet mi smakowala:)po buraczkach wymiotuje(ale tylko w ciazy normalnie uwielbiam)kotletow nie jem, a raz zjadlam chisburgera i mi smakowal:)ja pikantne chyba nie sloddkie tez tylko takie delikaatne:) mam nadzieje ze bole glowy nie dlugo przejda ja czekam na przyplyw energii a tu nici. Ten przyplyw nachodzi jak z dnia na dzien wszystkie dolegliwosci mina:)ale jak tak dalej pojdzie to nei bedzie przyplywu bo bedzie ciezko przez brzuszek:P milego wieczorku:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza anna a Ty czasem nie masz dziś imieninek? Jeśli masz to wszystkiego co piękne w życiu Ci życze,a jeśli nie to będzie na zapas :P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dam rase jakos z tym duphastonem do 20 tygodnia..:/ za tydzien mam wizyte u ginekolog i wszystko mi powie....jestem po tym taka senna jak w 6 tygodniu bym byla ...ponoc po nich sie tyje szczegolnie jak zaczyna sie w 2 trymestrze ...moze i dobrze jak narazie to zchudlam...sluchajcie macie takie ciagniecia i twardnienie brzuszka delikatne? czy ja mam jakies schizy juz...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Majóweczko ja też ciągle biorę duphaston. Osłabia on mnie okropnie i tez chciałabym przestać go brać no ale dzieciątko ważniejsze. Bóle brzucha też mam , a twardnienie to standard kazdego dnia jak za długo jestem w pozycji stojącej czy siedzącej ( praca). A przy duphastonie to nie przytyłam tylko od początku ciąży do dnia dzisiejszego mam 6 kg mniej. A oglądnałaś ten filmik co wcześniej wspominałam ?: powinno ci to humor poprawić :) cz.1 http://www.clipser.com/watch_video/256343&mv cz.2 http://www.clipser.com/watch_video/256420 Miłego ogladania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Santicia
Tasiulaa juz zem cie zaprosila, trzeba skomentowac twoje zdjatko - ladniutkie:) Agus_inv ty podgladaczu NaszoKlasowy ;) Moj kolega tez ma taki profil a przypomnialas mi scene z kabaretu, jak te dwie babki rozmawiaja "ty widzialam Anke na miescie" a ta druga "Anke? To ona jeszcze zyje?? ... No a przeciez nie ma konta na NK" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnusiv -- hehe, znowu ja lece na pikantne :P wogole nie czuje smakow, wszystko musze pare razy solic i doprawiac. A co do energii to ostatnio zauwazylam ze tez lubie sobie pospac tak jak na poczatku :) widocznie nasze Dzidzie rosna i potrzebuja naszej energii :) majoweczko -- ja tez mam takie dziwne uczcie, mysle ze skora nam sie naciaga i teraz powinno sie ja dobrze nawilzac zeby otem rozstepow nie bylo. dodatkowo czuje swedzenie brzuszka i piersi. No i nie jestem pewna czy czuje juz ruchy... Czuje takie dziwne laskotanie i chlupanie, czasem takie momentalne uklucie jakby Malenstwo uszczypnelo mnie w jelito albo cos w tym stylu. Wydaje mi sie ze to troche za wczesnie, brzuszek mam juz spory, a jestem w 16tc i 3 dniu, wiec Malenstwo ma jakies 15 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktos chcial namiary na NK: Sabina Świętek Miedary/Radzionków Tasiula, Santicia, kasia w -- juz wam wyslalam zaproszenie :) zycze milego dzionka Mamusie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny. jestem załamana i wariuje po trochu, robiłam usg i tn wyszło mi 2,8 i do tego niedomykalnośc zastawki trójdzielnej., a to świadczy o wadzie genetycznej..robiłam badanie z krwi, wyniki dopiero w pt, oszaleje do tego czasu. potem anipunkcja na która tyle się czeka. w dodatku lekarz nawet nie dał mi nadzieji, pow ze te obie dysfunkcjie nie wystepują tsk sobie.mówił mi że jest możliwośc zabiegu,nie w polsce..cho nawet nie pytałam. nie chce mi sie życ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko 🖐️ Kochane moje dziękuje za zaproszenia na NK. Buziaki dla Was i Waszych brzuszków 👄👄 Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo jakubka myśl pozytywnie. ja wiem, że to tak łatwo mówić, ale idź do innego lekarza, staraj się jak najwięcej dowiedzieć. Musi być dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak się boje że nie będzie:(. i tak musze czekac na wyniki, nawet jak bym poszła do kogoś innego :(. nim zrobie animopunkcje to musze czekac na te wyniki krwi. potem na termin, potem na wyniki animopunkcji,ponoc 3 tyg. na poczatku usg płakałam ze szzescia, bo dzidziuś taki śliczny,i nóżki i rączki i kręgosłup, a jeszcze tak się pięknie ruszał,a potem taka załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo. Santica- a ile ja się strachu najdałam??? Ręce mi się przed gabinetem trzęsły jak narkomanowi na głodzie. Po wizycie chłop mnie opierpapierował, że panikę wprowadzam. ;D mamaJakbubka!