Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Majoweczko przytylas tylko 1.5 kilograma?? Jak Ty to robisz:) Pewnie nic po tobie nie widac. Ja niestety patrze juz na wage z ostrozoscia. Ciekawe ile jeszcze sie nam przytyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie,, gdzie wy jestescie :O Grysiu, ja tez mam takie zdanie jak Ty. Moja mama jest strasznie przesadna i pewnie ma jakas teorie kosmiczna do uzywanych ubranek.Ja tam nie widze w tym nic zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie! Właśnie zakupiłam spodnie ciążowe polecane przez Farf:) Mam nadzieję, że będą dobre, bo jestem dość wysoka 170cm:))) Ale za tą cenę nie ma co dramatyzować. Trochę burzliwie dzisiaj na tym forum.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Aniu:) No ja sie dzis wlasnie wazylam mam 2 kg na plusie odzywiam sie zdrowo bynajmiej sie staram,czasem na cos sobie pozwole :) Ogolnie malo slodkiego staram sie jadac,ale ja z natury chuda jestem waga przed ciaza niecale 47 kg..Przybiore dopiero 7-9 miesiac tak jak w 1 ciazy..pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczko ja jestem z natury szczupla ( 172 wzrostu i 55 srednia waga ), ale mysle ze sporo przytyje. Na razie mowia mi, ze nie widac po mnie ciazy. Wszytsko idzie mi w biodra - szkoda, ze nawet piersi nie rosna. Moja znajoma mowi, ze takie plaskie kobietki maja potem dzuo mleka i dluzej karmia piersia, ale nie wiem czy to prawda> Sylwia- ja nie mam jeszcze ubran ciazowych, ale nie uzywam juz paskow do spodni , bo nie ma takiej potrzeby. Poluje powoli na ubranka zimowe-zmarzluch jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja powoli się zabezpieczam. Dotychczas nosiłam rozm. 36, ale myślę, że to stopniowo ulegnie zmianie, hi,hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak czytam o waszej wadze dziewczyny, to nie wiem czy sie wtydzic, czy wam zazdoscic, mnie jest juz wiecej prawie 10kg, piersi mam ogromne i tylko dzieki sportowym stanikom daje rade, mam juz ciazowe dzinsy i spodenki na lato, teraz waga troche stanela, ale z miesiac temu mialam napady glodu i wtedy to normalnie z dnia na dzien bylo mnie wiecej, w sumie to w mojej rodzinie normalne, ale az sie boje pomyslec co bedzie dalej ;-) a co ciekawe, niektorzy wcale nie widza mojego brzuszka, a mi sie wydaje ze to takie oczywiste, ahh pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten link jest swietny! mamunia Amadeusza, juz samo to zwraca uwage, szczerze to wam powiem, ze to chyba facet pisze i ma pewnie niezla polewke z kazdej powaznej odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście jeszcze nie przytyłam, na początku ciąży schudłam 5 kg i jak na razie waga nie rośnie. Ale ja niestety grubasek jestem (delikatnie powiedziane) i jestem pod opieką dietetyka, cały czas na diecie - czasem tylko na coś sobie pozwolę. Mogę przytyć tylko 5-6 kg, ale że schudłam 5 kg, to o te 5 kg więcej. Jeszcze mi piersi nie urosły, tylko brzuch się zaokrąglił.Tzn. zawsze miałam duży, ale kiedyś to była taka fałdka tłuszczu, a teraz jest taki wystający okrągły balonik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Ja juz popijam kawe Inke z rana ;) Applepie mialysmy identycznie. Tez schudlam na poczatku 5 kilogramow - co poszlam na badania , to waga coraz nizsza . Ale lekarka mowila, ze to normalne i ze odrobie. Miala racje .. Grysia - po mnie tez nie widac brzucha, ale ja czuje go wyraznie.Wieczorem mam zawsze wiekszy jak z rana. Martwi mnie jedna rzecz- od paru dni mam problemy z przerwacaniem sie z boku na bok i wstawaniem z lozka. Cos mnie wtedy pobolewa w podbrzuszu- to normalne ?? Miłej niedzieli mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim! Piszę dziewczyny do Was z problemem, jaki mnie nurtuje już od tygodnia. Tydzień temu miałam dość silne krwawienie, i szybko do szpitala na badanie pojechałam. Lekarz dyżurujący zbadał i stwierdził, iż w wyniku rozciągania się macicy mogę plamić. Zalecił dwudniowe leżenie i łykać nospę. Już