Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Aaaaj aż sama się popłakałam jak przeczytałam tym serduszku :-) niesamowite... Lutówki .. hmmm .. Termin teraz mam mieć na 29 stycznia :-D, ale pewnie się przeciągnie .. przynajmniej do 1 lutego ;-) więc jestem lutówka a co ! Znowu oglądam Susan i znowu płacze :-D wariactwo .. jak nie śmiech to płacz to wszystko w ciągu kilku minut.. czy to normalne podczas tak wczesnej ciąży ?? Pewni każda z nas przechodzi ciążę inaczej.. No nic. Aż się boję co się będzie działo później :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny brzuch mnie boli, głowa pęka i co chwile do ubikacji ahhh ale i tak to najpiękniejszy okres w życiu, warto wszystko znieśc. dobrej nocy wam życze i maluszkom też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staje tu w obronie wszystkich stycznówek bo ktos tam na poprzedniej stronie zarzucał że tak dużo tu dziewczyn ze stycznia. Po pierwsze wszystkie stycznówki są z końca stycznia. Po drugie ostateczna data porodu ulega zmianie i nigdy nie da się jej dokładnie ustalić. Po trzecie część z nas na pewno przenosi ciążę do lutego... tak jak i część dziewczyn z lutego może urodzić pod koniec stycznia. Po czwarte między nami jest tylko kilka dni różnicy więc nie ma o co robić krzyku. Po piąte zajrzałam na stycznówki ale mi się tam nie za bardzo spodobało i wolę tutaj. I po szóste w ogóle nie rozumiem co komu do tego bo przecież to nasza sprawa i każdy może się dołączyć gdzie mu się podoba... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wiecie wczoraj byłan u lekarza i porozmawiałam sobie z nim 50 minut. wymienił mi mnóstwo rzeczy których nie wolno robić we wczesnej ciąży. Postanowiłam że postraram się parę rzeczy wymienić, bo może sie komuś przydać:-) Nie wolno: - Jeść ryb wędzonych, surowego mięsa, pasztetu, mękich serów, konserw, owoców morza, surowych ryb, niemytych warzyw i owoców, jajek na mięko, otwartch sałatek warzywnych i śledziowych. - pić alkoholu, palić, brać narkotyków, jeść leków bez konsultacji z lekarzem - Podnosić i dźwigać ciężarów (nawet zakupów) - pracować zbyt długo z podniesionymi rękami (np. myć okien) bo zaburza to krążenie. - siedzieć za długo z noga założona na nogę (zaburza krążenie) - wukonywać prac domowych gdzie długo przebywa się w pozycji zgietej (np. odkurzanie) - wykonywać ćwiczeń które napinają mięsnie brzucha, powodują duże zmęczenie lub wymagają utrzymania równowagi (np. aerobik, bieganie, jazda na rowerze) - Kąpać się w gorącej lub bardzo ciepłej wodzie - Opalać się - pracować w ogródku bez rękawic (toksoplazmoza) - bawić się z kotami lub stykać się ich odchodami (toksoplazmoza) - nosić za ciasnych ubrań - szczególnie spodni - zbytnio się stresować i zamartwiać - zarywać nocy i miec za mało snu - latać samolotem - nosic telefonu komórkowego na przy brzuchu - wykonywać badań rentgenowskich A wy znacie może jeszcze jakieś rzeczy których podobno nie wolno robić w pierwszych trzech miesiącach? -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatynka33
witam dziewczynki:) Paulinko zgadzam sie no prawie z tym co Ci lekarz mowil :) ale ciaza to nie kalectwo przepraszam ze tak pisze sa przypadki kiedy kobieta rzeczywiscie ma zabronione przez lekarza wyonywanie pewnych czynnosci typu dzwiganie ,wieszanie firanek itd... dobrze ze nie powiedziala Ci lekarka ze sero sexu do porodu:P ja przeszlam juz 3 ciaze i powiem Ci ze do ostatniego miesiaca ciazy wykonywalam normalne zajecia domowe zakupy ,sprzatanie ,mycie okien,odkurzanie chyba bym dostala deprechy jakbym nic nie mogla robic .Paulinko czy t twoja pierwsza ciaza??pozdrawiam Cie goraco i mam nadzieje ze nie urazilam po prostu ciaza to normala sprawa oczywiscie dbamy o siebie i nie robimy nic zeby zaszkodzic dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynko oczywiście że mnie nie uraziłaś:-) No co ty:-) I tak jest to moja pierwsz ciąża:-) Od razu da się poznać:-) No nie??? Myślę że pierwsza ciążą jest najtrudniejsza bo totalnie nie wiesz czego oczekiwać. A ta lista to jest po prostu parę rzeczy o których wspomniał mi lekarz. Pewnie u każdego to działa nieco inaczej. Ja długo się starałam o dziecko i miałam problemy z hormonami a teraz jestem na duphastonie bo mam niedobory progesteronu. Więc może moja lista jest nieco dłuższa niż innych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczko ja znam wiele dziewczyn co latało i nic się im nie stało:-) Ja jadę autobusem pod koniec lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzis lekkiego dola bo moja mama wygadala sie w dalszej rodzinie o ciazy i nikt nie zareagowal z entuzjazemem spytali i co teraz? nie wiem mysla ze jak ktos ma 1 dziecko z innego zwiazku 2 z innego to cos musi od razu byc strasznego potem :( smutno mi nawet plakalam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatynka33