- niewiem aż co Ci powiedzieć kochana. Mogę tylko powtarzać za tasiulą żebyś myślała pozytywanie!!! Kochana jestem z Wami całym sercem. Mam nadzieję, że lekarz się pomylił. Sabiness-wysłałam Ci zaproszenie laseczko. Miniq10- qrde ja korzystam z netu tylko w pracy, a tu niema głośników więc niestety filmików nie oglądam.. :(...To chyba ja złapałam te Twoje 6 kg....;) Majóweczka- twardnienia nieczuję ale ciągnięcie i owszem. Czasem ciężar też...Podobno w USA Duphaston został wycofany jako leka dla ciężarnych - tak pisała jakaś babka jak z Janem byłam w ciąży, ale niewiem jak jest a GB. Zuza-anna- sto lat. Miłej ciąży i łatwego i szczęśliwego porodu! 🌼 Agus-serek topiony u mnie oststnio zamiast masełka jest w użyciu. A z wędlin to tylko szynka z kurcząt. Jadłam ją przez 4 miesiące po urodzeniu młodego bo miał piernik kolki więc dieta baaaardzo monotonna była) i juz myślałam, że więcej do ust niewezmę, a tu znowu. Serek żółty - mniam....Wszystko z serem-MNIAM!!!! Tasiulaa- dzidziuś lipcowy fajniutki jest! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ30
Mama Jakuba chcesz pogadać? Wejdź na forum przezierność karkowa, tam na pewno dostaniesz wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Jakubka, Miej nadzieje, ze bedzie dobrze!!! Wiem, latwo sie mowi, ale masz tylko opinie jednego lekarza, moze warto to jeszcze skonsultowac?... Ja jak kiedys pisalam, nie mialam tego badania wogole... Moja fasolka byla najpierw za mala, a na nastepnym usg troche za duza, takze nie wiem, czy jest zdrowa :-( Pozostaje mi miec nadzieje i sie o nia modlic. O sobie nie mam co pisac, bo poza ciaglym spaniem, to jest ok. Bardzo wspolczuje tym, ktore wciaz maja mdlosci… Ja koszmarnie wspominam ten czas i mam nadzieje, ze mdlosci nie wroca :-( Znowu mam male pytanko - raz jeszcze dotyczace wozkow… Bo tak patrze na rozne typy i duzo jest ofert wozkow 2w1 albo i 3w1. W sumie spoko, ale - teraz pytanie do tych, co juz mialy takie wozki, albo sprawdzaly w sklepach - czy latwo sie sklada taki wozek? Gleboki to wiadomo, ze to trudniejsza sprawa, ale czy jesli kupie taki zestaw i juz bede uzywac spacerowki, to latwo ja bedzie skladac? Bo zakladam, ze da sie zlozyc kazdy wozek?... Nie chce sie wpakowac w jakis model, na ktory bede potem narzekac, jak trzeba go bedzie zlozyc do autobusu, auta, czy samolotu… Doradzcie cos, jesli wiecie jak jest z tymi z zestawow. Ja wstepnie sobie upatrzylam jeden typ z E-baya, taki zestaw 2w1 wlasnie, ale z obrazka nie wyczytam takich 'szczegolow' ;-) I jeszcze jedno pytanko, do tych, co juz rodzily… Czy przechodzilyscie ciaze podobnie do Waszych mam? I czy porody tez mialyscie w podobnych terminach? (mam na mysli w odniesieniu do przewidywanej daty porodu) Np. gdy Wasza mama urodzila tydzien po terminie, to Wy tez podobnie? Tak sie tylko zastanawiam, czy zwracac na to uwage, czy nie… Kolezanka w pracy mi sie kazala wypytac mame, bo twierdzi, ze zazwyczaj corki maja podobnie, ale jakos nie znam wiecej przykladow na potwierdzenie tej tezy i nie mam tu kogo zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Jakuba:) kochana idz naprawde do innego lekarza:) nawet najleprzy moze sie momylic:) u mnei w gdansku jeden z leprzych lekarzy pomylil sie co do wady dziecka. Dziecko zdrowe jak ryba sie urodzilo a matka stersowala sie :( U mojej kolezanki lekarz nie zauwazyl wady albo nie powiedzial zeby jej nie stresowac, a dzidzia chorra, ma down ale jest najkochansza coreczka na swiecie dla mojej kolezanki. Jej corcia ma 9 miesiecy a ona mysli o drugim malenstwie:) Monique dla czego nie jestes na zwolnieniu skoro bierzesz duphaston??tak lekarz zalecil?? filmiki super:D:D ja podobnie jak ty waga spadla o 7 kg. ostatio niby mi przyszedl kg a dzis sie wazylam i znowu kg mniej(to chyba zalezy od tego czy jem kolacje i ile pije w nocy:D) Santica wiesz, aj z policji i musze podgladac hehe:) zartuje:D:D sabiness ja prawie wcale nie sole al to nie tylko w ciazy tylko oglonie:) kiedys bylam maniakiem odchudzania(ale nie anorekcja ani bulimia) tylkoc aly czas "bylam za gruba" ateraz to chyba sumo w porownaniu do tamtego:). Jak wiadomo sol zatrzymuje wode w organizmie,a po za tym jak bylam mala(jakies 8 lat mialam) to tak sobie jajecznice posolilam ze soli nie lubie:) maz sie ptzyzwyczail i sie cieszy ze go od soli odzwyczailam ale tesciowie sobie dosalaja:) ja wole wiecej pieprzu chranu:)papryki:)itd jak czujesz swedzenie to smaruj sie kochana nawet 3 razy dziennie:) ja nie pilnowalam i wygladam jak zebra, rozstepy mam na brzuchu , piersiach, boczkach, udach, tylku a nawet na ramionach:( cala sie rozlazlam z synkeim, a teraz tak nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×