myślałam, że wszystko ustało, a dziś to samo....:( Pojechałam z mężem do szpitala, bo wizytę mam dopiero za tydzień. Akurat dziś dyżur ma mój ginek. Zrobił usg i stwierdził, że mam nisko usadowione łożysko . Zalecił leżenie. Dziewczyny nasówa mi się takie pytanie; Czy któraś wie z czym mam do czynienia?, i czy jest to niebezpieczne? Bardzo proszę o odp., ponieważ umieram ze strachu:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedz:) Jeżeli chodzi o pracę, to od początku jestem na L-4, także oprócz obiadów- nic takiego ciężkiego nie robiłam. No nic, zatem będę leżeć, czas pokaże, co dalej. Zyczę spokojnej niedzieli wszystkim:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki:) Ja dopiero teraz zaglądam bo jestem po panieńskim:). Dzisiaj się śmiałam z mężem, że nasza fasolka będzie bardzo rozrywkową osóbką bo była z nami już na dwóch weselach, wczoraj na panieńskim i jeszcze przed nami trzecie wesele i rocznica u bratowej z imprezą więc wyczucie rytmu słodziak nasz na pewno będzie miał:) Sylwia, Ania i Grysia my miałyśmy ostatnio akcje wklejania zdjęć brzuszków, więc zapraszam Was również do tego:) Bo na pewno są piękne, jak każde brzucholki z fasolkami:) Co do wagi to w domu się nie ważę bo ta moja to zawsze mi inaczej pokazuje, więc stwierdziłam, ze nie mam sensu ale na ostatniej wizycie miałam taką samą jak przed ciążą więc ciekawe co będzie 14:) myślę że będę musiała zmienić stopkę:) Sylwia w takim razie odpoczywaj ile się da, bo fasolki najważniejsze. Buziaki dla Was A co do ciuszków to moja siora urodziła w styczniu bratowa w maju i mimo, ze to będzie mój pierwszy skarb to ciuchy na pewno bede miala od nich. Nie jestesmy wstanie wszystkiego same kupic, przynajmniej ja:) Buziaki dla wszystkich lutóweczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, od jakiegoś czasu spoglądam na Wasze posty, fajnie ze tyle kobiet trzyma sie w takim milym wspierajacym sie towarzystwie.. jednak zawsze wahalam sie zeby cos na pisac...niby nie boje sie tego co sobie "ludzie pomysla".. ale jakos bylo brak odwagi, do dnia dzisiejszego. Mam co prawda 19.. no 20 lat :) A juz jednego Aniolka w niebie...Razem z narzeczonym bardzo to wszstko przezylismy.. Minal czas.. a wiadomo.. czas goi rany, teraz jestem w 15 tyg ciazy i termin mam na 28 lutego tak samo jak fasola :) Wierze ze wszystko sie ulozy. To tak po krotce moja historyjka.. chcialabym do Was dolaczyc, jesli nie ma nikt tego za zle.. ? Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Marwo :) U mnie wlasnie trwaja ciche dni - poklocilismy sie z mezem o finanse. Od stycznia probuje rozkrecic swoja firme i nic z tego nie wyszlo. Nie ma zyskow a z mojej malej pensji oplacamy jeszcze Jego ZUS. Mimo wszytsko wierzy nadal, ze tuz tuz bedzie milionerem.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia_1983, najprawdopodoniej masz łożysko przodujące, ale do końca ciąży jeszcze się może przesunąć na właściwe miejsce. Dopiero jak będziesz miała USG w ok 32tc i nadal będzie nisko, to już jest napewno przodujące i będzie cesarka. Teraz musisz się oszczędzać, porozmawiaj z lekarzem, czego ci nie wolno robić, bo moja koleżanka przy nisko osadzonym łożysku, które stwierdzono w 22tc, miała zalecone odpoczywanie i zero wysiłku. 2,5 miesiąca leżała w łóżku, ale na szczęście łożysko się przesunęło. Ania, takie bóle są normalne - lekkie skurcze, ciągnięcia, czasem nawet silniejszy ból - to macica i wiązadła macicy się rozciągają i stąd te bóle. Groźne są bóle, którym towarzyszy plamienie czy krwawienie oraz twardy brzuch. Ale i tak każdy o każdym bólu powinnaś mówić lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo babeczki. Majóweczka - 😘 i proszę się tu udzielać!!!! Sabiness - cieknie Ci siara kochana. Teraz juz do porodu albo i dłużej ;) tak będzie. Kobietki u mnie w szafce trójpak nowych pajaców od 2 miesięcy zalega. :D. Nie mogłam się im oprzeć! Marwa, Grysia- witajcie w naszej małej rodzince. :D Grysia- u mnie 8 na plusie. Z janem miałam już ok 