majoweczka to smutne co piszesz przykro mi ale niektorzy nie potrafia zrozumiec i cieszyc sie czyims szczesciem co ich opchodzi co teraz -teraz zależy tylko od Ciebie i Twojego partnera moja dzidzia tez bedzie teraz z 2 zwiazku i mam gdzies co inni beda mowic jestem szczesliwa jak komus na mnie zalerzy to bedzie sie cieszyl ze mna a jak nie to niech spada i popatrzy na swoje zycie dopiero ocenia innych.Nie warto przejmowac sie chodz wiem ze to przykre ale tak jest bylo i bedzie ze ze swasze komus sie cos nie spodoba i swoje 5 groszy dorzuci by zranic nawet nie zdajac sobie z tego sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam lutowe babeczki:) fajnie że już jest topik czekałam z wpisem na wizytę u gina żeby się upewnić że nie mam urojeń:D i proponuję żebyśmy się wszystkie wklepały do poniższej tabelki, żeby było łatwiej ogarnąć która laseczka co i kiedy ma co wy na to? NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ betka12...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? pozdrawiam i zabieram się do czytania zaległości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do styczniówek to ja tam nie mam obiekcji, sama nie wiem kiedy faktycznie mi wypadnie;P poza tym w kupie raźniej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatynka33
szatynka33 ślask 18.o5 -----13 .02 ale to moje wyliczenia do lekarza do lekarza mam isc dopiero 24 czerwca bo jest na urlopie wtedy bede wiedziec dokladniej:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelka30-
NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ betka12...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? amelka30..........śląskie .............. 30.04.09 ........03.02.2010.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ........PTP...........PŁEĆ betka12...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? daga.p. .............Cz-wa................05.05.09.........12.02.10..........? Hej babeczki Się wpisałam bo chyba 3 testy różnych firm robione popołudniową porą w ciągu trzech dni się nie mylą. :D. A jeszcze zaczyna mi być niedobrze po coli którą chlałam całą pierwszą ciążę (wiem, że niezdrowo ale nie byłam w stanie się oprzeć ;) ). No i te mdłości napadowe od czasu do czasu też mam nadzieję wskazują na fasole> Szatynka33 - lekarz liczy : od terminu ostatniej @ odejmuje 3 miesiace i dodaje 7 dni + ewentualnie ilość dni przekraczająca cykl 28-dniowy. Tak jest na podstawie ostatniej @. Janek miał być na 7.03.08 wg @, a wg USG na 21.03.08 - urodził się 17.03. Majóweczka09-nic niepłakusiaj. Będzie dobrze! Kochacie się wiec to logiczne, że chcecie mieć dziecko. A to, że już masz jedno nic nie zmienia. 🌼 .Paulinka.-też brałam duphaston. Lepiej chuchać na zimne. Aż mi szkoda mojej drugiej dzidzi bo faktycznie za pierwszym razem nawet mdłości są bardziej \"magiczne\". :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ betka12...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? amelka30..........śląskie .............. 30.04.09 ........03.02.2010.......? aga.p. .............Cz-wa................05.05.09.........12.02.10. .........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrde NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ betka12...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? amelka30..........śląskie ............... 30.04.09 ........03.02.2010.........? daga.p. ..........górny śląsk.............05.05.09.........12.02.10. .........? Dobra się uzupełniłam. Betka. Amelka 30 - gratulejszon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ betka...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? amelka30..........śląskie ............ 30.04.09 ........03.02.2010.......? daga.p. .............Cz-wa.............05.05.09.........12.02.10. .........? szatynka33.......... ślask............. 18.o5.09..........13 .02..........? uporządkowałam nas wg daty ostatniej @ bo się zdublowałyście z dopisaniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccczarnaaa
a ja widzę że styczniówki pogonione zostały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) majóweczko, to smutne co piszesz, ale nie pozwól by dalsza rodzina zaburzyła Wasze szczęście, nie przejmuj się niczym, tylko ciesz się dzidzią. Zgadzam się z tym co pisze szatynka ;) Mnie dzisiaj od rana brzuch pobolewa, to są takie krótkotrwałe ćmienia, już nie wiem co mam o tym myśleć... Oby było wszystko w porządku, bo dziś mam dziwne wrażenia że zaraz dostanę okres :-/ jakoś mi tak ciężko w brzuchu, czuję się jakbym była napompowana... Co więcej wyczulona się stałam na pewne zapachy, np szczypiorek, cebula przyprawiają mnie o mdłości, wcześniej uwielbiałam szczypiorek. Jestem jakaś rozdrażniona, wystarczy słowo, żeby mnie wyprowadzić z równowagi. Co do przeciwskazań w ciąży, tak naprawdę jak ciąża jest \"słaba\" to wstawanie z łóżka może zaszkodzić, myślę, że trzeba żyć normalnie, zrezygnować z aerobiku, czy dźwigania ciężarów Kopiuję tabelkę i wpisuję się :) NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ betka12...........dolnyśląsk............23.04.09........01.02.10..........? Witania..........mazowieckie...........1.05.09..........9.02.10.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pogonione tylko się jeszcze nie doklepały:D słabszy refleks mają:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccczarnaaa
NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ ccczarnaaa...małopolska............02.04.09.........07.01.2010.......? betka...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? amelka30..........śląskie ............ 30.04.09 ........03.02.2010.......? daga.p. .............Cz-wa.............05.05.09.........12.02.10. .........? szatynka33.......... ślask............. 18.o5.09..........13 .02..........? no ja to typowa styczniówka, ale chcę tu zostać i tyle!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ ccczarnaaa...małopolska............02.04.09.........07.0 1.2010.......? betka...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? amelka30..........śląskie ............ 30.04.09 ........03.02.2010.......? daga.p. .............Cz-wa.............05.05.09.........12.02.10. .........? szatynka33.......... ślask............. 18.o5.09..........13 .02..........? witania...........mazowieckie.........1.05.2009.........9.02.10........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ ccczarnaaa...małopolska............02.04.09.........07.0 1.2010.......? betka...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? amelka30..........śląskie ............ 30.04.09 ........03.02.2010.......? daga.p. .............Cz-wa.............05.05.09.........12.02.10. .........? szatynka33.......... ślask............. 18.o5.09..........13 .02..........? witania...........mazowieckie.........1.05.2009......... 9.02.10........? filipinka85.........śląskie...............09.05.09..........16.02.2010.....? jejku coraz nas więcej i widze że ze śląska to trzy mamuie są. ja dzisiaj odbieram wynik beta więc potem się odezwe. Cały czas czuje jakby lęk, ale będzie dobrze musi być. majóweczko- nie przejmuj się tym co mówia inni poprotu bądź szczęsliwa. miłego dnia CIĘŻARÓWECZKI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatynka33..
cos chyba namieszalam ostatnia@ mialam 6 maja to termin wypadal by mi 12-13 luty:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatynka33..
NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ ccczarnaaa...małopolska............02.04.09.........07.0 1.2010.......? betka...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? amelka30..........śląskie ............ 30.04.09 ........03.02.2010.......? daga.p. .............Cz-wa.............05.05.09.........12.02.10. .........? szatynka33.......... ślask............. 06.o5.09..........13 .02..........? witania...........mazowieckie.........1.05.2009......... 9.02.10........? filipinka85.........śląskie...............09.05.09...... ....16.02.2010.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ ccczarnaaa...małopolska............02.04.09.........07.0 1.2010.......? betka...........dolny śląsk............23.04.09........ 01.02.10...........? amelka30..........śląskie ............ 30.04.09 ........03.02.2010.......? daga.p. .............Cz-wa.............05.05.09.........12.02.10. .........? szatynka33.......... ślask............. 06.o5.09..........13 .02..........? witania...........mazowieckie.........1.05.2009......... 9.02.10........? filipinka85.........śląskie...............09.05.09...... ....16.02.2010.....? Paulinka..........Irlandia...............02.04.09...........24.01.2010....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam co zabawnego. U mnie w pracy strony kafeterii sa zablokowane. Wiem, bo jestem te na innym forum od ponad roku i zawsze sie wkurzalam ze nie moge na nie zajrzec w pracy. Ale Luty 2010 dziala ku mojej wielkiej radosci:-) I dlatego moglam dopisac sie do tabelki. Tylko nie moge uzywac polskich znakow:-( Sorki Majoweczko, Gadaniem rodzimy sie w ogole nie przejmuj!!!!! To Twoje dziecko a nie ich!!!! Gadac sobie moga... Ciesz sie ciaza i ich nie sluchaj. To Twoje zycie i twoja ciaza. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×