16 więc jest oka. :D Zobaczysz jak szybciutko zrzucimy to po porodzie. Kasia W - super, że dajesz znać! Fasola - to junior rozrywkowy będzie. ;) Sylwia- ja mam nisko ułożone łożysko. W pierwszej ciąży też tak miałam. Do ok 20 tc powinno sie troszkę podnieść w związku z rozciągaiem się macicy. Za pierwszym razem było zero seksu (bo było brzeżnie przodujące). Teraz i tak mam zero seksu bo plamię od samego poczatku więc mnie to jak narazie nie martwi. Taka Twoja uroda, a własciwie dzidziusia. Bezpieczniejsze jest położenie tylnie ale i tak nie masz na to wpływu. Zaczniemy się tym martwić w okolicach porodu. :D Ania25- rozciągasz się i stąd te bóle...To jest własnie wada kafe, że każdy może wleżć z buciorami i nieprzedstawiając się pisać bzdury pod tymczasowym nickiem....Bardzo rzadko kontroluja ciężarne bo z nimi nigdy nic nie wiadomo. Przecież sama wiesz, że sytuacja może się zmienić z minuty na minutę więc nawet jak jest kontrola nie wyslą Cię do pracy. Kto by odpowiadał za dzidzię jakby nie daj Boże coś się stało. Sprawdź na L4 czy masz wpisane leżące czy chodzące. Jeśli leżące to do d**y i musisz siedzieć w domciu, a jesli chodzące to nie ma problemu. Z młodym siedziałam od połowy 4 mca do samiutkiego końca ciąży i nie miałam problemów. Dziewczynki z młodym w ciąży musiałam wszystko kupować bo on miał być pierwszy w rodzinie po bardzo długiej przerwie. Znajomi nie mieli dzieci więc nie miałam nic. Teraz mam rzeczy po młodym więc siłą rzeczy, że będę kupować mało bo przecież nie powyzucam tego. Nie ma sensu kupować wszystkich ubranek bo taki maluch (póki je mleczko) nie ma jak tego zniszczyć. xmamax- takie wachania są całkowicie normalne. Może się zdarzyć, że np. nóżki będą dłuższe i wg nich termin będzie na 11.02, a wg pomiarów główki na 14.02. Spokojnie. To nie jest nic złego. Urodzisz najprawdopodobniej między terminem OM, a tym z 13tc z USG. .Paulinka- zawsze jesteś mile witana i z radością czytana. :D Witania- hejka. Agus_inv- chyba dziś miałaś wrócić??? Shee- 😘 Tilli-tilli, karola_tomm- 🖐️ 9 luty- fajnie, że wszystko ok u Was. Moncia- i jak po imprezie? Pozdrawiam i przesyłam cmokasy... A jeszcze na koniec - dziś poczułam jak młoda sie przeciągała!!! Hehehehe...Hejo babeczki. Majóweczka - 😘 i proszę się tu udzielać!!!! Sabiness - cieknie Ci siara kochana. Teraz juz do porodu albo i dłużej ;) tak będzie. Kobietki u mnie w szafce trójpak nowych pajaców od 2 miesięcy zalega. :D. Nie mogłam się im oprzeć! Marwa, Grysia- witajcie w naszej małej rodzince. :D Grysia- u mnie 8 na plusie. Z Janem miałam już ok, 16 więc jest oka. :D Zobaczysz jak szybciutko zrzucimy to po porodzie. Kasia W - super, że dajesz znać! Fasola - to junior rozrywkowy będzie. ;) Sylwia- ja mam nisko ułożone łożysko. W pierwszej ciąży też tak miałam. Do ok 20 tc powinno się troszkę podnieść w związku z rozciąganiem się macicy. Za pierwszym razem było zero seksu (bo było brzeżnie przodujące). Teraz i tak mam zero seksu, bo plamię od samego początku, więc mnie to jak na razie nie martwi. Taka Twoja uroda, a właściwie dzidziusia. Bezpieczniejsze jest położenie tylnie, ale i tak nie masz na to wpływu. Zaczniemy się tym martwić w okolicach porodu.:D Ania25- rozciągasz się i stąd te bóle...To jest właśnie wada kafe, że każdy może wleźć z buciorami i nie przedstawiając się pisać bzdury pod tymczasowym nickiem....Bardzo rzadko kontrolują ciężarne, bo z nimi nigdy nic nie wiadomo. Przecież sama wiesz, że sytuacja może się zmienić z minuty na minutę, więc nawet jak jest kontrola nie wyślą Cię do pracy. Kto by odpowiadał za dzidzię jakby nie daj Boże coś się stało? Sprawdź na L4 czy masz wpisane leżące czy chodzące. Jeśli leżące to do d**y i musisz siedzieć w domciu, a jeśli chodzące to nie ma problemu. Z młodym siedziałam od połowy 4 mca do samiutkiego końca ciąży i nie miałam problemów. Dziewczynki z młodym w ciąży musiałam wszystko kupować, bo on miał być pierwszy w rodzinie po bardzo długiej przerwie. Znajomi nie mieli dzieci, więc nie miałam nic. Teraz mam rzeczy po młodym, więc siłą rzeczy, że będę kupować mało, bo przecież nie powyrzucam tego. Nie ma sensu kupować wszystkich ubranek, bo taki maluch (póki je mleczko) nie ma jak tego zniszczyć. xmamax- takie wahania są całkowicie normalne. Może się zdarzyć, że np. nóżki będą dłuższe i wg nich termin będzie na 11.02, a wg pomiarów główki na 14.02. Spokojnie. To nie jest nic złego. Urodzisz najprawdopodobniej między terminem OM, a tym z 13tc z USG. .Paulinka- zawsze jesteś mile witana i z radością czytana. :D Witania- hejka. Agus_inv- chyba dziś miałaś wrócić??? Shee- 😘 Tilli-tilli, karola_tomm- 🖐️ 9 luty- fajnie, że wszystko ok u Was. Moncia- i jak po imprezie? Pozdrawiam i przesyłam cmokasy... A jeszcze na koniec - dziś poczułam jak młoda się przeciągała!!! Hehehehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny ja tak po krótce po imprezie super wybawialam sie o 3 bylam w domku majoweczko forum super ale sie usmialam jutro wiecej napisze Marwo witaj wsrod nas kurde musze sprawdzic suwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dagunia ty to masz rozmach z tymi postami :) ale tak ma byc...:) Co u mnie-hmmy no wiec uroslam i to strasznie w sensie brzuszka ;) Staje sie naprawde pilczasty,a kopniaczki coraz to mocnijsze..dzidzia szybko rosnie,w tempie spozywanych pokarmow przezemnie chyba :P Pozdrawiam serdecznie wszystkie bez wyjatku😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, dziewczeta, dzieki Daga za wsparcie duchowe, juz myslalam, ze ze mna cos nie tak, apetyt mi dopisuje niestety, a moze stety i dzidzia rosnie, czuje juz czasem mojego wierciuszka :-) (cudowne uczucie) Aniu25, te bole to normalne, miesnie przygotowuja sie do porodu, dokladnie opisala ci to Applepie i Daga a ja potwierdzam, zgodnie z niezawodna wiedza z moich madrych ksiazek :-) mnie boli jak kicham, podobno to te same miesnie, no coz, odkrywamy nasze cialka na nowo zapisuj sobie takie rzeczy i powiedz swojemu ginowi na nastepnej wizycie, ja mam na lodowce kartke z notatkami na kolejna wizyte i wtedy wszystko sobie potem omawiam z moja pania doktor, umieralam juz ze strachu kilka razy, jak sie okazalo oczywiscie niepotrzebnie :) Sylwus kochanie nic sie nie martw, szkoda ze lekarz po diagnozie nie wytlumaczyl ci na czym polega "nisko polozone lozysko", na tym etapie nie ma powodu do niepokoju bo w czasie roziagania sie macicy i postepu ciazy powinno ci sie ono jeszcze przesunac, i znow zajrzyj do odpowiedzi Applepie i Dagi, wszystko sie zgadza tak sie poprostu zdarza, nie marwt sie jestesmy z toba :) nastepnym razem zadawaj mnostwo pytan, lekarz powinien ci odpowiedziec na wszystkie, od tego go masz (moj ma ze mna ciezko, nie wyjde dopoki mi wszystkiego nie wytlumaczy, konfrontuje z nim nawet wiedze z ksiazek, pewnie ma mnie juz dosc,haha) Fasola, a gdzie te brzuszki wklejalyscie? zdjecia na posty, zaraz przejrze te starsze, moge sie dolaczyc, choc jak z tych co to sie raczej ukrywaja :) ja tez licze na wsparcie ciuszkowe, mam kolezanke, ktora mi cos ma przyniesc, wole wydac kase na produkty do pielegnacji albo mebelki, a ciuszki i tak szybko mi dzidzia z nich wyrosnie hej Marwa!!! buziole dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam całą naszą rodzinkę ! Cieszę się że ona cały czas się powiększa.. witam każdą z osobna nową !!! Czasem watro napisać chodźby zwykłe " CZĘŚĆ U MNIE WSZYSTKO OK " Dziś jak byłam w Kościele to trzymałam ręce na brzuchu i POCZUŁAM PIERWSZE RUCHY !!!! Nie był to gwałtowny kopniak ani motylki czy bąbelki ale delikatne wybrzuszenie i posunięcie. Kochane łzy mi poleciały... wiem że to norma dla większości was ale to moje pierwsze dziecko i niesamowicie mnie to wzruszyło... Maleństwu podobały się pieśni kościelne... hehe mąż powiedział że to będzie ksiądz :) hehe a ja liczę na dziewczynkę. Jeszcze tydzień i będzie USG 4D. majóweczko - zostań.... applepie - u mnie jest tak samo z wagą :) Całuski dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×